» »

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute

««
3 / 11
»»

Jerry000 ::

Evo, lepo napisano Mato. Državljanom ni problema 10% davka dat (glede kriptovalut), rade volje. Pa brez kompliciranja. In vsi srečni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

majomhus ::

Mato989 je izjavil:

Kot pravim, Če je država in FURS pametna, bosta uvedla posebno postavko za crypto kovance in valute in enostavno obdavčila vstop/izstop razliko...z neko primerno vrednostjo (jaz trdim da bi idealno bilo 10%, ker 10% bi večina brez težav odštela državi) na tak način bi država ohranila ljudi ki so obogateli doma, in dobila dvojno korist 10% + DDV od potrošnje...

Vse bi postalo v TRENUTKU legalno in zadevo smo rešili.

Ampak če poznamo kaj FURS in Državo bosta zajebala in ljudje se bodo selili...


Se strinjam, če treba plačam in sem brez skrbi dalje. Ampak tak da človek ne ve kolko in kaj more plačat ne gre. Vsak drugi od FURS-a pa govori drugače je pa glupo. Zmenijo se naj kak in kaj in naj tak vsak delavec upošteva. Sem klical danes 3x in so mi trije ljudje povadali na 3 različne načine. Naslednji teden grem osebno tja in probam kaj več izvedet.

Jerry000 ::

majomhus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kot pravim, Če je država in FURS pametna, bosta uvedla posebno postavko za crypto kovance in valute in enostavno obdavčila vstop/izstop razliko...z neko primerno vrednostjo (jaz trdim da bi idealno bilo 10%, ker 10% bi večina brez težav odštela državi) na tak način bi država ohranila ljudi ki so obogateli doma, in dobila dvojno korist 10% + DDV od potrošnje...

Vse bi postalo v TRENUTKU legalno in zadevo smo rešili.

Ampak če poznamo kaj FURS in Državo bosta zajebala in ljudje se bodo selili...


Se strinjam, če treba plačam in sem brez skrbi dalje. Ampak tak da človek ne ve kolko in kaj more plačat ne gre. Vsak drugi od FURS-a pa govori drugače je pa glupo. Zmenijo se naj kak in kaj in naj tak vsak delavec upošteva. Sem klical danes 3x in so mi trije ljudje povadali na 3 različne načine. Naslednji teden grem osebno tja in probam kaj več izvedet.

Lahko poveš kaj si izvedel? Kaj je bilo 3x različno? Imaš kakšen zapis ali kaj?

hamez66 ::

Saj je že zdaj obdavčena vstop-izstop razlika. Ampak če je te razlike več kot 70k, potem je tudi obdavčitev 50%. Zato se potem za trejdanje že bolj splača imeti s.p. oz pri še večjih vsotah d.o.o. Ko si bomo s tem denarjem kupovali Lambote, bomo pa plačali še davek na motorna vozila in davek na luksuz.

CoreySteel ::

Mato989 je izjavil:

Kot pravim, Če je država in FURS pametna, bosta uvedla posebno postavko za crypto kovance in valute in enostavno obdavčila vstop/izstop razliko...z neko primerno vrednostjo (jaz trdim da bi idealno bilo 10%, ker 10% bi večina brez težav odštela državi) na tak način bi država ohranila ljudi ki so obogateli doma, in dobila dvojno korist 10% + DDV od potrošnje...

Vse bi postalo v TRENUTKU legalno in zadevo smo rešili.

Ampak če poznamo kaj FURS in Državo bosta zajebala in ljudje se bodo selili...

Ne štekam zakaj bi bilo to dobro? Valutno trgovanje ni obdavčeno, zakaj bi si želel potem obdavčeno kripto trgovanje? Zakaj bi hotel posebno postavko za nas?
Pa si precej optimist, če misliš, da bi v takem primeru dali neko "primerno vrednost" :D
Twitter: @CoreySteel_

Mato989 ::

hamez66 je izjavil:

Saj je že zdaj obdavčena vstop-izstop razlika. Ampak če je te razlike več kot 70k, potem je tudi obdavčitev 50%. Zato se potem za trejdanje že bolj splača imeti s.p. oz pri še večjih vsotah d.o.o. Ko si bomo s tem denarjem kupovali Lambote, bomo pa plačali še davek na motorna vozila in davek na luksuz.


Ni res, zdaj je vse zmedeno... dejansko ni obdavčeno nič kao če lahko dokažeš da nisi opravljal dejavnosti (in noben ne zna TOČNO definirat kdaj jo začneš opravljat) skratka ne širit FUDa.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

CoreySteel ::

Jerry000 je izjavil:

Evo, lepo napisano Mato. Državljanom ni problema 10% davka dat (glede kriptovalut), rade volje. Pa brez kompliciranja. In vsi srečni.

A veš kaj je še MANJ kompliciranja. 0% davka, tako kot je trenutno to sedaj :D
Twitter: @CoreySteel_

hamez66 ::

No, zate je dejavnost, zame pa tudi. Za jypeta pa mogoče ni, ker poklika 3x letno.

Jerry000 ::

Jaz en mesec več poklikam potem pa 5 mesecev nič...kaj sem? Uganka :D haha

Mato989 ::

CoreySteel je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kot pravim, Če je država in FURS pametna, bosta uvedla posebno postavko za crypto kovance in valute in enostavno obdavčila vstop/izstop razliko...z neko primerno vrednostjo (jaz trdim da bi idealno bilo 10%, ker 10% bi večina brez težav odštela državi) na tak način bi država ohranila ljudi ki so obogateli doma, in dobila dvojno korist 10% + DDV od potrošnje...

Vse bi postalo v TRENUTKU legalno in zadevo smo rešili.

Ampak če poznamo kaj FURS in Državo bosta zajebala in ljudje se bodo selili...

Ne štekam zakaj bi bilo to dobro? Valutno trgovanje ni obdavčeno, zakaj bi si želel potem obdavčeno kripto trgovanje? Zakaj bi hotel posebno postavko za nas?
Pa si precej optimist, če misliš, da bi v takem primeru dali neko "primerno vrednost" :D


Zato ker zdaj je brezveze... ne mislim se zajebavat z nekimi logi in jim dokazovat da sem to res obračal na denarnicah in vseh borzah in kaj jaz vem kaj še vse... V Belorusiji stane 150k državljanstvo! Če imaš milijon je to isto kot 15% obdavčitev v SLO... kaj je ceneje in hitreje? Se zajebavat s FURSom da ti pol nabije 70% davek na kao NEPOJASNJEN izvor ali kupit Belorusko državljanstvo?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

CoreySteel ::

Čak, a če bo 10% davka na dobiček, pa misliš, da ti čudežno ne bo treba pošiljati logov? Vseeno jih boš moral.
Twitter: @CoreySteel_

Mato989 ::

CoreySteel je izjavil:

Čak, a če bo 10% davka na dobiček, pa misliš, da ti čudežno ne bo treba pošiljati logov? Vseeno jih boš moral.


Ne bi, ker če bi moj predlog bil, bi ti enostavno samo pogledali TRRje (do tega imajo dostop) in videli aha, Mato je poslal na exchange 10.000€ dol pa je pobral 200.000€, torej 200.000€ - 10.000€ mu obdavčimo z flat rate 10%... LEP POZDRAV...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jerry000 ::

CoreySteel je izjavil:

Čak, a če bo 10% davka na dobiček, pa misliš, da ti čudežno ne bo treba pošiljati logov? Vseeno jih boš moral.

Brez problema. Še kartico iz toplih krajev lahko dobijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

CoreySteel ::

Mato989 je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

Čak, a če bo 10% davka na dobiček, pa misliš, da ti čudežno ne bo treba pošiljati logov? Vseeno jih boš moral.


Ne bi, ker če bi moj predlog bil, bi ti enostavno samo pogledali TRRje (do tega imajo dostop) in videli aha, Mato je poslal na exchange 10.000€ dol pa je pobral 200.000€, torej 200.000€ - 10.000€ mu obdavčimo z flat rate 10%... LEP POZDRAV...

Hahaha, kaki optimisti :D
Twitter: @CoreySteel_

Mato989 ::

CoreySteel je izjavil:

Mato989 je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

Čak, a če bo 10% davka na dobiček, pa misliš, da ti čudežno ne bo treba pošiljati logov? Vseeno jih boš moral.


Ne bi, ker če bi moj predlog bil, bi ti enostavno samo pogledali TRRje (do tega imajo dostop) in videli aha, Mato je poslal na exchange 10.000€ dol pa je pobral 200.000€, torej 200.000€ - 10.000€ mu obdavčimo z flat rate 10%... LEP POZDRAV...

Hahaha, kaki optimisti :D


Edini realni način, da crypto milijonarji ne bodo migrirali... ampak FURS in vlada tega VALDA ne bosta zmogla... edini plus zaenkrat je da FURS štrajka, Vlada pa ima skor volitve :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Ampak če poznamo kaj FURS in Državo bosta zajebala in ljudje se bodo selili...

To si pa napisal kot da je v SLO sto tisoč kripto milijonarjev in bo prišlo do eksodusa...

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ampak če poznamo kaj FURS in Državo bosta zajebala in ljudje se bodo selili...

To si pa napisal kot da je v SLO sto tisoč kripto milijonarjev in bo prišlo do eksodusa...


Glede na to, da samo jaz poznam 2, verjamem da jih je mnogo več. sto tisoč jih pa res ni, ampak če odide 50, je to 5 mil € pod pogojem da so vsi zaslužili LE milijon in bi bil flat rate davek 10%... + da ne pozabimo zapravljanje in 22% DDV... skratka, država išče načine kako dobit denar, tu bi se mupa odrekla z rigorozno neumnimi zahtevami ki niso v skladu z tujino in opcijami drugje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

slotechar ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ampak če poznamo kaj FURS in Državo bosta zajebala in ljudje se bodo selili...

To si pa napisal kot da je v SLO sto tisoč kripto milijonarjev in bo prišlo do eksodusa...

Slovenija je v svetu med top na prebivalca kriptomilijonarjev.

dronyx ::

CoreySteel je izjavil:

Valutno trgovanje ni obdavčeno, zakaj bi si želel potem obdavčeno kripto trgovanje?

Če se nekaj imenuje coin še ni rečeno da gre za valuto.

Malcolm_Y ::

Kako pa je s to "dejavnostjo"? Ko sem hotel kot sp delati za tujce, sem se moral še za DDV registrirati, brez tega nisem smel izdajati računov. A bo tukaj isto? Potem so obvezna DDV in rekapitulacija poročila, davčni obračun, itd. A se bo vsak rudarček to šel?

CoreySteel ::

dronyx je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

Valutno trgovanje ni obdavčeno, zakaj bi si želel potem obdavčeno kripto trgovanje?

Če se nekaj imenuje coin še ni rečeno da gre za valuto.

Seveda ne, ampak s tem se trenutno (najraje) primerjamo.
Twitter: @CoreySteel_

majomhus ::

Malcolm_Y je izjavil:

Kako pa je s to "dejavnostjo"? Ko sem hotel kot sp delati za tujce, sem se moral še za DDV registrirati, brez tega nisem smel izdajati računov. A bo tukaj isto? Potem so obvezna DDV in rekapitulacija poročila, davčni obračun, itd. A se bo vsak rudarček to šel?

Pri rudarjenju je dokaj razumljivo, rudariš plačaš kot drugi dohodek. Če odpreš ali imaš sp pa 4% na dohodek.

CoreySteel ::

Malcolm_Y je izjavil:

Kako pa je s to "dejavnostjo"? Ko sem hotel kot sp delati za tujce, sem se moral še za DDV registrirati, brez tega nisem smel izdajati računov. A bo tukaj isto? Potem so obvezna DDV in rekapitulacija poročila, davčni obračun, itd. A se bo vsak rudarček to šel?

Če imaš firmo in rudariš, boš račun izstavljal zraku, tako da ne rabiš DDV-ja, tudi nikomur ne moreš pripisati rekapitulacijska poročila ipd :)
Twitter: @CoreySteel_

Malcolm_Y ::

Hja, no, kot popoldanski normirani SP, ki je tudi atipični zavezanec za DDV, vem, da davčni predpisi niso hec. Pri kriptovalutah bi znalo hitro bit govora o davčnih utajah in tudi o delu na črno.

Invictus ::

Super...

Najprej je dal FURS javno objavo, da je trgovanje s kripto valutami enako kot pri trgovanju z navadnimi valutami. Torej brez davka.

Zdaj, ko je par folka precej zaslužilo, bi pa oni pobirali davek za nazaj...

Kdo je tud nor ?!?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Blond ::

Vse debate so brezpredmetne in samo špekuliranje.
FURS bo po mojih izkušnjah še vsaj 3x spremenil, popravil, dopolnil zakon.
In dokler ne bo prakse se lahko mi tukaj pogovarjamo kaj čemo.
Počakajmo in slej ko prej nam bo vsem jasno.

Vsekakor pa ne pričakujmo nič dobrega.
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Super...

Najprej je dal FURS javno objavo, da je trgovanje s kripto valutami enako kot pri trgovanju z navadnimi valutami. Torej brez davka.

Zdaj, ko je par folka precej zaslužilo, bi pa oni pobirali davek za nazaj...

Kdo je tud nor ?!?!?!?!


Tako je Invictus, glas razuma!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Malcolm_Y je izjavil:

Hja, no, kot popoldanski normirani SP, ki je tudi atipični zavezanec za DDV, vem, da davčni predpisi niso hec. Pri kriptovalutah bi znalo hitro bit govora o davčnih utajah in tudi o delu na črno.

Ti ne veš kaj je davčna utaja, še manj pa kaj je delo na črno...

Trgovanje s kripto valutami je isto kot trgovanje z delnicami. In tudi tam nimaš dejavnosti... Čeprav imaš cel kup transakcij...

Kako lahko sploh nekomu rečejo dejavnost, če pa delaš z zasebnim denarjem za svoj zasebni račun? Ne rečem, če bi posredoval za druge...

Lahko bi v osnovi rekli, da je treba plačati kapitalski dobiček. Zadeva rešena. Tako so dali pa sami javno objavo, da to ni obdavčeno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Jerry000 ::

Invictus je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Hja, no, kot popoldanski normirani SP, ki je tudi atipični zavezanec za DDV, vem, da davčni predpisi niso hec. Pri kriptovalutah bi znalo hitro bit govora o davčnih utajah in tudi o delu na črno.

Ti ne veš kaj je davčna utaja, še manj pa kaj je delo na črno...

Trgovanje s kripto valutami je isto kot trgovanje z delnicami. In tudi tam nimaš dejavnosti... Čeprva imaš cel kup transakcij...

Kako lahko sploh nekomu rečejo dejavnost, če pa delaš z zasebnim denarjem za svoj zasebni račun? ne rečem, če bi posredoval za druge...

Kaj pa v primeru da posredujem za starše? Ker je bilo to moje darilo in moj denar? Namesto darila za božič sem jima kupil kriptovalute (recimo)

CoreySteel ::

Malcolm_Y je izjavil:

Hja, no, kot popoldanski normirani SP, ki je tudi atipični zavezanec za DDV, vem, da davčni predpisi niso hec. Pri kriptovalutah bi znalo hitro bit govora o davčnih utajah in tudi o delu na črno.

Ja kaj pa boš drugega? :) To je zaenkrat z njihove strani.
Edino kar ti potem preostane je, da rudariš "normalno" kot fizična oseba in pač na koncu leta prijaviš dohodke na edavke.

Jerry000 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Hja, no, kot popoldanski normirani SP, ki je tudi atipični zavezanec za DDV, vem, da davčni predpisi niso hec. Pri kriptovalutah bi znalo hitro bit govora o davčnih utajah in tudi o delu na črno.

Ti ne veš kaj je davčna utaja, še manj pa kaj je delo na črno...

Trgovanje s kripto valutami je isto kot trgovanje z delnicami. In tudi tam nimaš dejavnosti... Čeprva imaš cel kup transakcij...

Kako lahko sploh nekomu rečejo dejavnost, če pa delaš z zasebnim denarjem za svoj zasebni račun? ne rečem, če bi posredoval za druge...

Kaj pa v primeru da posredujem za starše? Ker je bilo to moje darilo in moj denar? Namesto darila za božič sem jima kupil kriptovalute (recimo)

Ni obdavčeno, če to sprašuješ? Razen če je bila večja vsota? Koliko je pa meja, pa lahko pogooglaš.
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Jerry000 je izjavil:


Kaj pa v primeru da posredujem za starše? Ker je bilo to moje darilo in moj denar? Namesto darila za božič sem jima kupil kriptovalute (recimo)

Darila, ki jih otroci dajejo staršem, so obdavčena. Ker so starši drugi dedni red...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Jerry000 je izjavil:


Kaj pa v primeru da posredujem za starše? Ker je bilo to moje darilo in moj denar? Namesto darila za božič sem jima kupil kriptovalute (recimo)

Darila, ki jih otroci dajejo staršem, so obdavčena. Ker so starši drugi dedni red...


Smešno... torej jim je bolje ne dat :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

majomhus ::

Ne devat nič. Ko se pa nas za en bus zbere pa gremo v Belorusijo in dvignemo :D

4knative ::

Davčna je dobila motivacijo, letos so celi nahypani ker so lani pobrali 1mrd več kot predlani in zdaj hočejo še nam pobrat siromakom.

Jerry000 ::

CoreySteel je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Hja, no, kot popoldanski normirani SP, ki je tudi atipični zavezanec za DDV, vem, da davčni predpisi niso hec. Pri kriptovalutah bi znalo hitro bit govora o davčnih utajah in tudi o delu na črno.

Ja kaj pa boš drugega? :) To je zaenkrat z njihove strani.
Edino kar ti potem preostane je, da rudariš "normalno" kot fizična oseba in pač na koncu leta prijaviš dohodke na edavke.

Jerry000 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Hja, no, kot popoldanski normirani SP, ki je tudi atipični zavezanec za DDV, vem, da davčni predpisi niso hec. Pri kriptovalutah bi znalo hitro bit govora o davčnih utajah in tudi o delu na črno.

Ti ne veš kaj je davčna utaja, še manj pa kaj je delo na črno...

Trgovanje s kripto valutami je isto kot trgovanje z delnicami. In tudi tam nimaš dejavnosti... Čeprva imaš cel kup transakcij...

Kako lahko sploh nekomu rečejo dejavnost, če pa delaš z zasebnim denarjem za svoj zasebni račun? ne rečem, če bi posredoval za druge...

Kaj pa v primeru da posredujem za starše? Ker je bilo to moje darilo in moj denar? Namesto darila za božič sem jima kupil kriptovalute (recimo)

Ni obdavčeno, če to sprašuješ? Razen če je bila večja vsota? Koliko je pa meja, pa lahko pogooglaš.

Investicija je bila manjša vsota, izplačilo pa je lahko večja cifra če coin toliko rzraste. Glede davka sprašujem ja.

Invictus je izjavil:

Jerry000 je izjavil:


Kaj pa v primeru da posredujem za starše? Ker je bilo to moje darilo in moj denar? Namesto darila za božič sem jima kupil kriptovalute (recimo)

Darila, ki jih otroci dajejo staršem, so obdavčena. Ker so starši drugi dedni red...

Kaj pa če rečem da to ni darilo, da je posoja denarja? Ali pa pač rečem da je to denar ki ga prispevam da si uredita kuhinjo (sem si izmislil)? Kaj se definira da je darilo in kako vedo kaj je darilo in kaj ne? Kaj če rečem da je to vračilo denarja ki sta mi ga posodila leta 2010 ko sem študiral?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

CoreySteel ::

V teh primerih verjetno rabiš posojilno/darilno pogodbo?
Twitter: @CoreySteel_

jype ::

Mato989 je izjavil:

Tako je Invictus, glas razuma!
Sta že dva nepismena.

Markoff ::

jernejl je izjavil:

Verjetno je še najbolj preprosta opcija odpreti popoldanski s.p. in plačati 4% davka (do 300.000€).

Normirani s.p. (80% prihodkov se upošteva kot stroške, dejanskih stroškov ne moreš uveljavljati) si lahko do 50.000 EUR (če, poenostavljeno rečeno, nisi zaposlen drugje, ergo, "popoldanc") oz. do 100.000 EUR, če si na s.p. "zaposlen" (plačuješ polne prispevke in ne plačuješ prispevkov iz zaposlitve drugje) vsaj 5 mesecev v koledarskem letu. Davek na prihodek iz dejavnosti je 20% od dobička (ki je 20% od prihodkov zaradi 80% normiranih stroškov), ergo 4% na prihodke brez DDV.

4% davka od dohodka iz dejavnosti plačuje torej NORMIRANI s.p. (ne glede na to, ali je redni ali "popoldanc", ki pa je lahko tudi povsem "običajni" s.p.). Kje si ti našel 300.000 EUR???

Sicer je pri tvojem predlogu še več problemov:
1. Pri prometu nad 100.000 EUR takoj prenehaš biti normirani s.p.
2. Obdavčitev po dohodninski lestvici - vsak lahko v živo sam vidi, kako FURS odere "kapitalistične prasce" s 50% stopnjo dohodnine (+ prej obračunani prispevki, ki jih v 1. letu plačaš po stopnji za minimalca, v 2. letu s.p. pa glede na prihodek v prejšnjem letu!).
3. Zavezanost za obračunavanje DDV pri prometu nad 50.000 EUR, razen v primeru prodaje v tujino. No, z manevri preprodaje v tujino in nato nazaj v SLO fašeš obveznost samoobračuna vhodnega DDV, ko ti nekdo v tujini izstavi račun.
4. Verjetno še kakšna super stvarca, ki mi ne pade takoj v glavo, konec koncev nisem računovodja...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

4knative ::

Jerry000 zdaj ko imaš toliko milijonov si privošči enega odvetnika in ti bo on vse razložil. Darila ne dajaj ker je vsako leto bolj ostro in strogo.

slotechar ::

Pocutim se kot ubogi martin krpan, ki je hotu svercat sol

Zgodovina sprememb…

majomhus ::

Namesto da bi pustili crypto davke še za 1-2 leti in bi svež denar letel v slovenijo, si izmislijo nekaj na pol in nihče ne ve kaj se dogaja. Pa gre denar spet raje v tujino. Talenti so to vsi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: majomhus ()

slotechar ::

Se strinjam. Zdej je samo se vecja zmeda kot prej. Prevec komplicirano. Bo verjetno sprozil precejsen del milijonarjev v tujino

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

4% davka od dohodka iz dejavnosti plačuje torej NORMIRANI s.p. (ne glede na to, ali je redni ali "popoldanc", ki pa je lahko tudi povsem "običajni" s.p.). Kje si ti našel 300.000 EUR???

Dve leti zapored ne smeš imeti več kot 300.000€ prihodkov skupaj.
Je pa res, da so normirani odhodki omejeni na 80.000€ (oz. 40.000€ za popoldance).

1. Pri prometu nad 100.000 EUR takoj prenehaš biti normirani s.p.

Ne, meja je 300.000€ v dveh zaporednih letih.

3. Zavezanost za obračunavanje DDV pri prometu nad 50.000 EUR

Pri trgovanju s kriptovalutami in/ali rudarjenju ni DDV-ja.

eden izmer virov
https://mladipodjetnik.si/novice-in-dog...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

m0LN4r ::

slotechar je izjavil:

Ok. Sem dobil odgovor na zs od uporabnika da ti odtrgajo 70% samo na nepojasnen izvor denarja. V mojem primeru na mojih 50 eur in ne na celotno vrednost danasnjega portfolija. Hvala vsem za odgovore

Teh 50eur je recimo danes vrednih 10.000eur, izplacas si jih leta 2018, torej se bo stelo leta 2019 teh 10.000eur zraven dohodnine kot profit iz neznanega vira, puff 70%
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mato989 ::

m0LN4r je izjavil:

slotechar je izjavil:

Ok. Sem dobil odgovor na zs od uporabnika da ti odtrgajo 70% samo na nepojasnen izvor denarja. V mojem primeru na mojih 50 eur in ne na celotno vrednost danasnjega portfolija. Hvala vsem za odgovore

Teh 50eur je recimo danes vrednih 10.000eur, izplacas si jih leta 2018, torej se bo stelo leta 2019 teh 10.000eur zraven dohodnine kot profit iz neznanega vira, puff 70%


LOL... keri FUD!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

CoreySteel ::

Daj no, slotechar ti bo še verjel :)
Twitter: @CoreySteel_

slotechar ::

Dans sem cist iz sebe. Niti enga trejda naredu ali karkoli.

CoreySteel ::

Haha :D
Twitter: @CoreySteel_

4knative ::

Zdaj sem se malo zgubil. Torej če mi je nek terorist nakazal 2 ltcja (PRIMER!) in iz tega naredim z mojo spretnostjo 1000 ltcjev potem mi ruknejo -70% na vse ali samo na 2 ltcja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

m0LN4r ::

@slotechar
potrudmo se zasluzit tolko, da nas po tem vec ne najdejo xD oz. se da tut v slovenijo sam na izlete hodit.

4knative je izjavil:

Zdaj sem se malo zgubil. Torej če mi je nek terorist nakazal 2 ltcja in iz tega naredim z mojo spretnostjo 1000 ltcjev potem mi ruknejo -70% na vse ali samo na 2 ltcja?

Vazno je samo to, kolko EUR ti pride na TRR nekega dne.
Ti jim bos pa razlagal, da iz neba je padlo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
««
3 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obdavčitev kripovalut - kako spraviti na minimum? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
993167944 (78430) CaqKa
»

Kako FURS in ATVP regulirata kriptožetone in kriptovalute (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
507147356 (111502) Aquafriend
»

Romantike na kriptotrgu je konec

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4622139 (17121) gus5
»

Tudi Južna Koreja prepovedala financiranje s kriptožetoni

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4315218 (12639) Markoff

Več podobnih tem