» »

Falcon Heavy uspešno poletel

1
2
»

MrStein ::

mackilla je izjavil:

Ali bo avtomobil oddajal posnetke tudi ko bo bolj daleč od planeta?

A sploh "oddaja"? Jaz sem si zapomnil izraz "predvaja", kaj lahko pomeni da vrti CD (oziroma prej kaki flash) in mogoče tresejo zvočniki.
Ve kdo več?

Ales je izjavil:


Menda je, sam sem to pobral iz novic bog ve kdaj in kje, zdaj pa sem na hitro našel tukaj:

... Musk stated that the vehicle would carry some amusing items from Earth, among them a copy of Douglas Adams’ “The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy,” a towel, and a sign that says “Don’t Panic.” The CEO also stated that a track of David Bowie’s “Space Oddity” would play in the Roadster 1.0 during its journey.

Nadpis "Don't panic!" je čisto očitno bil ves čas na ekranu avtomobila, za ostalo pa je treba verjeti na besedo...

Brisačo bi lahko imel starman okoli vratu...
Se je kje videla?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

PunkDude je izjavil:

Ali sem prav prebral, da je še zmeraj slabša glede na payload kot raketa iz daljnega 1973? :))

Tudi piramid ne gradimo več.
Katastrofa!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BlackLight ::

Tesla Roadster na seznamu najhitrejših avtomobilov (16,531 mph (26,604 km/h)) :D
Production car speed record @ Wikipedia

PunkDude ::

MrStein je izjavil:

PunkDude je izjavil:

Ali sem prav prebral, da je še zmeraj slabša glede na payload kot raketa iz daljnega 1973? :))

Tudi piramid ne gradimo več.
Katastrofa!


Saj jih ne znamo. Gradimo rakete, da gremo v neznano in tako spodbujamo revolucionarni razvoj človeštva. Nekateri se tega zavedate, nekateri trolamo o tem v gostilni. Koristilo bo pa vsem isto. Ne bo. Kdo sem pa jaz da mi koristi? Nihče. Kot vsi ostali, ki delate hype iz tega. Po nepotrebnem? Mogoče ne. Ampak nikoli ne bomo izvedeli.

Je pa res, da odvoz smeti v vesolje sploh ni slaba ideja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PunkDude ()

BigWhale ::

MrStein je izjavil:

mackilla je izjavil:

Ali bo avtomobil oddajal posnetke tudi ko bo bolj daleč od planeta?

A sploh "oddaja"? Jaz sem si zapomnil izraz "predvaja", kaj lahko pomeni da vrti CD (oziroma prej kaki flash) in mogoče tresejo zvočniki.
Ve kdo več?


Govora je bilo o predvajanju. In ja, ce se je res predvajalo in ce je bila baterija na roadsterju (in ce je bila polna), potem so se zvocniki se nekaj casa tresli. Vprasanje kaj se zgodi z baterijo, ko se ohladi na -270C oziroma segreje na +150C.

MrStein je izjavil:


Brisačo bi lahko imel starman okoli vratu...
Se je kje videla?


Brisace ni blo videt. Ce bi jo imel starman okrog vratu, bi jo morali prilepiti gor, da se ne bi kam zapletla. :D

BigWhale ::

PunkDude je izjavil:

Je pa res, da odvoz smeti v vesolje sploh ni slaba ideja.


Ideja mogoce ne bi bila slaba, ce ne bi bil tak odvoz blazno drag. Falcon Heavy lahko na Mars odnese '20t' tovora, povprecen american na leto proizvede 750kg odpadkov. To je priblizno 2.3mio dolarjev na leto samo za odvoz smeti proti Marsu. Odvisno kje zivis, bi samo za prevoz do izstrelisca in skladiscenje, najbrz placal se precej zraven. Plus, svinjanje Marsa se mogoce ne splaca in bi bilo bolje smeti odnesti na Jupiter, ki je pa neprimerno dlje in bi vse skupaj reci podrazilo.

Ce bi jih hotel zapeljati 'na' sonce, pa taksne rakete se nimamo. :)

Aja, pa izstreliti bi moral 20 Falcon Heavy na dan, vsak dan, ce bi se hotel znebiti smeti vseh americanov.

Invictus ::

BigWhale je izjavil:

Motorjev ne startajo z elektricno iskro ampak uporabijo samovnetljivo mesanico goriv, ki se v stiku s kisikom vnamejo. Konkretno Merlin motorji uporabljajo triethylaluminium-triethylborane mesanico in tekoci kisik.

Isto je uporabljal SR-71 za zagon motorjev. Imel je 16 ponovitev na let...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AmokRun ::

PunkDude je izjavil:

MrStein je izjavil:

PunkDude je izjavil:

Ali sem prav prebral, da je še zmeraj slabša glede na payload kot raketa iz daljnega 1973? :))

Tudi piramid ne gradimo več.
Katastrofa!


Saj jih ne znamo. Gradimo rakete, da gremo v neznano in tako spodbujamo revolucionarni razvoj človeštva. Nekateri se tega zavedate, nekateri trolamo o tem v gostilni. Koristilo bo pa vsem isto. Ne bo. Kdo sem pa jaz da mi koristi? Nihče. Kot vsi ostali, ki delate hype iz tega. Po nepotrebnem? Mogoče ne. Ampak nikoli ne bomo izvedeli.

Je pa res, da odvoz smeti v vesolje sploh ni slaba ideja.

Do gostilne lahko prideš z GPS navigacijo, ki jo brez raket ne bi bilo.

BigWhale ::

Dej ne nakladaj. Satelite bi lahko izstreljevali z ogromnimi fracami. Rabil bi velik elastike ampak, bi slo!

SimplyMiha ::

BigWhale je izjavil:

Dej ne nakladaj. Satelite bi lahko izstreljevali z ogromnimi fracami. Rabil bi velik elastike ampak, bi slo!

Ne vem, če bi šlo... Diminishing returns pa to. Saj je tudi Arhimed govoril, da rabi samo dovolj dolg vzvod, da premakne cel svet, praktično izvedljivo pa ravno ni.

Vazelin ::

A te rakete lahko letijo brez gpsa?

pegasus ::

GPS je popolnoma neuporaben zanje.

SimplyMiha ::

Vazelin je izjavil:

A te rakete lahko letijo brez gpsa?

Na Luni so pristali brez GPS-ja.

WarpedGone ::

A te rakete lahko letijo brez gpsa?

OT: kako je navigiral SR-71?
Z avtomatskim opazovanjem zvezd.
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

pegasus je izjavil:

GPS je popolnoma neuporaben zanje.


Ce se prav spomim, pa mozno, da se ne, boosterji pristanejo s pomocjo GPSa.

K0l1br1 ::

Z višine 70 km spraviti dve tubi na dve ploščati na praktično isti točki v okviru parih sekund.... impressed.

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

A te rakete lahko letijo brez gpsa?

OT: kako je navigiral SR-71?
Z avtomatskim opazovanjem zvezd.


Tle bi samo dodal, da je navigacija se vedno bila inercijska, opazovanje zvezd se je uporabljalo samo za korekcijo navigacijskega sistema.

MrStein ::

Je še kdo opazil, da se je volan (bolj točno: kolo) obrnil v enem trenutku?

mogoče le igra senc...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

D3m0r4l1z3d ::

Kako ironično bi vse lahko povzeli, če bi ljudje plačevali enkrat za svoj pogreb v vesolju, torej krsta namesto roadsterja. Začetek in konec vseh teh ultra dragih hecov.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

jest10 ::

SimplyMiha je izjavil:

Baterije ima za 12 ur, tako da ne računaj na to.

A pol ni dal na roadster solar roof>:D

7982884e ::

PunkDude je izjavil:

Ali sem prav prebral, da je še zmeraj slabša glede na payload kot raketa iz daljnega 1973? :))

nov VW kombi lahko pelje manj kot tovornjak iz 1950.
a je zaradi tega slab, ali si zaradi take logike ti malo omejen?

Samuel ::

Izstrelitev Saturna V bi po sedanjih cenah stala tam okoli 2.5 mrd USD, če ne še več.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

D3m0r4l1z3d ::

7982884e je izjavil:

PunkDude je izjavil:

Ali sem prav prebral, da je še zmeraj slabša glede na payload kot raketa iz daljnega 1973? :))

nov VW kombi lahko pelje manj kot tovornjak iz 1950.
a je zaradi tega slab, ali si zaradi take logike ti malo omejen?

To že res, ampak primerjava ni resna.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Okapi ::

BigWhale je izjavil:

Dej ne nakladaj. Satelite bi lahko izstreljevali z ogromnimi fracami. Rabil bi velik elastike ampak, bi slo!

Problem frač (v resničnem življenju pa izstreljevanje satelitov s topovi - google space gun), je v (pre)velikem začetnem pospešku, ki ga instrumenti v satelitu ne bi prenesli. Plus segrevanje. Raketa gre v najgostejšem delu ozračja najpočasneje, izstrelek pa najhitreje.

7982884e ::

to je res, tak tirni top bi rabil vsaj nekaj sekund pospesevati in potem tovor izstreliti nad 10 km visine, drugace bi bil to prevelik sok za izstreljeno stvar, ko vanjo udari atmosfera

MrStein ::

Dogodek ima wiki stran, tako da če koga zanimajo stare/nove informacije:
Falcon Heavy Demonstration Mission @ Wikipedia
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

D3m0r4l1z3d ::

Ja, zelo slaba ideja, da bi na začetku imela stvar najvišjo hitrost.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Dej ne nakladaj. Satelite bi lahko izstreljevali z ogromnimi fracami. Rabil bi velik elastike ampak, bi slo!

Problem frač (v resničnem življenju pa izstreljevanje satelitov s topovi - google space gun), je v (pre)velikem začetnem pospešku, ki ga instrumenti v satelitu ne bi prenesli. Plus segrevanje. Raketa gre v najgostejšem delu ozračja najpočasneje, izstrelek pa najhitreje.


Ja, ampak to so problemi zdej, ce bi na teh pogonih aktivno delali in jih razvijali bi lahko pogruntali workarounde za te omejitve! ;>

kopriwa ::

Če želite podoživeti zvok ob vzletu in pristanku vas bo ta video preslikal blizu vzletne ploščadi (kvalitene slušalke priporočene):

gus5 ::

Musk, zazrt v vsemirje, je očitno izgubil stik z Zemljo. Ne le zato, ker je v vesolje lansiral svoj odpadek. Svojim slabo plačanim in preobremenjenim zaposlenim v podjetju Tesla, organiziranim v sindikat, je povsem resno ponudil 'pogodbo stoletja': če se odpovejo boju za svoje pravice, jim bo brezplačno zagotavljal zastonjski jogurt in vožnje na vlaku smrti (ko bo zgrajen). :))

StarMafijec ::

To so ta top markantna podjetja. Plača mizerna ampak hej, saj to, da delaš za nas, je že privilegij.

Ales ::

V manj markantnih podjetjih so pa super plače, lastniki kapitala z lopatami mečejo keš delavcem in jim kar sami od sebe talajo vse pravice po vrsti, ne?

MrStein ::

Ja, reče se jim "javna podjetja". >:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

energetik ::

Tudi Škoda je poslala Superba na Mars!

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SpaceX se je vrnil v velikem slogu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
116879 (4252) St753
»

Falcon 9 eksplodiral, oskrbovalna misija na vesoljsko postajo neuspešna

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1812181 (9712) sidd
»

SpaceX bo vozil tudi vojaške satelite

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2011183 (7165) Smurf
»

Orion Flight Test - danes 13.05

Oddelek: Znanost in tehnologija
349984 (8976) PrimozR
»

Elon Musk - prihodnost raziskovanja vesolja?

Oddelek: Znanost in tehnologija
2814009 (11642) DarkSite

Več podobnih tem