» »

Kateri pralno-sušilni stroj

Kateri pralno-sušilni stroj

Bubbles ::

Pozdravljeni,

odločam se med dvema pralno-sušilnima strojema. Vem, da je boljše imeti stroja posebej, vendar žal to ni mogoče.

V ožjem izboru sta ta dva:
AEG L9WBC61B
AEG L8WBC61S

Razlika med njima je v tem, da ima dražji sušenje s toplotno črpalko, cenejši pa s kondenziranjem vode.

Ne vem, za katerega se naj odločim, zanima me, če sušenje s toplotno črpalko res odtehta razliko v ceni (cca. 400 €). Ali za toplotno črpalko potrebujem kakšno posebno napeljavo v kopalnici ali se enako priklopi kot vsak pralni stroj?

Hvala.

echo ::

Jaz imam tudi kombiniran stroj, dela kot urca.

Ta cenejši ima deklarirano celo MANJŠO porabo pri pranju perila, pri sušenju pa ima 2,5kWh večjo porabo, pri nas to znese 35centov (dejansko še manj, ker večinoma v nizki tarifi peremo).
Če boš bo vsakem pranju tudi sušil, se ti povrne po cca 1200 pranjih, kar se mi zdi veliko.

fosil ::

Pri kombiniranih pazi na eno stvar.
Kapaciteta sušenja je manjša od kapacitete pranja kar pomeni, da ne moreš posušit cele žehte, ki jo opereš.
Tako je!

Bubbles ::

Ja, to mi je jasno.
Zato bi prala največ 6 kg, kolikor je pač kapaciteta sušenja.

#000000 ::

Vzami če se le da takega ki ima KOVINSKI in ne PLASTIČEN kotel (obod bobna v katerem so cunje)če boš sploh kje še dobil takega.

Invictus ::

fosil je izjavil:

Pri kombiniranih pazi na eno stvar.
Kapaciteta sušenja je manjša od kapacitete pranja kar pomeni, da ne moreš posušit cele žehte, ki jo opereš.

To ni pravilo.

Je pa seveda za preverit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Šmorn ::

Jaz v mojem z lahkoto posušim tudi žehte večje od 6 kg. Dam pač na daljši program.

Mr_Globus ::

Ne kupuj kombiniranega, pralnega in sušilnega posebej.

fosil ::

Invictus je izjavil:

fosil je izjavil:

Pri kombiniranih pazi na eno stvar.
Kapaciteta sušenja je manjša od kapacitete pranja kar pomeni, da ne moreš posušit cele žehte, ki jo opereš.

To ni pravilo.
Je pa seveda za preverit.

Je pravilo. Če pa najdeš kakšnega pri katerem to ne drži pa kar na plano z besedo oziroma linkom.
Tako je!

joze67 ::

Če je padla odločitev za kombiniranega, ok.
Sicer imamo mi ločeno; peremo pa črne, bele in barvaste stvari in pri nobeni ne gre vse iz pralnega v sušilni stroj. Da bi imel 6 žeht ... ne hvala. Morda pa prideš skozi z dvema in colorcatcherjem.

Lonsarg ::

Ne najdem več linka, ampak sem videl enkrat 7/7 pralno-sušilnega, enega samega ko sem jih prebrskal več 10:) lahko je tut marketing finta in je dejanske pralne kapacitete več... Drugače pa se dobi dokaj v izi kakega z 8/6, 7/5 ali kaj podobnega, skratka da so dosti blizu kilogrami, da daš do konca cel program, to je tista prava dodana vrednost pralno-sušilnega (če nima kombiniranih programov STRAN). Namreč če vmes daješ ven nisi naredil popolnoma nič in je vseeno, če bi imel ločenega.

Pri nama je pa še dodatni agrument za kombiniranega, ker bova zelo verjetno še vedno 3/4 sušila z obešanjem, zaradi manj likanja in bi bil ekstra stroj res bedarija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri sušilni stroj kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14153334 (5907) darkolord
»

Kateri sušilni stroj ? Test sušilnih strojev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5521273 (9887) LeXani
»

Pralec in/ali sušilec za perilo?

Oddelek: Loža
181985 (1515) looser
»

Kateri pralno sušilni stroj kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7839834 (34171) MasterSPi
»

Sušilni stroj- pomoč

Oddelek: Loža
158872 (8640) kurjač

Več podobnih tem