» »

Težave z internetno povezavo

Težave z internetno povezavo

quasimodo ::

Pozdravljeni:

Že drugi dan zapored mi prenosnika ne gre povezati na internet, niti preko omrežnega kabla direktno na modem (model euro docsis cisco), niti preko wifi-ja. V omrežni povezavi mi v wifi ikoni piše neprepoznavno omrežje čeprav je signal poln, če pa poskusim odpravljanje težav mi napiše - wifi nima veljavne konfiguracije IP-ja. Modem sem probal tudi resetirati pa ni sprememb. Naj omenim, da se bratov rač. brez problema poveže preko omrežnega kabla, tudi s svojim telefonom se lahko povežem preko wifi in deluje na obeh napravah le na mojem prenosniku ne. Ker se v te stvari ne razumem najbolje se obračam k vam na pomoč. Hvala.

TOP ::

Kaj maš morda kak antivirus na prenosniki naprimer Avast.

tonis ::

probaj vpisat ročne IP nastavitve.

1.Na drugem računalniku odpri CMD in notri vnesi ukaz ipconfig, da boš videl kakšno mrežo imaš. Potem pa pri sebi vpiši iste podatke, le IP daj neko drugo številko.
Primer, če ima prvi računalnik 192.168.1.5, daj pri drugemu 192.168.1.150 (spremeniš samo zadnjo številko, ki ne sme biti ista kot na prvem)
Za dns vpiši 8.8.8.8

Če bo delalo, imaš težave z dhcp klientom na računalniku.
2.Lahko sprobaš še to, da na telefonu narediš hotspot in se potem z računalnikom probaš priklopit preko telefona.

3.Pa seveda preveri če imaš mrežne adapterje sploh omogočene.


Pač en kup stvari je za preverit, tu lahko samo ugibamo kaj je dejanski problem.

nsa_ag3nt ::

crniangeo ::

poglejte mal v packet filtering, recimo odstranjen avast ali star eset so mel še vedno v sistemu packet filtering. odstrani ga pod network orodji.

prilagam primer:
 slika:

slika:

Convictions are more dangerous foes of truth than lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskratel Innbox HD30 nettop

Oddelek: Pomoč in nasveti
313916 (1049) Invictus
»

OS za netbook

Oddelek: Operacijski sistemi
101015 (867) hojnikb
»

Razlika med Suse 9.2 in Mandrake MDK 10.1?

Oddelek: Operacijski sistemi
101397 (1206) 64202
»

Linux Clarkconnect Office 3

Oddelek: Operacijski sistemi
6894 (841) meacho
»

Debian GNU/Linux 3.0r3

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92643 (2643) Bakunin

Več podobnih tem