» »

Windows 10 težave s profili in windows apps

Windows 10 težave s profili in windows apps

XsenO ::

Pozdravljeni,

obračam se na vas, če se je kdo že srečal s podobno težavo in jo uspešno rešil, ker počasi ostajam brez idej in googlefu mi ne pomaga.
Torej v primeru, da se user z roaming profilom prijavi na drug win10 PC ali da user brez roaming profila prijavi na PC kjer je že bil toda mu je profil bil izbrisan (preko advanced system settingsov ali na roke) mu bodo določene windows apps prenehale delovati (predvsem opazil to s edge, sticky notes, calculator in photo). Če ponovno brišem profil sem opazil, da lahko drug set applikacij preneha delovati (npr enkrat ne deluje edge in photo, drugič ne dela calculator in sticky)
Tip napake je: "You'll need a new app to open this calculator"

Trenutno sem probal sfc/scannow, dism.exe ukaze in powershell ukaz ponujene tukaj https://www.tenforums.com/tutorials/317...
Nič ni pomagalo. Edino kar sem opazil je ta na teh userjih je %localappdata%\packages precej prazen.

Se je že kdo srečal s čim podobnim?

Aja pozabil omenit gre za enterpise okolje na verziji 1709, poskusili smo jih tudi premakniti v groupe z manj restriktivnimi GPOji pa ni bilo effekta
1 + 1 = 1
  • spremenil: XsenO ()

XsenO ::

No odkril da gre za bug v odpravljanju (baje že rešen v win 1803), do takrat pa če bo kdo imel še to težavo je ta workaround

? Navigate to location : HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\Cu rrentVersion\ProfileList\ S-1-5-21-XXXX
? Please note down the user's SID number or take a screenshot of the SID so that you can use this information to deleted the SID from below mentioned location.
? Delete the user's profile using System Properties > Advanced > User Profile.
? Navigate to registry location : HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Appx\AppxAllUserStore\S-1-5-21-XXXX
? The S-1-5-21-XXXX is the user SID for which we have deleted the profile.
? Delete that key and any sub-keys
? Then log off from that user and log back in with the same user to check if you are getting the modern apps or not.
1 + 1 = 1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Certifikat

Oddelek: Operacijski sistemi
7985 (855) videc
»

Windows 8: prijavljen kot pravi uporabnik, namizje in vse kaže guest nastavitve

Oddelek: Pomoč in nasveti
81448 (1192) solatko
»

Undo za ComboFix

Oddelek: Pomoč in nasveti
181713 (1478) MrStein
»

NUJNO!! Izbris uporabniškega imena (XP)

Oddelek: Operacijski sistemi
111071 (1071) Mercier
»

Ikone v win XP izginile po uporabi programa Spybot Search & Destroy. Kako dobiti ikon

Oddelek: Pomoč in nasveti
52213 (2169) riba43

Več podobnih tem