» »

Preverjanje zgodovine avtomobila

Preverjanje zgodovine avtomobila

avtomobilist ::

Najprej dravo vsem skupaj8-)

Kupuje se 9let star avto, od katerega imam tudi številko šasije.

Zanima ali se da kje brezplačno preveriti zgodovino vozila(št.lastnikov, prevoženi kilometri, servisi itd) ali je edina opcija Carfax za plačilo 10€?

Je že kdo koristil Carfax, so točni?


Lp
  • spremenil: Mavrik ()

Ice-Heki ::

Heavy ::

Bolje plačati 10€ in odkorakati, kot kupiti avto z 3x prevrtanimi kilometri in 2x pošvasano šasijo.
#TeamFelix

matobeli ::

A kdo ve kako cafax brez št. prometnega vse najde?

anketar ::

Ice-Heki je izjavil:

Poskusi tu: https://e-uprava.gov.si/javne-evidence/...


a za to morš met sigenco, ker drugače ne dela?

Ice-Heki ::

anketar je izjavil:

Ice-Heki je izjavil:

Poskusi tu: https://e-uprava.gov.si/javne-evidence/...


a za to morš met sigenco, ker drugače ne dela?


Ne. Potrebuješ pa številko prometnega in registrsko.

anketar ::

čuden, ker ne dela pol

Ice-Heki ::

Sporoči podatke na ZS, pa preverim.

jero_no1 ::

Probaj vprašat še na pooblaščenem servisu. Če koga poznaš, boš dobil info zastonj ali za 1 pivo, če ne pa lahko vseeno poskusiš vprašat.

SpaceCaw ::

Carfax sem uporabil parkrat, enkrat se je lastnik pretvarjal da je drugi lastnik, avto z 150k kilometri, bil pa je peti lastnik, vsako leto se je zamenjal 1 lastnik, prvi lastnik je bilo celo podjetje, tako da jaz imam dobro izkušnjo z carfaxom.

MIHAc27 ::

Uradni servisi so smotani. Vsaj na Renaultu. Ko sem sam kupil rabljenega Kangooja, sem klical tja, kjer je bil avto uradno servisiran. Želel sem izvedeti, kdaj je bil narejen kak servis, da vem kako hitro bi me čakal velik servis.
So se samo izmotavali, enkrat da ne smejo podatka izdat, drugič da nimajo trenutno časa,... po parih dneh sem obupal in naredil velik servis takoj.

Razumem, če ne bi bil jaz lastnik. Ampak prepis je bil že narejen.

Pa opozorilo, na e-upravi vidiš samo lastnike v Sloveniji. Če je avto prišel iz tujine, prejšnjih lastnikov ne vidiš v seznamu.

shadeX ::

enkrat da ne smejo podatka izdat


Podatka, kdaj so bili narejeni servisi ne smejo izdat? A si jih povprašal po razlogu? Gre se za TVOJ avto, pa čeprav je prej imel drugega lastnika, to sploh nima veze (saj jih nisi povprašal po osebnih podatkih prejšnih lastnikov).

To je noro glede na to da še v informacijski dobi težko dobiš podatke s katerimi lahko razpolagaš.


po parih dneh sem obupal in naredil velik servis takoj.


In s tem lahko vrgel denar stran, če je bil velik servis narejen npr 25 jurjev kilometrov nazaj.

zobnik ::

Tole z rabljenimi avti v Sloveniji je ratala prava ciganija brez konca. Nategovanje sredi belega dne.
Predlagam, da se avto dvigne in pregleda pa boš vedel kaj imaš.

IL_DIAVOLO ::

Kaj bo le carfax vedel...dajte dajte, to je samo lupljenje prestrašenih potrošnikov. Dam rajši mehaniku za kišto pira, kot pa nekim šalabajzerjem 10 evrov za kos papirja.

matobeli ::

Za starega golfa res ne rabiš carfaxa da veš kakšno je stanje :))

edi45 ::

Uradni servis. Enkrat sem čakal pri selmarju v celju in je prišel en tip z št šasije in je človek na servisu na recepciji pogledal v sistem in mu je vse izpisalo prvo registracijo, servise, kilometri, kdaj je bil odjavljen iz prometa itd in niti za kavo ni hotel vzet od tega tipa.

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj bo le carfax vedel...dajte dajte, to je samo lupljenje prestrašenih potrošnikov. Dam rajši mehaniku za kišto pira, kot pa nekim šalabajzerjem 10 evrov za kos papirja.


Sem uporabljal carfax in najboljši in edini smisel carfaxa je ta, da ti pove število lastnikov =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Dzhimen ::

Obujam temo...

Razmišljam o nakupu avta iz Nemčije (Volvo V60, 2013 letnik) in imam VIN številko.

Na AutoDNA mi izpiše nekaj podatkov, nekaj je tudi plačljivih, ampak zanima me kakšne izkušnje imate s preverjanjem informacij o vozilu pri uradnem servisu?

Šel sem na uradni Volvo servis v Ljubljani in mi je tip na šalterju servisne delavnice rekel, da mi pod nobenim pogojem ne more (ne sme?) podati kakršnihkoli podatkov na podlagi VIN številke. A je to prepovedano, omenjene so bile neke inšpekcije pa da se to ne sme delat?
A obstaja kakšna šansa da bi dobil kake uporabne podatke o servisih avta preko VIN številke? Ne rabim celotne zgodovine, samo če je bil sproti normalno servisiran (DA/NE) in pa ali je bil pred kratkim delan servis ali ga bom moral jaz po nakupu (DA/NE). Torej ta 2 bita rabim, a je kakšna šansa da se pri komu kaj zmenim?

Vsaka informacija/namig dobrodošel. :)

Tilen ::

Seveda ti ne sme posredovati vseh podatkov, če nisi lastnik.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dzhimen ::

Kot sem napisal, ne potrebujem vseh podatkov. Dovolj mi je samo en DA/NE ali je bil avto redno servisiran. Ne rabim na koliko kilometrov, kdaj, kje, kdo je plačal račun itd. Potrebujem samo toliko da vem ali je nakup takega avta dobra odločitev.

Se pravi dam serviserju VIN, on pogleda in dovolj mi je če mi reče "servisiran redno, nov servisni interval sledi kmalu". Hvala lepa in nasvidenje. :D

Povsod zasledim namig "pred nakupom preverite VIN številko pri uradnem serviserju", ampak a je komu to uspelo? Kako?

WhiteLenate ::

N4m31355 ::

uradni servis: ne smemo dat nobennih podatkov
avtoDNA: neki ja, ampak manjkajo zadnja leta
avtolog.si: samo zadnje 4-5 let, konkretni, popolno ujemanje z trditvami lastnika

matobeli ::

Preko zvez probaj najt koga ki dela na volvo servisu, alpa naj ti lastnik naredi izpis in potem vprašaš na volvo servis če lahko potrdijo avtentičnost.

Dzhimen ::

Avtolog odpade, ker je avto iz Nemčije...
Ne poznam nobenega ki bi delal na enem izmed 4-ih Volvo servisov v Sloveniji. Niti ne vem da bi kdo ki ga poznam poznal koga ki tam dela...

Mal butasto se mi zdi da nebi dali tega podatka na servisu (spet, ne pravim celotnega izpisa, ampak samo generalni DA/NE). Sepravi on bi mi lahko v eni minuti povedal da nekega avta ni za kupovat ker bodo zaradi malomarnosti prejšnjega lastnika z njim samo problemi. Zakaj mi tega ne bi povdal? Kateri zakon mu to prepoveduje?

Ekos ::

Moja izkušnja je bila taka, da je prodajalec vstavil VIN številko in mi preko pulta govoril zgodovino avta. Neuradno seveda. Predvidevam, da je odvisno od osebe za šaltarjem. Je šlo pa za VW.

Anney ::

Vprašaj tam kjer kopuješ ali pojdi drugam, pleha za prodajo je dovoj, ne zaleti se v točno določenega, kjer bodo želeli prodati boš dobil ves info. (verjetno se kaj skriva). Moje lajično mnenje.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Tilen ::

Ekos, kdaj je pa to bilo? Pred GDPR?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MIHAc27 ::

Eno vmesno vprašanje, da ne odpiram ravno nove teme. V kratkem bi spet menjal avto. Ker se na znamke niti ne spoznam veliko ponavadi pregledam internet za kakimi reviewi in podobnimi stranmi z izkušnjami uporabnikov. Ampak ko imaš še širok izbor je to kar zamudno. Obstaja kaka spletna stran, ki ima veliko znamk in opisov (npr. kaj rado gre, kako zanesljivi so motorji, ker rad rjavi,...).

Našel sem parkers.co.uk, ampak veliko modelov manjka. Zanima me pa predvsem letniki 2000-05)

Tilen ::

20 let star avto boš kupoval? Daj se raje malo zresni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ekos ::

V letu 2017. Sepravi pred GDPR :/

Raptor F16 ::

Tilen je izjavil:

20 let star avto boš kupoval? Daj se raje malo zresni.


Če kupuje avto za lušt ala bodoči young-oldtimer...

Why the fak not?

Tilen ::

Saj vidiš, da tudi sam ne ve, kaj išče. On bi samo menjal. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MIHAc27 ::

Ja jebatga nimamo vsi za novga.
Drugače imam kar veliko kriterijev, kaj mora imeti, kar trenutni pač nima vseh izpolnjenih, servis se pa ne splača ergo, menjava.
Nisem pa preveč zbirčen kar se tiče same znamke, bolj glede same oblike.

Raptor F16 ::

MIHAc27 je izjavil:

Ja jebatga nimamo vsi za novga.
Drugače imam kar veliko kriterijev, kaj mora imeti, kar trenutni pač nima vseh izpolnjenih, servis se pa ne splača ergo, menjava.
Nisem pa preveč zbirčen kar se tiče same znamke, bolj glede same oblike.


Važno da potem kupujete stare bemfe s katerimi se nato nategujete.

Nimaš za mesečni obrok lizinga za novo Dacio ali Kio ?

Do your math. Največ letnega stroška pri avtu za rajo je itak gorivo, zavarovanje, registracija ne pa amortizacija.

Vrocipes ::

Če imaš avto iz VAG grupe, piši ZS, ti lahko uredim komplet servisno zgodovino. Na carfaxu ne boš dobil podatkov o servisni zgodovini.

MIHAc27 ::

BMW-ja nisem še nikoli nabavil, tudi dvomim da ga kaj kmalu bom. Bil sem lastnik Volvota, Peugeot, Renoja, Kie in Hyundaja.
Premalo se vozim, da bi se mi splačal nov avto. Gorivo mi ne pomeni veliko, zavarovalnica je -50bonus, ponavadi motor okol 1.6 tko ta...
Po moje še nisem imel avta pod 15 let starosti, in še vsak je zdržal vsaj ene 3 leta, preden bi stroški servisov prišli toliko, da se enostavno ne splača.

Je še kup drugih faktorjev, seveda tako plusov kot minusov (+da ga lahko obrajsaš pa se ne sekiraš, minus ker pri starem lahko kadarkoli kaj gre).

Anyways.... nisem spraševal za nasvet kaj je bolje, staro ali novo. Mi je jasno. Spraševal sem, kje najti informacije, da ne kupim ravno tistega letnika, ki ima pač več možnih napak oz. je znan po nezanesljivosti.

johanblond ::

A je kdo v praksi ze poskusil
https://www.carvertical.com/en/
En preprodajalec ga je priporocal, glede na to da sem precej Blockchain skeptika, se zaenkrat se be ponujam za testnega zajcka

matobeli ::

Rajš nakaži 10€ druščini na avtolog.si in preglej vse avte v sloveniji.

15€ za eno poizvedbo... :))

sandmat ::

MIHAc27 je izjavil:

Eno vmesno vprašanje, da ne odpiram ravno nove teme. V kratkem bi spet menjal avto. Ker se na znamke niti ne spoznam veliko ponavadi pregledam internet za kakimi reviewi in podobnimi stranmi z izkušnjami uporabnikov. Ampak ko imaš še širok izbor je to kar zamudno. Obstaja kaka spletna stran, ki ima veliko znamk in opisov (npr. kaj rado gre, kako zanesljivi so motorji, ker rad rjavi,...).

Našel sem parkers.co.uk, ampak veliko modelov manjka. Zanima me pa predvsem letniki 2000-05)

Avtonasveti.com mogoče?

re

matobeli je izjavil:

Rajš nakaži 10€ druščini na avtolog.si in preglej vse avte v sloveniji.

15€ za eno poizvedbo... :))

tale service nima kaj dosti več podatkov kot avtolog.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

Pac-Man ::

johanblond je izjavil:

A je kdo v praksi ze poskusil
https://www.carvertical.com/en/
En preprodajalec ga je priporocal, glede na to da sem precej Blockchain skeptika, se zaenkrat se be ponujam za testnega zajcka


WTF ima blockchain početi tu zraven?

Ere ICO-jev je več ali manj konec.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

ziga1990 ::

MIHAc27 je izjavil:

BMW-ja nisem še nikoli nabavil, tudi dvomim da ga kaj kmalu bom. Bil sem lastnik Volvota, Peugeot, Renoja, Kie in Hyundaja.
Premalo se vozim, da bi se mi splačal nov avto. Gorivo mi ne pomeni veliko, zavarovalnica je -50bonus, ponavadi motor okol 1.6 tko ta...
Po moje še nisem imel avta pod 15 let starosti, in še vsak je zdržal vsaj ene 3 leta, preden bi stroški servisov prišli toliko, da se enostavno ne splača.

Je še kup drugih faktorjev, seveda tako plusov kot minusov (+da ga lahko obrajsaš pa se ne sekiraš, minus ker pri starem lahko kadarkoli kaj gre).

Anyways.... nisem spraševal za nasvet kaj je bolje, staro ali novo. Mi je jasno. Spraševal sem, kje najti informacije, da ne kupim ravno tistega letnika, ki ima pač več možnih napak oz. je znan po nezanesljivosti.


glej pri 15 let+ starih avtih slej ko prej kaj gre neglede koliko je znamka zanesljiva. drugače pa predlagam 3-6 let star avto, če zeliš ga imetio dlje časa
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

oddwaffle ::

Še dobro, da sem našel to temo.

Hotel sem kupit Volkswagen Touran ali Renault Espace ( družina pač ) in hvala bogu, da sem pred nakupom našel tole.

Preverim avto na www.autodna.si ( https://www.autodna.si/vin/WVGZZZ1TZFW0... ), pa vidim da je avto kot da bi neko katastrofo preživel.... Zgleda da z dobrim ličarjem pa malo "kladiva" tud to lahko skriješ ;(:O

Iščemo dalje....

hojnikb ::

nalimaj se oglas do avtonet, da se kdo ne nategne..
#brezpodpisa

fikus_ ::

Z ni autodna "kopija" autologa?!!! Oz "sposojen"?!

hojnikb ::

nope, avtolog je samo za slovenijo..
#brezpodpisa

val46 ::

oddwaffle je izjavil:

Še dobro, da sem našel to temo.

Hotel sem kupit Volkswagen Touran ali Renault Espace ( družina pač ) in hvala bogu, da sem pred nakupom našel tole.

Preverim avto na www.autodna.si ( https://www.autodna.si/vin/WVGZZZ1TZFW0... ), pa vidim da je avto kot da bi neko katastrofo preživel.... Zgleda da z dobrim ličarjem pa malo "kladiva" tud to lahko skriješ ;(:O

Iščemo dalje....



Hard...ma prov katastrofo...tak mi mora še plačat, da mu ga odpeljem, kaj šele da bi plačal zanj!

Dag ::

To je bilo vozilo nizozemske policije. Se vidijo sledi nalepk in svetlobnega bloka na strehi. Bogi tisti, ki ga bo kupil.

dmn1 ::

Zdravo, mene zanima če kdo ve oz. je že iskal in tudi našel podatke o tehničnih pregledih vozil v Nemčiji.
Glede nato, da z uredbo EU ti podatki morajo biti javni (v Sloveniji so - na podlagi teh podatkov deluje tudi portal avtolog.si) bi rekel, da obstaja nek portal na katerem so zbrani ti podatki tudi v Nemčiji.
Našel sem portal https://www.govdata.de (soroden portal našemu https://podatki.gov.si kjer so razvidni podatki avtomobilov iz tehničnih pregledov tudi št. kilometrov) ampak ne uspem z mojim znanjem nemščine najti podatkov o tehničnih pregledih vozil kjer bi bili zbrani podrobni podatki.
Bi rekel da iz teh portal črpajo podatke tudi vsi plačljivi ponudniki kot so carfax, autoDNA in podobni.

starfotr ::

Ni sicer direktna povezava z Avtologom, vendar vseeno.

https://www.ip-rs.si/mnenja-gdpr/dostop...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtolog.si (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
464104201 (6984) jklč
»

Kje najti kodno oznako motorja številko motorja avta

Oddelek: Na cesti
232626 (1735) d4vid
»

Legit oglas?

Oddelek: Na cesti
213104 (2168) LeQuack
»

Število lastnikov avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5317567 (14945) St235

Več podobnih tem