» »

Stanovanjska protivlomna vrata

Stanovanjska protivlomna vrata

«
1
2

famous ::

Pozdravljeni,

odločam se za nakup protivlomnih vrat v bloku. Ponudnikov je malo morje. Sodeč po lastni raziskavi sem nekako zožil izbor ponudnikov na podjetji Vlom in Vovko. Prosil bi vse, ki imajo protivlomna vrata teh dveh izvajalcev, da zaupajo mnenja, izkušnje, cena, izvedba, itd. in seveda tudi ostalih ponudnikov.

Vnaprej se vsem zahvaljujem za pomoč.

Lp

kostollany ::

Moj glas gre za Vlom d.o.o......slovenski proizvod, hitri dobavni rok, če želiš lahko greš tudi pogledat proizvodnjo (Blizu Brezovice pri Ljubljani, pa AJPES preveri :). Sicer pa kupil že dva komada vrat za stanovanje pri njih (leta 2015 in 2016) in moram res pohvaliti kvaliteto izdelave in izvedbe. Pri ceni pa se mi zdi da sta oba tam, tam, mogoče je Vovko za odtenek dražji. Seveda je izkušnja če imaš sedaj slaba vrata, kjer se sliši vse iz hodnika kot bi doživel nov svet, niso pa vsemogočna. Ob močnejšem ropotu oz. vpitju, se bo le to tudi slišalo v stanovanje.

Lp

sandmat ::

vovko so mi montirali pred par meseci. Na žalost so napram valu (pred desetletjem) slabši (vlom ne poznam).
Kvaliteta vrat je zaenkrat ok, montaža pa je pogojena s tem, koliko časa stojiš zraven. na žalost sem moral proti koncu it in je žena ostala z monterji. Rezultat je:
- vrata se slabo zapirajo (na par poskusov se ne zaprejo tudi, če jih samo porineš v okvir). Monterjev komentar: vrat ne smeš zapirat s kljuko ker je to slabo za vrata, samo rint jih moraš toliko časa notri, da kljuka zagrabi. Zdaj zbudim pol sosedov, ko poskušam zapret vrata.
- prag je nalepljen pod ostrim kotom (so stanovanjska vrata in ne potrebujem naklona na pragu), ni razloga zakaj, verjetno se mu ni dalo dvakrat potegnit roba z žago
- po kitanju robov imam dodatne črte na steni vzporedno s kitom cca 1cm stran
- ves čas montaže sem moral poslušat monterja (mojstra) kako je "novincu" razlagal kako in kje ne dela tako kot je postopek v firmi, ker on ve bolje. Na koncu se je "mojster" še pohvalil, da mu fušanje popoldne pri strankah, ki jim dopoldne montira, prinese toliko, da si je ob tistem času kupil avto. No shit, če bi dopoldne prav zmontiral, mu popoldne ne bi ostalo kaj za delat.


Za 1.7k€ bi pričakoval signifikantno boljši service, glede na to, da je večino tega zneska dodana vrednost in nekaj malega montaže.
12 let stara VALova vrata nimajo nobenih problemov z nezapiranjem, tudi prag so nalepili naravnost.

avian2 ::

Imam vrata od Val d.o.o. Ne vem, če sploh še poslujejo (nekaj sem slišal, da so šli v stečaj). Kakorkoli, ne priporočam.

Z vrati sem sicer zadovoljen. V primerjavi s prejšnjimi so sploh kot noč in dan. Dobro dušijo zvok iz hodnika, tesnijo, ključavnica in zapahi po kakih dveh letih še vedno delujejo b.p.

Problem je, ker so prišla z digitalnim kukalom (namesto leče je gor nek touch display, ki pokaže kdo stoji pred vrati in ima še en kup nekih drugih funkcij, ki jih nikoli nisem uporabil). Ta zadeva je kak mesec po montaži vrat fizično razpadla - en dan sem prišel domov in je steklo od displaya ležalo na tleh. Zgleda ni bilo dobro zalepljeno skupaj, ker je v stilu iPhona vsa elektronika sestavljena brez vijakov.

Kljub temu, da je bilo še vse v garanciji nisem mogel dobiti zamenjave ali serviserja. Pol leta sem klical in pošiljal maile, pa niso uspeli zamenjat. So pa imeli dosti časa, da so mi pošiljali razne ankete o zadovoljstvu z izdelkom, kupone s popusti za prijatelje, reklame, itd.

r3dkv1c4 ::

Že nekaj časa nazaj je Val šel v zgodovino.

Si se vprašal, če je kdo tikal kukalo in ga ni dobro nazaj nataknil(zataknil)?

Meni dela že leta bp.

kukalo

Zamenjavo pa res ni težko dobit, če se le malo potrudiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

avian2 ::

Ne gre za to, kako težko je meni kupiti zamenjavo. Gre za to, da firma ni bila sposobna nuditi osnovnega servisa za svoje izdelke. Če bi en dan ugotovil, da ne morem iz hiše ker se je pokvaril zapah, bi moral 6 mesecev čakati, da bi dobil serviserja, ki bi me spravil ven?

Mogoče lahko povem še eno zadevo v zvezi s temi vrati: v osnovi sem se odločil za Val, ker so bili takrat edini, ki so mi sploh izdali ponudbo. Vovko in Vlom so prišli pogledat in rekli, da vrat za to dimenzijo nimajo. Ko so prišli Valovi mojstri montirat vrata, so pa ugotovili, da so naročena vrata napačnih dimenzij, ker je njihov prodajnik narobe izmeril.

Na koncu so na svoje stroške prilagodili odprtino v steni in podboj, tako da so vrata zdaj v redu. Kot sem rekel, s tem nimam problemov. Mojstri so bili zelo prijazni in na montažo nimam nobenih pripomb. Je pa to tudi ustvarilo vtis, da firma mogoče ne deluje čisto v redu.

techuser ::

Vovko. Design in barve so mi veliko bolj všeč kot pa od podjetja Val.

famous ::

Hvala lepa vsem za odziv.

Projetje VAL žal ne obstaja več...stečaj. Podjetje VLOM nudi 27/7 za krizne situacije, če sem prav razumel, kar je velik plus glede na vse prebrano vaših težav od čakanja za zamenjavo, serviserjev, ipd.
Kukalo navadno obvezno. Sem poslal povpraševanje na VLOM in brezplačno meritev in obrazložitev. Upam na najboljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: famous ()

donvito ::

avian2 je izjavil:

Imam vrata od Val d.o.o. Ne vem, če sploh še poslujejo (nekaj sem slišal, da so šli v stečaj). Kakorkoli, ne priporočam.

Z vrati sem sicer zadovoljen. V primerjavi s prejšnjimi so sploh kot noč in dan. Dobro dušijo zvok iz hodnika, tesnijo, ključavnica in zapahi po kakih dveh letih še vedno delujejo b.p.

Problem je, ker so prišla z digitalnim kukalom (namesto leče je gor nek touch display, ki pokaže kdo stoji pred vrati in ima še en kup nekih drugih funkcij, ki jih nikoli nisem uporabil). Ta zadeva je kak mesec po montaži vrat fizično razpadla - en dan sem prišel domov in je steklo od displaya ležalo na tleh. Zgleda ni bilo dobro zalepljeno skupaj, ker je v stilu iPhona vsa elektronika sestavljena brez vijakov.

Kljub temu, da je bilo še vse v garanciji nisem mogel dobiti zamenjave ali serviserja. Pol leta sem klical in pošiljal maile, pa niso uspeli zamenjat. So pa imeli dosti časa, da so mi pošiljali razne ankete o zadovoljstvu z izdelkom, kupone s popusti za prijatelje, reklame, itd.

r3dkv1c4 je izjavil:

Že nekaj časa nazaj je Val šel v zgodovino.

Si se vprašal, če je kdo tikal kukalo in ga ni dobro nazaj nataknil(zataknil)?

Meni dela že leta bp.

kukalo

Zamenjavo pa res ni težko dobit, če se le malo potrudiš.

Tudi sam sem imel enako težavo s kukalom. Tudi baterija se je spraznila po dobrem mesecu brez pretirane uporabe.
Je prišel serviser, sem hotel zamenjati s klasičnim kukalom, samo se ni dobro videlo, zato sem vzel, tudi na priporočilo serviserja navadno brez možnosti fotografiranja in shranjevanja posnetih slik, kdo stoji pred vrati.
S tem drugim pa ni nikakršnih težav, je pa isto digitalno, samo brez dodatnih možnosti.
Sem pa imel veliko problemov s kljuko, ki se je na zunanji strani sčasoma začela stikati/lezla je ven. So mi jo dvakrat popravljali in šele drugi serviser mi jo je res zrihtal. Imam pa kljuko, ki se zapira/zaklene brez ključa s potegom navzgor.
Dobiti jih na telefon je bila pa res loterija, nisi mogel dobiti direkt serviserja, ampak je telefonistka posredovala naprej in te je nato on poklical.
r3dkv1c4 ti imaš navadno digitalno kukalo, kot ga imam sedaj sam, pokvarljivo/slabo je pa bilo kot na sliki spodaj.

Blumper ::

Mam ponudbo od vloma.. 1280.. se dobi kaj cenejs od koga drugega ? Klasicna protivlomna navadno kukalo itd..

Mare2 ::

krneki0001 ::

Merkur 260€
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Blumper ::

Hehe, obi itd verjetno še manj..
Vovko se mi ne oglasi, verjetno imajo preveč dela..

zmaugy ::

Vovko - morda imajo preveč dela s servisiranjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Blumper ::

Kdo bi vedel.. imaš slabo izkušnjo?

krneki0001 ::

Blumper je izjavil:

Hehe, obi itd verjetno še manj..
Vovko se mi ne oglasi, verjetno imajo preveč dela..


Za merkurjeva protivlomna vrata mi je majster, ki jih je montiral, pojamral, da rabi za vdreti 45 minut, medtem ko za Val-ova podobna samo 15, tako da naj ne izgubim ključa. Zdržala so 10 let na soncu in dežju, lansko leto sva se pa z ženo odločila, da bi imela drugačna in sva jih kupila pri AJM. Ta nova pa odpiraš z NFC-jem ali na kodo ali na ključ.
Najlepše je to, ko prideš s polnimi rokami, pa imaš prstan z NFC in samo roko prisloniš da se vrata odprejo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

zmaugy ::

Blumper je izjavil:

Kdo bi vedel.. imaš slabo izkušnjo?


Znanec, ki ima njihova vrata, ni ravno zadovoljen.

KAVINSKY ::

Kaj svetujete, imam navadna stanovanjska vhodna vrata, pa so se začela luščiti na zunanji strani, čuti se prepih mimo podboja, špranja na spodnji strani vrat, pa seveda vse dogajanje na hodniku je slišati notri. Protivlomnih ne potrebujem, prioriteta sta toplotna in zvočna izolacija.

Blumper ::

Verjamem. Marsikaj se dogajanin govori.. moji imajo Val vrata že skor 10 let pa so v nulo, nekateri imajo pa probleme. Tukaj je žal težko biti pameten.. rabim pa nujno nova vrata. Verjamem tudi, da se da vlomiti. Ampak vse je boljše kot ta navadna ki jih imam zdaj. Sploh pa tesnjenje in zvočna izolacoja.

feryz ::

Taka vrata so okrog 800 - 900 evrov. Vse ostalo je zlato.

zmaugy ::

Val je delal dobra vrata. Na žalost so bankrotirali. Tudi mene zanima, če obstaja kakšen soliden ponudnik, pri čemer Vovko odpade.

Machete ::

krneki0001 je izjavil:


Najlepše je to, ko prideš s polnimi rokami, pa imaš prstan z NFC in samo roko prisloniš da se vrata odprejo.


Haha. Never. Sploh pa kje vi živite, da rabite zaklepat?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

Cene so z montažo in davkom.
https://www.mydoors.info/
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

feryz ::

Ampak kaj točno ima to veze z vrati za stanovanja!?

krneki0001 ::

Machete je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Najlepše je to, ko prideš s polnimi rokami, pa imaš prstan z NFC in samo roko prisloniš da se vrata odprejo.


Haha. Never. Sploh pa kje vi živite, da rabite zaklepat?


Če ti živiš v vukojebini, kamor še sonce ne posije, ni treba da tudi vsi ostali.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Blumper ::

Mydoors so drazji kot vlom na prvi pogled. Merkur ima slabo izbiro stanovanjskih vhodnih vrat.
Sej ne da imam doma kakšo super premoženje. Verjetno bi šla tv in laptop.. lahko bi pa res dal navadna vrata in zelo zelo glasen alarm ..

krneki0001 ::

Kakšno ceno pa ima vlom skupaj z montažo in ddv?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Machete ::

krneki0001 je izjavil:

Machete je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Najlepše je to, ko prideš s polnimi rokami, pa imaš prstan z NFC in samo roko prisloniš da se vrata odprejo.


Haha. Never. Sploh pa kje vi živite, da rabite zaklepat?

Če ti živiš v vukojebini, kamor še sonce ne posije, ni treba da tudi vsi ostali.


Haha. Aja si iz megametropole Ljubljana. Razumem. Tugh life.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Blumper ::

1280 eur

fikus_ ::

Če živiš v bloku, moraš imeti boljša (protivlomna) vrata kot sosed, vse ostalo so nianse. . . :D

Blumper ::

Sploh se ne gre za boljsa kot sosed, ker jim ima prav tako zvite kot jaz in stare cca 35 let. Ne rabim slišat vsakega klika v dveh dvigalih, ne rabim zračenja iz vseh strani vrat ...

kingsix ::

fikus_ je izjavil:

Če živiš v bloku, moraš imeti boljša (protivlomna) vrata kot sosed, vse ostalo so nianse. . . :D


+1. .. po korakih:
1. sosed nabavi nova vrata
2. ko ga na hodniku srečaš ga malo povprašaš katera ima etc
3. greš nabavljat k isti firmi in vzameš en razred višja. Tako zagotovo ne bo polemik katera so boljša etc.
4. nabaviš, se zmontira
5. Ko se na hodniku srečaš s sosedom mu poveš, da si raje vzel en razred višja kot on
6. win

buttcrack ::

Blumper je izjavil:

1280 eur

200×90 sem dal 4 leta nazaj 950€

gre očitno kar po 100€ na leto gor :)

krneki0001 ::

Machete je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Machete je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Najlepše je to, ko prideš s polnimi rokami, pa imaš prstan z NFC in samo roko prisloniš da se vrata odprejo.


Haha. Never. Sploh pa kje vi živite, da rabite zaklepat?

Če ti živiš v vukojebini, kamor še sonce ne posije, ni treba da tudi vsi ostali.


Haha. Aja si iz megametropole Ljubljana. Razumem. Tugh life.


Ne gre za to od kod sem, ampak da pri nas pač kradejo, če ga nalomiš si pa odgovoren, kot za človeka, in mu boš še plačeval to da si ga nalomil. Zato je bolje vrata zaklepat, pa nimaš problemov.
Osebno bi imel odklenjena, pa par rotwajlerjev pred bajto, ampak se mi ne da ukvarjat z bedarijami in državo, kjer so lopovi priviligirani in zaščiteni bolje kot oškodovanci, ki so jih ti lopovi okradli.

Blumper je izjavil:

1280 eur


A je to cena z vgradnjo vred?
Ker cene AJM so z vgradnjo. Začnejo se pa že pri nekje 800 evrih, reklame so pa samo za tiste nad 1200.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Blumper ::

buttcrack je izjavil:

Blumper je izjavil:

1280 eur

200×90 sem dal 4 leta nazaj 950€

gre očitno kar po 100€ na leto gor :)


Ja klasična mera. Lani sem imel ponudbo od Val, za 999.

@nebivedu: upam da z montažo, sem jim pisal mail in cakam na odgovor.

Tomas 33 ::

Moja izkušnja z Vlom-om (:D) je zelo pozitivna.

Ob naročilu in avansu smo se dogovorili za montažo in so prišli točno ob dogovorjeni uri.
Montaža je bila odlična. Ni bilo potrebno nič kitat in malat.

Pa še podboj oz. okvir je zelo ozek, da mi ne oža dodatno vhoda.

Cena letos spomladi, 1200€ (montaža, vrata (normalno protivlomna), odvoz starega materiala).

TheBlueOne ::

Pri protivlomnih zadevah je vazno samo to, da je v tvoje stanovanje tezje priti kot v sosedovo. Nepridipravi praviloma pridejo skozi vse, izberejo si najbolj sibkega. Meni bi se zdelo smoterno, da dobis SMS ko se odpro vrata, da slucajno ne pridem, ko so v akciji. Stanovanje bi raje zavaroval. :)

Machete ::

Določene stvari so neprecenljive. Razna umetniška dela in zbirateljske kolekcije se da ovrednotit, ampak nikoli več kupit.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

c3p0 ::

TheBlueOne je izjavil:

Pri protivlomnih zadevah je vazno samo to, da je v tvoje stanovanje tezje priti kot v sosedovo. Nepridipravi praviloma pridejo skozi vse, izberejo si najbolj sibkega. Meni bi se zdelo smoterno, da dobis SMS ko se odpro vrata, da slucajno ne pridem, ko so v akciji. Stanovanje bi raje zavaroval. :)


Ali pa v pritlično/1. nadstropno stanovanje/hišo vgrajevat neka ultra secure vrata, okna pa taka, da jih pajsne vsak z izvijačem in 5 minut časa.

Netrunner ::

Mi smo naročili pri lip bled. Vrata so sicer ok, samo monterji so zablodli in niso dali pravih podbojev in se je s časoma vse povesilo in so vrata začela drseti. Ene 3x so prišli nastavljat dokler niso očajili podpojev tako kot je treba.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

TheBlueOne ::

Machete je izjavil:

Določene stvari so neprecenljive. Razna umetniška dela in zbirateljske kolekcije se da ovrednotit, ampak nikoli več kupit.


Ze, ampak ce ne ciljajo na nakljucno, potem te nic ne resi, razen da imas skrito tako dobro, da iskanje traja toliko casa, da policija pride prej, kot oni najdejo kar so prisli iskati. Seveda tu vrata ne igrajo neke vloge ampak prej alarmna naprava.

Tudi varnost sefov se meri v koliko minutah jih mojster odpre. Vrhunski TL-30 pomeni, da mojster potrebuje 30minn. TL-30X6 pomeni, da ce sa ga loti sest mojstrov iz vsake strani bo trajalo 30min. Vrata seveda dalec niso na tem nivoju.

Torej kaj je problem tatu, cez vsaka vrata bo verjetno prisel v 5 min, potem pa ce si dal za sef nekaj k€ bo lepo pol ure v miru heckal sef. ;)

LeQuack ::

Ne vem zakaj imajo Slovenci tak fetiš na protivlomna vrata. Ali pa včasih je bil naval na vzmetnice ali pa sesalce. Čudno.
Quack !

Invictus ::

Kaj ti pomagajo protivlomna vrata, če ti pa pride noter skozi okno ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Machete je izjavil:

Določene stvari so neprecenljive. Razna umetniška dela in zbirateljske kolekcije se da ovrednotit, ampak nikoli več kupit.

Eh, pa pač kupiš Rubensa namesto van Dycka, ki so ti ga ukradli.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Tomas 33 ::

LeQuack je izjavil:

Ne vem zakaj imajo Slovenci tak fetiš na protivlomna vrata. Ali pa včasih je bil naval na vzmetnice ali pa sesalce. Čudno.


Ker obstaja samo segment notranjih, vhodnih protivlomnih (za blok), ter vhodnih (za hišo) vrat.

buttcrack ::

LeQuack je izjavil:

Ne vem zakaj imajo Slovenci tak fetiš na protivlomna vrata. Ali pa včasih je bil naval na vzmetnice ali pa sesalce. Čudno.

Ti imaš verjetni najxenejši cpl ane

kris18888 ::

Jaz imam vrata Vovko in sem zelo zadovoljen, sploh kar se tiče glasnih sosedov :D. Za protivlomna sem se pa odločil tudi zaradi več vlomov v soseski. Osebno jih rade volje priporočam vsem. Pri montaži sicer nisem bil prisoten, je pa tast rekel, da so bili fantje profesionalni in glede na njegove izkušnje s privatniki je bil tokrat celo brez komentarjev :).

Prilagam sliko, če koga zanima kako izgledajo.

donvito ::

Zanimivo, da imaš leva vrata, sam imam desna. Si levičar?
Imam pa vrata VAL, žal so šli v stečaj.

M-XXXX ::

kris18888 je izjavil:

Jaz imam vrata Vovko in sem zelo zadovoljen, sploh kar se tiče glasnih sosedov :D. Za protivlomna sem se pa odločil tudi zaradi več vlomov v soseski. Osebno jih rade volje priporočam vsem. Pri montaži sicer nisem bil prisoten, je pa tast rekel, da so bili fantje profesionalni in glede na njegove izkušnje s privatniki je bil tokrat celo brez komentarjev :).

Prilagam sliko, če koga zanima kako izgledajo.


In da si to izkušnjo delil z nami si se prijavil na forum? Zanimivo. Ali pa brezplačna reklama za Vovko...

dominuspro ::

donvito je izjavil:

Zanimivo, da imaš leva vrata, sam imam desna. Si levičar?


Še dobro, da si napisal vic pod reklamo za Volko. Tako vsaj nisem brezzveze kliknil na temo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ključavnica na prstni odtis/keypad/RFID (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6515529 (1102) G_mAn
»

Menjava vhodnih vrat v bloku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9814343 (11559) Invictus
»

Menjava Ključavnice pri Proti vlomnih vratih

Oddelek: Loža
239648 (6529) mat xxl
»

Hišna vhodna vrata - nova (katera) ali adaptacija

Oddelek: Loža
208326 (4699) fikus_
»

Ali je najemodajalec dolžan oddati vse ključe do stanovanja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5315417 (13674) revelation

Več podobnih tem