» »

Gaming PC

Gaming PC

tilennhh ::

Ok, zadeva je takšna. Imam trenutn PC ki ni tak zlo slab, je pa daleč od dobrega :P

Specs:
-i5 2400
-8gb ddr3
-gtx 1050 ti

Rad pa bi kupil malo močnejšega, vzel bi vsaj gtx 1070/1070ti v budgetu do nekje 1400e. Igralo bi se na 1440p ali pa 1080p, moram pa v budget zajeti tudi tipkovnico + misko + ekran. A se mi splača še kakšen del vzet iz tega PCja ali ne? Drugač pa vem da je zdle vse to z miningom cryptovalut, pa a se mi splača počakat do poletja enkrat?

Hvala za nasvete!

Lp Tilen

hojnikb ::

počakaj da se umirijo mal cene grafik..
#brezpodpisa

ngc2392 ::

in cene rama ddr4 :)
drugače pa prodaj kot celoto, boš največ dobil. in to, kar imaš sedaj, ne moreš uporabiti v novem. razen grafike.
United We Stand, Divided We Fall

Kurzweil ::

... in da pridejo ven novi procesorji :))

tilennhh ::

kateri procesorji pa pridejo?

ngc2392 ::

verjetno je mislil ryzen 2
intelovi so pa že prišli predčasno :)
United We Stand, Divided We Fall

Heavy ::

Kot si napisal, ni slaba mašina. Če znižaš kakšen detajl lahko še vedno igraš na 1080p.


Sem bil v isti dilemi, cene grafičnih in ddr4 rama so me odvrnile :D
#TeamFelix

TheBlueOne ::

tilennhh je izjavil:

Ok, zadeva je takšna. Imam trenutn PC ki ni tak zlo slab, je pa daleč od dobrega :P

Specs:
-i5 2400
-8gb ddr3
-gtx 1050 ti

Rad pa bi kupil malo močnejšega, vzel bi vsaj gtx 1070/1070ti v budgetu do nekje 1400e. Igralo bi se na 1440p ali pa 1080p, moram pa v budget zajeti tudi tipkovnico + misko + ekran. A se mi splača še kakšen del vzet iz tega PCja ali ne? Drugač pa vem da je zdle vse to z miningom cryptovalut, pa a se mi splača počakat do poletja enkrat?

Hvala za nasvete!

Lp Tilen


Morda ti lahko prideta prav ohisje in napajalnik. Sam sem pred kratkim imel podobno dilemo. Je pa napajalnik lahko kocljiva zadeva. Ce lahko konfiguracijo kot celoto prodas, jo prodaj in raje kupi vse novo, ce nimas kaksne posebej super kiste. Napajalniki imajo verjetno najbolj omejeno zivljenjsko dobo med komponentami. Imam po skoraj identicno star konfiguracijo, kot ti, samo da imam malo mocnejso graficno in 16gig rama.

Sam sem vzel Asus VX279H 27 inch Widescreen LED Monitor 200€
Razerjeva mis in tipkovnica mislim da okoli 150€ --> Tu ne skrtarit. :)

Drugace pa poglej se prenosnike, ker dejansko niso vec tako dragi. Tvoj star comp lahko pozre skoraj vse. Recimo sam sem za slabe 1000€ na Amazonu pobral:

MSI GP62MVR Leopard PRO (0016JB-SKU39); 39,6 cm (15,6") Full HD; Intel Core i5-6300HQ; GeForce GTX 1060; 128 GB SSD + 1 TB HDD; Windows 10 Home; Schwarz, gebürstetes Aluminium, 16 Gb Ram

Sedaj lahko geekam pri prijateljih ali pa jih povabim na kaksen coop, ker imam dva sistema. :)Samo v razmislek. Ga ni boljsega...

Meiniken ::

Tista ko ljudje že pol leta pišejo, da rajše malce počakaj da se cene grafičnih umirijo :D
Pa ram-a. Tega tud ja :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

Alien123 ::

Pred pol leta je blo vse ceneje kot zdaj

Heavy ::

Alien123 je izjavil:

Pred pol leta je blo vse ceneje kot zdaj


Malo več kot mesec nazaj sem na mindfactory zasledil 1060 3GB za 199,99€. Sedaj je ista kartica 245€.

Še bolha je švoh z karticami, starega železja AMD R9 skoraj ne dobiš.
#TeamFelix

tilennhh ::

Ohisje je novo od cooler masterja, napajalnik je pa 4 leta star od lc-power.. tkda glede napajalnika sploh nimam kaj razmislat ker rabim novega. Zdej igram Pubg/csgo na čist normalnem FPS.. Miško mam od Logitecha g402, slušalke isto od Logitecha 1 leto stare, tipkovnico pa morem menjat. Razmišljal sem tudi če bi samo grafično menju pa mogoče ostale dele naslednje leto ko se bodo cene mal umirile, ampak res nevem... Imam pa namen iz Nemčije naročat... Sem gledal tudi gaming laptope, samo ne mislim igrat na gtx1050 (kot jo recimo dobis v kaksnem ROG laptopu v cenovnem razredu 1000), sploh pa imam doma prostor za PC.

Koliko bi se pa dalo dobit za taksen PC kot ga mam zdej?

-gtx1050ti
-i5 2400
-8gb ddr3
-600W lc-power

(okvirno), ker zdej če je to 200e se mi nesplača prodat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilennhh ()

renofkinja ::

res je ne splača se prodajat, lahko pa mi ga podariš xD

shadeX ::

Že dolgo nisem v tej hardware sceni, ker uporabljam prenosnik, svojega PC-ja si nisem sestavljal že 10 let.

Koliko let lahko gejmaš na ultra settings z grafično v cenovnem rangu do 250€ ob predpostavki, da so druge komponente dovolj zmogljive?

m0LN4r ::

Ultra ? 250eur ?
:)):)):)):))

Ultra 640x480, igre 2014plus?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

tilennhh ::

Grafično je stara cca 2 mesca pa je že sama bla 180e, tak da res nevem zakaj bi za 200e use prodal :P

MihaK3 ::

Vsekakor se splača malo počakati, sploh glede na to, da je grafična skoraj nova. Sicer pa lahko prodaš svoj procesor in (z malo sreče) za kake 15-20€+ kupiš 2500k in ga še malo naviješ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98291118595 (7049) easyrider3
»

Upgrade računalnika v letu 2019

Oddelek: Strojna oprema
283068 (2230) ziga1990
»

Gaming PC 1200 + 1500€

Oddelek: Kaj kupiti
91926 (1414) TheBlueOne

CPU & Ram bottleneck v modernih igrah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19832640 (30177) bluefish
»

Boljša grafična kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
211866 (1539) D3m

Več podobnih tem