» »

i7 3770K: delid + OC

i7 3770K: delid + OC

veqlargh ::

Na kratko. CPU mi gre do 4.5Ghz na cca 1.24V. Na 4.6Ghz ga nisem spravil niti z 1.3V. Višje nisem niti probaval. Vse to testirano s Prime95 SmallFTT torture testom. 4.5Ghz stabilen, 4.6Ghz pa niti med igranjem, kaj šele Prime. Imam doma že nekaj časa delid orodje (tisto naprintano), tudi liquid metal. Ampak se mi, pošteno povedano, ne ljubi razstavljat vsega pa prčkat, ker sumim, da pač ne bo nobenega pametnega rezultata razen nižje temp, ki pa ne pri zdajšnjem, ne pri 1.3V ni bila problem. Pri slednjem je pri Prime testu že šla do cca 90° ampak trotlanja CPU-ja nisem zaznal nikjer (Aida64 grafi).

Skratka, bi samo nižanje temp lahko spustilo več Mhz v CPU ali ne? Sam mislim, da ne, ampak kaj pa jaz vem :)

klinker ::

Skratka, bi samo nižanje temp lahko spustilo več Mhz v CPU ali ne


Definitivno da.

veqlargh ::

Huh, kljub temu, da ne dosežem cut-off temperature CPU-ja?

Dej no, a bom res moral rastavlat :)

klinker ::

Nema tu veze cut off temp. Je tudi visoka voltaza tista, ki v kombinaciji z visjo temperaturo nardi sranje. Pri 90°c jst racunalnik v nobenem pogledu ne smatram za stabilnega, tudi ce na stock frekvencah. Visja voltaza ni vedno resitev za visji stabilen OC, nizje temp pa dosti pomagajo.
Ce imas zeljo po teh 100-200Mhz, bos pac razstavljal ;)

veqlargh ::

Tx, bom :)

tikitoki ::

A se res splaca reskirat CPU za zanemarljivo razliko? Raje prodas in kupis novega, ki bo ze na stock nastavitvah letega povozil.

Domnevam, da ce bi res zelel iztisniti tist mal vec ven z CPUja, da nebi spraseval, ampak naredil.

veqlargh ::

Moraš pisat ane, tikitoki, čeprav nič pametnega. Vprašanje je bilo na mestu. Vplivajo temperature POD tMAX na OC. Klinker pravi da ja. Torej... nehej trolat pa kar kupuj novo robo. Moj CPU je MAX za platformo, zakaj vi menjal vse? Bom, ko to crkne ali postane prešvoh. Domneve si pa zabij nekam.

Zaenkrat so temp res 20° v povprečju nižje, še v idle je šla dol za 10°. Bom zdaj videl do kam lahko prilezem.

veqlargh ::

Zanimivo, zdaj mi res laufa na 4.7Ghz in dobrih 1.3V, temp še vedno pod oz. okoli 70° :) No, sem se nekaj novega naučil.

tikitoki ::

veqlargh je izjavil:

Moraš pisat ane, tikitoki, čeprav nič pametnega. Vprašanje je bilo na mestu. Vplivajo temperature POD tMAX na OC. Klinker pravi da ja. Torej... nehej trolat pa kar kupuj novo robo. Moj CPU je MAX za platformo, zakaj vi menjal vse? Bom, ko to crkne ali postane prešvoh. Domneve si pa zabij nekam.

Zaenkrat so temp res 20° v povprečju nižje, še v idle je šla dol za 10°. Bom zdaj videl do kam lahko prilezem.


BTW. Ce ze hoces odgovor. Sem bral test in temeprature so sle dol. Ni se pa dalo doseci nic visje frekvecne. Tko, da ja, delaj kar hoces. Ce unics CPU mene osebno boli patak. Pridobil tko ne bos nic ali pa minimalno.

klinker ::

veqlargh je izjavil:

Zanimivo, zdaj mi res laufa na 4.7Ghz in dobrih 1.3V, temp še vedno pod oz. okoli 70° :) No, sem se nekaj novega naučil.


Nizja bo temp, visje bos lahko sel z voltazo in frekvenco.
Nad 80-85°c ne sme it pod stress testom in ko bos prisu do teh temp, zadeva ne bo sla vec kaj dosti gor.

veqlargh ::

tikitoki: tud mene boli patak, če ga uničim. To je point. Pa len sem, zato sem sprašval če ma sploh vpliv :)
klinker: tx again. Da vidim do kje gre. Nad 1.35V itak ne mislim furat, sudden death me ne zanima tolk.

yaqxsw ::

jaz sem imel dober primerek in sem ga na 1.32v gnal na 4.9ghz nekaj let in nikoli težav s pregrevanjem na hladilniku kraken x41

veqlargh ::

Ja, to je AIO, jaz furam na NH-C14S Noctui z enim ventilatorjem. Sem pristaš teh top-down, da še ostalo elektroniko malce popiha. Skratka, na 4.8Ghz ne pridem niti na 1.35V, več ne bom šel, bo teh dodatnih 200Mhz pač dost.

Je pa original pasta od intla res crap. Trdo je bilo vse kot cement. Lima pa tud za odvoz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veqlargh ()

yaqxsw ::

kdo ti je pa delid naredu in s čim oz kako?

klinker ::

Pise gor. Ima delid tool.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

4br4h4m ::

nudim delid procesorjev serije Kaby Lake, Skylake and Coffee Lake, ce kdo zeli naj kontaktira preko zs

tasotusire ::

A kdo uporablja Delid Die Guard?

Videl sem test za direct die water block, kjer je glavna prednost predvsem da so vsa jedra na isti temp, kakšne 3 stopinje manj, manjši skok temp. pr za to podložko pa nič ne najdem.



PS: ta podložka je iste višine kot jedro in zato ne rabiš več IHS, ker se sila hladilnika porazdeli na površino guarda.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Je pa original pasta od intla res crap.


Ta pasta je narejena za dolgo zivljensko dobo, ne pa za dobro prevodnost.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Thermal grizzly termalna pasta, kje kupiti?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
333974 (947) dolenc
»

i7 8700k (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
534316 (2854) Alien123
»

Pregrevanje cpuja in glasna graficna

Oddelek: Pomoč in nasveti
382837 (2269) ST-777
»

OC i7 4790K

Oddelek: Navijanje
162250 (1912) Mind_Game
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5611914 (10626) wate

Več podobnih tem