» »

Prepoznano samo 128 Mb RAM-a

Prepoznano samo 128 Mb RAM-a

Damny ::

Računalnik mi prepozna samo 128 Mb RAM-a, ceprav mam 256 Mb. Kako odpravim napako?

Jeebs ::

Hm... Si lahko bolj natančen? Starost računalnika, kdaj si to opazil, kako je sploh prišlo do tega (nadgradnja rama?)... Skratka več informacij. Pa pomagalo bi tud če bi povedal kaj o mama-plati pa samem ramu.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Damny ::

Hja, menal sem plato pa je bil comp pocasn, zato sem u BIOS-u dal na default. Od takrat mi prepozna samo 128 Mb RAM-a. Comp je str pa 10 mesecev, P IV 1.7, SDRAM, Platinix 2 (Intel 845 Chipset) je pa ta nova plata.

Jeebs ::

Če te prav razumem, je fora samo v BIOS-u. Poglej mal nastavitve, koliko RAM-a ti piše v BIOS-u da imaš... BTW, zdej te ne štekam čist dobr, a na tej plati ti je ves čas kazalo samo 128Mb al si kej šaril po BIOSu?8-O
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Mavrik ::

In napiši še če maš sam en modul z ramom z 256 ali dva po 128.
The truth is rarely pure and never simple.

Jeebs ::

Hm... Men se zdi nekako logično, da ima 2x128, ker vsaj za moje pojme bi bilo res čudno, če bi mu samo pol RAM čipa prepoznalo. :D Lahko pa se seveda tudi motim.:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

HerrBaron ::

Men se je že zgodl isto. Če pa sem dal ta ram v drugo kišto ga je blo pa 256 MB. Menda imajo stare plate probleme z novimi rami. Ram PQI ma pomnilniške ploščice, katerih vsota ti da 128 MB, računalo pa ti pokaže 256 MB.

Damny ::

Ja RAM dela pr frendovmu compu cist uredu, njegov pa pr men.?? Drgac pa mam en modu z 256 MB. No problem rešen, zamenala sva RAMa. :D. Tnx za pomoč.

ali3n ::

Trik je v gostoti rama; starejše plate ne prebavijo večjih modulov od 16MB (za čokoladko z 256MB torej 16 "čipkov" - po 8 na vsaki strani); včasih pomaga update Biosa, včasih ne. Te ram moduli se sicer še prodajajo, a so skoraj še enkrat dražji od "normalnih" (24k za 356mb).

Za orientacijo in pomoč pri nakupu: Memory upgrades
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kera grafa za dvajst čukof? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1026973 (5199) ross|e20
»

6800 gt

Oddelek: Kaj kupiti
101212 (974) Crimson_Shadow
»

epox p2-112a & Celeron 300a RAM in OVERCLOCK

Oddelek: Navijanje
7866 (776) ru7
»

Problem z ABITKO BE6-II in RAMI-i pomoč zaželjena!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61231 (1140) Kekec
»

RAM 128MB in 256MB ni razlike!

Oddelek: Pomoč in nasveti
261309 (920) luni

Več podobnih tem