» »

kredit/leasing

kredit/leasing

krefi ::

pozdravljeni
zanima me kaj se bolj splaca vzeti oz je bolj ugodno zame leasing ali kredit saj kopujem avto ker je moj zdajšni doživel hujšo okvaro tako da me je to prisililo da si sposodim denar. ker vem da krkoli bom uzel bom avto preplacal zato prosim za vas nasvet kaj je bolj ugodno oz kaj se bolj splaca .
bancni racun imam na nlb.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

koyotee ::

Stanovanjski kredit.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: BlackMaX ()

FTad ::

koyotee je izjavil:

Stanovanjski kredit.


zakaj?

AnriK ::

Kredit je običajno cenejši. V tem primeru si ti tudi lastnik vozila, ker je načeloma dobro (ali slabo za tiste ki črpajo (pre)visoke socialne transferje).

Tilen ::

Kredit je lahko slabo tudi zato, ker nekateri potem brez denarja kupijo avtomobil, so lastniki in na koncu zmanjka za ustrezno zavarovanje, kar lahko kasneje vodi v še večje težave. Pri lizingu teh težav ni, ker je lastnik bolj preudaren. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

koyotee ::

FTad je izjavil:

koyotee je izjavil:

Stanovanjski kredit.


zakaj?


Zato, ker so najnižje obrestne mere. Še referentka, ki je bila za pultom, ga je porabila za to. Fajn je sicer, da prineseš oz plačaš kak račun za material oziroma storitev, ampak za recimo 15k€ te po vsej verjetnosti ne bo nihče nič vprašal.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

FTad ::

koyotee je izjavil:

FTad je izjavil:

koyotee je izjavil:

Stanovanjski kredit.


zakaj?


Zato, ker so najnižje obrestne mere. Še referentka, ki je bila za pultom, ga je porabila za to. Fajn je sicer, da prineseš oz plačaš kak račun za material oziroma storitev, ampak za recimo 15k€ te po vsej verjetnosti ne bo nihče nič vprašal.


hmmm, izredno zanimivo.

Se pravi, ti prides na banko, reces, da bi vzel npr 15-20k€ stanovanjskega kredita, oni te vprasajo za kaj ga bos porabil, ti pa odgovoris, da za obnovo kuhinje in kopalnice in je stvar resena?

feryz ::

Problem je, ker je hipotekarni. Kar pomeni, da v primeru kakšne totalke pod gasom ali kaj podobnega, zgubiš avto in še tisto, kar si zastavil.
Če seveda nimaš kepe v žepu. No, najbrž jo nimaš, spričo postavljenega vprašanja.

Badwolff ::

Lol na stanovanjski kredit.
Pri trenutnih obrestih je itak večina stroška, vsaj na kratki rok, odobritev in ocena rizika.
Sam sem kupoval pred letom dni. Cca 10k za tri leta sem iskal. Kredit bi me prišel 800 €. Leasing par 100 € več, recimo 1200. Kia je imela brezobrestno financiranje, ampak je bilo 1k manj popusta.
Če ti veliko pomeni, da si lastnik avtomobila, vzami kredit. Pri leasing rabiš potrdilo leasing hiše za popravila, kar pa je zgolj formalnost.
Če redno plačuješ, ni pomembno, kaj vzameš. Če boš imel težave s plačevanjem, ti bo banka najbrž dala kak mesec več, da porihtaš stvari.

bambam20 ::

Bi kdo napisal prednosti leasinga pred kreditom? Je pri leasingu nižja obrestna mera?

Minus je : obvezno kasko zavarovanje, nisi lastnik vozila dokler ne odplačaš.

Linko ::

bambam20 je izjavil:



Minus je : obvezno kasko zavarovanje, nisi lastnik vozila dokler ne odplačaš.


In zakaj je to minus?

Badwolff ::

bambam20 ::

Linko je izjavil:

bambam20 je izjavil:



Minus je : obvezno kasko zavarovanje, nisi lastnik vozila dokler ne odplačaš.


In zakaj je to minus?



Zato, ker eni pač vozijo po pameti in ne rabijo kaska, ki je drag. Sej leasing ni samo na popolnomoma novo vozilo.

Pa pri leasingu, če nisi več sposoben plačevati obrokov za avto, ga ne moreš prodati. zelo težko najdeš nekoga, ki bi prevzel leasing na sebe.

Če ga vzameš na kredit, avto lahko prodaš kdaj želiš.


Pri lizingu mora biti avtomobil kasko zavarovan z maksimalno 1-odstotno odbitno franšizo in vključeno krajo, pri kreditu pa lahko vrsto zavarovanja izberete sami.


Z drugo besedo drago ko pes.

Badwolff je izjavil:

Sicer pa...

https://www.nlb.si/kredit-ali-lizing


Super za tole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Linko ::

Po pameti? Kaj ti pomaga pamet, če te drugi bedak zajebe.

bambam20 ::

Linko je izjavil:

Po pameti? Kaj ti pomaga pamet, če te drugi bedak zajebe.


Ja kaj? Potem pa on plača.

Ja po po pameti je treba vozit in spremljat promet na cesti. Sam ima vozniški izpit čez 20 let in nisen imel v življenju prometne. Zakaj? Ker znam pravočasno odreagirat v prometu.

Mene in @solatkota si vzemi za vzgled.

Wrop ::

A nimajo preko lizinga uporabniki manj pravic, kot lastniki?

bambam20 ::

Wrop je izjavil:

A nimajo preko lizinga uporabniki manj pravic, kot lastniki?



Seveda.Nisi lastnik vozila sploh. Je pa leasing lažje dobit a ne :).

Badwolff ::

Wrop je izjavil:

A nimajo preko lizinga uporabniki manj pravic, kot lastniki?


Nisi. Ampak ti je to pomembno? V praksi razlik ni.

Tilen ::

Badwolff je izjavil:

Wrop je izjavil:

A nimajo preko lizinga uporabniki manj pravic, kot lastniki?


Nisi. Ampak ti je to pomembno? V praksi razlik ni.


https://www.avtomobilizem.com/forum/vie...

Ne, sploh ne...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

dottor ::

Za primerjavo:
Na NLBju sem vzel hitri kredit v višini 4000€ (3 leta) za nakup avta. Ko se je odštelo odobritev in zavarovanje kredita sem ven dobil dobrih 3700€, za vrnit imam 4500€. Kar na grobo pomeni da preplačaš zadevo za 20%.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

tomy5 ::

Hitri kredit je najdrašji, zato pa je hitri.
Kredit je vedno ugodnejši kot leasing.
Leasing je za podjetja zaradi stroškov in pa zato da po koncu lizinga lahko iz podjetja lastnik enostavno pobere kakih 10k€ če je avto bil 50k€ nov.

Ganon ::

Koliko denarja sploh potrebuješ?

Apple ::

Opel je ponujal cenejše vozilo, če si ga vzel na lizing. Razlog: lizing je lahko dobil samo slovenski državljan. S tem so preprečili, da bi Nemci kupovali avte v Sloveniji, ker so bili tu cenejši kot gor.

Porsche Slovenija je nekaj časa nazaj ponujala avtomobile z brezobrestnim lizingom in kreditom.

Če si mal bolj zapufan, ti bojo prej odobrili lizing, ker je avto še vedno v njihovi lasti, in v primeru neodplačevanja obrokov, ti ga samo odpeljejo - brez kakšne sodne odredbe.

V primeru kredita si pa ti lastnik. V tem primeru imajo oni več dela/birokracije, da dobijo avto nazaj.
LP, Apple

Badwolff ::

Tilen je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Wrop je izjavil:

A nimajo preko lizinga uporabniki manj pravic, kot lastniki?


Nisi. Ampak ti je to pomembno? V praksi razlik ni.


https://www.avtomobilizem.com/forum/vie...

Ne, sploh ne...


Mah tudi kredit moraš odplačat.
Če v pogodbi podpišeš, da boš v primeru totalke odplačal vse naenkrat, pol je to res, drugače ne drži vode.
Če si reden, neproblematičen plačnik, je tudi leasing hiši v interesu, da te ne jebe.

krefi ::

gledam v visini 7000 eur ja glede placevanja sem resen in mislim tut ce bom meu kej denarja viska kej vec placat kasn mesec da cimprej odplacam
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Utk ::

feryz je izjavil:

Problem je, ker je hipotekarni. Kar pomeni, da v primeru kakšne totalke pod gasom ali kaj podobnega, zgubiš avto in še tisto, kar si zastavil.
Če seveda nimaš kepe v žepu. No, najbrž jo nimaš, spričo postavljenega vprašanja.

In kako mislis da je drugace pri navadnem kreditu? Hipoteka ali ne, ce ne vracas, je postopek isti. Hipoteka je samo garancija, da imas nepremicnino in da bo ta banka prva v vrsti ko bo slo vse k vragu.

IL_DIAVOLO ::

Kupi tisto, kar si sposoben placati v tem trenutku. Tako bos najmanj preplacal.

Badwolff ::

mah hipotekarni kredit za avto... ne se hecat

Vglavnem, če nimaš problema dobit kredita, je ponavadi cenejša in varnejša izbira. Sploh če ti v paketu omogočajo kake bolj ugodne kredite, kar je pogosto, če nisi v osnovnem paketu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Utk ::

Se enkrat, ce imas sanso dobit hipotekarnega, je ta skoraj zmeraj cenejsi. Razen za male zneske, kjer je cenitev predraga. Ce se bojis hipotekarnega, moras tudi pri navadnem kreditu prepisat nepremicnine na koga drugega, ker ce ne bos vrnil, bos ostal brez njih.

Hipoteka je zavarovanje za banko, ne pa zate, ti v vsakem primeru ostanes brez vsega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

SlimDeluxe ::

BTW. kolega mi je rekel, da kot s.p. lahko pričakujem leasing v višini cca. 20% letnih prihodkov. On je kupil avto iz DE, leasing pa dobil na Hypo. Ima kdo še kakšno izkušnjo?
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

NikolormousB ::

Ce se bojis hipotekarnega, moras tudi pri navadnem kreditu prepisat nepremicnine na koga drugega, ker ce ne bos vrnil, bos ostal brez njih.


To ni čisto res. Pri hipotekarnem dejansko zastaviš nepremičnino. Pri teh potrošniških in hitrih kreditih "zastaviš" vse svoje premoženje. In pri rubežu se najprej rubi premičnine in denarna sredstva. Torej, če pride tako daleč, ti bodo najprej trgali z računa, vzeli avto, potem bodo prišli pogledat po stanovanju, če imaš kaj vrednega. Šele, če ne boš nikakor zbral denarja, ti bodo poskusili rubiti nepremičninp.

Poleg tega sem skoraj prepričan, da stanovanjski kredit za nakup avta ni ravno v skladu s pogodbo. Lahko, da se motim, ampak se splača natančno prebrati kaj piše. Sicer je povsem verjetno, da gre zadeva skozi, ampak prav tako je verjetno, da se enkrat nekdo nekje spomni, da bi malo pregledali kredite in od tebe zahteva dokazila, da si denar porabil namensko.

Utk ::

Tudi pri hipotekarnem ne bo sla banka takoj na nepremicnino. Banka je noce. Prej bo naredila vse drugo, cisto isto je.

Hipotekarni kredit ni samo stanovanjski kredit, lahko je tudi gotovinski. Hipoteka je samo nacin zavarovanja. Res je edino, da je stanovanjski se malo cenejsi od navadnega hipotekarnega, ki je cenejsi od zavarovanja pri zavarovalnici.

Spajky ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kupi tisto, kar si sposoben placati v tem trenutku. Tako bos najmanj preplacal.
Točno tako! Ker ko se enkrat zapufaš, dvakrat težje prideš na zeleno vejo. Pa če glih se rabi prevoz, se pač vzame za malo denarja začasno za leto ali dve nekaj poceni starejše rabljeno in solidno (tudi manjše) in špara za boljše čez čas ... pa ne sekiraš se za vsako prasko na kripi ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Vice ::

tomy5 je izjavil:

Hitri kredit je najdrašji, zato pa je hitri.
Kredit je vedno ugodnejši kot leasing.
Leasing je za podjetja zaradi stroškov in pa zato da po koncu lizinga lahko iz podjetja lastnik enostavno pobere kakih 10k€ če je avto bil 50k€ nov.


Ne vem zakaj bi bil lizing samo za podjetja. Splača se tudi fizičnim osebam, (seveda v določenih primerih kot npr. froci / koriščenje dodatkov), v tem primeru je lizing veliko bolj ugoden in primeren kot kakršenkoli kredit.

fosil ::

Najprej izberi avto, nato poglej kakšni so pogoji financiranja.
Pravila kaj se bolj splača ni, lahko eno ali drugo.
Ker ti nudijo kakšne ugodnosti, na primer nižjo ceno avta, ali pa zastonj ali cenejše zavarovanje, itd.
So pa pogoji zelo različni med različnimi firmami, zato kot sem rekel najprej izberi avto, nato naj ti dajo na mizo obe varianti in primerjaj vse stroške in ugodnosti.
Pa ne računat, da če boš imel višek denarja, da boš zadevo predčasno odplačal.
To je običajno precej drago, če je sploh možno.
Sploh pa praviloma ni možno, da bi kakšen mesec odplačal malo več.
Tako je!

Cowboy6 ::

Prodajalci vozil imajo tudi različne cene za isto vozilo, če kupiš vozilo na lizing ali gotovino (kredit). Ponavadi je ugodnejša cena, če je na lizing, prodajalec pa na koncu zasluži, ker ga na preplačaš z obrestmi.
Tukaj naj bi bil moj podpis.

FTad ::

fosil je izjavil:

Najprej izberi avto, nato poglej kakšni so pogoji financiranja.
Pravila kaj se bolj splača ni, lahko eno ali drugo.
Ker ti nudijo kakšne ugodnosti, na primer nižjo ceno avta, ali pa zastonj ali cenejše zavarovanje, itd.
So pa pogoji zelo različni med različnimi firmami, zato kot sem rekel najprej izberi avto, nato naj ti dajo na mizo obe varianti in primerjaj vse stroške in ugodnosti.
Pa ne računat, da če boš imel višek denarja, da boš zadevo predčasno odplačal.
To je običajno precej drago, če je sploh možno.
Sploh pa praviloma ni možno, da bi kakšen mesec odplačal malo več.



Zakaj si mnenja, da je precej drago predcasno odplacilo?

NikolormousB ::

Pa ne računat, da če boš imel višek denarja, da boš zadevo predčasno odplačal.


Pri lizingu ni problem. Sem že večkrat predčasno odplačal lizing, ker sem se avta po 1 ali 2 letih naveličal in sem ga želel menjati. Res je, da večino obresti in stroškov plačaš v prvem letu. Če vzameš lizing za 4 leta pa ga odplačaš po 1 letu, je ta veliko manj ugoden kot, če že v štartu vzameš lizing za 1 leto.

barakus ::

Ali obstaja leasing/financiranje, kjer bi avto vzel v najem za 5 let, po 5 letih bi pa avto dal nazaj in vzel nekaj novega za naslednjih 5 let?

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MadMen ::

Operativni lizig? Sicer je to bolj za podjetja, ampak vseeno...

Tilen ::

Ciljna skupina:

Fizične osebe, ki želijo vozilo samo v uporabo in ne lastništvo
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Sheteentz ::

recimo, da vsake 5 let menjaš avto s tem operativnim lizingom. kaj vse so prednosti in slabosti take kupčije?

Tilen ::

Si sploh pogledal povezavo zgoraj? Imaš vse napisano.


Prednosti
Vozilo imate v najemu in ne postanete njegov lastnik.

Mesečne najemnine so sorazmerne z uporabo vozila.

Prodajo vozila ob zaključku pogodbe prevzame Porsche Leasing.

Možnost predčasnega zaključka pogodbe
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Sheteentz ::

kaj pa slabosti? razen tega, da imaš celo štalo, če narediš totalko.

Ganon ::

Napisano že, ampak rad bi videl konkretne številke in izračune. Tisto mi ne pove nič.

Mavrik ::

Sheteentz je izjavil:

kaj pa slabosti? razen tega, da imaš celo štalo, če narediš totalko.


Načeloma je dražje kot pa si lastiti vozilo (je pa to dokaj standardni način leasinga v ZDA npr.).
The truth is rarely pure and never simple.

Utk ::

V ZDA pa se kje to laufa, ker ne rabis imet denarja, samo da si vsaj malo kreditno sposoben. Avta za 25, 30 jurjev ti ne bo nihce dal brez 5 jurjev pologa, za nekoga je pa to ze problem. Je pa to vseeno dost drazja varianta. Sploh ker po izteku ostanes brez avta in ne mores rect, da ga bos pac imel se 3 leta, ker je dober in odplacan.

Mavrik ::

Predvsem je malo konkurence, ki bi nižala cene.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odgovornost, če "moj" avto vozi prijatelj

Oddelek: Na cesti
404377 (3124) Invictus
»

Ali se lahko v avtohišah "handla"? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10424723 (19973) St235
»

Najugodnejši avto kredit

Oddelek: Na cesti
4611893 (10309) fosil
»

Kredit

Oddelek: Loža
228866 (7922) mitja73
»

nakup avtomobila kredit leasing ipd..

Oddelek: Na cesti
2222731 (21660) Spajky

Več podobnih tem