» »

Kateri mobilnik srednjega razreda

Kateri mobilnik srednjega razreda

P=LN ::

Kot naslov pove kupujem mobilnik srednjega razreda, in sicer za očeta. Oče ni zahteven uporabnik (klici, SMS, email, internet, občasno Viber), torej nič iger in ostale šare. Telefon se bom vzelo ob vezavi pri simobilu.
V denarni okvir pridejo v upoštev slednji:
-Samsung Galaxy j5(2016)
-Sony Xperia XA
-Sony Xperia m4 aqua
-Lenovo K9
-huawei P8lite

Zadnje čase ne sledim razvoju mobilne tehnoloije, zato nimam pojma kaj vzet. Resolucija HD zadošča. Glavni kriteriji je čimbolj tekoče delovanje ter zanesljivost.

Za predloge/nasvete se vnaprej zahvaljujem.

L.P.

kosta ::

Glasujem za Samsunga. V redni vsakodnevni uporabi jih imam že par let, poleg tega jih ima tudi nemalo sorodnikov in kolegov in nihče nima težav. Tega J5 sem tudi že parkrat držal v rokah in me je prijetno presenetila kvaliteta izdelave ki praktično ni slabša od mojega, pa je v najvišjem rangu.

Druga izbira bi bila pa Sony, imajo meni zelo všečen design in najmanj posega v sam Android. Zdej to je osebni okus, meni je TouchWiz precej všeč, drugi pa prisegajo na nexuse. Skratka da ne zabluzim preveč, s Samsungom ali Sonyjem ne boš zgrešil.

bambam20 ::

Moj glas gre k Samsungu J5 2016 .. Moja mati ima sicer J5 (2015) ( samo 4 Gb prostora na fonu ),, lepe slike, dobri videoposnetki, lepo deluje, nič se ne zatika, oblikovno enak kot dražja serija S.

Bo še kdo povedal svoje.

shadeX ::

Ni na listi, bom pa vseeno dodal. Mojmu fotru sem kupil LG XScreen. Čist je navdušen, sploh zaradi dodatnega zaslona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

kosta ::

Ima pa Samsung eno veliko prednost (ki jo očitno kmalu ne bo več). Fizični gumb!

bambam20 ::

kosta je izjavil:

Ima pa Samsung eno veliko prednost (ki jo očitno kmalu ne bo več). Fizični gumb!



In odstranljivo baterijo. :)

Mavrik ::

kosta je izjavil:

Ima pa Samsung eno veliko prednost (ki jo očitno kmalu ne bo več). Fizični gumb!


Kapacitivni gumbi niso fizični in so najbolj grozen kompromis med dejanskimi gumbi in gumbi na zaslonu. Imajo vse slabosti fizičnih in vse slabosti zaslonskih gumbov. Pa še ne vidiš jih če je backlight izklopljen.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

bambam20 ::

Mavrik je izjavil:

kosta je izjavil:

Ima pa Samsung eno veliko prednost (ki jo očitno kmalu ne bo več). Fizični gumb!


Kapacitivni gumbi niso fizični in so najbolj grozen kompromis med dejanskimi gumbi in gumbi na zaslonu. Imajo vse slabosti fizičnih in vse slabosti zaslonskih gumbov. Pa še ne vidiš jih če je backlight izklopljen.



Sej ga občutiš :),

Mesar ::

3T? ali pa katera cenejša različica?

Samsungu baterije držijo dve, tri leta (s solidno kapaciteto) potem pa moraš za menjavo baterije celega raztrgat :|
Your turn to burn!

N0t0ri0us ::

Mavrik je izjavil:

kosta je izjavil:

Ima pa Samsung eno veliko prednost (ki jo očitno kmalu ne bo več). Fizični gumb!


Kapacitivni gumbi niso fizični in so najbolj grozen kompromis med dejanskimi gumbi in gumbi na zaslonu. Imajo vse slabosti fizičnih in vse slabosti zaslonskih gumbov. Pa še ne vidiš jih če je backlight izklopljen.


Najbolj grozen??

Meni najboljši... Fizični gumbi so glede na dotikanje zaslona pretrdi in nerodni, sredinski je pa zelo uporaben za odklep. Medtem ko se mi zdijo zaslonski gumbi največji bullshit vseh časov. Tratijo ti uporaben prostor na ekranu, če že ne so pa skriti in rabiš dodaten dotik da jih spet dobiš na zaslon. Da o tem kako majhna je linija med robom zaslona in tipko na zaslonu ne govorim.

Nimam samsunga ampak imam telefon, ki ima fizični sredinski gumb in kapacitivna na strani.

karmiee ::

Ojla.Da ne odpiram nove teme... izbiram med LG X-Cam/ Samsung Galaxy J5 (2016)/ Huawei Honor 7 Lite/ LG stylus 2/ Samsung Galaxy J7 (2016)/ HTC Desire 825 ter HTC Desire 10 lifestyle..
Kakšna se vam zdi pomembnost, da imajo te PDF, Word pregledovalnike in urejevalnike? Jaz bi, da bi vsaj pregledovalnik PDF in Word-a imel. Aja, pa če ima telefon vgrajeno baterijo... kaj pa če zašteka? Sem imelatakega, pa sem samo čakala, da baterije zmanjka. Zdaj pa sem videla, da jih je več takih...
Hvala za pomoč.

Jure18 ::

Če telefon zašteka se uporabi kombinacija gumbov za reset. Najbolj pogosta je kombinacija ON/OFF + Vol. Down. Lahko na spletu pogledaš kaj točno moraš naredit za tvoj telefon.
lp

PowerofPeopl ::

P=LN je izjavil:

Kot naslov pove kupujem mobilnik srednjega razreda, in sicer za očeta. Oče ni zahteven uporabnik (klici, SMS, email, internet, občasno Viber), torej nič iger in ostale šare. Telefon se bom vzelo ob vezavi pri simobilu.
V denarni okvir pridejo v upoštev slednji:
-Samsung Galaxy j5(2016)

Bi pa priporočal izmed teh ali p8 lite ali pa XA.
-Sony Xperia XA
-Sony Xperia m4 aqua
-Lenovo K9
-huawei P8lite

Zadnje čase ne sledim razvoju mobilne tehnoloije, zato nimam pojma kaj vzet. Resolucija HD zadošča. Glavni kriteriji je čimbolj tekoče delovanje ter zanesljivost.

Za predloge/nasvete se vnaprej zahvaljujem.

L.P.


Kolikor vem, na simobil vezavi ni j5 in pa k9...

Zgodovina sprememb…

traktor ::

napačna tema

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: traktor ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dilema huawei ali samsung (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8612334 (10408) next3steps
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419947 (13222) sift
»

Nakup gsm-ja

Oddelek: Kaj kupiti
152074 (1692) vilonja
»

Prihaja naslednik HTC One (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8730556 (24355) hojnikb
»

Naslednik HTC One bo imel dve kameri

Oddelek: Novice / Android
389112 (6983) MrNighthawk

Več podobnih tem