» »

Ionizator..al neki podobnega (da prah popada po tel)

Ionizator..al neki podobnega (da prah popada po tel)

Klemenn ::

Torej..nekdo mi je svetoval..8ker mam comp v manjši sobici), da naj si nabavim stvar, ki jo vklopiš, pa ti iz zraka izloči prah (prašni delci popadajo po tleh)..da to uporabljajo tut ljudje z astmo..al dihalnimi težavami


Kaj kupujem, in cena?

:D

Marjan ::

Če gor piše "Super Ionizator 2000" potem je že zelo sumljivo.

Druga stvar je pa vlažilec zraka. Ta poveča vlažnost zraka in s tem tudi navlaži prašne delce, ki kar posrkajo vlago in so zato težji od zraka in dejansko padejo na tla.

V tem primeru se splača premislit o nakupu.

Da bi pa spreminjal ionski naboj prahu, so pa bolj pravljice in nategovanje.

Klemenn ::

kolk pa stane taka stvar, in koliko je učinkovita? :\

pingec ::

mi mamo klimo z ionizatorjem


drgac pa poznam enga k ga je nabavu en let nazaj pa je 20k sit bil pa je ena cudna skatla z nekimi dlacicami bo:\
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

Klemenn ::

kolk pa stane taka stvar, in koliko je učinkovita?

Bahula ::

Na tem naslovu povejo malo več o Ionizatorju, imajo cenik in slike, da se vidi kako stvar izgleda.

http://www.ionizator.com/
Intel C2D E6400, P5W DH Deluxe, 2x512 MB DDR2 800Mhz GOODRAM pro,
HITACHI 250 GB SATA2, GIGABYTE 7800GT, ENERMAX Liberty 620W, ...

Klemenn ::

kolk je pa to uporabno? :\

BaRtMaN ::

Ta stvar poveča število ionov v prostoru, ker jih je v urbanih okoljih baje ful manjša koncentracija kot pa nekje v globoki šumi recimo. In počutili se boste bolje, bla, bla, bla.

Roadkill ::

To sm gledu eno Top-Shit reklamo, Ionizator 2000 neki SUPER+...
Fen za lase, ki s pomočjo ioniziranega zraka "naravno" in "zdravo" "suši" lase :)
Seveda je telefonski klic brezplačen in stane le 7×1.999 sit :)

Men se je zdela zadeva še najbolj primerna za treniranje trebušnih mišic, saj me je od smeha še dva dni bolel trebuh. :)

mihhec ::

Se strinjam za trebusne misice

Marjan ::

Debata lahko ostane v tem oddelku samo pod pogojem, da se bo nadaljevala o vplivu vlažnosti zraka na količino in stanje prahu, ter o medsebojnem vplivu nabitosti zraka, prahu...

Ostali odgovori bodo izbrisani.

IceIceBaby ::

moja mami je lani pred zimo nabavla vlažilec zraka ki baje zrak tudi čisti, ionizira in po želji odišavi :)
Stvar je visoka cca pol metra in na vsaki strani ma eno posodo za vodo, skupaj gre ene 10 litrov not. No če vlažilec laufa cel dan na polno pol vseh 10 litrov porabi v enem dnevu.

Rezultati: Bistveno boljše počutje. Sploh pozimi ko se ne zrači toliko in ko je zrak suh zarad ogrevanja.
Na TV in podobnih napravah skor ni več sledu o prahu. Prej se je v 1 dnevu nabralo toliko praha na TV kot zdej v 3 tednih.

Cena, mal manj kot 100k sit :) Drago, ampak naš je najmočnejši model ker mamo zelo veliko dnevno pa še s kuhinjo je povezana (100m2 od oka vsega skup). Verjetno se dobijo manjši modeli za manj denarja.

Aja, pred tem je kupla en ionizator. Taka majhna škatlica iz katere so ene dlačice štrlele. Tam ven naj bi ioni leteli:\ Rezultati: pol metra okoli ionizatorja se je začela nabirat svinjarija, po 3 dneh je blo vse črno, počutje pa je ostalo isto :)

Ni haska, če že kej kupuješ se pomoje splača vlažilec zraka, če si občutljiv na take zadeve, če nisi se da tut brez preživet.

Fury ::

dej povej kje ste to kupl pa firmo/model ker jest tut to rabm.. sem namrec alergicen na prsice in ze dalj casa iscem kaksen vlazilec in DEPrahator zraka, ker me pozimi ful zajebava to in me skos grlo boli pa nos mam zabasan :)

IceIceBaby ::

kupli smo ga v Sanolaborjevi trgovini tuki v Trbovljah. Drugač majo pa po celi sloveniji trgovine se mi zdi. Firma pa nevem kira je, neki švicarskiga. Bom jutri pogledu pa ti sporočim.

Alexius Heristalski ::

ker me pozimi ful zajebava to in me skos grlo boli pa nos mam zabasan :)

Mene pa j*** skoraj celo leto. A ti jemlješ kakšne tablete oz. kako si pomagaš?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Fury ::

skos zracim, brisem prah, mam nek izhlapevatr vode ne radiator prpet ... drgac pa se zmer trpim :)

Roadkill ::

Hmm... mene pa zanima koliko taka mašina segreje sobo... ker verjetno se voda ne spreminja v paro zaradi lepšega. :)

Kako bi pa delal ionizator mi pa še vedno ni jasno...
Pa rad bi kak bolj nepristranski vir informacij kot tistle http://www.ionizator.com/....

IceIceBaby ::

Pri nas je poleti kakšne 2, 3 stopinje hladneje zaradi te mašine. Voda se ne spreminja v paro ampak jo vlažilec zraka razprši v zelo majhne kapljice.

matias ::

Nisem glih štromar, ampak zdi se mi, da proizvaja visokofrekvenčni tok oziroma deluje na zelo visoki napetosti in pri majhnem toku... v njem se pa nahaja cel kup debelih keramičnih kondenzatorjev. Mi mamo enega doma - kur** .... pol metra okol je vse črn :) Je bil vklopljen sam kak mesec :)
V glavnem.. ma eno iglico, ki full piska in v temi sveti modro - podobno je iskri, kar tudi nastane, če daš blizu prst ... kr kak cm dolga iskra preskakuje v prst (podobno kot "plazma" krogla) ... pa enkrat ko sem stal zraven, mi je "faznprifer" v roku svetu :) heh - sem probu tud z neonko in prav tako deluje :))
aja... pa če se igraš, je lahk nevaren - js sem tko prejšnji računalnik skuru; medtem ko sem se dotikal igle ionizatorja sem slučajno položil roko na tipkovnico; piiiiiiiip in je skurlo plato pa procesor, pa tipkovnico :D

to je to :)

aja - boljše počutje? pha.. proizvaja ozon (ki je škodljiv) in zrak okoli njega diši kot ozračje pred nevihto... to so vsi učinki, ki jih proizvaja :)

jezus_kristus ::

osnovni princip delovanja je ful zanimiv. gre za lestvico kondenzatorjev in diod. na vsakem naslednjem kondenzatorju se napetost 2x poveca. na koncu das en velik upor in potem vezes na iglo. Obvezno je potrebno imet nek direktor, ker ce ne bo igla ionizirala zrak tudi proti tiskani ploscici in prislo bo do preboja. Recimo da sem nekoc videl 2 metrsko iskro od igle ionizatorja do vticnice. pa varovalka je sla.

Nikakor ne uporabljat ionizatorja v blizini racunalnika :). ta s tipkovnico je pa dobra. kdo bi pricakoval kaj takega. je pa cisto mogoce...

matias ::

Ja še zmeri hranim tisto matično v spomin... podnožje za procesor je rjavo pa diišiiii :|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri vlažilec zraka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7549522 (1934) darkolord
»

Vlažilec zraka

Oddelek: Loža
3810540 (7707) flyby
»

prah v sobi

Oddelek: Loža
184485 (4149) Alen T 1978
»

Ionizator in vlažilec zraka

Oddelek: Loža
95779 (5603) Spajky
»

Ionizator zraka?

Oddelek: Znanost in tehnologija
169915 (9492) antonija

Več podobnih tem