» »

mBills v praksi

mBills v praksi

««
10 / 13
»»

LightBit ::

Ne smejo. Prej mora biti napovedano.

Kosek1 ::

LightBit je izjavil:

Ne smejo. Prej mora biti napovedano.


Lepo bi bilo, da bi bilo tako. :)

joze67 ::

Evo, odpoved poslana. -1

LightBit ::

Kosek1 je izjavil:

LightBit je izjavil:

Ne smejo. Prej mora biti napovedano.


Lepo bi bilo, da bi bilo tako. :)

Saj je. Dva meseca prej so obvestili o spremembi.

slotech5 ::

Sem že pisal odjavo, sedaj pa ko podpirajo apple pay na iOS pa bom počakal do februarja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slotech5 ()

carovnik1900 ::

čist slučajno je VALU sedaj uvedel možnosti mastercard kartice - za 1 evro na mesec :D

dunda ::

Sem jih samo čakal :-)
https://www.kacnje.eu

satfinder ::

Tocno to, kar rabim: dodaten MC za 1 EUR/mesec brez IBANa.
Da ne bom jemal Skrilla. -)
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

svetidej ::

To je kartica delavske.

Delavska bo kartico in zneske prijavljala na FURS.
https://denar.svetidej.com/

satfinder ::

To itak. -) Rabim za eno drugo stvar.
Korak do konca in Naprej :).

BCSman ::

Če so položnice brez provizije, je mbills še vedno zakon. Za regularni račun zraven pa še sberbank direkt za 1,50eur, kjer maš debetni mastercard in to je to.

Kiwix ::

Danes so mi sporočili, da so opravili izbris. Zahtevo sem poslal kakšen teden nazaj po mailu.

Dober dan ::

Enako pri meni. Izgleda nas bo veliko naprej uporabljalo Curve Mastercard :D

Kiwix ::

Že uporabljaš? :)

d4vid ::

Danes mi je yt premium trgal 9.19€. V mbills piše 7.19€, spodaj pa 2€ provizije. Mi lahko kdo razloži zakaj?

Btw, kako prenesem e-račun iz mbills na klik ali na mail? Imam triglav eračun v mbills, pa bi ga raje prejemal v klik, ker ti paketi mbillsa mi ne odgovarjajo.

Btw, se da na curve direkt nakazat denar?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

modelno1 ::

Predvidevam, da si v YT Premium prijavljen s Curve in ne mBills? To je provizija na QuasiCash, poglej si mBillsov cenik.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Petrol Slo ::

d4vid je izjavil:

Danes mi je yt premium trgal 9.19€. V mbills piše 7.19€, spodaj pa 2€ provizije. Mi lahko kdo razloži zakaj?

Btw, kako prenesem e-račun iz mbills na klik ali na mail? Imam triglav eračun v mbills, pa bi ga raje prejemal v klik, ker ti paketi mbillsa mi ne odgovarjajo.

Btw, se da na curve direkt nakazat denar?


Spoštovani,

plačila s kartico mBills Mastercard so brez provizije. Če ste plačilo opravili preko posrednika gre lahko za t.i. Quasi Cash transakcijo. Da bi vam lahko z gotovostjo podali pojasnilo, vas prosimo, da nam pišete na info@mbills.si.

Sporočamo vam, da bo plačevanje e-računov tudi z uvedbo paketov še naprej ostalo brezplačno. Če se želite kljub temu odjaviti od prejemanja e-računov, to uredite neposredno v mBills denarnici. Izberite zavihek "Nastavitve" in možnost "Prijava na e-račune". Prikaže se vam seznam vaših e-računov, ob vsakem e-računu na katerega ste prijavljeni pa imate tudi možnost izbrisa (ikona smetnjaka).

Lep pozdrav,

Matic Žmuc
MBILLS d.o.o

svetidej ::

Če definirate Curve kartico kot Quashi, potem bi morali obračunati tudi vse PayPal, Apple Pay in Garmin Pay transakcije s provizijo, ki je minimalna od 2 EUR.

Vse zgoraj navedene transakcije temeljijo na enaki logiki. PayPal, Garmin in Apple so samo posredniki.
https://denar.svetidej.com/

Mare2 ::

Petrol Slo je izjavil:

d4vid je izjavil:

Danes mi je yt premium trgal 9.19€. V mbills piše 7.19€, spodaj pa 2€ provizije. Mi lahko kdo razloži zakaj?

Btw, kako prenesem e-račun iz mbills na klik ali na mail? Imam triglav eračun v mbills, pa bi ga raje prejemal v klik, ker ti paketi mbillsa mi ne odgovarjajo.

Btw, se da na curve direkt nakazat denar?


Spoštovani,

plačila s kartico mBills Mastercard so brez provizije. Če ste plačilo opravili preko posrednika gre lahko za t.i. Quasi Cash transakcijo. Da bi vam lahko z gotovostjo podali pojasnilo, vas prosimo, da nam pišete na info@mbills.si.

Sporočamo vam, da bo plačevanje e-računov tudi z uvedbo paketov še naprej ostalo brezplačno. Če se želite kljub temu odjaviti od prejemanja e-računov, to uredite neposredno v mBills denarnici. Izberite zavihek "Nastavitve" in možnost "Prijava na e-račune". Prikaže se vam seznam vaših e-računov, ob vsakem e-računu na katerega ste prijavljeni pa imate tudi možnost izbrisa (ikona smetnjaka).

Lep pozdrav,

Matic Žmuc
MBILLS d.o.o


Tale Mbills takorekoč vsake dva meseca pripravi za svoje imetnike drastično presenečenje. Običajno na novo določi neko storitev kot plačljive. Presenečenje je v nejasnem ceniku, takorekoč zavede. A vas ni sram, da na tak način zajebavate folk?

Matic, ko po postalo plačevanje postalo plačljivo, nas boš obvestil? Ali naj raje kar sedaj odjavim račun?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mare2 ::

svetidej je izjavil:

Če definirate Curve kartico kot Quashi, potem bi morali obračunati tudi vse PayPal, Apple Pay in Garmin Pay transakcije s provizijo, ki je minimalna od 2 EUR.

Vse zgoraj navedene transakcije temeljijo na enaki logiki. PayPal, Garmin in Apple so samo posredniki.

Tale naš Matic spremlja, kaj mi slo-techovi rabimo in zrihta na vodstvu Mbills, da se ravno te storitve vsake dva meseca uvede novo zaračunavanje. Da bi zavedli (beri nategnili) čimveč uporabnikov, si v novem ceniku vsakič izmislijo nove in nove izraze. Tokrat Quashi.

Plačevanje UPN nalogov bodo v novem ceniku imenovali "Maticovanje". :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

delavec44 ::

Saj plačevanje UPN nalogov je še vse kar jim ostaja sedaj. Če še to zaračunajo, najbolje da kar zaprejo firmo.

Mare2 ::

delavec44 je izjavil:

Saj plačevanje UPN nalogov je še vse kar jim ostaja sedaj. Če še to zaračunajo, najbolje da kar zaprejo firmo.

Saj jaz razumem, da morajo nekako služiti. Sploh, ko pogledam njihovo bilanco in izgubo. Ampak, da služijo na tak podel, svinjski način pa ne. Pomisli, izumili so besedo Quashi. Itak to pomeni to in to in ne to. (topup da, paypal ne) :) Ne maram, da me ima kdo za budalo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jabe ::

Ne "Quashi", ampak "Quasi" (glede na Petrolov post), kar se prebere "kvazi". Beseda je povsem ustrezna.

GupeM ::

Mare2 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Saj plačevanje UPN nalogov je še vse kar jim ostaja sedaj. Če še to zaračunajo, najbolje da kar zaprejo firmo.

Saj jaz razumem, da morajo nekako služiti. Sploh, ko pogledam njihovo bilanco in izgubo. Ampak, da služijo na tak podel, svinjski način pa ne. Pomisli, izumili so besedo Quashi. Itak to pomeni to in to in ne to. (topup da, paypal ne) :) Ne maram, da me ima kdo za budalo.

Pa ne le to. Tudi jaz razumem, da morajo nekako služit, ampak to naj počnejo ali z dobro ponudbo, ali z ekskluzivami, zaradi katerih bo človek pripravljen plačevat. To, da stranke privabiš z zastonj storitvami (kar je bila njihova edina prednost/ekskluziva), nato pa ravno to začneš zaračunavat, je podlo in svinjsko.

Banke ponujajo vse to, pa še nobenega prenašanja denarja ni potrebnega. Za isti denar.

Trenutno edina prednost je Garmin pay, pa še to lahko rešiš z Revolutom.

dunda ::

Sam sem jim pred nekaj dnevi poslal odpoved (po e-pošti seveda).
Kar nekaj časa sem jih hvalil (saj načeloma je res vse skupaj delovalo odlično, hkrati pa bilo tudi lično in bilo povsem dovolj). Potem pa se je začelo. Vsakih nekaj mesecev so me s čim užgali po buči. Popolnoma razumem, da morajo služiti, ampak ubirajo tako nerodne poti, da res niso privlačne.
https://www.kacnje.eu

Mare2 ::

jabe je izjavil:

Ne "Quashi", ampak "Quasi" (glede na Petrolov post), kar se prebere "kvazi". Beseda je povsem ustrezna.


Vidim, ja. Tole je iz cenika:
Transakcije
“Quasi Cash” uporaba kartice za nakup potovalnih čekov ,
kriptovalut , tuje gotovine , loterijskih listkov , srečk , igralnih žetonov , dobroimetja , vavčerjev , ki so zamenljivi za gotovino , plačilo različnih stav , prenos sredstev ipd
1,5 % od zneska , min. 2 €, max. 150 €
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

vimos ::

Torej se da ukinit mbills preko maila ? Ali je potrebno preko poste.

Nekaj so omenjali, da bos lahko v appu spremenil kateri paket boš uporabljal ?

jabe ::

Da preko maila. Napišeš dopis, ga poskeniras in pošlješ po mailu.

Morientes ::

Dva dni nazaj preko paypala se ni več dalo, a niso rekli do konc Januarja. Pa v telefonu se ne da nič spreminjat pakete.

Ma kdo že urejen dopis? Naj mi na ZS pošlje. Hvala.

vinkop ::

tudi jaz bi potreboval vzorec dopisa, prekinitve sodelovanja z mbills...prosim na ZS, ce ima kdo, ker sam nisem nek pravopisec uradnih spisov....

modelno1 ::

Rekli so, da se bo dalo januarja v appu skenslat paket ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Mare2 ::

vinkop je izjavil:

tudi jaz bi potreboval vzorec dopisa, prekinitve sodelovanja z mbills...prosim na ZS, ce ima kdo, ker sam nisem nek pravopisec uradnih spisov....

----------------------------

Vinko Ponikvar
Ponikvarjeva ulica 2
1237 Ponikve


Naslovnik:
Mbills d.o.o. email info@mbills.si

Zahtevek
za zaprtje in dokončno ukinitev računa

Pri vas imam odprt račun Mbills na moje ime ter debetno kartico. Zahtevam, da mi račun zaprete oz. dokončno ukinete, brezplačno. Kartico bom sam uničil.

Hvala lepa.


V Ljubljani, 06.01.2021

Podpis:
Vinko Ponikvar


---------------
Podpišeš, poskeniraš in pošlješ na email info@mbills.si
Podpišeš lahko tudi v Acrobat Readerju, klikneš podpiši. :)
Še prej do ničle sprazni račun. Če ti bodo pošiljali denar, ti logično zaračunajo provizijo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

dice7 ::

Pa uredi do konca januarja, za tem moras ukinitev racuna placati po ceniku

Kosek1 ::

dice7 je izjavil:

Pa uredi do konca januarja, za tem moras ukinitev racuna placati po ceniku


A je to že v ceniku?

misek ::

Kosek1 je izjavil:

dice7 je izjavil:

Pa uredi do konca januarja, za tem moras ukinitev racuna placati po ceniku

A je to že v ceniku?
Jaz tega ne vidim. Bolj je problem v tem, da če imaš kartico, avtomatsko pride naročnina. Zato je potrebno vsaj kartico preklicati pred 1.2.2021.

DjTonic ::

Kartico seveda preklicat, sam račun pa lahko še ostane, če bi npr rad plačeval položnice brez provizije. Ali pa v celoti ukineš in plačuješ preko kakšnega drugega app-a

LightBit ::

modelno1 je izjavil:

Rekli so, da se bo dalo januarja v appu skenslat paket ...

Zaenkrat očitno še ni. Morda pa Matic Žmuc kaj ve kdaj Januarja bo to?

jest10 ::

dice7 je izjavil:

Pa uredi do konca januarja, za tem moras ukinitev racuna placati po ceniku

Ne ukinitev računa, ampak ukinitev kartice(spremembo paketa)

j4nm4n ::

Saj do konca januarja bodo že zrihtali, zdaj še mirno uporabljajte mastercard. Ne rabi bit vse takoj

Nona ::

Primer dopisa.

Pri pošiljanju po elektronski pošti je pomembno, da priponka ni večja od 2 MB.

Skyman ::

Prisel je update kjer lahko v zavihku kartica preklices kartico...vsaj za lastnike iphonov

vimos ::

Ampak a je ta preklic kartice mišljen da boš imel free paket ali je ta preklic kartice mišljen v primeru da izgubiš kartico ?

Lahko kdo potrdi.

Andrej51 ::

Nona je izjavil:

Primer dopisa.

Pri pošiljanju po elektronski pošti je pomembno, da priponka ni večja od 2 MB.


Hvala za ta dopis. Danes uspešno zaprl mbils račun.

Skyman ::

Zdej bodo sami VINKO-ti zapiral racune :)) ko bodo vsi kopiral zgorni dopis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Tom-Cat ::

Mogoče kdo ve kako je z vračanjem denarja na kartico, ki je ukinjena? Če sedaj ukinem mBills kartico, in potem čez 2 meseca trgovina vrne denar na kartico - ali gre denar še vedno na tvoj račun, če je samo kartica ukinjena?

Mare2 ::

Tom-Cat je izjavil:

Mogoče kdo ve kako je z vračanjem denarja na kartico, ki je ukinjena? Če sedaj ukinem mBills kartico, in potem čez 2 meseca trgovina vrne denar na kartico - ali gre denar še vedno na tvoj račun, če je samo kartica ukinjena?

Sem bral tule v tem forumu, da so nekateri imeli precej težav z vrnitvijo denarja. :) Probaj javiti trgovini, naj ti vrne kam drugam.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Anney ::

Trgovina vrne sredstva tja, iz kjer je bilo nakazilo. Ja, Še vedno imamo probleme, svojega denarja še nisem prejel, pa je že nekaj časa od tega, ker je v stečajni masi prejšnjega izdajatelja kartic. Menda rešujejo, je pa od tega že več kot mesec, kar sem poslal mail in še malo več odkar sem dobil vrnjen denar od reklamacije izdelka. Torej denar je nekje, ampak ne pri meni, res žalostno.
Ne vem zakaj enostavno ne vrnejo denarja, pa naj kasneje rešujejo svojo rit. Verjetno informacije o vračilih imajo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Wolfie ::

Še vedno se ne da zamenjati paketov?

Karen ::

Glih kar so porinili update na androidu, kjer lahko spodaj pri kartici izvedeš preklic. Tako da bo očitno šlo.

delavec44 ::

Preklic kartice zame ni možnost izbire paketa.

Poleg tega tudi sami na helpdesku pišejo naj po izbiri paketa enostavni kar sam uničim kartico. Jaz sem si predstavljal, da lahko vsak mesec menjam paket in bi lahko uporabil obstoječo kartico. Zgleda, da si oni predstavljajo zadevo drugače.
««
10 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VALÚ vs. Mbills

Oddelek: Mobilne tehnologije
225101 (1633) Badwolff
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943499 (16071) Excavator
»

Osebni račun katera banka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8521282 (11321) kriko1
»

Plačevanje z mobilnim telefonom

Oddelek: Mobilne tehnologije
204617 (3080) LitralSM
»

Placevanje poloznic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8921111 (16700) drekodovce

Več podobnih tem