» »

Win 10 vedno update-a in fail-a ob restartu

Win 10 vedno update-a in fail-a ob restartu

Eriathwen ::

Zdravo, imam problem z Win update-i.

Trenutno imam nameščeno različico Win10 HOME, verzija 1607, OS Build 14393.2097, procesor je Intel Core i7 6700HQ code name Skylake.

Zadnjih nekaj mesecev skoz dobivam prisiljen update na novejšo verzijo, predvidevam da Win Creators Fall Update in ko se update-a in restarta, mi laptop zašteka, tako da ga moram prisilno restartat in mi potem restore-a prejšnjo verzijo. Laptop je potem npr. 2 uri prižgan in se stvar s prisilnim update-om ponovi in to gre okrog in okrog po 10x na teden.
Sem skušala spremenit v Group policy, da so update-i disable-ani ampak mislim, da ni delovalo.

Kaj za vraga moram narest, da mi update ne bo failal? Kje je težava? :D Vsak nasvet bo prišel prav. :)

Hvala za odgovor.

Eriathwen

Yohan del Sud ::

Nekaj se je skuštralo očitno, bo kdo drug kaj uporabnega povedal. Mojih pet centev, pojdi v v nastavitve - windows update - advanced options. Tam bi morala biti tudi opcija za zgolj tedenski update in 35-dnevno enkratno pavzo.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

jb_j ::

vzami macolo in kladu.
tako ponavadi rešujem računalniške težave.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

MIHAc27 ::

Jaz v services prestavim Windows update na disabled... ponavadi je dovolj da se ne posodablja več.

Drugače pa moj nasvet: najprej backup. Nato si potegni tole dol: https://www.heidoc.net/joomla/technolog...

Potem si skopiraj iso zadnje verzije Home, 64bitne in JEZIK KOT GA IMAŠ SEDAJ (Slo ali eng...). Razpakiraj iso nekam na disk in poženi setup. Ponuditi ti mora opcijo, za nadgradnjo in da obdržiš podatke in aplikacije... potem pa samo počakaš, da sprocesira zadevo in upam da bo šlo čez.

Eriathwen ::

jb_j je izjavil:

vzami macolo in kladu.
tako ponavadi rešujem računalniške težave.


Haha, to bi sigurno delovalo. :D Samo potem bi jz dobila z macolo in kladivom po glavi, nevem če se mi splača. :D

MIHAc27 je izjavil:

Jaz v services prestavim Windows update na disabled... ponavadi je dovolj da se ne posodablja več.

Drugače pa moj nasvet: najprej backup. Nato si potegni tole dol: https://www.heidoc.net/joomla/technolog...

Potem si skopiraj iso zadnje verzije Home, 64bitne in JEZIK KOT GA IMAŠ SEDAJ (Slo ali eng...). Razpakiraj iso nekam na disk in poženi setup. Ponuditi ti mora opcijo, za nadgradnjo in da obdržiš podatke in aplikacije... potem pa samo počakaš, da sprocesira zadevo in upam da bo šlo čez.


Sem zaenkrat disable-ala update, upam da bo delovalo. Sicer pa bom nardila backup in poskusila z drugo opcijo. Hvala za info.

Zgodovina sprememb…

pirx ::

Poskusi s Show/Hide Tool (https://www.forbes.com/sites/gordonkell... - stran 2).

Jaz sem imel podoben problem. Nek gonilnik (Intel SATA AHCI Controller) mi je vedno znova uničil računalnik. Se ni hotel zagnati in sem vedno moral narediti restore. S tem orodjem boš najverjetneje lahko rešila tvojo težavo.

No, jaz sem se odločil za reformat računalnika in sedaj tudi tisti gonilnik ne povzroča težav. :)

Aja, pa še ena varianta je, kako lahko to rešiš. Downloadaj Windows ISO in naredi upgrade računalnika direktno iz namizja. Tu je link:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

_Denny_ ::

Včasih pomaga reset Windows Update cacha. To skopiraj v en .txt file, preimenuj končnico v .bat, zaženi kot administrator in ko se vse konča restart pc-ja.

net stop bits
net stop wuauserv
net stop appidsvc
net stop cryptsvc
net stop msiserver
rmdir %systemroot%\SoftwareDistribution /S /Q
rmdir %systemroot%\system32\catroot2 /S /Q
net start bits
net start wuauserv
net start appidsvc
net start cryptsvc
net start msiserver

Prvih 5 "net stop" ukazov ugasne servise, ki uporabljajo WU fajle, oba "rmdir" izbrišeta cache (po restartu se mapi na novo ustvarita), "net start" pa ponovno zažene servise.

Po restartu odpri Windows Update, vse skupaj se bo ponovno preneslo in se verjetno tudi brez težav namestilo. Če še vedno ne bo šlo, je najboljše narediti reinstall z Windows 10 Media Creation Toolom.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

crniangeo ::

odstrani antivirus :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
211651 (763) Riff
»

Windows 10 USB kljucek

Oddelek: Pomoč in nasveti
9821 (591) MrStein
»

Windows 10 Image ne boota iz USB-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
272912 (2229) MIHAc27
»

kateri windows 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
81872 (1446) landolenc
»

Iz Windows 7 na 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
51175 (943) bbobst

Več podobnih tem