» »

Popravilo pokvarjenega usb konektorja

Popravilo pokvarjenega usb konektorja

boris22 ::

Pozdravljeni.
Pred kratkim sem kupil avto, v katerem je radio s pokvarjenim usb portom. Ko namestim v port usb ključ, ga ne zazna. Kasneje sem ugotovil, da manjka tista plastika ki gre po celi dolžini konektorja, ponavadi je črne, modre ali bele barve, katera skrbi, da je usb ključ fiksen v portu. Zanima me, če lahko plastiko samo izstaknem iz drugega usb konektorja in jo dam, tam kjer je ni ali je edina rešitev s spajkalnikom namestit nov konektor ali celo obstaja kakšna boljša tretja rešitev?
Link do videa za zamenjat s spajkalnikom komplet konektor:

Hvala.
Lp Boris.

matobeli ::

Odvisno od avta, mogoče lahko dobiš cel USB modul in ga samo zamenjaš (konektorji, šraufki...)

Samo tiste plastike pa ne gre za menjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

#000000 ::

Če maš srečo je krepal samo konektor, torej ga odlotaj in nalotaj gor novega, če si mel srečo in ni bilo stika ki bi obil še IC ki skrbi za USB port, si zmagal.

boris22 ::

Ja vse jasno. Avto je megane 3. Drugače pa je komplet vse en kos in notri je čitalec sd, usb in aux. Še link do tega kosa, da si lažje predstavljate zakaj gre. Na ebayu ni tako drag, na Renaultu verjetno se ne bi dalo dobit po tej ceni :)
https://www.ebay.com.au/i/232461186787?...
Definitivno najceneje bi bilo zamenjat samo konektor.

Dr_M ::

To zamenjas cel konektor, ni nic groznega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boris22 ::

Kaj konektor je standarden ali morem prvo odlotat tega, da vidim kateri je pravi? Konektor pa dobim verjetno na vsakem računalniškem servisu?

Dr_M ::

Vprasanje ce to majo. Ebay, za drobiz dobis to. So pa standardni ja, samo glej da je enojni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

matobeli ::

So standardni ampak jih je nekaj različnih oblik kar se tiče spajkalne tehnike pinov. Pomembno je da vidiš na originalnem ali grejo zadaj za njim pini skozi luknjice na drugo stran vezja oziroma ali so "flat" zacinjeni na površini vezja.

Enako je treba bit pozoren pri dveh močnejših zatičkih ki sta na robu plehnatega "ohišja", to sta tistedva ki bosta najtežja za odstranit.

Pač, pogledaš na ebayu da najdeš čisto enako obliko, drugače bo treba čisto malo improvizirati ;)

boris22 ::

Hvala za nasvete, zdej morem še ugotovit kako se da dol ta del kateri je pod radijem in ima 3 vhode aux, usb in sd.
Sem gledal na youtubu vendar ne najdem pravega modela radia. Moj more imet isti del kot sem dal link iz ebaya. Zaenktrat je ta najbližji mojemu samo ni enak:

In ni mi jasno če morem tudi zgornji del okoli radia podret za dobit samo spodnji del dol, katerega potrebujem.

matobeli ::

Rabiš samo nekaj tankega plastičnega potisnit v režo med modulom in zunanjostjo da sprostiš štiri plastične zatiče. Potem Odklopiš kabel in nekako prideš do USB konektorja.

Je pa seveda to narejeno da gre lepo skupaj, narazen pa je mišljeno itak samo v primeru da se nekaj pokvari in se menja cel modul.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DIY miniPCIe kabl- če kdo rabi...

Oddelek: Strojna oprema
9675 (563) Brane22
»

ne polni se

Oddelek: Mobilne tehnologije
94366 (3811) anika87
»

AVTORADIO BREZ USB KONEKTORJA

Oddelek: Zvok in slika
156296 (5849) smacker
»

servisiranje matične od prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
15991 (679) Alen T 1978
»

Uničen microUSB konektor

Oddelek: Pomoč in nasveti
151959 (1774) mihec87

Več podobnih tem