» »

Kredit

Kredit

Ssiimmoonn ::

Ali ima kdo izkušnje glede tega. Eno leto sem imel blokiran račun zaradi raznih izvršb, saj se mi je takrat eno za drugim zrušilo ker so mi toliko pobrali vstran pri prvi izvršbi sem dobil nasledno itd. Sedaj sem vse odplačal (plačeval sem redno prav tako sem kljub izvršbi redno odplačeval kredit ki sem ga imel in ga odplačal, ter ostale stroške za vodenje računa...). Sedaj ko sem vse odplačal me zanima ali se da dobit kredit za avto oz. Kredit takoj na rok 36 mesecev(cca. 5000 €) ali bodo zelooo komplicirali? In seveda v primeru kompliciranja obstaja kak način da se ga vseeno da dobit?

urli ::

Ne vem ampak vzeti 5000€ kredita za avto se mi zdi malo mimo. Očitno si komaj prišel na zeleno vejo in bi se že spet rad začel pufati. Kupi avto za 2000-3000€.

Ssiimmoonn ::

urli je izjavil:

Ne vem ampak vzeti 5000€ kredita za avto se mi zdi malo mimo. Očitno si komaj prišel na zeleno vejo in bi se že spet rad začel pufati. Kupi avto za 2000-3000€.


Zanima me zgolj odgovor na vprašanje ki sem ga zastavil. Glede pufat se ali ne je pač moja stvar ampak podrobnosti ne bom opisoval ker so moja stvar. Hvala vseeno za odgovor. Lp

hamez66 ::

Je tudi stvar potencialnih kreditodajalcev. Normalen kreditodajalec bo imel enake pomisleke, kot kolega zgoraj. Pa tudi zanimalo ga bo, a rabiš avto za luksuz ali za delo. In tudi od tega je odvisno, ali boš kredit dobil, ali se boš za kredit moral potruditi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Ssiimmoonn ::

Se razume! Zato pa tudi vprašanje ali se da dobit ali ne in kdaj se potem da dobit oz. Ali se da kako drugače dobit.

hamez66 ::

Probaj. Če ti v eni banki ne bodo dali, ti bodo pa morda v drugi. Pomoje ti bo uspelo, ni pa nujno, da v prvem poskusu.

Uporabnik ::

Poglej si malce kaj banke vidijo o tebi http://sisbon.si/sl

Če mene vprašaš, precej težko.

koyotee ::

Tvoj mesečni obrok je lahko max, razlika med tvojo plačo in minimalcem.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Loocas ::

Vzem raj leasing.
Matev - najslabši troll vseh časov

Ssiimmoonn ::

To glede obroka vem pa ni problem ker mi v tem primeru še kar ostane slabih 100€ do minimalne plače. Bolj me skrbi ravno zaradi sisbona čeprav sem recimo kredit kljub izvršbi odplačeval redno. Ja leasing je druga opcija ampak tam je pa problem starost avta. Ponavadi imajo da ne sme presežt 10 let (starost avta in doba odplačevanja) koliko sem informiran.

neon21 ::

Lizinga ti nebi priporočal , pa ne zato , ker ga nebi odplačeval ampak je kar tvegano vzet lizing. Pač povprašaš na svoji banki , če lahko pregledajo , če lahko vzameš kredit ali pa vprašaj na drugih bankah kjer imajo tako kredite za nekomitente. Za 5000 eu se da brez problema vzet lizing za avto. No kakorkoli najboje bo da čim več povprašaš okoli in vidiš katera opcija bo najboljša za tebe. Sicer pa vidijo , da si prejšni kredit redno odplačeval in mogoče bo tu kakšna + točka za odobritev novega kredita. Pa vso srečo. :)

#000000 ::

Zakaj ne priporočaš lizinga ?

AnriK ::

#000000 je izjavil:

Zakaj ne priporočaš lizinga ?

Tudi mene zanima.

Edini "minus" lizinga je obvezno kasko zavarovnje, ki pa,če boljše premsiliš, niti ni tako neumno.

neon21 ::

No pač osebno nisem pristaš lizinga vendar zaradi tega ne bi nekoga prepričeval naj ne jemlje lizinga. Pač so tudi + kot - pri lizingu. Lastnik avtomobila je lizing hiša dokler se vozila v celoti ne izplača, če se kaj zalomi pri plačilu pridejo lahko tudi po avtomobil in ga vzamejo stran. Nevem sam nekako bolj zaupam kreditu pa čeprav pri lizingu in kreditu plačaš več kot si vzel , saj kako pa bi banke in pa lizing podjetja živela. Za avtomobile še gre nekako lizing , glede nepremičnin pa je za mene lizing dosti bolj tvegan. Oče je kupil avtomobil na lizing in je dejal ko ga je izplačal , da pač nikoli več ne bi vzel lizinga. Vendar je to pač moje mnenje glede lizinga. Mogoče pa bo kdo znal bolj podrobneje razložit pozitivne in negativne lastnosti lizinga. Mislim pa da bo lizing prej dobil kot kredit.

AnriK ::

Tako je lizing dobiš prej kot kredit, pri lizingu je (običajno) avto lahko star največ 10 let ko se lizing izplača. Res da pridejo po avto ampak iz preverjenih virov vem da šele po 3 neplačanih obrokih se sproži postopek odvzema vozila pa še takrat ti ponudijo da avtomobil prodaš. To da nisi lastnik recimo niti ni tako slabo za določene ljudi, spomnimo tudi, da lastništvo vozila spada v osebni dohodek (oz. se upošteva) pri izračunu raznih subvencij, štipendij otrok itd.

Potem plus lizinga je da si še vedno kreditno sposoben za recimo kak stanovanjski kredit.

Ssiimmoonn ::

Pač karkoli dobim nameravam odplačevat redno ker to kar sem sedaj imel eno leto (pa ne da namerno nebi česa odplačeval ampak zgolj napaka in nevednost) tega nebi rad nikoli več doživel ker potem pride do pravega domino efekta ti za to poberejo ne ostane za drugo položnico ker še bi rad kredit redno odplačal in gre izvršba na izvršbo in težko ven prideš :/ res bi moral povprašat malo naokoli glede lizinga mi je res to edino da mora bit avto mlajšega letnika kar pa privede do višje cene...

eric_cartman ::

Če nimaš dovolj visoke plače, ti ga brez poroka tako ali tako ne bodo dali. Če pa ima porok 1500€+ plače, potem pa tebe skoraj ne rabijo. Njih zanima samo varnost denarja in možnost vračila.

krneki0001 ::

Izvršbe in rubež iz računa in verjetno tudi nekorektno poslovanje na banki. Sigurno si dan na črno listo banke (če so ti rubili od plače in iz računa in si nekorektno posloval, boš še vsaj nekih 5 let na tej listi). Ker je vse to zavedeno v sisbonu, ne boš dobil nikjer kredita, ker vse ostale banke to vidijo.

Pozanimaj se na svoji poslovalnici, kakšno imaš boniteto in zahtevaj vpogled v sisbon (izpis mislim da moraš pa plačat, če ne že sam vpogled).

A limit na kartici imaš?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Ziga Dolhar ::

krneki0001 je izjavil:

Izvršbe in rubež iz računa in verjetno tudi nekorektno poslovanje na banki. Sigurno si dan na črno listo banke (če so ti rubili od plače in iz računa in si nekorektno posloval, boš še vsaj nekih 5 let na tej listi). Ker je vse to zavedeno v sisbonu, ne boš dobil nikjer kredita, ker vse ostale banke to vidijo.

Pozanimaj se na svoji poslovalnici, kakšno imaš boniteto in zahtevaj vpogled v sisbon (izpis mislim da moraš pa plačat, če ne že sam vpogled).

A limit na kartici imaš?


Vpogled v SISBON podatke. Je zastonj.
https://dolhar.si/

krneki0001 ::

Zastonj, če imaš certifikat in sam gledaš vanj preko neta. Na bankah ti vpogled in izpis zaračunajo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

crniangeo ::



brkljalnik ?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

brkljálnik -a m gl. pregledovalnik
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mitja73 ::

Sprehodi se do svoje banke, edino oni ti bodo lahko dali odgovor če ti dajo kredit ali ne in pod kakšnimi pogoji/obrestni/zavarovanjem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kreditne točke

Oddelek: Problemi človeštva
243082 (2194) #000000
»

kredit/leasing

Oddelek: Loža
4813826 (11316) Mavrik
»

porok za leasing

Oddelek: Loža
137151 (6453) iNooby
»

Najugodnejši avto kredit

Oddelek: Na cesti
4611968 (10384) fosil
»

lizing ali kredit?

Oddelek: Loža
103095 (2532) Invictus

Več podobnih tem