» »

DIY miniPCIe kabl- če kdo rabi...

DIY miniPCIe kabl- če kdo rabi...

Brane22 ::

Na svoji plati imam MiniPCIe konektor ( BIostar HiFi A88ZN mislim) a ker je mišljen samo za majhno WiFi kartico, je tja težko počit kaj drugega.

Ker pa rabim COMporte za testiranja in ker včasih prav prid tudi kak digitalen signal za kaj, sem si omislil MiniPCI kartico, ki sem jo kar porinil v konektor in postavil pač v poševen položaj, tako da gleda nad USB konektorje na plati. A prišlo je tako, da sem tudi tja moral vštekat kable in je za kartico zmanjkalo placa.

Ker časa za iskanej miniPCIe ekstenderja ni bilo ( a taka stvar sploh obstaja?) sem si kabel zlotal sam.

Konektor na plati sem razkosal in snel, potem pa s kosom starega 80-žilnega IDE kabla naredil svoj ekstender, katerega sem prilotal na obe strani. Blo je nekaj frke okrog tega, če bo PCIe signal hotel priti brez odbojev skozi ta kos kabla, a zaenkrat dela BP. Kaže, da je impedanca ravno prava, pa razmiki med ćžilami skoraj ustrezajo. Edini zajeb je, da so žile v takih kablih ponavadi trde, zato ga ne zvijam kaj dosti.

Kabelčki so dolgi 12cm in na tej dolžini mi stvar zaenkrat dela.
Če bo koga zanimalo,in če bo v podobni frki, lahko poskusi na svojo odgovornost. Meni zaenkrat dela.

Slikce:
 ZLOTANO

ZLOTANO



 ZMONTIRANO

ZMONTIRANO

On a journey of life I chose a psycho path...

ZloTech ::

A ni lažje podaljšati COM kable kakor PCIe ?

Izjemen podvig si naredil. Večina pinov na mpcie je v neuporabi sicer, samo omenjam.

Lahko bi uporabil tak adapter:
https://www.ebay.com/itm/MINI-PCI-E-TO-...

In imel fullsize kartico.

Ali pa to
https://www.ebay.com/itm/Flexible-Mini-...

Sicer v osnovi ni nič drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZloTech ()

Brane22 ::

Zguba cajta.

Tole sem mel zlotano v urci.

kar se kablov tiče, ni bilo druge variante.

Moja COM/LPT kartica je enostavno predolga, da bi jo lahko montiral na plato.
Rabil sem hack takoj. Poleg tega, nima smisla kupovati eksotičnega extra geara za MoBo in CPU, ki stane prgišče drobiža ( in ob tem imenitno dela).
Evo fotke plate, da bo bolj jasno:

 HiFi A88ZN

HiFi A88ZN

On a journey of life I chose a psycho path...

Brane22 ::

Glede adapterjev - nice ( nisem bil ziher da je kaj takega dosegljivo), a ni videt da bi ju lahko spravil na plato. Spodnji del je predolg pri prvem, pri drugem pa ni 100%, da bi spodnji kabel uspel spravit gor.

Torej bi ju moral adaptirat, potem sem pa spet kjer sem bil.

Tako pa je urica dela in malo lotanja rešila problem.
On a journey of life I chose a psycho path...

jukoz ::

Lepo, objavi na hackaday.com =)
Mimogrede, zakaj pa nisi porabil PCI slota?

Brane22 ::

Tisto je PCIe. Ki ga rabim za druge stvari. Masa stvari je, ki hočjo PCIe in brezvzeze se mi zdi porabit cel slot za COMport kartico...
On a journey of life I chose a psycho path...

ZloTech ::

Take velike kartice sem uspel zmontirati v half-size mpcie slot. Sicer je bilo pod kotom, vendar je delalo.

Ena ura je zelo hitro za kaj takega. Si odstranil pcie iz plate ali si lotal na njega ?

Sam sem porabil pol ure za usb in napajanje za mpcie. Hitro so se začeli luščiti pozlačeni pini in sem moral vezati naprej na usb upore. Ni ravno idealno.

Brane22 ::

Saj sem tudi jaz. Ampak ptem sem tiste USB konektorje rabil in nisem več mogel imeti gor tako nagnjene kartice.

Ja, konektor sem razkosal in ga po kosih snel dol, nato pa zalotal kabel.

Kar se časa tiče, lažem, samo lotanja je bilo več ko uro, vsega skupaj pa mogoče 2 ali 3.
On a journey of life I chose a psycho path...

ZloTech ::

Idealno bi bilo da snameš konektor od prenosnika in narediš podaljšek še za druge kartice. Ideja ni tako napačna in proivajalci rinejo vse na najbolj napačna mesta.
Ni mi čisto jasno zakaj je usb in sata na sredi plate in ne na robu. Hecno

Brane22 ::

V bistvu ja. Ampak rabil sem takojšnjo rešitev.

Če bi šel to delat sam, bi verjetno narisal svoji vezji in ju dal delat ali bolj verjetno zjedkal in naredil sam
On a journey of life I chose a psycho path...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP Elite 510-fr nadgradnja grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
221072 (840) dc10
»

mPCIe SSD

Oddelek: Kaj kupiti
242883 (2503) driver_x
»

WD N900HD zamenjava anten

Oddelek: Omrežja in internet
7550 (468) All
»

Na CeBIT-u predstavljene matične plošče za Haswell

Oddelek: Novice / Matične plošče
4415018 (13225) Isotropic
»

Ideapad y560 + SSD

Oddelek: Strojna oprema
6700 (579) jnzavrl

Več podobnih tem