» »

Termostat za centralno

Termostat za centralno

kuglvinkl ::

Zdaj imam tega Seltrona: https://www.instal.si/index.php?id=8662. V bistvu rabiš Helex (3 kom), da kar koli bolj advanced nastaviš.

In sem razmišljal o tem: https://www.ecobee.com/ecobee3-lite/. Ne rabi biti smart (npr. Nest... je tožko biti smart za kogarkoli, če je kamin v bajti), samo user friendly za karkoli nastavit, pa oddaljen dostop.

Vprašanje je bolj, kako naj poizvem, če ga bom lahko iz vidika električne napeljave (in povezave s pečjo) zamenjal z obstoječim?

Ni nujno, da je ta Ecobee, lahko je tudi kaj drugega v tem cenovnem rangu, pa da je usre firendly, app in s tem povezan oddaljen dostop.
Your focus determines your reallity

darkolord ::

Prav sobnega termostata ne poznam, je pa v tem cenovnem rangu tudi malo bolj celovita alternativa: eQ-3 MAX!

Če imaš možnost oz. če ti je to v interesu, lahko s tem nadgradiš radiatorske termostate in potem zadevo brezžično upravljaš centralno preko mreže (lokalno, cloud, 3rd party appi).

Cena je namreč sila ugodna:

 đabe

đabe



Brezžični digitalni termostat stane toliko kot običajen mehanski v Merkurju.

Rabiš en Cube in ustrezno število radiatorskih termostatov. Opcijsko še sobni termostat za enostavno upravljanje radiatorjev v tistem prostoru.

Imam to stvar in sem zelo zadovoljen. Tudi build quality je super. Nastavljanje je tudi enostavno (jaz sem sicer stvar povezal na HomeAssistant):

Don Vincenzo ::

kuglvinkl ::

@darko, thnx, je zelo za preverit.

@Don, a ta se da zvezat?
Your focus determines your reallity

Don Vincenzo ::

klekej ::

Ker je Seltron ukinil z izdelavo enega svojih najbolj prodajanih produktov, termostat T1, rabim zanj nadomestek. Ima kdo izkušnje s kakšnim termostatom iz Ali-ja, Ebaya, Amazona itd.? Mora biti tedenski in glede enostavnosti nekje na ravni Seltrona, po kvaliteti vem, da bo težko isto. Cena čim nižja, ker ne rabim samo enega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

kuglvinkl ::

Hm, ker bodo ponudili "T2"?
Your focus determines your reallity

klekej ::

Nadomešča ga RTD2RB, touch varijanta za 100€. Jaz pa rabim "ajnfoh" zadeve kot je bil T1.

rapigator ::

klekej je izjavil:

Ker je Seltron ukinil z izdelavo enega svojih najbolj prodajanih produktov, termostat T1, rabim zanj nadomestek. Ima kdo izkušnje s kakšnim termostatom iz Ali-ja, Ebaya, Amazona itd.? Mora biti tedenski in glede enostavnosti nekje na ravni Seltrona, po kvaliteti vem, da bo težko isto. Cena čim nižja, ker ne rabim samo enega.


Preveri še enkrat na Seltron. Še vedno so za dobiti. So pa nekaj časa nazaj povedali, da gredo iz prodaje.

klekej ::

Moje 1 teden stare informacije pravijo drugače. No kakorkoli, zanimajo me cenejši nadomestki T1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

d4vid ::

klekej je izjavil:

Nadomešča ga RTD2RB, touch varijanta za 100€. Jaz pa rabim "ajnfoh" zadeve kot je bil T1.

Nic ni “touch”, so kar lepo navadne tipke. Le ekran je pa res vecji.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

kuglvinkl ::

A da bo se dal kej vklopit prek telefona je pa ZF?
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

U, zgleda da se da! Neki vmes med postajo in routerjem se rabis zgleda.

Ta neki stane 150 evrov. Se prav 250 za seltron, da lahko prizgem iz telefona. Huh...
:)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

klekej ::

d4vid je izjavil:

klekej je izjavil:

Nadomešča ga RTD2RB, touch varijanta za 100€. Jaz pa rabim "ajnfoh" zadeve kot je bil T1.

Nic ni “touch”, so kar lepo navadne tipke. Le ekran je pa res vecji.


Prav imaš. Tudi tisti, ki je rekel, da se T1 še vedno dobi ima prav. Problem je samo, da so ga podražili, zato je nadomestek nuja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7224013 (12313) JanK
»

Termometer za centralno peč na drva..?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
215564 (3593) feryz
»

Termostat za ogrevanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
274639 (4188) JanK
»

Termostat

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
74846 (4454) balocom
»

ogrevanje hiše s termostatskimi ventili

Oddelek: Loža
4821288 (13133) vinetu

Več podobnih tem