» »

dilema huawei ali samsung

dilema huawei ali samsung

1
2
»

blackbfm ::

Dimnik je izjavil:

Mojster, kaj ti pišeš za enih bedarij, rajši nehaj....očitno, ti še telefona nisi imel v rokah, razen kar vidiš na slikah


čakam da apple in samsung začneta kopirat kaj od huawei, ker omogoča tako vrhunski user experience..aja not gonna happen

GRT ::

No, če bi kolikor toliko videl Huaweia od blizu bi videl, da je njegov UI ali EMUI zelo zelo podoben IOsu, kdo je pa od koga kopiral pa presodi sam.

GrX ::

blackbfm je izjavil:

To te fopajo proizvajalci ker s fizicnimi gumbi so samo stroski, dodatna kompleksnost pri izdelavi, pokvarljivost.. :))


Toplo priporočam, da nabaviš model, kot je spodaj.. No upam, da ima dovolj fizičnih gumbov.

blackbfm ::

GrX je izjavil:

blackbfm je izjavil:

To te fopajo proizvajalci ker s fizicnimi gumbi so samo stroski, dodatna kompleksnost pri izdelavi, pokvarljivost.. :))


Toplo priporočam, da nabaviš model, kot je spodaj.. No upam, da ima dovolj fizičnih gumbov.



ta ne podpira snapchata :/

GrX ::

Jah, snapchat pa fizični gumbi ne sodijo v isto generacijo. Za nekaj se boš moral odločiti.. :)

pixelzgaming ::

Bolj kot berem ta thread, manj možganskih celic imam.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

klinker ::

GRT je izjavil:

No, če bi kolikor toliko videl Huaweia od blizu bi videl, da je njegov UI ali EMUI zelo zelo podoben IOsu, kdo je pa od koga kopiral pa presodi sam.


Ja, zelo zelo slaba kopija iOSa, tako kot MIUI

GRT ::

klinker je izjavil:

GRT je izjavil:

No, če bi kolikor toliko videl Huaweia od blizu bi videl, da je njegov UI ali EMUI zelo zelo podoben IOsu, kdo je pa od koga kopiral pa presodi sam.


Ja, zelo zelo slaba kopija iOSa, tako kot MIUI

Kakor za koga. Za Apple fane definitivno. Veliki večini pa ravno ios ne odgovarja.

klinker ::

Android user tu...in ja...slaba kopija iOSa, oz. za tiste ki jim je sicer Apple vsec in se s Huawei potolazijo.
Sem btw obdelal ze prav vse znamke in AOSP je naceloma se vedno top, sledijo Samsung in LG, pol pa ostali srot...kar se androida tice. Huawei je sicer nekje vmes, bojo ze porihtali saj je OS vedno boljsi, ce izvzamemo UI, ki je sicer stvar preference, Sony in HTC pa totalen crap.

GRT ::

No glede na to kam si dal LGja mi je vse jasno.

klinker ::

Ker?
Z LGji, G2, G4, Nexus 4, Nexus 5X same dobre izkusnje ter precej boljse kot s P9 in P8lite, ki sem se jih kr hitro losal, npr.
Samsung S2, S3 in S5 so bli polom, sploh S3, kasnejsih do S8 nisem uporabljal, trenutno pa v bajti S8, Note 8 in A5...za zdaj brez pripomb in ene napake.
HTC One M8 in M9, Xperia Z2 in Z3 compact pa so bli najslabsi konkretni telefoni, ki sem jih imel.
Je blo se tega, razne Lumie, par iPhone-ov, Xiaomi, itd....tako da kar se mene tice samo izpostavljam izkusnje z napravami, ki sem jih imel ti pa nabijaj kr neke brezvezne sale.
Kot sem ze napisal, je Huawei za te, ki imate zeljo po jabki, pa ne gre do tam...ostali pac raje furamo "prave" androide.

next3steps ::

S takimi komentarji si dobrodošel zgolj na Partisu.
Bo šlo?

shadeX ::

trenutno pa v bajti S8, Note 8 in A5...za zdaj brez pripomb in ene napake.
HTC One M8 in M9, Xperia Z2 in Z3 compact pa so bli najslabsi konkretni telefoni, ki sem jih imel.
Je blo se tega, razne Lumie, par iPhone-ov, Xiaomi, itd..


Glede na to koliko telefonov ste že menjali v parih letih zgleda da vam noben ne ravno dobro ustreza.

klinker ::

Menjavam ker rad sprobam razne zadeve. Samo serverje sem v dveh letih menjal 4, ene 3 kiste, par laptopov itd...v 30 letih racunalniske "kariere" pa ne pitaj, ker ne vem :D

next3steps je izjavil:

S takimi komentarji si dobrodošel zgolj na Partisu.
Bo šlo?


Ne bo. Tam je frocovje s takimi komentarji kot so tvoji, ki jih lih tako kot tebe boli ko sklincas kar imajo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

ngc2392 ::

ne znate/znamo več gledati s kritičnimi očmi oziroma iz distance: s3 je bil TAKRAT na večino strani ocenjen zelo dobro. Prav tako ni bilo NIČ narobe z s2, le da je bila strojna oprema prepočasna za vso "navlako", ki jo je gor vrgel proizvajalec. samsung je to sedaj že rahlo popravil, no, pa tudi strojčki so postali zmogljivejši.
ogrižen jabolk ima pa to srečo (ali pa pamet...), da naredi le NEKAJ modelov in okrog teh naredi ekosistem. ki seveda deluje. z razliko od recimo sistema android (ali windows), ki mora podpirati malo morje...kaj, vesolje različnih naprav.
skratka, kot da bi sedaj rekel, da je bil pentium (1, 2 ali 3) totalen crap. pa ni bil.
United We Stand, Divided We Fall

klinker ::

Sej SW je uni ki nardi zadevo konkretno. HW je danes ze povsod dovolj mocen da sam OS deluje tekoce in hitro. Problem so pa razni bugi, ki se pojavljajo. Sicer prav noben proizvajalec na to ni komplet imun, niti "vsemogocni" Apple, ki razvije 2 telefona letno ga tu in tam biksne, no, zdaj 3...ga pa eni bolj biksajo kot drugi in sta tu HTC in Sony vsekakor prvaka, sledijo jim pa prav Xiaomi in Huawei, na katerih sem dozivel zelo zelo podobne kikse :)
Pa S3 je bil samo mocen HW, konstrukcija in SW pa z en drek. S2 je bil konstrukcijsko ohoho boljsi od S3, je pa takraten AMOLED bil zanic, SW pa se bolj zanic. S2 sem menjal za Nexus S, ki je bil na ravni prvega Samsung S, pa je delal precej boljse od S2ke in tudi zaslon je bil precej bolj gledljiv od takratnih AMOLED, nato sem Nexus S menjal za S3 in ga prodal po 1 mescu, ter kupu Galaxy Nexus, ki je bil na ravni S2, delal pa noro boljse od S3ke.
SW je pac najpomembnejsi del vsake naprave. Brez dobrega SWja nic ne dela kot mora.

klinker ::

blackbfm je izjavil:


Odzirajo prostor na zaslonu, mogoce pri teh novejsih daljsih zaslonih to ne pride tok do izraza.. vseeno pa ga ne cutis ga s prstom, nimajo proper feedbacka. Zakaj mislite da apple rine taptic engine v telefone, iz cistega dolgcasa?


A ti ves da se navbar skrije, ko je to potrebno ali celo ko se ti zahoce in si feedback nastavis po zelji.
C'mon buddy...zresni se :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

blackbfm ::

klinker je izjavil:


A ti ves da se navbar skrije, ko je to potrebno ali celo ko se ti zahoce in si feedback nastavis po zelji.
C'mon buddy...zresni se :)


Vem. Pozabu oment se to pomankljivost. Torej ce strnemo vse se enkrat

Virtualni navbar ima

- slab feedback
- odzira prostor na zaslonu
- dodaten korak da navbar odpiras/skrivas

GRT ::

klinker je izjavil:

Ker?

Kot sem ze napisal, je Huawei za te, ki imate zeljo po jabki, pa ne gre do tam...ostali pac raje furamo "prave" androide.

Ahahaha "prave" androide: trenutno pa v bajti S8, Note 8 in A5...
Ne me smejat, bolj da se nehaš brukat. Če bi rad fural prave androide ne bi imel pr bajt tolk krša. A zdej, če kupiš najdražji telefon pa misliš da furaš prave androide in si ta glaven na vasi. Hahaha.
Pojma nimaš kaj je pravi android.
No pa BTW nimam nobene želje po jabki8-)

klinker ::

Ahh, se je nabral peskovnik tu...sem ze prestar za to :)

next3steps ::

LG, G2, G4, Nexus 4, Nexus 5X, Samsung S8, Note 8 in A5, Lumia, iPhone, Xiaomi HVALIŠ, a kar na 1x so vsi od Huaweija zanič. Good fucking job. Izmed naštetih so imeli nekatere tudi ne tako male probleme. Jih ne bom našteval, zato ker je Huawei itak zanič. Huawei res ni popoln, a tudi ostali nisto tako, kot jih ti hvališ.

klinker je izjavil:

Ahh, se je nabral peskovnik tu...sem ze prestar za to :)

In preneumen. Bolj star - bolj nor.

Če je kdo biased, si to ti.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Ahahaha "prave" androide: trenutno pa v bajti S8, Note 8 in A5...
Ne me smejat, bolj da se nehaš brukat. Če bi rad fural prave androide ne bi imel pr bajt tolk krša. A zdej, če kupiš najdražji telefon pa misliš da furaš prave androide in si ta glaven na vasi. Hahaha.


Na omenjenih modelih tece cisto pravi android,preverjeno. Povej se ostalim v tvoji vasi.

ziga1990 ::

^^ niti ne Samsung ima svoj UI čez čisti Android. Je pa res da je Samsungov UI(touchwiz) bil kar slab a ga je z izidom S6 tudi občutno popravil
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

GRT ::

blackbfm je izjavil:

Ahahaha "prave" androide: trenutno pa v bajti S8, Note 8 in A5...
Ne me smejat, bolj da se nehaš brukat. Če bi rad fural prave androide ne bi imel pr bajt tolk krša. A zdej, če kupiš najdražji telefon pa misliš da furaš prave androide in si ta glaven na vasi. Hahaha.


Na omenjenih modelih tece cisto pravi android,preverjeno. Povej se ostalim v tvoji vasi.

Daj prosim, ne govori neumnosti, če nimaš pojma, ja res sami otroci, se sploh ne splača ukvarjat z vami ker vse veste.

blackbfm ::

Daj prosim, ne govori neumnosti, če nimaš pojma, ja res sami otroci, se sploh ne splača ukvarjat z vami ker vse veste.


zdaj če ne verjameš meni, mogoče povprašaj v kakšni trgovini, al pa piši na samsung support če njihovi telefoni res podpirajo pravi android

:)):))

GRT ::

ziga1990 je izjavil:

^^ niti ne Samsung ima svoj UI čez čisti Android. Je pa res da je Samsungov UI(touchwiz) bil kar slab a ga je z izidom S6 tudi občutno popravil

No, ko ste že tolk pametni.
Če že govorite o UIju kot "čistemu" androidu. Samsung od leta 2016 z izidom Nougata na S7, kot UI nima več TouchWiza temveč Samsung Experience, ki je baziran na Androidu, ki pa je daleč od "čistega" androida, če že so se mu veliko bolj približali recimo Sony z svojim "UI", da ne govorim o OPO, kdo ima "čistega" se pa ve.

blackbfm ::

če je samsung daleč od "čistega" androida je huawei emui še kakšno svetlobno leto dlje:))

GRT ::

Mislm ti si pa res ... In kdaj sem jaz rekel, da je EMUI blizu "čistega" androida? Posebej pa ne kakorkoli podoben Samsungovemu "čistemu" Androidu, ne hvala.
Daj prosim povej koliko si star, resno te vprašam? Ker sedaj pa že klobasaš take ven, da ne vem a se zajebavaš a resno misliš, ker če bi spremljal prejšne poste bi vedel o čem govorimo.
Vidim, da je to preveč zate, zato ura je pozna spat bo treba sine. Pa lepo sanjaj o "čistem" Androidu.

klinker ::

Hej, ce eni ne razlikujete med "pravim" in cistim, pejte se malo v solo. Narekovaji so tam z razlogom decki ;)
EMUI in MIUI pa vemo kam spadata, ne med "prave" in se manj med ciste androide. Nek zabloatan wnb iOS UI baziran na Android jedru. Ce bi hotel kaj podobnega bi si pac kupu iPhone, ki je vsaj OS kot se zagre, kljub temu da meni pac ne sede.
LG je pa se najblizje AOSP, kar se UIja tice, Samsung pa takoj za njim. Sony in HTC sta mehh, pa lahko posodabljajo kolko hocejo...zadeva s casom zacne kiksat na polno, tako kot je Samsung leta nazaj kiksal...niso dzabe najslabse prodajane naprave ;((
Huawei in Xiaomi resuje samo cena. Da imajo premium cene ala Apple, Samsung in Pixel, jih noben se povohal ne bi. Huawei ima poleg dobre cene se odlicne kamere, kar je tudi en konkreten razlog za nakup.

njyngs ::

Ok, konec debate.

Rezultat je: Huawei je za tiste, ki si ne morejo privoščiti dobrega Androidnega telefona ali pa pravega iPhonea.

:))

klinker ::

Bi ga kupu za jurja? ;)

njyngs ::

Moje potrebe zadosti vsak telefon za 300€. Torej moj odgovor je, ne.

klinker ::

Torej? Kaj si hotu povedat z zgornjim postom, da si ti referenca za vse in noben ne bi smel kupit fona za vec kot 300EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

next3steps ::

njyngs je izjavil:

Ok, konec debate.

Rezultat je: Vsak telefon za 300€ je za tiste, ki si ne morejo privoščiti dobrega Androidnega telefona ali pa pravega iPhonea.

:))

Popravil.

klinker ::

No, privosci si ga za moje pojme lahko prakticno vsak, ker zaradi 30€/mesec ne bo noben propadu in bi blo lepse napisat "ki nocejo zapravit vec kot 300€". Ampak you got the point :)

njyngs ::

Seveda si lahko privošči vsak. Vidiš da ma polovica socialnih problemov v SLO iPhone 8 ali pa X. Drugo pa je, če si pripravljen toliko plačati.

klinker je izjavil:

Torej? Kaj si hotu povedat z zgornjim postom, da si ti referenca za vse in noben ne bi smel kupit fona za vec kot 300EUR?

GRTju sem hotel sporočiti, da si naj v rit potisne Huawei z fake iOS.

To vedno ljudem besede polagaš v usta, al samo tukaj gor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

next3steps ::

Ni fake, če je dizajner isti, lel.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon kupiti ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
353700 (2546) 2dark
»

Nakup mobitela, dobra kamera

Oddelek: Mobilne tehnologije
458370 (6568) r3dkv1c4
»

Kateri mobilnik srednjega razreda

Oddelek: Kaj kupiti
131796 (1409) traktor

Več podobnih tem