» »

Računalniški ali TK tečaj za 160 evrov?

Računalniški ali TK tečaj za 160 evrov?

slitkx ::

Se sploh dobi kaj uporabnega za ta "drobiž"?
Če ne, koliko bi moral še prišteti, da bi se lahko pogovarjali o uporabnosti za CV kompetenco?

Če bi še bil študent na FE, bi se lotil CCNA.
  • spremenil: slitkx ()

slitkx ::

Anyone?

In pa 200, se za za znesek najde kaj oprijemljivega?

rokp ::

Kakšna knjiga pa self-study.

kloko ::

OP ne rabi znanja, ampak papir...

L.p., Kloko

slitkx ::

Rok, potrebujem zadevo, ki jo lahko opravim hitro. V živo, s pomočjo stroke. Brez tuhtanja, kaj je balast.
Kot je omenil kloko, potrebujem papir, ki potrjuje neko znanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

Yacked2 ::

slitkx je izjavil:

Rok, potrebujem zadevo, ki jo lahko opravim hitro. V živo, s pomočjo stroke. Brez tuhtanja, kaj je balast.


Raje za ta denar pojdi na izlet z avtom po sloveniji, boš imel več od tega. Če te pa stvar resno zanima si pa poglej: http://www.ict-academy.eu/sl/cisco-netw...
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

slitkx ::

Poglej, vprašal sem dobronamerno.
Ne, za ta denar ne bom šel zdajle po Sloveniji. Ta denar oz. kolikor se ga bo še nabralo, bom vložil v tečaj. Kateri, še ne vem.
Za dražja izobraževanja zdajle NIMAM DENARJA. Sem BREZPOSELN, na socialki.
Prosim, da se v nadalje vzdržite komentarjev, s katerimi mi ne morete oz. ne želite svetovati v smeri mojega vprašanja.

Hvala.

black ice ::

Vprašaj na zavodu, mogoče bodo pripravljeni kaj prispevati. Čeprav večinoma tam najdeš samo kakšne nekoristne NPK.

pegasus ::

Torej internet, self study in denar prihraniš za sam izpit, da dobiš papir. Kolikor vem, je precej izpitov znotraj tvojega budgeta.

slitkx ::

Na Zavodu mi je svetovalka že povedala, da so jim povsem porezali krila. Nič ne bodo dobili.
Pa verjetno tudi v Javna dela ne bom prišel, ker so mi za jeseni lani plačali nemščino A1.

pegasus je izjavil:

Kolikor vem, je precej izpitov znotraj tvojega budgeta.
Lahko kak konkreten? Računalništvo, TK, fotografija? Kakšno oblikovanje bi me tudi zanimalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

black ice ::

Kaj pa t.i. jamstvo za mlade so tudi ukinili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

slitkx ::

Ne spadam več v to kategorijo.

Xxxzilla ::

Jaz sem se preizkusil na ECDL tečaju. Ni nek računalniški presežek, ker se učiš o spletnem browserju in microsoft office orodjih. Nevem mogoče ti pride prav, sam če si več ali manj računalniško že sposoben, potem ti razen potrdila, ki ga lahko dodaš v življnjepis, nebo pretirano koristilo.

rokp ::

Če želiš imeti nek papir, ki potrjuje, da nekaj znaš, moraš najprej vedeti, kaj tisti, ki mu ga boš pokazal, šteje kot relevantno (ker sicer ti lahko tudi jaz kaj naprintam, lahko si pa tudi sam - za precej manj kot za 160 EUR). In ti nič ne koristi deset papirjev/potrdil, če jih tisti ne bo upošteval. In potem si na tem, da verjetno udeležba na kateremkoli tečaju ne šteje kaj dosti, ponavadi je bolj pomembno, kaj si od tečaja odnesel. Kar načeloma lahko pokažeš v praksi (če je to možno) ali s kakšnim opravljenim izpitom (in je v tem primeru najbolj ekonomična varianta pegasusov nasvet).
Če vztrajaš pri tem, da ti nekdo "pokaže", je verjetno najbolj ekonomično nekaj v smislu cbtnuggets.com ali pluralsight.com, ampak ti bo potem zmanjkalo denarja za izpit (imaš pa pri obeh prej naštetih menda tudi free trial)...

slitkx ::

No, gotovo me zanimajo zgolj preverjeni ponudniki tečajev, seminarjev oz. delavnic.
Taki, kot je npr. NIL.

Poleg tega moram priznati, da imam, kar se tiče izobraževanja, rajši fizično udeležbo.
Moja slabost je, da se, če je nekaj vedno dostopno preko spleta, polenim. In potlej imam 0 od 0.
Če pa je nekaj dostopno (samo) na nekem mestu, se prisilim, da v delo vložim več časa in truda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

rokp ::

OK, če je tako, tudi prav. Našparaj 10x toliko, kot imaš namen investirati sedaj, pa boš lahko začel razmišljati v smeri CCNA.

slitkx ::

Zgleda si spregledal. Sem brezposeln in se ne kopljem v denarju. Lepo sem vprašal, če se da dobiti kaj za trenuten denar. Ti mi pa tukaj s****š s cinizmom.
In btw, nisem omenil CCNA kot edinega sprejemljivega. Pač vem zanj, to je to.


Nekdaj sem še upal, da je Slo-Tech dejansko stičišče pametnih glav in strokovnjakov. Ampak žal vse večkrat (ne samo pri odgovorih na moje objave) opažam blebetanje v tri dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

PrihajaNodi ::

Mogoce prekvalifikacija v elektro smer? Teh kar nekaj iscejo. Ali strojnika? Ce imas srednjo naredis se nekaj izpitov in to je to. Mogoce npk za vilicarja. Tecaje pozabi, edino kak MS certifikatn kar pa stane vec kot 160EUR.

L.p.
Nodi

Zgodovina sprememb…

slitkx ::

Sem že v elektro smeri, usmeritev pa TK.
In ja, faks mi je škodil. Najbrž bi imel več od ŠCPET ali pa Vegove ... Ampak preteklosti ne morem spremeniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

mihec87 ::

Upam da veš da certifikat ni čudežna palčka z katero bojo ponudbe za delo deževale..

slitkx ::

mihec87 je izjavil:

Upam da veš da certifikat ni čudežna palčka z katero bojo ponudbe za delo deževale..

Je pa v mnogih primerih vstopnica, da sploh prideš na razgovor.

PrihajaNodi ::

slitkx je izjavil:

Sem že v elektro smeri, usmeritev pa TK.
In ja, faks mi je škodil. Najbrž bi imel več od ŠCPET ali pa Vegove ... Ampak preteklosti ne morem spremeniti.


Kako z elektro faksom ne dobis sluzbe? Ne recem ekonomist...kaj bi sedaj rad, odsel v IT?
Tudi ce naredis certifikate oziroma se naucis cad-a nevem kako ti to brez prakse lahko koristi.

rokp ::

Nisem mislil pametovati ampak te samo postaviti na realna tla, da za 160 EUR brez precej lastnega truda ne bos dobil nic pametnega/serviranega na krozniku...

slitkx ::

Ne pričakujem servisiranega. Direktno sem vprašal, če se da za denar da kaj dobiti. Pa ne podpisane fejk diplome oz. certifikata, na kar se je začelo namigovati zaradi pretirane domišljije določenega posameznika. Mesečno lahko sicer malo dodam, ampak vsekakor pa me ne zanima nekaj, kar bi si lahko privoščil šele čez 2 leti. Potrebujem čimprej, najbolje kar zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

Gandalfar ::

Ja edX ti proda certifikat za svoje MOOC-e za en tak drobiz. Isto Coursera pa Udemy

first_line ::

Mi je dobro jasno v kakšni situaciji si.

Problem je, ker zaradi izobrazbe ne moreš iti delati niti nekam za trak, ali pa gnoj kidat, da bi služil toliko da bi se lahko preusmeril.
Ravno zadnjič sem osebo s kadrovske slišal, kako bojo zaposlili makedonca, ker imajo ti ljudje res vizijo in so še kako pripravljeni trdo poprijeti za delo. Medtem ko smo slovenci hudo prefini da bi fizično delali in raje gledamo kako naši otroci v šoli stradajo brez malice. Vsaj tako govorijo direktorji (in se sploh ne gre za to, da lahko s tujcem zaposlenim preko agencije delajo ko se jim dvigne) ko se vozijo v svojih novih 100k€ kištah...

Zato zate res ne vidim nobene pametne opcije. V Ameriki vem da za belce postaja popularno da dobijo nek papir, da lahko potem skrbijo za starejše osebe. Kuhajo, pospravljajo, pa tudi riti brišejo. Pomoje iščeš rešitev na napačnem mestu, poglej malo naokoli v svojem kraju, kaj kdo rabi...

slitkx ::

Danes sem se vpisal v program "Simbioza Mojstri", 280 ur plačanega izobraževanja.

Gandalfar ::

Upam, da kot učitelj. Ker če si na tem forumu verjetno nimaš težav z osnovami gmaila.

slitkx ::

Ja, kot učitelj. Za kasnejše usposabljanje ostalih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brezplačen/plačljiv tečaj programiranja

Oddelek: Šola
275238 (2481) dunker
»

Certifikati CCNA in CompaTIA A+

Oddelek: Pomoč in nasveti
216028 (5550) FS8384
»

potrdila o znanju racunalnistva (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596667 (4834) Mr.B
»

Brezplačen Cisco CCNA tečaj

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
306916 (4634) Johnyboy7

Več podobnih tem