» »

Slovensko priznanje Palestine

Slovensko priznanje Palestine

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

lynxslo5 ::

http://www.rtvslo.si/svet/ameriski-judj...

Ameriški Judje vršijo pritisk na Slovenijo naj ne prizna Palestine. Erjavec vztraja pri priznanju, Cerar pa očitno spet pričakovano okleva.

Kaj menite vi, ste za priznanje ali proti. Ali mislite, da se nam bodo Judje, ki vodijo tudi ameriško zunanjo politiko, maščevali. Bodo američani spet dali kakšne prisluhe Hrvatom, da nam bodo škodili v arbitraži?

dice7 ::

Ne skrbi, tudi hrvati ne priznavajo palestine. Priznavajo pa, tako kot mi in ostala EU, tisto organizacijo za liberalizacijo palestine

D3m ::

Ups. Sedaj nas bodo pa židi na piki imeli.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

jype ::

Izraelska oblast, ne židje. Vsi vemo, s katerega dela političnega spektra so tisti, ki bi nas radi imeli na piki.

lynxslo5 ::

jype je izjavil:

Izraelska oblast, ne židje. Vsi vemo, s katerega dela političnega spektra so tisti, ki bi nas radi imeli na piki.


Preberi si članek rtvslo kjer ti piše "Voditelji konference vseh 48 večjih ameriških judovskih organizacij". Skratka na piki nas bodo imele najmočnejše ameriške judovske organizacije.

jype ::

lynxslo5 je izjavil:

Skratka na piki nas bodo imele najmočnejše ameriške judovske organizacije.
Sliši se resno!

A ste že napolnili banje z vodo?

ginekk ::

Erjavec je tudi izjavil, da je dobil priznanju pritrjujoča pisma vidnih židovskih intelektualcev iz Izraela.

Glas Izraelcev > Glas Američanov

:)

crniangeo ::

ginekk je izjavil:

Erjavec je tudi izjavil, da je dobil priznanju pritrjujoča pisma vidnih židovskih intelektualcev iz Izraela.

Glas Izraelcev > Glas Američanov

:)

Kahel je že en cajt zrel za penzijo :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

janezvalva ::

jaz sem tudi strogo proti priznanju palestine.

crniangeo ::

janezvalva je izjavil:

jaz sem tudi strogo proti priznanju palestine.

Si bil tudi strogo proti priznanju Slovenije ?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

janezvalva ::

crniangeo je izjavil:

janezvalva je izjavil:

jaz sem tudi strogo proti priznanju palestine.

Si bil tudi strogo proti priznanju Slovenije ?


bi sem strogo za priznanje Slovenije,

ampak, mislim da je to vprašanje izven konteksta ter si zasluži izbris.

govorimo o slovenskem priznanju palestine, in jaz sem strogo proti!

Dr_M ::

Glede na to, da je dol ze nekaj casa relativen mir (v primerjavi s tistim pred leti), bi si pa ze pocas zasluzil svojo drzavo.

Zidi pa pac kot zidi, spet spilajo uboge zrtve.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jype ::

Tvoj antisemitizem je aboten.

Dr_M ::

Dol mi visi, kaj si ti domisljas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Magic1 ::

Seveda je fer, da se zavzamemo za pravice šibkejših. Samo plačali za posledice tega dejanja bomo pa mi. Vse je trgovanje. No good deed goes unpunshed... je zelo uprabljena fraza v ZDA.
Magic

jype ::

Magic1 je izjavil:

Seveda je fer, da se zavzamemo za pravice šibkejših. Samo plačali za posledice tega dejanja bomo pa mi. Vse je trgovanje. No good deed goes unpunshed... je zelo uprabljena fraza v ZDA.
ZDA so plačale odstranitev Hitlerja iz Evrope, ker so lahko. Zdaj smo mi na vrsti.

kow ::

Poglejte zemljevid. Palestina ne obstaja. Lahko pa priznamo Zahodni breg.

telexdell ::

Resen človek vedno premisli, kaj bo z nekim dejanjem dosegel. Fanatik pač stori nekaj, ker pač lahko stori. Za posledice pa mu ni mar.
Če priznamo ali ne priznamo Palestine, se bo za prebivalce tistega območja kaj spremenilo? Bodo zaradi tega naša podjetja lahko več trgovala z njimi ali bo vse ostalo isto? Bo priznanje Palestine nas kakorkoli prizadelo? Če pogledamo zemljevid Sveta kaj pa Kurdi? A tisti pa niso ubogi in si ne zaslužijo svoje države? Kaj pa Tajvanci? A tisti tudi niso ubogi?
Smo resni in bomo s priznanjem dobili več, kot bomo izgubili ali smo pač fanatiki, katerim ni mar za posledice?

Če priznamo Palestino potem moramo v paketu priznati vse uboge ljudi, kateri si želijo svojo državo. Ali bomo tudi pri tem enako kor doma- prvorazredni, dolgo, dolgooo nič in nato vsi ostali.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

gus5 ::

kow je izjavil:

Poglejte zemljevid. Palestina ne obstaja. Lahko pa priznamo Zahodni breg.
 Z nepriznanjem Palestine, bi priznali njeno izničenje oz. na nek način legalizirali izraelsko okupacijo in aneksijo.

Z nepriznanjem Palestine, bi priznali njeno izničenje oz. na nek način legalizirali izraelsko okupacijo in aneksijo.

kow ::

Nisi resen. Prva slikica potrebuje britansko zastavo.
Poglej si tudi kdaj je nastala zastava, ki je prilepljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

gus5 ::

kow je izjavil:

Nisi resen. Prva slikica potrebuje britansko zastavo.
Barve kažejo etnično sliko, ne političnega obvladovanja ozemlja.

kow ::

Potem bomo pa priznali se Kurdistan. Malo zmanjsamo Turcijo, pa Sirijo ter Irak. Ne pozabimo se Iran.
Skratka, bluzis.

Unknown_001 ::

lynxslo5 je izjavil:

jype je izjavil:

Izraelska oblast, ne židje. Vsi vemo, s katerega dela političnega spektra so tisti, ki bi nas radi imeli na piki.


Preberi si članek rtvslo kjer ti piše "Voditelji konference vseh 48 večjih ameriških judovskih organizacij". Skratka na piki nas bodo imele najmočnejše ameriške judovske organizacije.


Mi smo balkan.

Mitar Mirić lepo reko. NE MOŽE NAM NIKO NIIIIŠTAAAA JAČI SMO OD SUUUDBINEEEE
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Zakaj pa ne? Če bomo Katalonijo, zakaj ne bi še Baskije, Kurdistana, svobodnega Tibeta in svobodnega Xinjianga.

gus5 ::

kow je izjavil:

Potem bomo pa priznali se Kurdistan. Malo zmanjsamo Turcijo, pa Sirijo ter Irak. Ne pozabimo se Iran.
Ne vem, če 'bomo', lahko pa bi. ;)

Jarno ::

Vatican first. Ko bo Jajo novi stari premier, pa lepo sledimo.
#65W!

janezvalva ::

gus5 je izjavil:

kow je izjavil:

Poglejte zemljevid. Palestina ne obstaja. Lahko pa priznamo Zahodni breg.
 Z nepriznanjem Palestine, bi priznali njeno izničenje oz. na nek način legalizirali izraelsko okupacijo in aneksijo.

Z nepriznanjem Palestine, bi priznali njeno izničenje oz. na nek način legalizirali izraelsko okupacijo in aneksijo.



z priznanjem palestine bi izničili tisočletno kraljestvo judov:
 .

.



še najbolj točna moderna palestina je tam kjer je sedaj gaza

Zgodovina sprememb…

mlamat ::

Točno tako je. Palestinci so zgodovinsko živeli ob obali, Judje pa imajo za sveto zemljo "Judejo in Samarijo", ki je sedanji Zahodni breg.

A mi lahko kdo pove kaj se gredo naši politiki? A je to predvolilna poteza ali nas ima EU za kanon-futer?

Shegevara ::

moralno se strinjam z priznanjem za neodvisnost, ampak diplomatsko bi bil pa to hud strel v nogo. Če že povsod drugod ne mislimo izstopat po zakonih in vodenjem države, bodimo pa še tokrat raje bolj v ozadju.

Teli židje so zelo našpičene sorte. Jaz se jim ne bi rad zameril. Spletkarijo na vse konce in kraje. Jaz ne bi drezal v osje gnezdo.

Unknown_001 ::

Če smo Kosovo priznal bomo pa tud Palestino lahko.

Btw. Nima veze kaj je blo 1000 let nazaj. Potem imamo tudi mi pravico zahtevat skor celo avstrijo pa Hrvaško ozemlje pod kolpo, pa TUTIFRUTTI Trst je naš ! Arrividerči

Edit.
Eeeeeee....

Ideja! Kaj da mi damo pogodbo. Oni oriznajo naše ozemlje prek meje, mi njihovo in problem rešen. Pač... če se češ z židom ment, nared posel.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

gus5 ::

janezvalva je izjavil:

z priznanjem palestine bi izničili tisočletno kraljestvo judov:
Današnji Izraelci niso potomci 'Mojzesovih' Judov, prej potomci Aškenazov in Sefardov, katerih predniki niso živeli na območju današnje Palestine, a so davno v preteklosti sprejeli (zgolj) judovsko vero. Takisto je nesmiselno in zelo nevarno utemeljevati pravico do ozemlja s sklicevanjem na davna, v mite in legende ovita kraljestva. Na podoben način – s sklicevanjem na Rimski imperij – so fašisti med 2SV opravičevali aneksijo Primorske, Istre, delov Dalmacije. Če to 'logiko' pripeljemo do konca: ozemlje današnje Palestine potemtakem pripada Egiptu, katerega del je še pred 'Mojzesovo invazijo' bilo.

Shegevara ::

gus5 je izjavil:

janezvalva je izjavil:

z priznanjem palestine bi izničili tisočletno kraljestvo judov:
Današnji Izraelci niso potomci 'Mojzesovih' Judov, prej potomci Aškenazov in Sefardov, katerih predniki niso živeli na območju današnje Palestine, a so davno v preteklosti sprejeli (zgolj) judovsko vero. Takisto je nesmiselno in zelo nevarno utemeljevati pravico do ozemlja s sklicevanjem na davna, v mite in legende ovita kraljestva. Na podoben način – s sklicevanjem na Rimski imperij – so fašisti med 2SV opravičevali aneksijo Primorske, Istre, delov Dalmacije. Če to 'logiko' pripeljemo do konca: ozemlje današnje Palestine potemtakem pripada Egiptu, katerega del je še pred 'Mojzesovo invazijo' bilo.


tako nekako. Tisto "judovsko kraljestvo" je edino le simbolnega pomena. Tako kot Karantanija za Slovence naprimer.

kunigunda ::

Shegevara je izjavil:

moralno se strinjam z priznanjem za neodvisnost, ampak diplomatsko bi bil pa to hud strel v nogo. Če že povsod drugod ne mislimo izstopat po zakonih in vodenjem države, bodimo pa še tokrat raje bolj v ozadju.

Teli židje so zelo našpičene sorte. Jaz se jim ne bi rad zameril. Spletkarijo na vse konce in kraje. Jaz ne bi drezal v osje gnezdo.

Zgodovina je nestetokrat pokazala, da imajo zidje na prvem mestu radi denar, sele potem drzavo in religijo...
Nic ne bo hudga, malo bodo mogoce nergali, cez 1mes se bo pa pozabilo.

Furbo ::

Priznati Palestion je oslarija, obsojati Ameriko, ker je premaknila ambasado, je oslarija.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jernejl ::

Ne verjamem, da gre za kakšno pravičniško gibanje slovenske politike. Zagotovo so v ozadju politični interesi. Slovenska diplomacija je nezadovoljna z ameriškimi aktivnostmi in stališči glede našega mejnega vprašanja, zato gre tu po mojem mnenju za povračilne ukrepe. Če bi tam dobili podporo ZDA, jim sedaj s tem dejanjem zagotovo ne bi hodili v zelje.

Na drugi strani pa bi lahko slovenija pridobila nekaj dodatnih točk v evropskih državah, ki prav tako večinoma niso naklonjene ameriškemu načinu favoriziranja izraela.

kow ::

Se, enkrat. Palestina ne obstaja. Kaj tocno bi sploh priznali? Hamasland + Z.Breg?

Smrekar1 ::

lynxslo5 je izjavil:

http://www.rtvslo.si/svet/ameriski-judj...

Ameriški Judje vršijo pritisk na Slovenijo naj ne prizna Palestine. Erjavec vztraja pri priznanju, Cerar pa očitno spet pričakovano okleva.

Kaj menite vi, ste za priznanje ali proti. Ali mislite, da se nam bodo Judje, ki vodijo tudi ameriško zunanjo politiko, maščevali. Bodo američani spet dali kakšne prisluhe Hrvatom, da nam bodo škodili v arbitraži?


Eh, dvomim, da je Slovenija dovolj pomembna za kakšno maščevanje (ali da zunanjo politiko ZDA vodijo Judje, če smo že pri tem).

Pri priznanju Palestine se moramo najprej vprašati kdo je tam oblast? PLO ali Hamas?



Po tem se moramo vprašati ali je dobro priznati ISIS pravico do države samo zato, ker je njihova zastava zelene barve?



Ko smo odgovorili na ti dve vprašanji in če še vedno menimo, da bi bilo Palestino dobro priznati, jo lahko priznamo. Do takrat bi raje videl, da stvari ostanejo kot so.



Ponekod po svetu je takoimenovani rimski pozdrav šel iz mode. V Arabskem svetu je hudičevo popularen in to iz točno istega vzroka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

harmony ::

Keri revcki ste tle na forumu. Bog ne daj vojne, bi se vsi pokakali od strahu. Bolje da ste slovenijo prodali takratnemu milosevicu. Koji kurac neodvisnost, ce moras odvisno od drugih razmisljati?
Prodajte drzavo judom in to je to.

Magic1 ::

harmony je izjavil:

Keri revcki ste tle na forumu. Bog ne daj vojne, bi se vsi pokakali od strahu. Bolje da ste slovenijo prodali takratnemu milosevicu. Koji kurac neodvisnost, ce moras odvisno od drugih razmisljati?
Prodajte drzavo judom in to je to.

Če si majhen, te vsak debilizem drago stane. Ni diplomacija otroški vrtec (kljub temu da tako dostikrat izgleda), kjer je najhujša posedica buška.
Magic

Furbo ::

jernejl je izjavil:

Na drugi strani pa bi lahko slovenija pridobila nekaj dodatnih točk v evropskih državah, ki prav tako večinoma niso naklonjene ameriškemu načinu favoriziranja izraela.

Brezveze je Sloveniji dvigniti glavo in se izpostaviti v veselje par nestrpnežem ovitih v brisače. Ni nobene koristi od tega, samo minusi. V Evropi smo že itak poznani kot hlapci, več hlapčevskih točk je kvečjemu minus.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gus5 ::

Magic1 je izjavil:

Če si majhen, te vsak debilizem drago stane. Ni diplomacija otroški vrtec (kljub temu da tako dostikrat izgleda), kjer je najhujša posedica buška.
Vatikan je že pred 2 letoma priznal Palestino. Svoji majhnosti navkljub.

Furbo je izjavil:

Brezveze je Sloveniji dvigniti glavo in se izpostaviti v veselje par nestrpnežem ovitih v brisače. Ni nobene koristi od tega, samo minusi. V Evropi smo že itak poznani kot hlapci, več hlapčevskih točk je kvečjemu minus.
Glave dvigajo tisti, ki niso hlapci. Medtem ko se hlapci ukvarjajo s seštevanjem in odštevanjem 'minusov'... ;)

kow ::

To, da ji je mar kaj rece Vatikan, pomeni... da si hlapec.

jype ::

kow je izjavil:

To, da ji je mar kaj rece Vatikan, pomeni... da si hlapec.
Mar je tistim, ki imajo sklonjene glave, drži - zato je to odličen argument.

jype ::

Jaz ne bi. Tudi Izrael bi priznal prvi, pa ne zaradi kakršnihkoli zgodovinskih razlogov: Preprosto zato, ker imajo ljudje pravico do samoodločbe.

Shegevara ::

jype je izjavil:

Jaz ne bi. Tudi Izrael bi priznal prvi, pa ne zaradi kakršnihkoli zgodovinskih razlogov: Preprosto zato, ker imajo ljudje pravico do samoodločbe.


Nebi si mislil da je jype postal tak seperatist.

No jaz se vsekakor bolj strinjam z bivšim predsednikom evropskega sveta, ki pravi, da se moramo ljudje dandanes bolj povezovati, ne pa ločevati na podlagi nekih zgodovinskih etničnih ločnic.


Nisem striktno proti seperatizmu oz. samoodločbi, ampak vidim v tem le korak nazaj.

jype ::

Shegevara je izjavil:

Nebi si mislil da je jype postal tak seperatist.
Škoda, ker bi v tem primeru imel prav. Ker si misliš, da sem separatist, se pa, kot je od tebe in tebi podobnih pričakovati, motiš.

Nobenega separatizma ni v tem, da imajo ljudje pravico do samoodločbe.

gus5 ::

kow je izjavil:

To, da ji je mar kaj rece Vatikan, pomeni... da si hlapec.
Vatikanska politika pač kaže višjo stopnjo suverenosti in samozavesti kot slovenska politična kasta. Zato je Vatikan priznal Palestino, slo-diplomacija pa (še) ne.

Shegevara je izjavil:

Nisem striktno proti seperatizmu oz. samoodločbi, ampak vidim v tem le korak nazaj.
Samoodločba lahko služi združevanju. Poglej Slovenčke, leta 1991 so glasovali za odhod iz Jugoslavije z namenom, da skočijo v objem 'mami Evropi'. 'Gremo v Evropo', so blebetali. 'Zapuščamo Balkan', so hvalili svojo politiko izvršenih dejstev, s katero so sprožili krvav razpad države. Dejstvo: niti za milimeter se niso premaknili. :)) Btw, tudi nekateri Škoti bi se radi ločili od Anglije z namenom, da se izognejo Brexitu; raje bi zapustili VB, kot se ločili od EU.

Shegevara ::

gus5 je izjavil:

kow je izjavil:

To, da ji je mar kaj rece Vatikan, pomeni... da si hlapec.
Vatikanska politika pač kaže višjo stopnjo suverenosti in samozavesti kot slovenska politična kasta. Zato je Vatikan priznal Palestino, slo-diplomacija pa (še) ne.

Shegevara je izjavil:

Nisem striktno proti seperatizmu oz. samoodločbi, ampak vidim v tem le korak nazaj.
Samoodločba lahko služi združevanju. Poglej Slovenčke, leta 1991 so glasovali za odhod iz Jugoslavije z namenom, da skočijo v objem 'mami Evropi'. 'Gremo v Evropo', so blebetali. 'Zapuščamo Balkan', so hvalili svojo politiko izvršenih dejstev, s katero so sprožili krvav razpad države. Dejstvo: niti za milimeter se niso premaknili. :)) Btw, tudi nekateri Škoti bi se radi ločili od Anglije z namenom, da se izognejo Brexitu; raje bi zapustili VB, kot se ločili od EU.


Ne. Leta 1991 smo govorili o samostojnosti brez da kakršnih koli obljub ljudstvu o vstopu v EU, ki je idejo o odcepitvi podprlo na referendumu. Morda se ti zdi to dlakocepljenje, ampak če pretvorim v nogometni žargon smo prekinili sodelovanje v enem moštvu, da smo postali prosti agent in ne del drugega moštva v istem trenutku.
Škoti pa se strinjam tukaj, ampak so posebna zgodba. Tam pa je nekaj nagnjenja k seperatizmu tudi zaradi ponovne vključitve v EU. Ampak Škotska je specifična zgodba zase, ker ponavadi nasprotujoči si sili po integraciji in dezintegraciji ne gresta skupaj.

danijel6 ::

To kar se dogaja v Paletini ne v "Izraelu" dajmo mal zgodovina in use to gledat z drugacne strani. Ne gledat vsi iz strani napadalca in osvajalca pa vam bo jasno
Lp

gus5 ::

Shegevara je izjavil:

Leta 1991 smo govorili o samostojnosti brez da kakršnih koli obljub ljudstvu o vstopu v EU, ki je idejo o odcepitvi podprlo na referendumu. Morda se ti zdi to dlakocepljenje, ampak če pretvorim v nogometni žargon smo prekinili sodelovanje v enem moštvu, da smo postali prosti agent in ne del drugega moštva v istem trenutku.
Samostojnost Slovenije nikoli ni bila mišljena resno. 'Gremo v Evropo' je bila floskula 1990ih. Evro-propaganda se je začela že ob izdihljajih socializma, konec 1980ih. Posledica tega so bile potem takšne pesmice...

...in takšni plakati...
 Evropa zdaj!

Evropa zdaj!

Dilema je bila le, kako v Evropo. Ali kot del Juge ali solo...

«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Svetovni voditelji se v Jeruzalemu spominjajo grozot holokavsta

Oddelek: Problemi človeštva
242359 (2009) Samael
»

Smo za Trumpa 2012? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12622918 (11113) ZloTech

Koncentracijska taborišča / geto

Oddelek: Problemi človeštva
242166 (1714) Gandalfar
»

Izrael uspešno ubranil svoj narod pred terorističnim konvojem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23345985 (41068) Gregor P

Več podobnih tem