» »

Izjave

Izjave

Pika na i ::

Čigava je tale izjava?

"In osnovni koncept svobode govora je, da imaš vso pravico žaliti sočloveka, seveda z razlogom in stilom, na podlagi dobre ideje, ne z nekimi cenenimi in neokusnimi huliganskimi vulgarizmi. Vsakršna zahteva po imuniteti pri žaljivkah, ker si pač takšen in ne drugačen, je napad na demokracijo! Marsikdo se že boji izgovoriti kakšno misel, ker ga je vnaprej strah, da bo koga užalil. Čista norost in nova oblika preganjanja na kvazi-osnovi korektnosti za vsako ceno. Vprašajmo se, ali si res želimo živeti v čistunski družbi, kjer bi bilo vse idealno? Prekleto hitro bi nam postalo dolgčas. Do zadnjega diha se bom boril proti tej tako imenovani pravici in ljudem, ki mahajo z njo."

- avtor ima pred imenom Sir
in je pred kratkim napisal svojo avtobiografijo,
najbolj znan vam je pa verjetno po.....

pa brez guglanja prosim

Unknown_001 ::

Edit. Ahhh vidim da je gospod še živ.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

kuall ::

Prav zlahka bi tole izjavil Trump.

Pika na i ::

Unknown_001 je izjavil:

Edit. Ahhh vidim da je gospod še živ.

Zagotovo ga poznaš

Ni Trump, kuall

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pika na i ()

kuall ::

vem da ni, saj ni to njegov slog govorjenja, nisem tako tumpast :), je pa vsebina podobna njegovi.

Unknown_001 ::

Tale zapis bi si moralo par jokic prebrat, ki se pritožujejo da jih buzeriram.


Btw. Je avtor Sir William?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Komot lahko poveš pravilno, kot povejo inteligentni ljudje, namesto narobe, kot to povejo Trump in banda.

Pika na i ::

Unknown_001 je izjavil:

Tale zapis bi si moralo par jokic prebrat, ki se pritožujejo da jih buzeriram.
Btw. Je avtor Sir William?

Ne, ni.
...;)..ko bodo izvedeli, čigava izjava je, bodo morda pripomnili...ahhh, ta itak ni normalen

Matr jype prehiter si bil

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pika na i ()

neboben ::

Težko za verjet ampak eni berejo to tako, da izpustijo dele, ki jim niso všeč. Žal potem nikoli NE povežejo posameznih besed v misel, ki jo je izjavil avtor zgornjega citata. Preberejo na svoj način in tako kot njim to paše. Enako berejo izjave na slo-tech forumu.

"...seveda z razlogom in stilom, na podlagi dobre ideje, ne z nekimi cenenimi in neokusnimi huliganskimi vulgarizmi."

že ta del ti da mislit, da pa je marikomu ušel iz glave je pa tudi jasno.

Pika na i ::

Kaj pa tale?

"Eno od pogostih napačnih razumevanj umetne inteligence je, da če zna govoriti, mora znati še vse kaj drugega. Žal to ni res. Umetni inteligenci se zelo hitro ustavi. Eno je razumevanje besedila, kot ga razume petletni otrok. Pri tem umetna inteligenca pogrne na celi črti. Nič od tega ne razume. Siri, glas mojega telefona, se za nazaj ne spomni, kaj je rekla. V izjemnih primerih se spomni kakšnega enostavnega stavka. Pri Applu se tega niso niti dotaknili, ker bi imeli s tem več problemov kot koristi. Tovrstnih, za človeka preprostih struktur, umetna inteligenca ne obvlada."

- Slovenec, Laboratorij za umetno inteligenco

jype ::

Pika na i je izjavil:

Matr jype prehiter si bil
Fino je, da si prevedla, ker bi sicer ljudje prehitro našli.

Pika na i je izjavil:

Kaj pa tale?
Tega bom preskočil, ker ga poznam.

Bom nadaljeval:

Mila se je zamislila. Oblaki so se umaknili in skoznje je posijala luna. Mesto se je še enkrat skoraj neopazno spremenilo. Prej šibka in nežna svetloba je zdaj ostro padala nanj. Ni več zmogla sanjati o sočnih kosmuljah, ki bodo nekega dne zrastle na grmičih, videla je le trnje, ki je bilo tam zdaj.

Svetloba je zdaj sijala strožje in razodevala vsako hibo ter vsako napako v zgradbah in... V ljudeh! Nenadoma se je zavedla, da že zelo dobro pozna odgovor na svoje vprašanje. Če bi sama ravnala kot so ravnali ostali, se sama pred seboj ne bi znala zagovarjati za nobeno od storjenih dejanj in jih ne bi mogla obsoditi dovolj ostro. Bilo ji je, kot da sta se njena žalost in bolečina končno vrnili na svoje mesto. Ne. Kar so storili, ni bilo dovolj dobro! In če človek zmore krivico popraviti, je to storiti tudi njegova dolžnost. Zavoljo vseh mest, zavoljo človeštva. Nenazadnje tudi zavoljo bitja, ki je Mila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

IL_DIAVOLO ::

Daj spat idi baba tecna.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Pika na i ::

jype je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Matr jype prehiter si bil
Fino je, da si prevedla, ker bi sicer ljudje prehitro našli.

Pika na i je izjavil:

Kaj pa tale?
Tega bom preskočil, ker ga poznam.

Bom nadaljeval:

Mila se je zamislila. Oblaki so se umaknili in skoznje je posijala luna. Mesto se je še enkrat skoraj neopazno spremenilo. Prej šibka in nežna svetloba je zdaj ostro padala nanj. Ni več zmogla sanjati o sočnih kosmuljah, ki bodo nekega dne zrastle na grmičih, videla je le trnje, ki je bilo tam zdaj.

Svetloba je zdaj sijala strožje in razodevala vsako hibo ter vsako napako v zgradbah in... V ljudeh! Nenadoma se je zavedla, da že zelo dobro pozna odgovor na svoje vprašanje. Če bi sama ravnala kot so ravnali ostali, se sama pred seboj ne bi znala zagovarjati za nobeno od storjenih dejanj in jih ne bi mogla obsoditi dovolj ostro. Bilo ji je, kot da sta se njena žalost in bolečina končno vrnili na svoje mesto. Ne. Kar so storili, ni bilo dovolj dobro! In če človek zmore krivico popraviti, je to storiti tudi njegova dolžnost. Zavoljo vseh mest, zavoljo človeštva. Nenazadnje tudi zavoljo bitja, ki je Mila.


Moraš dat vsaj en mali namig

jype ::

Mila je prevod angleškega imena.

Massacra ::

Sir "Baldrick"?

Popravek: ni Sir Anthony Robinson, ampak Sir Rowan Atkinson. Blizu sem bil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

TheBlueOne ::

kuall je izjavil:

Prav zlahka bi tole izjavil Trump.


Se hecas? Preberi si njegove govore. To bi definitivno bil njegov literarni highlight. :)

koyotee ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Daj spat idi baba tecna.


Se strinjam, dob si deca pa nehaj najedat.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

TheBlueOne ::

Charles Dickens?

Pika na i ::

Massacra je izjavil:

Sir "Baldrick"?

Popravek: ni Sir Anthony Robinson, ampak Sir Rowan Atkinson. Blizu sem bil :)

Je, je.
Imata zelo podobna stališča. Kar me ne čudi.

@jype....to je prevod iz knjige?

jype ::

Ne. Zdaj sem pa že toliko povedal, da bi lahko bilo popolnoma jasno.

vostok_1 ::

Trump zagotovo ni šanse, da bi bil.

Ne premore toliko miselne kompetence, da bi spravil tako besedilo v neko koherentno sporočilo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

next3steps ::

vostok_1 je izjavil:

Trump zagotovo ni šanse, da bi bil.

Ne premore toliko miselne kompetence, da bi spravil tako besedilo v neko koherentno sporočilo.

Ohoho. Poseduje je dovolj. Pač se na govor ni nikoli oziral in je raje svoje veščine usmeril v posel.

jype ::

next3steps je izjavil:

Ohoho. Poseduje je dovolj. Pač se na govor ni nikoli oziral in je raje svoje veščine usmeril v posel.
Bullying in business se sicer oboje začne z b, ampak ni isto.

next3steps ::

Bullying v biznisu je osnova, dokler ne delaš napak.
Ne gre zanikati, da nima vseh elementov potrebnih za predsedovanje te nacije, pravtako tudi ne gre zanikati, da poseduje dovolj veščin za vodenje velikih poslov.
Tisto bankrot je bil čarobno izpeljan.

Pika na i ::

jype je izjavil:

Ne. Zdaj sem pa že toliko povedal, da bi lahko bilo popolnoma jasno.

Film?
... toliko si povedal, kaj pa? ravnokar bom šla pomoč zaprosit za sodelovanje

next3steps ::

Pika na i je izjavil:

jype je izjavil:

Ne. Zdaj sem pa že toliko povedal, da bi lahko bilo popolnoma jasno.

Film?
... toliko si povedal, kaj pa? ravnokar bom šla pomoč zaprosit za sodelovanje

Spominja me na eno prečudovito knjigo, ki pa sicer ni bila izvirno spisana v angleščini.

Pika na i ::

Slovenci smo čisto povprečni domoljubi. A govoriti o domoljubju, ko nimaš česa izgubiti, je prelahko in patetično. Heroja spoznaš šele po herojstvih. Zelo verjetno je, da bi tisti, ki so jih danes polna usta domoljubja, v resni situaciji potegnili rep med noge, drugi, večinoma anonimneži, pa bi se za domovino tudi žrtvovali.

-direktor


Slovenci smo mojstri nekdodrugarstva. drugi za nas volijo, protestirajo, mislijo, na koncu pa so drugi odgovorni tudi za naše nezadovoljstvo.

- dr. slovenistike

jype ::

Pika na i je izjavil:

Film?

Film.

Pika na i ::

Nisem gledala.

Pika na i ::

"Je res samo internet kriv, da je že vsak, ki rad nabira rožice in loči trobentice od zvončkov, prepričan, da je botanik? Je res ta na videz povečana dostopnost znanja razlog, da mi več ne vemo niti tega, da v resnici nič ne vemo?

Je res internet ustvaril svet, ki ne prenese molčečih in prestrašenih nevednežev, svet, ki tudi največje butce, tiste, ki so nekoč trdili, da zajec spada med perutnino, pripravi do tega, da ponujajo odgovore na najtežja vprašanja, da so glasni in odrezavi še takrat, ko bi morali molčati?

Ne vem. Res ne vem. Po pravici povedano, nimam pojma. Čeprav smo kolumnisti v
bistvu popolni ljudje novega časa, ljudje, ki se moramo iz tedna v teden pretvarjati, da vse vemo in da nam je vse jasno, jaz o razlogih, zakaj smo postali tako oholi, ne vem skoraj nič. V bistvu bi, če bi me o njih povprašala gospod Srečo Haler ali gospa Metka Škornik, jaz zlezel pod klop in tam čakal odrešilni zvonec šolske ure. Se mi pa zdi, če že lahko takole nekaznovano natolcujem in ne tvegam kakšnega usodnega minusa ali celo enice, da bi bilo za vse nas vseeno bolje, če bi večina ljudi spustila svoje roke in prepustila odgovore tistim, ki so poslušali svoje učitelje in zato morda res nekaj vedo. Če kaj vem, potem vem, da mi preostali ne vemo nič."

G.V.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socializem po ameriško (2): Foxconnova tovarna v Wisconsinu

Oddelek: Novice / Rezultati
3010114 (7058) Truga
»

Če robot moleduje za življenje, ga teže izklopimo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5511288 (8800) Unknown_001
»

AlphaGo v goju proti človeškemu prvaku vodi 2:0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9321996 (17758) Rok Woot
»

Tema o umetni inteligenci (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
10516195 (13136) vostok_1

Več podobnih tem