» »

V Windowsih 98 se mi računalnik skoz resetira!!!!!!!!!!!

V Windowsih 98 se mi računalnik skoz resetira!!!!!!!!!!!

The Yankee ::

Nekaj dni nazaj mi je, ko sem prišel v Windowse 98, nekaj časa lepo delalo potem pa se je sistem kar sam začel resetirati in vseskozi mi javlja napake (explorer, rundll....). Disk sem danes že 2x formatiral a se vse skupaj kar naprej ponavlja. Mislim, da je težava v registru ; kako naj počistim register oz. kaj naredim, da bo tak kot je bil prvotno.

Hvala vsem, ki mi boste skušali pomagati

Muratjose a.k.a. Daywalker

McHusch ::

Disk sem danes že 2x formatiral a se vse skupaj kar naprej ponavlja. Mislim, da je težava v registru ; kako naj počistim register oz. kaj naredim, da bo tak kot je bil prvotno.


Če si disk že formatiral in na sveže naložil Windows, register nima nobene veze. Poglej, če maš dober pomnilnik, če se ti kaj ne pregreva, odvij kišto ... instaliraj Windows 2000/XP ;-)

karafeka ::

Hehe, meni se winsi resetirajo sami od sebe (ni nobene napake, temp. sistema je 38, kar je pod normalo) vsako noč edino in le enkrat. Podnevi je lahko računalnik skoz prižgan, pa dela stabilno, pa tudi ponoči dela vse ok, potem pa kar naenkrat tema :D .

Kot je G. Pisun reku, inštaliri si xp-je, ali pa linux, če maš malo bolj švohotni računalnik.

The Yankee ::

Lahko, da je kej v zvezi s slabimi sektorji na disku....a jih lahko kako, odpravim (npr. kakšn dobr program).

The Yankee ::

Če dam pa XP-je gor mi pa pr setupu vse zamrzne (blue screen, al pa kej druzga.......);(

karafeka ::

Hmm, slabih sektorjer se rešiš, če formatiraš disk (v bistvu se jih označi, da OS ne piše več tja gor - lahk me popravite). Drugače lahk uporabiš scandisk (temeljit pregled oz. površinski scan, al neki takega je opcija). Ampak ti si disk itak že 2x formatiru......


Je pa še ena možnost - disk ti počas crkuje --> nakup novega?

Aja, pa le prepriči se, da te ram ne zajebava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

OrkAA ::

100% je ram!

Doma sem imel že veliko pokvarjenih ramov in zato vem :D

Downloadej si memtest86 in testiraj!

Duhec ::

Podobne nevšečnosti ti naredi tudi virus...

ToniT ::

Jaz bi se pridružil Orki - preveri RAM!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namestitev Office 2013

Oddelek: Programska oprema
131254 (994) Map
»

problem-pomoc

Oddelek: Omrežja in internet
18666 (666) gregor_h
»

Kateri internet browser ?

Oddelek: Programska oprema
401909 (1513) Roadkill
»

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584764 (3590) Yamasaki450
»

varnost,hitrost in urejenost računalinka

Oddelek: Pomoč in nasveti
362012 (1469) flipflop

Več podobnih tem