» »

Windows XP boot loader na disketi??

Windows XP boot loader na disketi??

nejck ::

Lep pozdrav!

Imam tezavo in sicer:
IDE disk (edini disk v računalniku) ima pokvarjen MBR (verjetno fizično).
Disk normalno deluje kot drugi disk v sistemu, a jaz ga potrebujem kot primarni disk.

Zanima me torej če je možno windows XP boot loader (NTLOADER) ali kaj podobnega spraviti na disketo/cd in ga pripraviti do tega, da nalozi windowse, ki so naloženi na tem "okvarjenem" disku...

LP,
Nejck

ender ::

Najprej čez disk spusti orodje za preverjanje diska od proizvajalca tvojega diska, potem pa bootaj namestitveni CD za XP, pojdi v Recovery Console in poženi fixmbr in fixboot.
Mimogrede, če se je sesul MBR, boš moral popravljati tudi particije (ker je particijska tabela v MBRju).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Gwanaroth ::

Z Ultimate boot CDja poženi Darik's boot and nuke, da ti low-level formatira disk. Nato poizkusi naložiti OS.

Seveda prej shrani vse podatke.
Lights often keep secret hypnosis..

ender ::

Low-level formata IDE diski ne poznajo - to je bilo na MFM diskih. Programi, ki ti pravijo, da naredijo low-level format samo zapišejo ničle čez cel disk, kar je povsem nepotrebno, če je samo MBR poškodovan (mimogrede, DBaN se uporablja za varno uničenje podatkov na disku, za kakršno koli formatiranje ga je pa pretirano uporabit, ker je prepočasen).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

bibip ::

Pred davnimi časi je bilo tako, da si napisal, ko se je bootalo z a:

sys a: c:

To je naredilo, da se je sistem bootal. Ne vem, če bo potem popravilo vse, kar boš hotel.

Priporočam ti to, kar je rekel ender.

nejck ::

sem ze poskusil totalno izbrisati disk (tudi z cat /dev/null > /dev/hda >:D) nazalost kot kaze je MBR ocitno strojno poškodovan.... fixmbr ne pomaga :)

pri inštalaciji XPjev na disk pa se zatakne po "koncu" formata... pride do 100%, potem pa javi da diska ni mozno formatirati (ceprav ka v drugem racunalniku kot secondary disk lahko normalno formatiram)

ce pa poskusim instalirati na ze formatiran disk (formatiran na drugem racunalu) pa zadeva stece normalno, dokler ni potreben reboot... po rebootu se zadeva ne zboota iz diska...

LP,
Nejck

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejck ()

bibip ::

J, grub pa se zapiše? Dela?

ender ::

bibip: ja, to je bilo res pred davnimi časi, ko se je še uporabljal DOS.
nejck: najprej preglej disk z orodjem od proizvajalca diska (za IBM/Hitachi diske je to Drive Fitness Test, za Maxtor/Seagate je SeaTools, za WD je WD Data Lifegurad Diagnostics itd.)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

nejck ::

vse kar mi SeaTools dovoli izvesti je short generics in pa long generics test, ki pa se oba izvedeta brez napak... ocitno SeaTools ne zna pregledati MBRja?

lp

Duhec ::

S HDD Regeneratorjem, ki je neodvisen od operacijskega ali datotečnega sistema, prečekiraj disk. Navadno se ga požene z boot diskete.
Shareware verzija ti popravi prvi najden bad sektor, polna pač vse.

ender ::

Če ti SeaTools ne javi nobene napake na long testu, potem disk ni fizično poškodovan.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDD garancija

Oddelek: Pomoč in nasveti
364183 (3598) Xserces
»

Prenosnik - trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
162121 (1621) AC_DC
»

Kaže mi da je kapaciteta HDD-ja 500MB, v resnici je pa 750GB. Format ne pomaga.

Oddelek: Programska oprema
273457 (2532) franci0
»

PC se ne prične nalagat za Okna

Oddelek: Pomoč in nasveti
131871 (1749) R-S-LoVe
»

Nadležno predenje diska!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131750 (1398) ziciko

Več podobnih tem