» »

Odpovedni rok pri pogodbi za nedoločen čas s poskusno dobo

Odpovedni rok pri pogodbi za nedoločen čas s poskusno dobo

Temo vidijo: vsi

padovan ::

Živjo

20.11.2017 sem pri trenutnem delodajalcu sklenil pogodbo za nedoločen čas s 3-mesečno poskusno dobo.

V pogodbi piše, da ima delodajalec v poskusni dobi pravico do odpovedi pogodbe s 7-dnevnim odpovednim rokom.

Zanima me, če ta rok sedmih dni velja tudi, če odpoved dam sam?

Imam namreč ponudbo za boljšo službo, kjer se še pogajam, moja poskusna doba pa traja do 20.2.2018. Kaj se zgodi, če dam odpoved recimo 19.2.2018? Moram potem oddelati še odpovedni rok sedmih dni, torej do 26.2.? Ali zaključim v tem primeru že 20.2.?

Hvala!

fikus_ ::

Pogodbo imaš za nedoločen čas s 3 mesečno poskusno?! Kot navajaš, ti piše da v času poskusne dobe velja za delodajalca 7 dnevni odpovedni rok. Piše kaj posebej za tebe za odpovedni rok v času poskusne dobe? Zgleda da ne, torej velja splošni odpovedni rok, če je omenjen v pogodbi, če tega ni, odpovedni rok v panožni kolektivno pogodbi.

Sicer je pa najbolje, da to omeniš delodajalcu in se sporazumno dogovorita za odpovedni rok. Prej se pozanimaj kolikšen je.

padovan ::

ne, trajanje odpovednega roka v poskusni dobi, za primer če dam odpoved jaz, v pogodbi ni omenjena.

tukaj sicer piše: Redno odpoved pogodbe o zaposlitvi, s 7-dnevnim odpovednim rokom, lahko tekom poskusnega dela poda tudi delavec.

Kaj to pomeni, če dam odpoved 19.2. (moja poskusna doba traja do 20.2.)? Moram nato oddelati še sedem dni ali zaključim 20.2.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: padovan ()

scipascapa ::

7 dni velja za delodajala in tebe, ti lahko daš normalno 19.2 odpoved...še prej poglej koliko ur in dopusta imaš viška....da oddelati bi moral potem še 6 dni....
26.2 končaš da....minus ure minus dni dopusta....pa je.

AndrejS ::

Pogovori se z delodajalcem. Morda ti da boljše pogoje

padovan ::

rezultat pogovora mi je vnaprej znan - užaljenost in surla do tal. boljših pogojev mi direktor ne bo dal, prav nasprotno, vse bo storil, da bi mi zadevo čim bolj otežil.

zato tudi sprašujem kakšne so moje zakonske obveznosti.

Invictus ::

Če ti je druga služba zagotovljena, hitro daj odpoved.

Pa padeš znotraj poskusne dobe.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

padovan ::

nova služba je načelno dogovorjena, čaka se direktorja, ki se vrne enkrat sredi meseca, da stvar blagoslovi... do takrat raje ne bom dal odpovedi, da ne bom na koncu ostal brez službe in brez denarnega nadomestila iz zavoda.

Silver ::

5 dni te neupravičeno ni na šiht pa dobiš izredno odpoved - praktično takoj. :)

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

Invictus ::

A teh 5 plavih še deluje v praksi?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

Gogyto ::

Če boš dal odpoved 19.2., je zadeva zaključena, saj ti 20.2. preneha poskusna doba. takrat bi ti namreč moral ponudit novo pogodbo, ki pa je seveda ne sprejmeš, saj si že dogovorjen drugje. Pika. Kot rečeno - pogodba o poskusni dobi velja za oba - tudi zate, da oceniš, če si s pogoji dela zadovoljen.

Vazelin ::

Invictus je izjavil:

A teh 5 plavih še deluje v praksi?

A ti bi se zajebaval kot delodajalec z nekom, ki je pri tebi 2 meseca al kolko, ki seka plave? srs? To je potem čisti shithole od firme.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

AndrejO ::

Vazelin je izjavil:

Invictus je izjavil:

A teh 5 plavih še deluje v praksi?

A ti bi se zajebaval kot delodajalec z nekom, ki je pri tebi 2 meseca al kolko, ki seka plave? srs?

Lahko kar izpustiš tisto "pri tebi" ...

Ali bi se kot delodajalec *kadarkoli* zajebaval z nekom, ki je raje sekal plave, kot pa se držal pogodbe/dogovora. To ni način in, kdor to predlaga v državi, kjer ne obstaja "pravica do zaposlitve", je ostal krepko za časom.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

Invictus ::

Vazelin je izjavil:


A ti bi se zajebaval kot delodajalec z nekom, ki je pri tebi 2 meseca al kolko, ki seka plave? srs? To je potem čisti shithole od firme.

Ne bi. Odfukal bi ga po vseh predpisih. Daš mu izredno odpoved in basta... Če ima novo službo, mu ne bo hudega, če je nima, not my fucking problem...

Ampak dostikrat delodajalec zafrkava delavca, ko da odpoved. In posega na osebno raven, ker dostikrat ZAHTEVA osebne podatke, ki ga nič ne brigajo. In jih poskuša od tebe dobiti z lažmi, ala moraš mi povedati... Da ne govorim, da kar naenkrat dobiš zadolžitve, ki niso del tvoje kolektivne pogodbe. Kot recimo izobraževanje nekoga za tvoje delovno mesto.

Samo ker večina folka nima pojma o varstvu osebnih podatkov, ali o mobingu, ali na splošno o delavski zakonodaji, je stanje na trgu kot je.

V zadnji redni službi (šefu) sem lepo pokazal finger, ko je to zahteval, in se še danes ne maramo :D. Pa ne da mi to kaj škoduje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

Vazelin ::

Sploh v majhnih firmah je kar običaj, da postaneš "sovražnik številka 1", ko daš odpoved in gre na čisto osebno raven vse skupaj. :D Kar naenkrat nisi nič vreden, delo si slabo opravljal yada yada :P

AndrejO: primer... en je bil zaposlen pri delodajalcu X 8 let, potem pride do nekih hudih sporov in ta delavec gre k delodajalcu Y. Delodajalec Y pokliče delodajalca X če je za kaj ta delavec. Valda delodajalec X bo rekel, da je za en shit. Kar se sedaj vpraša delodajalec Y je to zakaj je imel delodajalec X delavca zaposlenega celih 8 let, če je za en shit?:D Zajebancije so lahko na obeh straneh.Valda bi pričakoval od delodajalca da na spore gledajo manj čustveno kajne? No, razen če ni povsem shithole firma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

AndrejO ::

Zajebancije so lahko vedno na poljubni strani vsakega spora. Hkrati pa se lahko odpiše čisto vse, kar bo pretekli delodajalec izjavil, razen dejstva, da je nekdo preprosto nehal prihajati na delo. To slednje je univerzalno odbijajoča lastnost, ki lahko zaposlenega stane naslednje pogodbe tudi pri najboljšem delodajalcu na planetu.

Čustveno je pričakovano. Na obeh straneh. Ljudje nismo roboti. Pomembno pa je, da stvari ostanejo na nivoju in "tolči plave" je krepko pod nivojem minimalno resnega odnosa do sveta. Če je problem v mobbingu, ki povzroča nevarno stopnjo stresa, se gre k zdravniku.

Obstaja tudi druga plat zgodbe. Delodajalci, ki svoje zaposlene trpinčijo, hitro pridejo na slab glas. Še zlasti majhni, ki so odvisni od svoje neposredne okolice za iskanje novega kadra. Ko se gospodarski cikel obrne navzgor in se poveča število delovnih mest, takšnim družban krene navzdol.

Karma is a bitch.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

St235 ::

Gogyto je izjavil:

Če boš dal odpoved 19.2., je zadeva zaključena, saj ti 20.2. preneha poskusna doba. takrat bi ti namreč moral ponudit novo pogodbo, ki pa je seveda ne sprejmeš, saj si že dogovorjen drugje. Pika. Kot rečeno - pogodba o poskusni dobi velja za oba - tudi zate, da oceniš, če si s pogoji dela zadovoljen.


Od kje tebi blodnja, da se po poskusni dobi sklepa dodatna pogodba?

Zakon je jasen, odpovedni rok v poskusni dobi je sedem dni (koledarski). Das odpoved, se delodajalcu zahvalis in to je to.

otago ::

Kolikor dni imas dopusta, toliko prej poves. Prej podpisi pogodbo z drugim podjetjem, da ne bos ostal brez vsega.

padovan ::

tole sem dobil od pravnika:

"V skladu s prvim odstavkom 94. člena ZDR-1 velja tudi za vas 7 dnevni odpovedni rok za časa poskusnega dela. Če date odpoved 19.2.2018 in bi delodajalec dejansko želel, da še ostanete tam teh 7 dni pol ste pri njem še zaposleni do 26.2. Vendar dvomim, da bi se to zgodilo, glede na situacijo bi se najbrž dogovorili."

mogoče kdaj pride še komu prav.

AndrejO ::

padovan je izjavil:

tole sem dobil od pravnika:

"V skladu s prvim odstavkom 94. člena ZDR-1 velja tudi za vas 7 dnevni odpovedni rok za časa poskusnega dela. Če date odpoved 19.2.2018 in bi delodajalec dejansko želel, da še ostanete tam teh 7 dni pol ste pri njem še zaposleni do 26.2. Vendar dvomim, da bi se to zgodilo, glede na situacijo bi se najbrž dogovorili."

mogoče kdaj pride še komu prav.

2x thumbs up.

Najprej zato, ker si šel po nasvet k kvalificirani osebi.

Nato pa zato, ker si ga tudi delil z ostalimi.

Za naprej ti tudi želim srečno.

Gogyto ::

St235 je izjavil:

Gogyto je izjavil:

Če boš dal odpoved 19.2., je zadeva zaključena, saj ti 20.2. preneha poskusna doba. takrat bi ti namreč moral ponudit novo pogodbo, ki pa je seveda ne sprejmeš, saj si že dogovorjen drugje. Pika. Kot rečeno - pogodba o poskusni dobi velja za oba - tudi zate, da oceniš, če si s pogoji dela zadovoljen.


Od kje tebi blodnja, da se po poskusni dobi sklepa dodatna pogodba?

Zakon je jasen, odpovedni rok v poskusni dobi je sedem dni (koledarski). Das odpoved, se delodajalcu zahvalis in to je to.



Blodi ti mama; se lahko malo lepše artikuliraš?

Se opravičujem OP; spregledal tisti del, da ima za nedoločen čas s poskusno dobo 3 mesecev. Avtomatično sklepal, da je dobil za določen čas in izhajal iz tega. My bad.
Ni potrebe po razburjanju, Lačni.:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

karl ::

Poskusna doba je verjetno za delodajalca in hkrati tudi zate?
Torej na koncu lahko preprosto greš stran.

Magic1 ::

karl je izjavil:

Poskusna doba je verjetno za delodajalca in hkrati tudi zate?
Torej na koncu lahko preprosto greš stran.

Tako je po balkansko. Tudi poskusna doba ima roke in to je sedem dni od obvestila. Odkorakaš brez komunikacije lahko le po preteku pogodbe.
Magic

fikus_ ::

OP je podpisal pogodbo za nedoločen čas s poskusno dobo! Berite!

Kot je sam ugotovil v poskusni dobi velja 7 dnevni odpovedni rok za oba! Po poskusni dobi je pa drug odpovedni rok, ki je verjetno v pogodbi oz. v panožni kolektivni pogodbi.

karl ::

Magic1 je izjavil:

karl je izjavil:

Poskusna doba je verjetno za delodajalca in hkrati tudi zate?
Torej na koncu lahko preprosto greš stran.

Tako je po balkansko. Tudi poskusna doba ima roke in to je sedem dni od obvestila. Odkorakaš brez komunikacije lahko le po preteku pogodbe.


Nisem to mislil. Hotel sem reči da naj dela do konca poizkusne dobe, potem pa da odpoved oz. se ne zaposli. Pač da poskusna doba ni samo za delodajalca da se potem odloči če te bo vzel, ampak tudi zate da vidiš če boš sprejel.

padovan ::

fikus_ je izjavil:

OP je podpisal pogodbo za nedoločen čas s poskusno dobo! Berite!

Kot je sam ugotovil v poskusni dobi velja 7 dnevni odpovedni rok za oba! Po poskusni dobi je pa drug odpovedni rok, ki je verjetno v pogodbi oz. v panožni kolektivni pogodbi.


drži, po 20.2., ko se zaključi poskusna doba, me udari 2-mesečni odpovedni rok, ki je zapisan v pogodbi.

mancini ::

Ti imaš pogodbo za nedoločen čas, ne pričakovat da boš po 3 mesecih dobil novo pogodbo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pogodba o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
537435 (4325) jizzer
»

Pogodba o delu

Oddelek: Loža
272681 (1397) urosz
»

Me je firma nategnila?

Oddelek: Loža
366214 (3527) MadMicka
»

Delo v poskusni dobi

Oddelek: Loža
459280 (7225) finpol1
»

Mobbing

Oddelek: Loža
71691 (1124) St235

Več podobnih tem