» »

Kali Linux

Kali Linux

Kraken ::

Ze dalj casa se srecujem s tezavo, ki je nikakor nemorem odpraviti. Iz USB-ja poskusam instalirati nov operacijski sistem. Gre za Kali Linux. Ves postopek (izbira jezika itd.) se zazene normalno dokler ne pridem do namestitve in mi sistema ne zazna na USB-ju. Na YT in forumih sem opazil, da nisem edini, ki ima to tezavo; vendar resitve, ki naj bi delovale zame ne delujejo. Npr. za 10 sekund iztaknes USB in ga ponovno vtaknes ali pa rocna namestitev iz command shella...
Za kakrsnokoli pomoc se ze vnaprej zahvaljujem!

Apple ::

Probaj zapeči na CD. Meni nekih linux distribucij noče namestiti iz USBja. Enak zapečen ISO na CDju pa dela BP.
LP, Apple

DOOM_er ::

S katerim programom si kreiral USB, ter ali je predhodno formatiran v FAT32?
Robots will steal your job. But that's OK

b3D_950 ::

... to že kdo testiral:
"Kali-on-the-windows-subsystem-for-linux": https://www.kali.org/tutorials/kali-on-...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Kraken ::

Apple je izjavil:

Probaj zapeči na CD. Meni nekih linux distribucij noče namestiti iz USBja. Enak zapečen ISO na CDju pa dela BP.


Verjetno bi res delou z manjso verzijo pa ga burnov na cd.Hvala 👌

DOOM_er je izjavil:

S katerim programom si kreiral USB, ter ali je predhodno formatiran v FAT32?


Kot vecina je v FAT32. Kreirou sem ga s predhodno nalozenim programom na Ubuntu-ju. Mislim, da se imenuje Ubuntu disk creator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kraken ()

DOOM_er ::

Poskusi še z Etcher ali pa z Unetbootin
Robots will steal your job. But that's OK

Ozric ::

Kaj komplicirate, stvar je preprosta, preverjen iso in dd v terminalu ...https://docs.kali.org/downloading/kali-...

dd preprosto dela... ;)

Kali uporabnik, ki ne zna bootable usb-ja narest... ta je pa močna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ozric ()

Kraken ::

Ozric je izjavil:

Kaj komplicirate, stvar je preprosta, preverjen iso in dd v terminalu ...https://docs.kali.org/downloading/kali-...

dd preprosto dela... ;)

Kali uporabnik, ki ne zna bootable usb-ja narest... ta je pa močna



Bootable USB je že narjen btw raje se zadrzi takih brezveznih komentarjev, ki ne sodijo sem.

Ribič ::

Mislim, da se mi je godilo nekaj podobnega že nekaj let nazaj. Imel sem USB3 port v prenosniku kamor sem vtaknil USB2 ključ. Zadeva je sicer ključ zaznala in bootala z njega, v setupu pa je ključ izginil. Treba je bilo ključ izvleči in ga ponovno priklopini, morda tudi v kateri drugi USB3 port. Ampak če se ne motim, se je to zgodilo le ob prvem zagonu laptopa, ne pa tudi po resetu.

Ozric: On zaenkrat še ni Kali uporabnik, ker samega sistema še ni inštaliral.
Vse ribe so mi pobegnile!

Kraken ::

Ribič: A si pri tem izvedel se kaksen ukaz v command shell?

Ozric ::

Kraken: Fino da si ga kreirou.

Yacked2 ::

Jaz sem tudi imel probleme glede usb3, sicer na vmware, sem moral zamenjati driver, potem je šlo ok.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Cifix63 ::

Moje vprašanje.
Kako deluje verzija "Kali linux v Subsistemu Win 10"?
Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Ali je to bolj tako tako, osiromašena verzija s katero se ne da ničesar resnejšega početi? Bojim se, da je tako...

Sprašujem pa tukaj bolj previdno, ker skoraj ne verjamem, da bi prejel kakšen odgovor. Tukaj ste pretežno vsi bolj v rangu mojstrov, in bo zato "izpod časti" tratiti čas za to.

Ampak vseeno. Sprašujem, ker me zanima o tem. Na spletu se glede tega vrtim samo v krogu (ali youtube ali kali linux forum), hočem reči morje napisanih tekstov ampak samo ponavljanje enega in istega na 100 načinov...zato ni to nič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dual boot v letu 2018 - najboljši način

Oddelek: Pomoč in nasveti
312340 (1341) Izak
»

undelete tool

Oddelek: Programska oprema
141740 (1161) Yacked2
»

bootable usb win8

Oddelek: Pomoč in nasveti
131261 (1166) ender
»

Ubuntu Live usb noče bootat

Oddelek: Pomoč in nasveti
11747 (653) radmannsdorf
»

Šola hekanja

Oddelek: Informacijska varnost
212725 (1757) sandmat

Več podobnih tem