» »

dilema huawei ali samsung

dilema huawei ali samsung

«
1
2

multiscan ::

Na izbiro imam Huawei mate 10 lite in Samsung A5 2017. Po specifikacijah sta oba podobna.
Kaj izbrati? Opcija je tudi Lg Q6, ta pa mislim, da je slabsi.
Kaj izbrati?

xda develope ::

Osebno bi vzel mate 10lite.

pixelzgaming ::

Huawei ima večji ekran, več rama, 18:9 ekran, dosti manjše bezle, dve kameri.
Samsung ima Super AMOLED ekran, IP68, USB Type-C, fast charging, ac wifi

Odvisno kaj ti je od teh stvari bolj pomembno. Če ti telefon pogosto pade v vodo, se vsak večer jeziš ko moraš kabel 3x obrniti da ga vklopiš in če imaš male roke je Samsung prava odločitev. Če pa imaš raje kakšno aplikacijo več v ozadju in nimaš malih rok pa Huawei. Osebno bi vzel Huawei zaradi večjega ekrana.

Na koncu dneva boš s obema telefonoma enako hitro scrollal po slo-techu in oba telefona ti bota omogočala vse. Tako da mogoče poglej tudi kateri UI se ti zdi lepši / uporabnejši

Primerjava telefonov
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

klinker ::

Na koncu dneva boš s obema telefonoma enako hitro scrollal po slo-techu in oba telefona ti bota omogočala vse. Tako da mogoče poglej tudi kateri UI se ti zdi lepši / uporabnejši


+1
Huawei UI je precej drugacen

blackbfm ::

Jz tako slabega ui+ux kot sem vidu na p8 lite se nisem vidu na nobenem modernem telefonu. Dopuscam moznost da so zadeve mogoce s p10 popravli.

Pri samsungu vse po pričakovanjih, vse na mestu ze ko ga prvic primes v roko

gusto ::

Kar so drugi rekli + pojdi probat, če imaš možnost. Glede vmesnika, sam imam Huawei P10 in mi zelo všeč, bi upal trditi da bolj, kot mi je bil prej pri Samsungu. Nimam pa kakšnih večjih pripomb niti čez Samsung.

GRT ::

Tukaj sploh ni dileme: Huawei.
Samsung je že zdavnaj "prežvet" projekt.

multiscan ::

Huawei lepo sede v roko. Uporabljal nisem nobenega. Se mi pa samsung zdi mogoce map bolj kompakten, huawei po drugi strani lepo zaobljen....

next3steps ::

blackbfm je izjavil:

Jz tako slabega ui+ux kot sem vidu na p8 lite se nisem vidu na nobenem modernem telefonu. Dopuscam moznost da so zadeve mogoce s p10 popravli.

Pri samsungu vse po pričakovanjih, vse na mestu ze ko ga prvic primes v roko

Stvar navade. Z nobenim UIjem do sedaj nisem imel nekih blaznih težav.
No, razen na Linuxu, kjer se GUIja kar izogneš, ker je na meji uporabnega.

Zgodovina sprememb…

dope1337 ::

Meni od Huawei P10 UI/UX ni intuitiven (sem drugace uporabnik stock androida - Nexus). Pac, tastaremu moram vcasih kej zbockat na telefonu, k je se 10 let za leseno zlico (itak se sam neve zakaj si je kupil ta telefon xD).

Je pa vse stvar navade in se da vse pogruntat v roku meseca dni.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

blackbfm ::

GRT je izjavil:

Tukaj sploh ni dileme: Huawei.
Samsung je že zdavnaj "prežvet" projekt.


huawei še vedno nima razjasnenih osnov ux-a, ali pa zanalašč to delajo .. za začetek, volume gumbov se ne daje poleg sleep gumba

GRT ::

blackbfm je izjavil:

GRT je izjavil:

Tukaj sploh ni dileme: Huawei.
Samsung je že zdavnaj "prežvet" projekt.


huawei še vedno nima razjasnenih osnov ux-a, ali pa zanalašč to delajo .. za začetek, volume gumbov se ne daje poleg sleep gumba

Ti tudi marsikaj nimaš razjasnenega. In kaj si ti za en k da boš govoril komu kaj paše.

IL_DIAVOLO ::

Jaz bi tudi se enkrat vzel huawei.

ziga1990 ::

Nočem provocirat ampak Huawei ni ravno konkurenca Samsungu kateri je na čisto drugi ravni. Vzemi A5
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

next3steps ::

Kaj pa vem. Mate Pro zna čisto resno konkurirati Samsungovemu High.Endu.

Dimnik ::

ziga1990 je izjavil:

Nočem provocirat ampak Huawei ni ravno konkurenca Samsungu kateri je na čisto drugi ravni. Vzemi A5


No, na kateri ravni pa je a serija pri samsungu....

Kot je toomach napisal se huawei kosa tudi z samsungom oz, je boljši

blackbfm ::

GRT je izjavil:

blackbfm je izjavil:

GRT je izjavil:

Tukaj sploh ni dileme: Huawei.
Samsung je že zdavnaj "prežvet" projekt.


huawei še vedno nima razjasnenih osnov ux-a, ali pa zanalašč to delajo .. za začetek, volume gumbov se ne daje poleg sleep gumba

Ti tudi marsikaj nimaš razjasnenega. In kaj si ti za en k da boš govoril komu kaj paše.


gumb je *namenoma* postavljen tako da ga lahko enostavno pritisneš po pomoti.. how stupid is that.. aja prišparajo 10 centov pa verjetno sestavijo kakšen telefon več, ker jim ni treba gumba postavljat na drug konec telefona

No, na kateri ravni pa je a serija pri samsungu....


midrange

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

GRT ::

blackbfm je izjavil:

GRT je izjavil:

blackbfm je izjavil:

GRT je izjavil:

Tukaj sploh ni dileme: Huawei.
Samsung je že zdavnaj "prežvet" projekt.


huawei še vedno nima razjasnenih osnov ux-a, ali pa zanalašč to delajo .. za začetek, volume gumbov se ne daje poleg sleep gumba

Ti tudi marsikaj nimaš razjasnenega. In kaj si ti za en k da boš govoril komu kaj paše.


gumb je *namenoma* postavljen tako da ga lahko enostavno pritisneš po pomoti.. how stupid is that.. aja prišparajo 10 centov pa verjetno sestavijo kakšen telefon več, ker jim ni treba gumba postavljat na drug konec telefona

Kakšne neumnosti pa ti govoriš!
Daj malo si preberi zakaj naj bi bilo bolj uporabno, da so gumbi na eni strani telefona.
Seveda vsakemu svoje, samo ne pa tukaj govorit takšne neumnosti. Zanimivo, da tukaj eni revčki vedno več vedo, kot pa tam eni strokovnjaki, ki samo za to zaposleni v eni taki firmi kot je recimo Huawei.

Pika na i ::

Tle ni nobene dileme. Samsunga ne maram niti zastonj.

njyngs ::

Pika na i je izjavil:

Tle ni nobene dileme. Samsunga ne maram niti zastonj.

To nas ne zanima.

blackbfm ::

Kakšne neumnosti pa ti govoriš!
Daj malo si preberi zakaj naj bi bilo bolj uporabno, da so gumbi na eni strani telefona.


Ne rabim nic brat, sem mel tak tel 2 mesca in zadeva se ne obnese

Seveda vsakemu svoje, samo ne pa tukaj govorit takšne neumnosti. Zanimivo, da tukaj eni revčki vedno več vedo, kot pa tam eni strokovnjaki, ki samo za to zaposleni v eni taki firmi kot je recimo Huawei.


Ko sem kaj povedal cez nokio/symbian so mi isto govorili:))

mzakelj ::

Mate vzemi, ti samsungi so vedno slabši iz leta v leto. Samo še znamko prodajajo.

klinker ::

Ko bi ti vedu kak crap SW ima Huawei in kolko je Samsung svoj SW dodelal....pa prihajam iz 4ih Nexusov, kjer je SW top.

starboi ::

mzakelj je izjavil:

Mate vzemi, ti samsungi so vedno slabši iz leta v leto. Samo še znamko prodajajo.


Kar je čista laž in zavajanje uporabnikov tega foruma. Nekaj takega lahko izjavi samo nekdo, ki ni imel telefona v rokah in v uporabi. Samsung je v zadnjih 2 letih naredil kar konkreten skok v kvaliteti same izdelave telefona in optimizacije njihove TW prevleke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

IL_DIAVOLO ::

klinker je izjavil:

Ko bi ti vedu kak crap SW ima Huawei in kolko je Samsung svoj SW dodelal....pa prihajam iz 4ih Nexusov, kjer je SW top.


Da ni ravno nasprotno :D

slotech5 ::

oba sta ista srednja žalost oz. srednji razred telefonov, tako da najbolje da greš v trgovino, potestiraš in se sam odločiš, kater ti je bolj všeč.

dope1337 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

klinker je izjavil:

Ko bi ti vedu kak crap SW ima Huawei in kolko je Samsung svoj SW dodelal....pa prihajam iz 4ih Nexusov, kjer je SW top.


Da ni ravno nasprotno :D


Ne ne, nam nexus fanom je stock androind se kar top xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

GRT ::

mzakelj je izjavil:

Mate vzemi, ti samsungi so vedno slabši iz leta v leto. Samo še znamko prodajajo.

Odlično povedano.
@klinker, @starboi in ostali Samsung fanboyi pa NE zavajajte, ker nimate pojma. Po vsej verjetnosti samo spamate, ker ste spoznali, da je v zadnjih parih letih Huawei dohitel in prehitel Samsunga po polni črti.
Pač sprijaznite se s resnico.
Konec koncev pa imejte, kar hočete samo ne govorite takih traparij!

njyngs ::

Lahko zdaj ta tvoj bias daš na stran in začneš s konkretnimi argumenti, kako točno je že hjuavej prehitel samsung? Ene 5 če jih našteješ bo čist dovolj. Al naj verjamemo da nekdo, ki priporoča samsung nima pojma, ti si pa ja bog i batina in je tvoje mnenje pravilno?

GRT ::

Ja jaz sem bog i batina zate! Pa kje ti živiš? Ne bom ti nič našteval, ker je že cel splet tega.
Pojdi nazaj v svojo jamo in ne klobasaj neumnosti, če nimaš pojma!

njyngs ::

Vidim da boš še naprej lajal, namesto da bi kot odrasel človek naštel neke oprijemljive argumente. Glede na tvoj odziv predvidevam, da niti ne veš kaj sploh pomeni beseda argument.

Pazi, da se ne boš poškodoval pri avtoštopu v vaško gostilno.

MostWanted ::

kdo pa še kupi gnusmasa. sam butl.

ziga1990 ::

MostWanted je izjavil:

kdo pa še kupi gnusmasa. sam butl.


ki je še vedno boljši od huawei-a po mojem mnenju. Ampak neglede na kaj oba sta dobra OP pojdi ju v živo pogledat in poglej kake filmčke na net-u in se odloči, ker na koncu boš ti plačal ne mi.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

klinker ::

GRT je izjavil:

Ja jaz sem bog i batina zate! Pa kje ti živiš? Ne bom ti nič našteval, ker je že cel splet tega.
Pojdi nazaj v svojo jamo in ne klobasaj neumnosti, če nimaš pojma!


Vidimo kdo je tu fanboy, da >:D
Imel dovolj Huawei zadev, da vem da so se samo HTC in Sony vecji srot, ostalo je vse boljse od tega. Seveda ciljam na SW, ker HW je res povsem ok, ceprav tudi ta ni na nivoju Samsunga.

GRT ::

Fanboy ja. Imel sem več Samsungov kot Huaweiov tako da vem kaj govorim. Si že imel kašna low budget jajca. Tudi sam sem bil na tem toda po parih Huaweih (Mate 8, 9, 10) vidiš kje si. Nisem privrženec nobene firme in če bi Samsung vrgel ven kaj pametnega bi šel brez problema spet nazaj, ker pa tega še nekaj časa ni na vidiku pa ne hvala. Trenutno Huawei nima konkurence. Predvsem v seriji P in Mate.
Prej boste to spoznali bolje za vas, nekateri smo to spoznali že pred leti, drugim pa pač dalj časa traja, da vam pride.

Dimnik ::

Grt, pozabil si še serijo honor...

klinker ::

GRT je izjavil:

Fanboy ja. Imel sem več Samsungov kot Huaweiov tako da vem kaj govorim. Si že imel kašna low budget jajca. Tudi sam sem bil na tem toda po parih Huaweih (Mate 8, 9, 10) vidiš kje si. Nisem privrženec nobene firme in če bi Samsung vrgel ven kaj pametnega bi šel brez problema spet nazaj, ker pa tega še nekaj časa ni na vidiku pa ne hvala. Trenutno Huawei nima konkurence. Predvsem v seriji P in Mate.
Prej boste to spoznali bolje za vas, nekateri smo to spoznali že pred leti, drugim pa pač dalj časa traja, da vam pride.


Ok. You are the guy...not :))

GRT ::

Honor serije še nisem imel možnost preizkusit tako da za to ne bom govoril. Lahko pa to trdim za serijo P in Mate.

GrX ::

multiscan je izjavil:

Na izbiro imam Huawei mate 10 lite in Samsung A5 2017. Po specifikacijah sta oba podobna.
Kaj izbrati? Opcija je tudi Lg Q6, ta pa mislim, da je slabsi.
Kaj izbrati?


Že cca. pol leta imam P10 in sem z njim super zadovoljen. Predvidevam, da tudi serija Mate ne zaostaja...

blackbfm je izjavil:

gumb je *namenoma* postavljen tako da ga lahko enostavno pritisneš po pomoti.. how stupid is that.. aja prišparajo 10 centov pa verjetno sestavijo kakšen telefon več, ker jim ni treba gumba postavljat na drug konec telefona

ROFL.. Pozicijo gumbov, kot tudi njihovo funkcionalnost sem pri vseh znamkah vedno osvojil po nekaj sekundah. Pa saj ne gre za neko blazno znanost. Se bemtiš tudi čez avtomobilsko industrijo, ker imajo ročke na volanu običajno malo pomešane funkcije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

RegulusDraco ::

samsung a8.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

ROFL.. Pozicijo gumbov, kot tudi njihovo funkcionalnost sem pri vseh znamkah vedno osvojil po nekaj sekundah.


lepo.. pri meni je blo pa tko, gledam youtube, hocem spremenit nivo glasnosti, klik in zaslon se ugasne

nikjer drugje nisem mel takih usability problemov ROFL

Se bemtiš tudi čez avtomobilsko industrijo, ker imajo ročke na volanu običajno malo pomešane funkcije?


ne, ker ne ugasnejo avta:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

GrX ::

blackbfm je izjavil:

ROFL.. Pozicijo gumbov, kot tudi njihovo funkcionalnost sem pri vseh znamkah vedno osvojil po nekaj sekundah.


lepo.. pri meni je blo pa tko, gledam youtube, hocem spremenit nivo glasnosti, klik in zaslon se ugasne

nikjer drugje nisem mel takih usability problemov ROFL

Se bemtiš tudi čez avtomobilsko industrijo, ker imajo ročke na volanu običajno malo pomešane funkcije?


ne, ker ne ugasnejo avta:))


No jaz vedno takoj po opravljenem nakupu mobitela "naštudiram" tiste 3 gumbe, ki jih pač premore.. Vse skupaj mi vzame nekaj sekund, s tem pa se rešim vseh nadaljnjih problemov, še posebno tako banalnega kot ga opisuješ ti..

Upam, da nimaš avto na Keyless Go, ker je tam postopanje malce drugačno....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

blackbfm ::

No jaz vedno takoj po opravljenem nakupu mobitela "naštudiram" tiste 3 gumbe, ki jih pač premore.. Vse skupaj mi vzame nekaj sekund, s tem pa se rešim vseh nadaljnjih problemov, še posebno tako banalnega kot ga opisuješ ti..


huawei ima še bolj banalne rešitve.. npr forsiranje virtualnih gumbov na zaslon, posledično odžiranje prostora aplikacijam KLJUB temu da je pod zaslonom več kot dovolj prostora za fizične gumbe..

GRT ::

Bravo GrX.
@blackbfm to da ne moreš osvojit treh(pravzaprav enega) gumba dovolj pove o tebi.
Glede na zadnji post si pa spet vrgel ven tako neumnost, da me kar srat prime. Pa ti človek sploh več kaj pišeš. Sploh nima smisla da ti razlagam, se bo že našel kdo, ki ti bo to razložil.

next3steps ::

blackbfm je izjavil:

No jaz vedno takoj po opravljenem nakupu mobitela "naštudiram" tiste 3 gumbe, ki jih pač premore.. Vse skupaj mi vzame nekaj sekund, s tem pa se rešim vseh nadaljnjih problemov, še posebno tako banalnega kot ga opisuješ ti..


huawei ima še bolj banalne rešitve.. npr forsiranje virtualnih gumbov na zaslon, posledično odžiranje prostora aplikacijam KLJUB temu da je pod zaslonom več kot dovolj prostora za fizične gumbe..

Ne vem. P10 in Mate serija ima to odlično rešeno.
En knof pod zaslonom ali na zadnji strani ekrana, ki deluje kot senzor za prstni odtis, gumb za nazaj, gumb za multitasking, in gumb Domov.

klinker ::

blackbfm je izjavil:

No jaz vedno takoj po opravljenem nakupu mobitela "naštudiram" tiste 3 gumbe, ki jih pač premore.. Vse skupaj mi vzame nekaj sekund, s tem pa se rešim vseh nadaljnjih problemov, še posebno tako banalnega kot ga opisuješ ti..


huawei ima še bolj banalne rešitve.. npr forsiranje virtualnih gumbov na zaslon, posledično odžiranje prostora aplikacijam KLJUB temu da je pod zaslonom več kot dovolj prostora za fizične gumbe..


No, ta je res bosa, ker on screen "gumbi" so nekaj najboljsega na androidu in S8/+/Note8 jih tudi imajo. Se nekaj najboljsega je pa Home gumb na Always on display in ostale zadeve ki jih omogoca.
Fizicni gumbi so pase ze lep cas in prav je tako.

blackbfm ::

En knof pod zaslonom ali na zadnji strani ekrana, ki deluje kot senzor za prstni odtis, gumb za nazaj, gumb za multitasking, in gumb Domov.


En gumb za vse je ux fail..

No, ta je res bosa, ker on screen "gumbi" so nekaj najboljsega na androidu in S8/+/Note8 jih tudi imajo. Se nekaj najboljsega je pa Home gumb na Always on display in ostale zadeve ki jih omogoca.


Odzirajo prostor na zaslonu, mogoce pri teh novejsih daljsih zaslonih to ne pride tok do izraza.. vseeno pa ga ne cutis ga s prstom, nimajo proper feedbacka. Zakaj mislite da apple rine taptic engine v telefone, iz cistega dolgcasa?

Fizicni gumbi so pase ze lep cas in prav je tako.


To te fopajo proizvajalci ker s fizicnimi gumbi so samo stroski, dodatna kompleksnost pri izdelavi, pokvarljivost.. :))

GRT ::

@blackbfm
A si ti sploh v zadnjem času kakšen telefon od Samsunga posebej pa še od Huaweia videl od blizu.
Po tem kar pišeš izgleda da ne.

blackbfm ::

GRT je izjavil:

@blackbfm
A si ti sploh v zadnjem času kakšen telefon od Samsunga posebej pa še od Huaweia videl od blizu.
Po tem kar pišeš izgleda da ne.


Sem. Samsung je definitivno boljši od huawei :D

Dimnik ::

Mojster, kaj ti pišeš za enih bedarij, rajši nehaj....očitno, ti še telefona nisi imel v rokah, razen kar vidiš na slikah
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon kupiti ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
353683 (2529) 2dark
»

Nakup mobitela, dobra kamera

Oddelek: Mobilne tehnologije
458318 (6516) r3dkv1c4
»

Kateri mobilnik srednjega razreda

Oddelek: Kaj kupiti
131774 (1387) traktor

Več podobnih tem