» »

Termostat za ogrevanje

Termostat za ogrevanje

kuglvinkl ::

Torej, doma imam Seltron nastavljalnik ogrevanja, gotovo obstaja kaj bolj naprednega, recimo oddaljen dostop, nastavljanje profilov prek appa ipd.

Prvi mi pride na pamet nest, Kdo to ima, oz. kaj temu podobnega? In če se je kdo v to že spravljal, kakšne so ovire pri tem?

In še, kako bi reguliral radiatorje v posamezni sobi? Spalnica bi bla npr 19, dnevni prostor na off, ker je v njej kamim, moja soba 19 ipd...
Your focus determines your reallity

mitja73 ::

V sobah rihtaš z elektronskimi časovnimi termostati, ~ 15 eur v bauhastih ipd

kuglvinkl ::

Ok, a je preveč, če bi hotel imeti leta 2015 koncept one to rule them all, se pravi iz enega appa?

Mitja, hvala, je to last line of defense.
Your focus determines your reallity

MadMax ::

ELV (Conrad) ima take rešitve, z brezžičnimi radiatorskimi glavami, ampak boš hitro zapravil (minimalno) plačo na to igračo.
Seltron pa je zaspal na "lovorikah", če se temu sploh sme tako reči... Polno praznih obljub. Vse kar imajo je vmesnik za priklop regulatorjev (WDC, CMP) na PC...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

kuglvinkl ::

hm, se pravi, pustim seltrona na steni, pa nabavm te ventile za radiatorje... čez dve leti bo seveda drugače...
Your focus determines your reallity

Magic1 ::

Tko je to danes, dokler se en velik ne zbudi in uvede nekaj novega, pač napredek spi. Poleg tega pa še za stanovanja to ni tako aktualno.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kuglvinkl ::

Aktualno je zlo, če je gugl dal 2mrd za nest. Dva štukam mam, tako da je relevantno.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Ena varianta je tudi Cybro.
Slovenska zadeva, organizirajo tudi izobraževanja.
Omogoča pa celotno pametno instalacijo, ne samo ogrevanje.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

kuglvinkl ::

thnx.

Ma, nisem ziher, če rabim ai - NEST, da mi uravnava temperaturo. Še posebi ne vem, kako bi se to obneslo, zaradi kamina...

Tko da se bom razlgedal po ventilih, okol 15 evrov se kot kaže začnejo cene.
Your focus determines your reallity

MadMax ::

Pri 15 se začnejo elektronske glave, ki jim nastaviš urnik in temperature. Za to rabiš ustrezne ventile, kakšne starejše/cenejše variante ne moreš kar sparit s termoglavami.

Cybro in podobno pa ni več regulacija/pametna instalacija, ampak način življenja, nikoli končano delo...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

kuglvinkl ::

ok, se pravi, je 2015 zelo advanced karkoli več od tega, da dam v spalnici na "3"... :)

Glede cybro, štekam, ne, za to nimam časa, vse kar rabim je razdeljeno po conah in nadzor nad tem, done simple.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Apple ::

fosil je izjavil:

Ena varianta je tudi Cybro.
Slovenska zadeva, organizirajo tudi izobraževanja.
Omogoča pa celotno pametno instalacijo, ne samo ogrevanje.


Uhuhu... me veseli, da še nekdo uporablja Cybro rešitve :)
LP, Apple

kuglvinkl ::

Apple je izjavil:

fosil je izjavil:

Ena varianta je tudi Cybro.
Slovenska zadeva, organizirajo tudi izobraževanja.
Omogoča pa celotno pametno instalacijo, ne samo ogrevanje.


Uhuhu... me veseli, da še nekdo uporablja Cybro rešitve :)


A ti jih tudi? Dej se razpiši malo :)
Your focus determines your reallity

Apple ::

Bajto mi furajo trije krmilniki...
En je za elektriko (upravlja napetostne kontaktorčke), rolete, luči, žaluzije in senzorje (prisotnost, temperatura, vlaga, svetloba, odprta okna/vrata, izliv vode),
drug je za ogrevanje (komandira toplotni črpalki, čez ima mešalne posode in črpalke)
in tretji v garaži (senzorji prisotnost, garažna vrata, elektrika za zunaj in za pumpo za štirno).

Vse krmilnike in naslove non-stop kontroliram z netbookom, k ima nameščen na sebi CentOS... Vse se zapisuje v bazo, iz katere se delajo reporti, grafi, pošiljajo push msgji (iOS, Android in Windows Phone). Za neke stvari bajta piše tweete, pošilja SMSje, etc :)
LP, Apple

kuglvinkl ::

A bi se ti dalo napisat članek o tem, da ga objavimo tukaj? Po mojem kar nekaj obiskovalev zanima tvoja rešitev.
Your focus determines your reallity

Apple ::

Lahko spišem... Samo moram najti čas :)
LP, Apple

ingeniero ::

kuglvinkl: Kaj pa morda Loxone Imajo senzorje, termostate, centralno upravljanje ...

MadMax ::

kuglvinkl je izjavil:

ok, se pravi, je 2015 zelo advanced karkoli več od tega, da dam v spalnici na "3"...

Sploh ne, če imaš €.
Sam sem imel elektronske glave že 2005, da bi pa zdaj zmetal nevemkoliko za to, da bi si zrihtal dodatno delo mi pa res ni :)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Magic1 ::

Magic

Thunder wave ::

Z-wave ti tudi omogoča to kar bi rad. Na vsak radiator daš Danfoss Z-wave termostat in ga potem kontroliraš preko želenega vmesnika (npr. Vera ali Fibaro).

kuglvinkl ::

Apple, seveda, znanje praviš da imaš :)

Sem bil dopoldne v Obiju, imajo komplet treh ventilov, neki tacga (hvala magic1) http://www.conrad.si/Regulator-za-varce..., za 50 evorv.

MadMax, res čakam na produkte, za katere ne rabiš več kot dve uri za postavit. Sej smo dal človeka na luno, tkoda smart home je možen enih 50 let, ampak ni to point, kene ;)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

joze ::

http://www.agp-pro.si/MAX/

Najbrž si mislil nekaj takega... Tudi jaz sem se ravno včeraj spraševal nekaj podobnega. Imam Danfoss digitalno termostatsko glavo, za katero moram vzet dan dopusta in tri helexe, da jo sprogramiram, pa še zaslon se poslavlja.

kuglvinkl ::

In, kolliko bi te prišlo, si že kaj gledal?

Ja, neki takega bi imel..
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

joze ::

Malo sem površno pogledal. Kocka je 50, pa tri glave po 25 bi rabil, s tem, da moram menjat še ventile pri dveh radiatorjih. 175 bi bil v tem primeru moj končni strošek takole na hitro. Upam, da bo to sezono še šlo, na jesen se bom pa odločil ali menjam samo okvarjeno glavo v dnevni sobi ali se spustim v kaj takega.

kuglvinkl ::

Ja, ta sezona je eetaq mimo, nočem pa spet septembra začet s tem :)
Your focus determines your reallity

fosil ::

Apple je izjavil:

Lahko spišem... Samo moram najti čas :)

Jaz sem tudi za, da napišeš članek :)
Jaz sicer imam cybro, ampak še ni bilo časa da bi lotil zadeve.
Tako je!

Vesoljc ::

pred kratkim je tudi mene prijelo da bi si uredil pametno ogrevanje. centralo ogravanje z seltronom v dnevni sobi kjer je tudi kamin, je cist adijo kontrolirat... o programiranju seltrona pa nimam besed...
sam sem tudi gledal tale elv, ampak moram rec da ima tale max precej bolj vsecen interface (pa se v nemscini ni). se bo treba poleti lotit tega ni druge.

aja, pa cene elv opreme so v conradu precej zasoljene...

recimo tole je neka osnovna brezzicna centrala:

http://www.conrad.si/Radijska-hisna-cen...

http://www.elv.de/fhz-1300-pc-mit-ks-30...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vesoljc ()

JanK ::

Sam imam tudi ze nekaj let Conradove termostatske regulatorje Vsakega nastavljas posebej, niso radijsko vodljivi, so pa poceni in v principu delujejo kar dobro.

Ampak, opazil sem eno slabost, ki je pomoje neodvisna od cene. Pri nekem razponu zunanjih temperatur deluje OK. Ko pa se zunanje temperature zelo znizajo, postane v skoraj vseh prostorih prevroce. Nadalje, kuhinja in dnevna soba sta loceni z drsnimi vrati. Ce so vrata odprta (vecino casa), je v obeh prostorih temperatura OK. Ce pa jih zaprem, postane v kuhinji hladno, v dnevni sobi pa se temperatura malo povisa.

Po nekaj gruntanja sem prisel do zakljucka, da je problem v razlicnih tokovih zraka, ki pihajo na regulatorje in, ki se spreminjajo v odvisnosti od rezima gretja, zunanje temperature (ko, pomoje, nekaj hladnega zraka pade z okna na regulator in mu da misliti, da je hladneje, kot je v resnici). Zato bom pomoje za naslednjo zimo vse skupaj zamenjal s sistemom, kjer bo merjenje temperature v prostoru loceno od samega regulatorja, a-la nekaj taksnega.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radiatorska avt. termostatska glava (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21265498 (5306) zpza
»

Digitalni radiatorski termostat

Oddelek: Kaj kupiti
439858 (1351) m0LN4r
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7224056 (12356) JanK
»

Avtomatizacija sobe - drugič

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
214131 (3090) Smrkc
»

ogrevanje hiše s termostatskimi ventili

Oddelek: Loža
4821301 (13146) vinetu

Več podobnih tem