» »

Win10 driver mi ne pusti tiskati, ker nimam originalnega tonerja...

Win10 driver mi ne pusti tiskati, ker nimam originalnega tonerja...

prowb ::

Imam tiskalni hp laserjet P1102w. Super igračka za 100€, nolit toner za ~15€, idealen za veliko poceni tiskanja...

Danes sem sprintal en list. Ko sem dal printati še enkrat (čez 2 minuti), pa se ni zgodilo nič... Potem sem opazil, da piše da printer potrebuje mojo pozornost (sem ga pobožal, mu povedal par lepih besed...), amoak je vseeno jokal, da nima original tonerja in da ne bo delal.

To se je zgodilo na računalniku, ki je bil sveže naložen, kar se tiče driverjev, pa sem pustil, da win10 naredijo kar pač hočejo... Naložilo je neko aplikacijo HP smart, ki spremlja kaj se z njim dogaja in recimo tudi opazi, da ni nameščen original toner in zaradi tega ne pusti tiskati...
Na drugem računalniku, kjer sem naložil driverje z hp strani, lahko brez problema tiskam...

Aplikacijo sem sedaj odstranil in zaenkrat deluje tudi tukaj.

Kaj je moje vprašanje? A obstaja možnost, da se bodo podobne zadeve začele dogajat še pogosteje? Se bo z naslednjim updatem kaj "popravilo"?

roCkY ::

Ne posodabljaj drajverjev, če je tudi na strani PC SW čekiranje. Očitno zadeva že toliko novejša od mojega, da je zaščita nameščena tudi v PC.

Mene HP vedno pobara, da ga potrepljam, ko ga vklopim. 2* moram stisnit OK nato še prekic, da ne tiska diagnostičnega poročila nato je pa priden, dokler ga ne izklopim. Reče, da ima težavo s pomnilnikom. Modela ne vem, nek low budget izpred 4-5 let. Važno je, da po trepljanju poje neoriginalen kitajski prah iz neoriginalne kitajske plastike.

sandmat ::

Imam isti model printerja in nimam problemov z neoriginalnimi kartušami, od prve dalje ni imel originalne notri.

mimogrede, ta printer sem cca 6 let nazaj kupil v comshopu za 90€. Pred letom sem kupil HP 4535 za nekih 80 in je precej bolj stabilen in tih (printam vedno preko networka, pri 1102w pa sem na kablu že 2 leti ker se mi ne da vsak mesec ponastavljat network connectiona).

krho ::

Primi in vrži ta precenjena jajca v smeti, ter kupi epsona z ITS kartušami. Denarnica in živci ti bodo hvaležni
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

prowb ::

Pa ne zdi se mi precenjen - teram ga ze vsaj 5-6 let, 4-5 tonerjev letno... Strosek tiskanja je res minimalen, pa tudi kvaliteta ni cisto zanic. Tudi z kitajskim tonerjem za 15eur, je se vedno boljse kot kak inkjet za trojno ceno... In do sedaj tudi ni bilo prav nobenih tezav, vedno priden...

mat xxl ::

Vsi Canoni delajo z neoriginali, pa HP ji tudi tudi 476dw in 576dw predelani na ciss z print letvijo tam 45 barvnih izpisov na minuto ........

Seveda pa se fw in driverjev ne nadgrajuje, no driverje morda še, fw pa nikakor NE in ker so ti nekateri printerji tako sposobni, da znajo sami ukrepati, je najlažje jih , kar na routerjevem požarnem zidu to preprečiti in je mir ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
697142296 (1092) easyrider3
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
72118 (1892) Miha 333
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6422190 (14464) Spock83
»

Laserski tiskalnik (poceni)

Oddelek: Kaj kupiti
143858 (3085) jero_no1
»

Barvni laserski tiskalniki

Oddelek: Kaj kupiti
203569 (2651) Pina

Več podobnih tem