» »

Je bil internet kdaj čist?

Je bil internet kdaj čist?

Pika na i ::

Je že kar dolgo, odkar se je "začel" internet.
Pa se tudi ne spomnim, kako je takrat izgledalo
deljenje neznosno neznanskih količin podatkov in njihova čistoča.
Čistoča, ki v bistvu pomeni, kaj?
Da lahko vsak, kar mu paše nakraca v zrak? In je to, nedotakljivo?
Brez cenzure, bi bil svet čist?

Ni tako hudo kot je videt.
Gledala/poslušala sem tole.

Ni variante da bi bil kdajkoli čist, niti na začetku. Ljudje smo packi, internet ne more biti izjema.

Me pa seveda zanima, če imamo v Sloveniji tudi sekundne čistilce...
  • zaklenilo: zee ()

oemdzi ::

Brez cenzure, bi bil svet čist?

Ne, bi pa bil bolj čist, ker bi se ljudje bolj zavedali stvari okoli sebe, kaj vse obstaja. Cenzura vse to onemogoči iz takšnih in drugačnih razlogov. Negativci bi verjetno imeli večji dostop do ilegalnih stvari, bi pa se zato preostal svet tega zavedal in tudi delal na protiukrepih.

p.s. Ne vem kaj točno je tako hudo narobe z odprtjem tovrstne teme?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

PrihajaNodi ::

Dejansko bi morale obstajati strani kot SilkRoad, res gre za preprodajo ilegalnih izdelkov a vseeno je to nekakšen pokazatelj da svoboda je in imaš možnost te izdelke kupit. Težava sedaj je, da je internet pod okriljem korporacij, ki ti servirajo to kar ti želiš. Google ne bo pokazal dvema osebama istih zadetkov, facebook pa prav tako izvaja socialni inžiniring. SilkRoad pa je prepovedan ker se tam samo grde stvari prodajajo mi pa želimo samo etiko in moralo - bejž no bejž.

Jarno ::

Najbolj zanimivo je bilo obdobje črvov kot npr. Sasser, kjer si ga lahko staknil, če si bil samo povezan v internet.
Če pa mislimo higieno, so iskalniki še kar čistunski.
Določene države si jo razlagajo po svoje in blokirajo tudi FB, Twitter ter Wikipedijo in pa seveda VPN-je.
#65W!

kuall ::

internet ima isti problem kot velika mesta. neznanci, ki ne čutijo tiste prave povezanosti med seboj, si hitro gredo na živce, so nesramni. človek je narejen za male povezane "komunistične" skupnosti. od tod take sanje o komunizmu.
če pa je občutek, da lahko človeka odrežeš kadar ti zapaše in ti ga ni treba nikoli več videt (pač ne greš nikoli več na forum pa ga ne vidiš nikoli več) pa je ta občutek neodgovornosti še toliko večji.
ljude se zadevajo z nesramnostjo, ker prijaznosti noben ne opazi, nesramnost pa dobi svoj odziv in od tega odziva se marsikdo zadeva. žal. slo tech še posebej to spodbuja.

d4vid ::

Težko ostaja internet čist, če ga pa s takimi temami packate.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

vostok_1 ::

Internet spet ni tolko drugačen od RL. Sam obseg je neizmeren.

Lahko imaš private zadeve, kjer gor fura vse možno od umazanije. Mainstream reči, pa bodo itak vedno malo pometane.

Bolj mi je smešno, ker me folk obtužuje nesramnosti in assholizma, v resnici pa še nisem žalil ali bil nesramen do nekoga, ki si to ni zaslužul.
Imaš recimo folk, ki si v temi o električnih avtih ali o nekih novih procesorjih, dobesedno iztikajo oči, in trgajo organe over some stupid trivial shit. In pol sem jz nesramen? lol
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kuall ()

PrihajaNodi ::

kuall je izjavil:

internet ima isti problem kot velika mesta. neznanci, ki ne čutijo tiste prave povezanosti med seboj, si hitro gredo na živce, so nesramni. človek je narejen za male povezane "komunistične" skupnosti. od tod take sanje o komunizmu.
če pa je občutek, da lahko človeka odrežeš kadar ti zapaše in ti ga ni treba nikoli več videt (pač ne greš nikoli več na forum pa ga ne vidiš nikoli več) pa je ta občutek neodgovornosti še toliko večji.
ljude se zadevajo z nesramnostjo, ker prijaznosti noben ne opazi, nesramnost pa dobi svoj odziv in od tega odziva se marsikdo zadeva. žal. slo tech še posebej to spodbuja.


Zelo dobra argumentacija. Pohvala +1. Zato pa je Microsoft izključil svojega bota.

vostok_1 je izjavil:

Internet spet ni tolko drugačen od RL. Sam obseg je neizmeren.

Lahko imaš private zadeve, kjer gor fura vse možno od umazanije. Mainstream reči, pa bodo itak vedno malo pometane.

Bolj mi je smešno, ker me folk obtužuje nesramnosti in assholizma, v resnici pa še nisem žalil ali bil nesramen do nekoga, ki si to ni zaslužul.
Imaš recimo folk, ki si v temi o električnih avtih ali o nekih novih procesorjih, dobesedno iztikajo oči, in trgajo organe over some stupid trivial shit. In pol sem jz nesramen? lol


Problem je da v tvoje poste vedno vstopijo osebki, ki postanejo nesramni in se diskusija nato zapre. Sicer pa rad prebiram tvoje poste, še posebno mi je bil všeč tisti o populaciji in primerjava z mišimi. Ko sem to razlagal beybi na dejtu me je vprašala če sedaj izvajam ekperiment na njej8-Oampak od raje drugega tako ne moreš pričakovati...

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

Pika na i je izjavil:


Brez cenzure, bi bil svet čist?

Cenzura odebeli mejo med dvema ali pa celo bolj razdvoji dva nasprotna si pola.
Jo podpiram, kadar koristi, je ne, kadar ne. Popolnoma odvisno, na katerem polu se nahajamo.

Je pa zelo težko cenzurirati neumne ljudi, ki so nerazgledani in za povrh še neinteligentni. Pri skrajnostih imajo cenzorji delo olajšano.

dope1337 ::

Največji približek "čistega interneta" (lol, kir izraz xD) so bile včasih Usenet newsgroups. Dokaj objektivna predstavitev informacij, cenzuriranje/moderiranje na nivoju.

Dandanes bi mogoce lahko rekli, da je "naslednik" kaksen Reddit. Ampak je ze dosti bolj popaceno vse skupaj tam.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

pegasus ::

Čistoča in alt.binaries.erotica gresta skupaj samo v meni neznani definiciji čistosti ;)

Aquafriend ::

A kdo pogresa irc. Podelis naziv op in si kralj, to je bil internet :D

jb_j ::

point interneta je ravno, da naj ne bi bilo cenzure.
najbrž strani, ki ti niso blizu, ne gledaš.

in forumi imajo neka splošna pravila, lahko pa bi bila lepša kultura na določenih straneh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

MasterTade ::

Ampak tvoj slog pisanja je pa prav umetniški. Pišeš kot kak slovenski pesnik, kot v verzih s polno retoričnih vprašanj in čudnih izrazov na koncu pa ne veš kaj si prebral

next3steps ::

jb_j je izjavil:

point interneta je ravno, da naj ne bi bilo cenzure.
najbrž strani, ki ti niso blizu, ne gledaš.

in forumi imajo neka splošna pravila, lahko pa bi bila lepša kultura na določenih straneh.

4chan

Spxy ::

Če te prizadenejo stvari ki jih prebereš na internetu, je problem v tebi. Če nalagaš stvari za katere ne želiš da gredo v javnost je problem v tebi.

Netrunner ::

@Pika na i => Internet je bil čist dokler se niso začele pojavljati smeti kot je npr. ta tema.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

digitalcek ::

Tema je popolnoma v redu.

Žal je tako, da se smeti iz družbe, kakršna pač je, prenesejo tudi v/na komunikacijo.
Upam, da bo eksperiment planet zemlja/ljudje/demokracija kmalu zaključen.

Zakaj? Ker je popolnoma jasno, kam gremo. Ker nadaljevanje keksperimenta NI smiselno. Ker se da končno predvideti, kaj čaka človeštvo.

Zakaj konec? Ker si kaj več niti ne zaslužimo. Ker je biti bedak (kuča, poso, pivo, internet/Fb), postala temeljena človekova pravica in jo nekateri s pridom in ves čas koristijo...

In ker je četnik Šešelj v Hagu sodišču, pa tudi svetu (na)povedal:
Sad ćete da pojedete sva govna koja ste izasrali!

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Pozivanje k nasilju do drugačnih, kar redno počneš, čeprav imaš kvadriceps v povprečju 40% šibkejši od Sudancev - in si tudi precej manjši od njih.


Jaz nisem zaznal pozivanja k nasilju.

jype ::

PrihajaNodi je izjavil:

Jaz nisem zaznal pozivanja k nasilju.
Seveda ne, tudi tebi se zdi, da vostok samo "opozarja na pretečo nevarnost stekline".

Sprenevedanje je odveč.

youPlonker ::

V bistvu je bil internet precej bolj čist v času dial-up povezav. Če primerjaš slovenske forume pred in po broadband povezavah (ADSL / kabelski) je precejšnja razlika v "čistosti".

Glugy ::

V utopiji bi bil internet brez cenzure ampak kaj ko smo ljudje tako nečista bitja. Ne more biti internet čist če sama družba naša ni čista. In v takih razmerah še kako rabimo cenzuor: recimo če kdo spodbuja k anoreksiji ipd zadeve normalno da je treba cenzurirat takega osebka. Veliko ljudi na internetu je psihotov; brez cenzure bi bil to še večji divji zahod kot je zdaj. Cenzura sama po seb ni slaba; od ljudi pa je odvisno kako se izvaja. Če nekdo spodbuja k sovraštvu nekoga samo zaradi DNK to ni ravno prav. Posploševanje in predalčkanje ljudi pač ni pravično in ne mormo se tko it.
Ko so bli begunci pr ns so vsi neki jamral kako so to sami kriminalci; ko se pa v slovenskih medijih piše o slovenskih kriminalcih so pa vsi ti isti osebki tiho in ne govorijo da smo vsi Slovenci kriminalci začuda. Ampak ravno v tem je hec; recimo Avstrijci bi nas pa lahko ravno tako vidl ( al pa vsaj nekaj podobnega temu manjvrednemu ) če bi uporabil isti ključ kot ga sami uporabljamo za begunce. S tem ko temu ključu dovoliš da je legitimen s tem tud spodbujaš da drugi uporabijo isti ali podobni ključ na tebi in tvoji pripadnostni skupini. Mislite da nas večina "razvite" Evrope vidi kot zahodnjake; kot njim enakovredne? Pomislite še enkrat.

Tehnologija je zrela za čisti internet samo kaj ko ljudje niso. In dokler bo vsak sam nase gledal ; pa kako bo sebe s trolanjem drugih pozabaval, pa kako bo druge v nič dajal da se bo sam čutil bolj superiornega; do takrat pač ne mormo imet prostega interneta. Žal. Upam pa da bo vseeno internet ostal kar se le da prost; da ne bo pretiravanja v stilu Kitajske ipd pretiravanja.

Pika na i ::

Ste preleni, da bi sploh pogledali link, kaj šele poslušali.
Vsak goni svoje. Svoboda interneta.
Raztreščeni na milijarde strani, kjer je treba pustiti svoj odtis.

Jype in vzhod...zaorali bomo! Zmerjajta se po zasebcih.


Cenzorstvo je subjektivna dejavnost.
Pri vsej tehnologiji, ni možno tega naredit objektivno?
Saj res, prihaja posodobljena UI, čiščenje bo enostavno.

Cenzura je zdrava, samocenzura pa še bolj.
Žal mi je edino, da niti tu gor, ne morem reči bedakubedak.

Mitja223 ::

Pika na i je izjavil:

Ste preleni, da bi sploh pogledali link, kaj šele poslušali.
Vsak goni svoje. Svoboda interneta.
Raztreščeni na milijarde strani, kjer je treba pustiti svoj odtis.

Jype in vzhod...zaorali bomo! Zmerjajta se po zasebcih.


Cenzorstvo je subjektivna dejavnost.
Pri vsej tehnologiji, ni možno tega naredit objektivno?
Saj res, prihaja posodobljena UI, čiščenje bo enostavno.

Cenzura je zdrava, samocenzura pa še bolj.
Žal mi je edino, da niti tu gor, ne morem reči bedakubedak.


Torej žalit posameznike?

Glede cenzure pa se ne strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja223 ()

zee ::

Greznica. Zaklepam.

 Preden začnete uporabljati besede, kot so cenzura, brisanje... si poglejte tole.

Preden začnete uporabljati besede, kot so cenzura, brisanje... si poglejte tole.

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doslej največja blokada Googlovih storitev na Kitajskem

Oddelek: Novice / NWO
278230 (6732) SkipEU
»

EU sanja o "prostovoljni" cenzuri interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
7017038 (13345) loader335
»

Twitter uredil cenzuro po državah

Oddelek: Novice / NWO
196548 (5063) smash
»

Italija razmišlja o one-strike zakonodaji

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
289211 (7393) antonija
»

Sovrazni govor na slovenskem spletu (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
709741 (8461) jype

Več podobnih tem