» »

ATA100 & VENTILATOR

ATA100 & VENTILATOR

element ::

Prvo vprašanje:
No zadeva je taka. Mam računalo P2 400@533mhz 133mhz rama... Zdej mam noter disk 4.3GB. Mam plato BX (DFI P2XBL), ki podpira ATA33. Zdej dobim po pošti IBM 15GB ATA100 disk, in kolkr vem je med ATA33 in 100 67 razlike. Zanima me, če se da dobit ATA100 krmilnik za PCI režo, da bi nanjo priklopu moj novi disk. Kerga priporočate, da ma najboljše razmerje med cena/kakovost?
No bodi dovolj o tem.
Drugo vprašanje: Kje bi dobil 10x10cm in 12x12 cm ventilatorje? V conradu majo tako robo NE! Majo sam ene fancy vente, ki stanejo okol 10000! sit, in majo not celga hudiča, ki ga sploh ne rabim. Rabim dva navadna 10x10 venta in dva 12x12 venta. Fajn je če zgledata ql ;). :|

msmiha ::

Glede ventilatorjev, če bo šel kaki mali firmi, ti jih bo dala zastonj. Dobi se tudi ATA 100 krmilnik za disk, ki je na PCI vodilu. Nevem kateri je najboljši. Nekaj sem ču da je Hot Road zelo dober, če je pa taboljši pa nevem!
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

OrlyTM ::

Hot rod je dober in hkrati poceni ... vzemi ..

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

CCD ::

Ja, ATA100 kontroler dobiš npr. od Abita s Hot Rodom gor, je PCI kartica prodaja pa npr. DAR computers, stane 11.990 SIT.

Ventilatorje dobiš npr. v iC elektroniki, sam sem kupil 80mm za 800 SIT, prodajajo tudi večje (120mm).

lp

element ::

Kaj to hotrod biti? A lohk daš link od te firme, k vente prodajajo? :\

Han ::

Po moje ne boš pridobil veliko na hitrosti z ATA-100 kartico. Poleg tega lahko imaš težave z gonilniki. Razmisli raje o ohišju za prenosni disk (disk rack) za starega 4.3 GB.
Sicer so pa menda boljši krmilniki s Promise procesorjem... Kje in za koliko ne bi vedel.

element ::

Sej pol nameravam 4.3GB disk vn dat, ker bom prodal moj drugi računalnik P2 350 in ga bom v unga dal. Tko da pomoje ne bom nč ohišja za disk rabu. :)) Drugač pa mi še zmer ni noben povedu, kaj je to Hot Rod? 0:)

Han ::

Hot Rod je IDE RAID krmilnik.

element ::

Eto, jutr skočm u dar-compjuters po Hot Roda. Zdej bi vas prosu, da še poveste, kaj je to RAID 0, RAID 1, RAID 0 + 1? Pa kako disk razdeliš na particije, in kako ga je najboje razdelit?

OC rulZ, slo-tech še bolj!

BC3 ::

Wolverine ::

Pelcijan: mislim, da je investicija v hot rod zgresena nalozba, saj je cena hot roda mal cez 12.000 sit
a si mogoce pomislu, da mi mogoce kupil novo maticno plosco? staro plato prodas+teh 12.000 sit pa ze dobis plato, ki podpira ata 100 diske. 1x bos ziher kupil novo plato, potem ti hot rod ne bo vec koristil...

moje mnenje...

lp
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

Yohan del Sud ::

RAID 0 - podvojiš hitrost, če ti crkne en disk izgubiš vse podatke
RAID 1 - osnovna hitrost, če ti crkne en disk maš podatke na drugem
RAID 0 + 1 - isto kot 1 samo z dvojno hitrostjo. Rabiš štiri diske

V vseh primerih je najbolje če so iste velikosti in hitrosti.

Razdeliš ga iz sistemske diskete z ukazom fdisk.

Najbolje da ga razdeliš na sistemsko particijo samo za OS (4 MB je več kot dovolj) in ostalo po potrebi.

Paramedic ::

Jaz tut mislim, da se ti ne splača kupovat kontrolerja, ampak raje menji plato. In če že menjavaš plato, še menji procesor za durona, da ne bo preveč drago:D.
End transmission.

element ::

Kok mislte, da bi dubu za plato DFI p2xbl (2isa, 4pci, 1agp 2x, slot1, 3dimm reže, ATA 33), 400mhz procesor? Pa kero plato + kerga durončka mi priporočate? Pa kok morem še našparat, da plato in proc zamenjam? :\

tintorel ::

Jaz ti prodam 2 ventilatorja 12cm premera, debela 4cm delata na 220V, se pravi ne rabiš obremenjevat računalnikovega napajalnika, odpihneta vse orbe za 5.000 sitnih
tintorelo@mailcity.com

fictionel ::

ammmm....
Yohan... a nis mislu 4 Gb??

sam tolk. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevec IDE naprav???

Oddelek: Strojna oprema
121308 (1010) Apek
»

ata 100 krmilnik?

Oddelek: Kaj kupiti
5821 (754) element
»

hp7370 - težava z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
61094 (1000) Seadoo
»

>> HOT ROD 100pro << Uporabil kdo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151315 (1137) MUC
»

ATA 100

Oddelek: Strojna oprema
182369 (2050) Putimir

Več podobnih tem