» »

i7 8700k

i7 8700k

«
1
2

TheExit ::

Pozdravljeni,

Zanimam me ali je kdo med vami že "delid-a" svoj CPU oz. ali kdo zna to narediti na varen način?

Hvala za info,
LP E

ziga1990 ::

Nikoli ni ravno varno delid-at Procesor ampak najprej se nauči to na poceni CPU-ju ne na 400€ vrednem tu ali na youtubu dobiš veliko informacij in navodil druga stvar je pa to narediti sam.

Ne zamerit ampak zakaj bi delid-al 8700k?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

dolenc ::

Prvo... čudovito si poimenoval temo, zelo informativno, in sigurno ne obstaja že kakšna obstoječa.

Ubistvu je precej varno, moraš bit res kramp, da kej zaj.. (zdej če si potem seveda preskoči :))

Delidaš lahko na veliko načinov, al s kupljenim kompletkov, kar je najbolj varno, a ga moraš kupit. Na ebayu dobiš 3d naprintane verzije, ki so poceni, pa tudi ni slaba ideja. Lahko tudi z želetko, zarežeš robove, potem pa lahko tudi vse ostalo, če želiš bolj previdno pa v rob vtakneš tanko plastiko, jst sem uporabil eno tanko kitarsko trzalico in s tisto potem nadaljuješ.

Ni nekej strašnega.

ziga1990 ::

^^ že samo a nebi bilo da se najprej nauči na kakem poceni procesorju in potem gre na 400€ vreden procesor?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

TheExit ::

Pozdrav,

Se opravičujem za butasti naslov.

Res je tvegano delat to na 400€ vrednem prosecorju. Ali sploh ima smisel tak procesor tišat čez 4,8ghz zaradi parih FPS-jev? Oz. ali tak procesor lahko "bottleneck"-a 2x 1080ti v SLI?
Ubistvu iščem nekoga, ki bi to nardil zame v zameno za ploačilo?

Hvala in lep pozdrav,
E

ziga1990 ::

kakšen monitor pa imaš, da rabiš 2x 1080ti?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

TheExit ::

4k AGON 35"...

Sprašujem zato, ker kupujem procesor in ne želim nasednje 2 leti novega kupovati. Tudi za VR bom uporabljal to (ko bodo naredili da SLI deluje za VR).

Lp E

ziga1990 ::

^^ nočem ti vsega pokvarit ampak tudi dve 1080ti bosta imeli težave došeči 60fps na 4k zaslonu če so vse nastavitve na max
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

TheExit ::

Ja samo sedaj igram COD ww2 na 90 fps za eno 1080ti + i7 7700k ( na max) ( razen render scaling je 200% in anti-a... scaling 75%)

Bolj se mi gre, da sedaj kupim CPU, ki bo zdržal vsaj 2 leti...

ziga1990 ::

^^I7 8700k bo zdržal 2leti+
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

smacker ::

Tut i7 7700k bo ;)

TheExit ::

i7 7700 je žal skurjen, zato kupujem novega ;)

dolenc ::

Hočeš rečt i7 7700 se je javil za delid probo...

Isotropic ::

kupi delid tool
8700 ne dela na matičnih z z270

smacker ::

CPU rabiš za visoke fps, če hočeš visoko resolucijo je pa bolj GPU važen. CPU load pri 60fps@1080p in 60fps@4k je podoben ;)

TheExit ::

Tako je... ;)

Drugače bom nabavil tufi z370, sicer še gledam katera imam dobro temp. optimizacijo. Sem bral, da lahko i7 8700k spraviš na 4.9 oz.5.0 z vodnim hlajenjem. ( če imaš srečo z čipom... )

Za VR pa rabim in fps in visoko resolucijo. Upam, da HTC Vive pro kmalu pokaže teste ;)

Kakšna ideja glede matične?

hvala

ziga1990 ::

^^ Jaz osebno bi gledal ASUS matične.

Aha sedaj te pa imamo VR bi se šel zato rabiš tak stroj:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

TheExit ::

VR že mama oculusa... sam je bolj slabo, tud če supersemplam :)

A ASUS ROG Strix?

ziga1990 ::

Te so dobre samo nekateri pravijo da se ROG ne splača
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

TheExit ::

drugač mi je tud ASRock Fatal1ty Z370 Gaming K6 zanimiva... al pa TAICHI...

TheExit ::

Ponovno pozdravljeni,

Zanima me kakšne imate izskušnje z navijanjem i7 8700k? Sam imam problem z temperaturami.

- procesor sem navil na 5.0Ghz
- Stres test preživi ( cca 92C)
- pri benchmark testih ( intel tuning utility) pa kojam zdrži in parkart doseže Temp. Throttling (100C)
- uporabljam Liquid Freezer 360 , poleg tega imam tudi 6x120mm, 2x 200mm ventilator
- 5.1Ghz pa se zadeva podre oz. moram voltažo dvignit nad 1.375v in potem pade na temp. testih.

- pri igranju načeloma temperature ne presegajo 85C ( pri tem, da vsi ventilatorji delujejo na MAX)

Moje vprašanje je ali je to normalno, da se dosegajo take temperature oz. kako lahko ljudje dosegajo 5.8ghz+?

Hvala za info,
Lp

klinker ::

Normalno za to pecko. Delidaj in uporabi kako kompresorsko hlajenje, pa bos mogoce sel nad 5,5Ghz s pravo plato.

TheExit ::

Kompresorsko hlajeneje si mislil tole: https://www.mlacom.si/ekwb-ek-kit-x360

Delidanaj pa se glih ne bi šel na 500€ CPU-ju.

Matično imam pa: https://www.mlacom.si/asus-prime-z370-a ( menda dokaj "decent" )

Ali se spolh splača OC-jat CPU, za igre?

lp

Jarno ::

TheExit je izjavil:

Ali se spolh splača OC-jat CPU, za igre?
lp

OC se splača, če kupiš cenejši odklenjen primerek in naviješ na raven dražjega oz. do normalne meje temperatur pri obremenitvi.
V tvojem primeru lahko pričakuješ 10% boost, kar pa spet ni veliko.

Za VR potrebuješ predvsem močan gpu (gtx 1070+), osveževanje je afaik 90Hz, za kar pa je zmerno navit 8700k dovolj.
Remember folks, VR je še indie domena atm. :)
#65W!

TheExit ::

Hey,

Sej načeloma grafična dela super ( evga 1080ti OC). 100fps na high settings (g-sync) CodWW2. +/- 5% fps drop...

Kaj pa tale varianta, da ne bi novega haljenja nabavlu.

- 6x https://www.mlacom.si/noctua-nf-f12-ind...
- in zamenjam obstoječe ventilatorjev na (https://www.arctic.ac/eu_en/liquid-free...


    originalni delujejo do 1350 obratov,
    Nuckta pa 3000 obratov, kar bi v teoriji pomenilo, da bi moralo še bolj učinkovito hladiti





P.s.: kaj pomeni, da delujejo na 24V ali potrebujem kak pretvornik za te ventolatorje?

hvala in lp

TheExit ::

Hey,

Sej načeloma grafična dela super ( evga 1080ti OC). 100fps na high settings (g-sync) CodWW2. +/- 5% fps drop...

Kaj pa tale varianta, da ne bi novega haljenja nabavlu.

- 6x https://www.mlacom.si/noctua-nf-f12-ind...
- in zamenjam obstoječe ventilatorjev na (https://www.arctic.ac/eu_en/liquid-free...


    originalni delujejo do 1350 obratov,
    Nuckta pa 3000 obratov, kar bi v teoriji pomenilo, da bi moralo še bolj učinkovito hladiti



hvala in lp

tikitoki ::

Bo se ena tema o unicenem cpuju?

TheExit ::

ne ne... "learned my lesson"

Bolj se mi gre, da obdržim CPU na 5.oGhz pa da ga spustim pod 80C

lp

TOP ::

Vodno je edina rešitev ampak custom varjanta ne tista jajca,ki kupiš že zložena.Če si se že spravu na tako navijanje,zakaj nisi kupu pošteno zračno hlajenje Noctua D15 in tud če boš dal bolše vente kolk bo razlike 2-3 stopinji več ne pričakuj in grmelo bo,ko helikopter.

Nwanko ::

Boš moral delidat na žalost. Če si ki v okolici Murske Sobote se obrni na @Moonman-a. https://slo-tech.com/profili/8426

TheExit ::

Kakšno vodno haljenje pa priporočate?

in če grem v "custom" vodno hlajenje, za koliko bi lahko znižal temperaturo?

klinker ::

Seveda slovensko...

https://www.ekwb.com

TheExit ::

Zdej sem naredil par testov

z programom CPU-Z stres test in benchmark na 5.1 ostane pod 85C
z programom INTERL EXTREAM Tuning pa stres tetst 98C nad benchmark pa Termap Throttling + crach.


 Meritve

Meritve



Naj omenim, da je pri igrah podobno kot pri meritvah z CPU-Z.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheExit ()

klinker ::

Ja, ker edino rendering ti mogoce zna tako obremenit CPU, kot ga IntelTuning. Spili namrec ne izkoristijo CPUja na polno, vseeno pa je 85°c kar huda za spile. Jst ko sem OCjal, je bla to max temp pod stress testom, takrat IntelBurn in med "normalnim" workloadom tako ni slo preko 70°c, kar je se ok za procesor, da se s casom ne bo degradiral. Zato so pa tudi lavfali tako OCjani preko 5-6 let bp.
Ti sicer delaj kot ti pase, osebno bi pa spustu za 200Mhz ter V malo dol in se ne sekiral, ker pridobil ne bos nic ce bo stevilka visja, razen da se bos pocutu malo bolje.

TheExit ::

Pol ga bom dal na 4.9ghz pa spremljal. Je pa res, pri špilih obšasno peak 85c ostalo je v mejah noramle 70C. Je pa idea temp. 28-30C.

So pa na INTEL-u napisal, da 90C še ni kritično ;)

TheExit ::

Zdej sem na CoDWW2 v povprečju imel 50-60c razen "load" je bil 85C (peak top).

Ahim ::

TheExit je izjavil:

Pol ga bom dal na 4.9ghz pa spremljal. Je pa res, pri špilih obšasno peak 85c ostalo je v mejah noramle 70C. Je pa idea temp. 28-30C.

So pa na INTEL-u napisal, da 90C še ni kritično ;)

Seveda ni kriticno zanje; oni radi prodajajo nove procesorje, garancijo za svojega si pa ze zavrgel (brez PTPP).

TheExit ::

Ahim je izjavil:

TheExit je izjavil:

Pol ga bom dal na 4.9ghz pa spremljal. Je pa res, pri špilih obšasno peak 85c ostalo je v mejah noramle 70C. Je pa idea temp. 28-30C.

So pa na INTEL-u napisal, da 90C še ni kritično ;)

Seveda ni kriticno zanje; oni radi prodajajo nove procesorje, garancijo za svojega si pa ze zavrgel (brez PTPP).



Jep... Skoda met stroj pa ga na 70% furat... ;)

Za enkrat deluje vse BP.. sem ga dal na 4.7ghz in dela do 80-82 max load!

Alien123 ::

TheExit je izjavil:

Ahim je izjavil:

TheExit je izjavil:

Pol ga bom dal na 4.9ghz pa spremljal. Je pa res, pri špilih obšasno peak 85c ostalo je v mejah noramle 70C. Je pa idea temp. 28-30C.

So pa na INTEL-u napisal, da 90C še ni kritično ;)

Seveda ni kriticno zanje; oni radi prodajajo nove procesorje, garancijo za svojega si pa ze zavrgel (brez PTPP).



Jep... Skoda met stroj pa ga na 70% furat... ;)

Za enkrat deluje vse BP.. sem ga dal na 4.7ghz in dela do 80-82 max load!


Ja avto tudi vedno na max furaš? V ovinek kar 200?.. bwz je toto navijanje, če igre igraš.. večja kot je resolucija, manjši je cpu usage..

dolenc ::

Tud jaz mislem, da se to brezveze igraš. Poznalo se ne bo nikjer, pa če bi mel < 60 stopinj se pač igraj, tko ko ga pa kuhaš na 90 stopinjah, pa res škoda za tiste pol procenta. Te "novodobne" zadeve se tko že same precej zboostajo. Če hočeš pa kej več, pa je prva stvar delid.

Ahim ::

TheExit je izjavil:

Ahim je izjavil:

TheExit je izjavil:

Pol ga bom dal na 4.9ghz pa spremljal. Je pa res, pri špilih obšasno peak 85c ostalo je v mejah noramle 70C. Je pa idea temp. 28-30C.

So pa na INTEL-u napisal, da 90C še ni kritično ;)

Seveda ni kriticno zanje; oni radi prodajajo nove procesorje, garancijo za svojega si pa ze zavrgel (brez PTPP).


Jep... Skoda met stroj pa ga na 70% furat... ;)

Za enkrat deluje vse BP.. sem ga dal na 4.7ghz in dela do 80-82 max load!

Kakor berem jaz, ti svoj "stroj" (i7-8700K) poganjas na vec kot 100%, ne na 70%.

100% bi bilo 3.7/4.7 GHz, ti pa omenjas 4.9 in celo 5.0 GHz. 70% bi bilo 2.6/3.3 GHz.

TheExit ::

Ahim je izjavil:

TheExit je izjavil:

Ahim je izjavil:

TheExit je izjavil:

Pol ga bom dal na 4.9ghz pa spremljal. Je pa res, pri špilih obšasno peak 85c ostalo je v mejah noramle 70C. Je pa idea temp. 28-30C.

So pa na INTEL-u napisal, da 90C še ni kritično ;)

Seveda ni kriticno zanje; oni radi prodajajo nove procesorje, garancijo za svojega si pa ze zavrgel (brez PTPP).


Jep... Skoda met stroj pa ga na 70% furat... ;)

Za enkrat deluje vse BP.. sem ga dal na 4.7ghz in dela do 80-82 max load!

Kakor berem jaz, ti svoj "stroj" (i7-8700K) poganjas na vec kot 100%, ne na 70%.

100% bi bilo 3.7/4.7 GHz, ti pa omenjas 4.9 in celo 5.0 GHz. 70% bi bilo 2.6/3.3 GHz.



Gre tudi na 5.3ghz, samo stres testa ne preživi ;) Včeraj sem kupil tole, da bo CPU lažjke dihal ( https://www.ekwb.com/shop/ek-kit-p360?_... ) Bomo vidl kam gre tole zdej...

dolenc ::

Nikamor, ker si mel že prej dobro hlajenje, problem je odvajanje toplote od jedra, torej delid.

gddr85 ::

a to misliš kakšne oc rekorde delat?

klinker ::

"Pameten" vlozek, za par 100Mhz :D

D3m ::

wow za 380 dobiš že 2700x SOLDERED. :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

TheExit ::

ne sej cena je bla dobra 200€

zdej se moram še za delied zment...

TheExit ::

ubistvu sem tudi sam zajebal... ker sem imel pri 5.o Ghz Vcore na 1.375 kar pa je povzročalo takšno pregrevanje...

Sedaj je 4.8Ghz na VCore 1.250, stres stabe 30 min in ne preseže 70C pod 100% loadom...

Vsak dan se kaj novega naučim...

P.S.: mi pa ni jasno kje sem najdu 1.375 k je viber high...

gddr85 ::

a custom loop si že kupil? ;)

TheExit ::

jep...

sej custom loop sem že dolgo gledal, pa sem ga kupil rabljenega za 200€ preko bolhe ( 3 mesece star) se v garanciji. Pa tudi za naprej bo ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheExit ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

i7-9700k ali i9-9900k ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
637004 (5382) TheKingZiga
»

i7 3770K: delid + OC

Oddelek: Strojna oprema
171402 (942) Dr_M
»

gaming (igričarski) komp (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
34158567 (51938) Predator X
»

Kako naviti i7 2600K ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9120802 (15346) m0LN4r

Več podobnih tem