» »

mBills v praksi

mBills v praksi

««
4 / 13
»»

dripac ::

Gregex je izjavil:

Je že kdo dobil kak refund na mbills? Iz Anglije čakam paket že tri tedne in bom jutri zahteval refund. Plačano s kartico preko paypala. A to vrnejo na kartico v funtih potem?


Jaz sem dobil refund iz paypala na mBills, trajalo je pa cca. 1 teden.

Gregex ::

Tudi jaz dobil refund, 3-4 dni je trajalo. Edino v tem času je funt kar padel in sem bil ob nekaj €.

FoxKnox ::

Dobil že nekajkrat refund nazaj v denarnico z Aliekspresa

arjad ::

Ali se plačila z mbills na petrolovi kartici seštevajo kot zlate točke, če je kartica povezana z denarnico mbills?

FoxKnox ::

arjad je izjavil:

Ali se plačila z mbills na petrolovi kartici seštevajo kot zlate točke, če je kartica povezana z denarnico mbills?


Za nakupe na Petrolu da, ne pa pri ostalih plačilih.

Vetrolov ::

Verjetno je že kdo spraševal, ampak tale "denarnica" je za razliko od moje v žepu verjetno vidna FURSu in socialni pa ti lahko delajo probleme zaradi 100e dobroimetja na računu?

dripac ::

Vetrolov je izjavil:

Verjetno je že kdo spraševal, ampak tale "denarnica" je za razliko od moje v žepu verjetno vidna FURSu in socialni pa ti lahko delajo probleme zaradi 100e dobroimetja na računu?


Če ti lahko delajo probleme ne vem, je pa res da je vidna FURS-u - iz tega naslova mislim da bi lahko kaj "utrujali". Če sem pred časom prav prebral ti lahko v primeru izvršbe ravno tako s te denarnice zasežejo sredstva, tako kot iz TRR.

GupeM ::

FURS mogoče res vidi, socialna pa ne vem če. Prihranke gledajo samo na bančnih računih pomoje. Nisem pa 100 % prepričan.

Groot ::

GupeM je izjavil:

FURS mogoče res vidi, socialna pa ne vem če. Prihranke gledajo samo na bančnih računih pomoje. Nisem pa 100 % prepričan.


Če nisi 100% prepričan morda bolje da ne svetuješ ;) CSD dobi podatke od FURS-a, tako da brez skrbi tudi oni bodo seznanjeni s premoženjem.

Mare2 ::

Vetrolov je izjavil:

Verjetno je že kdo spraševal, ampak tale "denarnica" je za razliko od moje v žepu verjetno vidna FURSu in socialni pa ti lahko delajo probleme zaradi 100e dobroimetja na računu?

Več kot 100 EUR imeti gor na Mbils tudi ni priporočljivo imeti. Poglej bilanco firme. Po zakonu (ZGD) bi morala it firma že zdavnaj v stečaj. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Groot ::

Mare2 je izjavil:

Vetrolov je izjavil:

Verjetno je že kdo spraševal, ampak tale "denarnica" je za razliko od moje v žepu verjetno vidna FURSu in socialni pa ti lahko delajo probleme zaradi 100e dobroimetja na računu?

Več kot 100 EUR imeti gor na Mbils tudi ni priporočljivo imeti. Poglej bilanco firme. Po zakonu (ZGD) bi morala it firma že zdavnaj v stečaj. :)


Boš morda malce utemeljil tole? Sicer nikdar nisem imel mbills in najbrž tudi ne bom imel, ampak sem iz čiste radovednosti res šel pogledat bilance (ja dolgočasen dan v karanteni). Iz bilanc za 2018 (lanskoletne žal še niso na voljo) sicer izhaja precejšnja izguba, ampak se slednja zaenkrat lahko še v celoti pokriva z vplačanim kapitalom. Torej družba ni dolgoročno plačilno nesposobna. Prav tako pa vsaj iz bilanc ne izhaja, da bi družba imela velike dolgove (zgolj nekaj kratkoročnih obveznosti), torej tudi nelikvidnosti najbrž ni (z gotovostjo sicer težko trditi na podlagi bilanc, ker ni nobenega podatka o morebnitnih zamudah pri plačilih).

Torej what am I missing?

p.s. za stečaje bo ZGD bolj malo koristen, bo bolje pogledati v ZFPPIPP ;)

tabonir ::

Ni ravno vzpodbudno dejstvo, da je izguba mbils-a vsako leto večja!

louser ::

GupeM je izjavil:

FURS mogoče res vidi, socialna pa ne vem če. Prihranke gledajo samo na bančnih računih pomoje. Nisem pa 100 % prepričan.

Ti dvoji si baze prekrivajo. S tem, da socialna ima možnost vpogleda, ki je pa strožji. Mislim, da je potrebna odobritev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Groot ::

tabonir je izjavil:

Ni ravno vzpodbudno dejstvo, da je izguba mbils-a vsako leto večja!


Povsem klasična finančna slika novodobnih fintech "bank" oziroma ponudnikov plačilnih storitev. Sicer osebno menim, da bo pri mbills precej težje obrnit trend oziroma postat dobičkonosen, ampak vseeno pa trenutna izguba ni nobena anomalija.

Mare2 ::

Groot je izjavil:

torej tudi nelikvidnosti najbrž ni (z gotovostjo sicer težko trditi na podlagi bilanc, ker ni nobenega podatka o morebnitnih zamudah pri plačilih).

Torej what am I missing?

p.s. za stečaje bo ZGD bolj malo koristen, bo bolje pogledati v ZFPPIPP ;)

Vsaka d.o.o. se lahko zruši v vsakem trenutku. Postopek stečaja se lahko začne na zelo enostaven način. Pri Mbills razpolagajo s številnimi imetniki kartic, če ima vsak gor samo 100 EUR, likvidnost ni problem, razen če bi vsi naenkrat dvignili denar oz plačali neke storitve do nule.

Mislim da si neutemeljeno stopil v bran Mbillsu. Sicer pa, lahko prevzameš odgovornost morebitnim imetnikom kartic? Ali samo blefiraš?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Groot ::

Mare2 je izjavil:

Groot je izjavil:

torej tudi nelikvidnosti najbrž ni (z gotovostjo sicer težko trditi na podlagi bilanc, ker ni nobenega podatka o morebnitnih zamudah pri plačilih).

Torej what am I missing?

p.s. za stečaje bo ZGD bolj malo koristen, bo bolje pogledati v ZFPPIPP ;)

Vsaka d.o.o. se lahko zruši v vsakem trenutku. Postopek stečaja se lahko začne na zelo enostaven način. Pri Mbills razpolagajo s številnimi imetniki kartic, če ima vsak gor samo 100 EUR, likvidnost ni problem, razen če bi vsi naenkrat dvignili denar oz plačali neke storitve do nule.

Mislim da si neutemeljeno stopil v bran Mbillsu. Sicer pa, lahko prevzameš odgovornost morebitnim imetnikom kartic? Ali samo blefiraš?


Wtf? A to je utemljen odgovor? Ja vsak d.o.o. se lahko zruši, ampak po tvoji logiki je prav vsako podjetje v SLO tik pred prepadom. Kar je takšno mlatenje prazne slame seveda nesmisel, ustrezni zakoni (katerih očitno še nisi videl) določajo pogoje, ki morajo biti izpolnjeni da lahko trdiš da je podjetje za v stečaj. In ne postopek stečaja se ne začne tako zlahka, kot sam trdiš (razen če ga pač predlaga podjetje samo).

Ja mbills enako kot prav vsak ponudnik finančnih storitev tvega da bo doživel t.i. run on the banks. To je del industrije in zato mora podjetje tudi slediti zelo zelo natančno predpisanim pogojem, ki deloma zagotavljajo varstvo v em primeru (enako kot ti nimam pojma ali izpolnjujejo te pogoje, vendar sklepam da jih ker drugače najbrž ne bi imeli licence za opravljanje finančnih storitev). Ampak povsem enako tveganje nosijo tudi vse klasične banke, N26 (katerega vem da zelo zelo veselo promoviraš), itd.

P.s. ne vem kje točno si ti videl da kakorkoli branim mbills. Zanje mi je popolnoma vseeno, ker kot rečeno njihovih storitev ne uporabljam in jih tudi najbrž nikdar ne bom (če te potolaži imam N26 in Revolut, ki ju pač vidim kot boljša alternativa). Mi pa gre močno na živce prazno populistično nabijanje na forumu oziroma na splošno povsod in zato sem tudi odgovoril. Ampak določeni več kot očitno niso sposobni neke utemljene debate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

Mare2 ::

Groot je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Groot je izjavil:

torej tudi nelikvidnosti najbrž ni (z gotovostjo sicer težko trditi na podlagi bilanc, ker ni nobenega podatka o morebnitnih zamudah pri plačilih).

Torej what am I missing?

p.s. za stečaje bo ZGD bolj malo koristen, bo bolje pogledati v ZFPPIPP ;)

Vsaka d.o.o. se lahko zruši v vsakem trenutku. Postopek stečaja se lahko začne na zelo enostaven način. Pri Mbills razpolagajo s številnimi imetniki kartic, če ima vsak gor samo 100 EUR, likvidnost ni problem, razen če bi vsi naenkrat dvignili denar oz plačali neke storitve do nule.

Mislim da si neutemeljeno stopil v bran Mbillsu. Sicer pa, lahko prevzameš odgovornost morebitnim imetnikom kartic? Ali samo blefiraš?


Wtf? A to je utemljen odgovor? Ja vsak d.o.o. se lahko zruši, ampak po tvoji logiki je prav vsako podjetje v SLO tik pred prepadom.


Vsaka d.o.o. se lahko zruši v vsakem trenutku. Samo to sem trdil. Pa še, da jim ni za zaupati več kot 100 EUR. Vse ostalo si ti naložil. Tudi prazno slamo. Za svojo trditvijo stojim, ti pa ne. To je vse. Pa ne nadaljuj z žaljenjem.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Groot ::

Mare2 je izjavil:


Vsaka d.o.o. se lahko zruši v vsakem trenutku. Samo to sem trdil. Pa še, da jim ni za zaupati več kot 100 EUR. Vse ostalo si ti naložil. Tudi prazno slamo. Za svojo trditvijo stojim, ti pa ne. To je vse. Pa ne nadaljuj z žaljenjem.


Oh a res? Kaj pa del o tem da je prav dotična firma za v stečaj? Let me refresh you memory:

Mare2 je izjavil:

Več kot 100 EUR imeti gor na Mbils tudi ni priporočljivo imeti. Poglej bilanco firme. Po zakonu (ZGD) bi morala it firma že zdavnaj v stečaj. :)


Saj ravno v tem je problem s čim ti stojiš za svojo trditvijo. Glede na to, da nisi podal še prav nobene utemeljitve, bi rekel da bolj z ničemer. Če pa si sposoben sproducirat neko utemeljitev svojih trditev, pa z veseljem sodelujem v konstruktivni debati.

P.s. bi te tudi močno prosil, da pokažeš kje sem te kakorkoli užalil (razen tega da sem izpostavil neutemljenost tvojih trditev).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

Mare2 ::

Razpolagaš z zelo starimi podatki in kot opažam, si zelo razposajen. Kot si že sam opazil, zadnji podatki še niso objavljeni (tudi rok za oddajo bilanc je bil podaljšan), lahko pa vprašaš računovodkinjo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Groot ::

Mare2 je izjavil:

Razpolagaš z zelo starimi podatki in kot opažam, si zelo razposajen. Kot si že sam opazil, zadnji podatki še niso objavljeni (tudi rok za oddajo bilanc je bil podaljšan), lahko pa vprašaš računovodkinjo.


Uporabil sem podatke, ki so edini javno dostopni vsem. Tako da razen če imaš neke notranje informacije (pa nikjer ni bilo opaziti, da bi to trdil), si "obsojen" na enake informacije kot jaz. Torej again tvoje trditve ne pijejo vode. Špekuliranje na raznih rekla kazala informacijah pa vsaj mene ne zanima tako da good luck.

Petrol Slo ::

Vetrolov je izjavil:

Verjetno je že kdo spraševal, ampak tale "denarnica" je za razliko od moje v žepu verjetno vidna FURSu in socialni pa ti lahko delajo probleme zaradi 100e dobroimetja na računu?


Spoštovani,

po veljavni zakonodaji mobilna denarnica mBills ni izenačena s transakcijskimi računi (ki jih imajo lahko le banke). Za transakcijske račune velja, da lahko pristojne inštitucije vpogledajo v stanje na računu ali v primeru izvršbe posežejo na denarna sredstva na tem računu. Ker mBills ni transakcijski račun, opisani posegi za mBills mobilno denarnico ne veljajo avtomatično. Podjetje MBILLS pa je v vsakem primeru zavezano upoštevati veljavno zakonodajo ter ravnati skladno z veljavnimi odločbami sodišča (npr. v primeru, ko bi bil zoper uporabnika mBills izdan sklep o izvršbi rubeža).

Lep pozdrav,

Matic Žmuc
MBILLS d.o.o.

GupeM ::

Torej, če prav razumem, lahko v primeru rubeža zasežejo premoženje na mBills računu, socialna pa ne vidi stanja na računu (oz ga ne morejo upoštevati), ko ugotavljajo stanje za določitev cene vrtca in/ali otroškega dodatka.

Petrol Slo ::

GupeM je izjavil:

Torej, če prav razumem, lahko v primeru rubeža zasežejo premoženje na mBills računu, socialna pa ne vidi stanja na računu (oz ga ne morejo upoštevati), ko ugotavljajo stanje za določitev cene vrtca in/ali otroškega dodatka.


Spoštovani,

podjetje MBILLS d.o.o. je dolžno spoštovati veljavno zakonodajo in odločbe sodišča o izvršbi. V primeru, da bi MBILLS s strani sodišča prejel nalog za izvršbo sredstev v mobilni denarnici uporabnika, bodo uporabnikova sredstva seveda zasežena. Odgovor na drugi del vprašanja pa ureja Zakon o socialnem varstvu (ZSV) v svojem 113. členu.

Lep pozdrav,

Matic Žmuc
MBILLS d.o.o.

toro69 ::

Priporočam samo, da med vikendi imate še kako drugo kartico s seboj, ker jim je že večkrat sistem šel offline. Da ne boste kot de..l izpadli na blagajni.

Killermode ::

toro69 je izjavil:

Priporočam samo, da med vikendi imate še kako drugo kartico s seboj, ker jim je že večkrat sistem šel offline. Da ne boste kot de..l izpadli na blagajni.

To velja vedno in za vse kartice.

toro69 ::

Edina, ki mi v življenju že 2x ni šla skozi je mBills in enkrat Mastercard v USA.

Karen ::

To je lahko več vzrokov: ali ni bilo stanja na mbills računu (ali omejitve dnevnega prometa, pa slaba povezava na terminalu (podatkovni prenos)... skratka nebroj razlogov). Če je kriva "kartica" potem verjetno niso delale vse Mastercard kartice na tistem terminalu... je pa tako da ZDA na prepaid recimo ne moreš tipično najeti rentacar-ja... ali pa sploh nimajo Mastercard-a. Torej če ti kartica ni potegnila je verjetnost, da je problem v mbills providerju, verjetno samo par odstotkov, vse ostalo so drugi razlogi.
Tako da rečt mbill mastercard ne dela, nlb-jev mastercard pa ja (če sta oba prepaid) skoraj ne verjamem. Pač s tistim ko največ plačuješ se ti lahko največkrat zgodi da ne dela :).
Je pa res da imam tudi sam ravno zaradi tega mastercard in viso, ena praktično vedno potegne če terminal dela.

slotech5 ::

Zaradi insolventnosti Wirecard je danes prenehala delovati njihova kartica. Če prav razumem, so sredstva v mobilni denarnici na varnem in transakcije preko njihove aplikacije delujejo.

dripac ::

Tako je, mobilna denarnica je "neprizadeta". Sem maloprej dobil mail, nove kartice bodo tudi poslane v kratkem.

Citiram;

"Spoštovani,

obveščamo vas, da bo danes, 26.6.2020 vaša kartica mBills Mastercard(R) prenehala delovati.
Podjetje Wirecard Card Solutions Ltd., uradni izdajatelj plačilnih kartic mBills Mastercard, je namreč včeraj nenapovedano sprožilo insolvenčne postopke.
A ne skrbite, v naslednjih dneh vam bomo poslali novo, brezplačno mBills Mastercard, da boste lahko brez skrbi nadaljevali s svojim nakupi.

Vaša sredstva so na varnem!
Želimo vam sporočiti tudi, da so vaša sredstva na varnem! Ravnanje družbe Wirecard ni nikakor povezano z mBills. Sredstva uporabnikov mBills hrani družba MBILLS neposredno na fiduciarnih računih bank v Republiki Sloveniji, zato dogajanje v podjetju Wirecard nanje nima nikakršnega vpliva.
Vsi uporabniki mBills lahko nemoteno porabljajo vsa svoja sredstva z uporabo mobilne aplikacije, v nekaj dneh pa boste lahko uporabljali tudi novo mBills Mastercard plačilno kartico, ki jo bomo od zdaj naprej izdajali sami."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

Anney ::

Pa ni Mbills edini, ki mu kartice prenehajo delovati, tega je še ogromnu po svetu.

Na tožilstvu so dejali, da je primer zapleten, saj je podjetje poslovalo v številnih državah, od koder morajo pridobiti vse podatke. Pojavljajo se sumi, da je vprašljivih še več poslov oziroma prihodkov Wirecarda. Ugiba se celo o skoraj treh milijardah evrov, za katere se ne ve, ali so kdaj sploh obstajali ali pa so dejansko izginili v prevari. Kakšno vlogo je pri tem imel Braun, še ni jasno. Dolgoletni prvi mož Wirecarda je še pred nekaj dnevi zatrjeval, da je bilo podjetje žrtev prevare in da so prevaro tudi naznanili policiji.

Vir: Delo


Tako je videti graf delnice Wirecarda na frankfurtski borzi v zadnjem mesecu. V zadnjem tednu je delnica izgubila več kot 90 odstotkov svoje vrednosti.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Anney ::

Je pa tole lahko rahlo neprijetno za tiste, ki večina poslujejo s to kartico. Lani smo na dopustu uporabljali samo to mastercard kartico (ok, imel sem še backup ene druge, ostalo sem pustil doma), ampak če ga nimaš in verjetno je kdo s tem problemom letos na dopustu, je lahko rahlo neprijetno.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

modelno1 ::

Tudi Curve je med prizadetimi.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Map ::

Kaj pomeni, da mobilna denarnica še vedno deluje? Plačilo preko UPN ali QR? Ker na eBayu ne morem plačat izdelka.

dripac ::

Ja, plačilo preko mobilne denarnice z uporabo UPN ali QR dela. eBay se pač sklicuje na številko kartice, ki pa ni več operabilna...

hribovc88 ::

Kako je pa z refundi(AliExpress) v tem času? Recimo da refund nakažejo v ponedeljek, novo kartico pa dobiš v petek.

Stokarino ::

Kdo bo pa novi card issuer za mbills?

Map ::

Napisali so, da jo bodo izdajali sami.

LightBit ::

Drek pa glih popusti so. :'(

Map ::

Jaz sem zmagal neko drazbo in bi moral placat v dveh dneh. Samo upam lahko, da bo prodajalec dovolj potrpezljiv. ;((

Kosek1 ::

Map je izjavil:

Jaz sem zmagal neko drazbo in bi moral placat v dveh dneh. Samo upam lahko, da bo prodajalec dovolj potrpezljiv. ;((


Aja, imaš samo to kartico?

Kosek1 je izjavil:

Map je izjavil:

Jaz sem zmagal neko drazbo in bi moral placat v dveh dneh. Samo upam lahko, da bo prodajalec dovolj potrpezljiv. ;((


Aja, imaš samo to kartico?


Sicer smo se o tem že pred kratkim pogovarjali. Če pogledamo bilanco Mbills, ni to neka zanesljiva firma in opozarjam, ne imeti preveč denarja na računu. Samo povem. :) Seveda, dokler dela naj pač dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kosek1 ()

Map ::

Za spletne nakupe imam samo to ja, denar pa sproti nagalam kolikor ga rabim oz. imam gor nekaj malega, ce bi slucajno rabil.

A je kaka druga opcija, da spravim denar na PayPal?

kokica2000 ::

V PayPal lahko povežeš tudi TRR, ne samo plačilne kartice. Potem plačuješ direktno iz TRRja.

Kosek1 ::

kokica2000 je izjavil:

V PayPal lahko povežeš tudi TRR, ne samo plačilne kartice. Potem plačuješ direktno iz TRRja.


Kolikor vem, je treba pri TRRju pazit, ker ne moreš limitirat zneskov plačil. Govorim o spletni varnosti. :)

Map ::

Sem povezal TRR, ampak ko izberem PayPal kot nacin placila, hoce, da vpisem placilno kartico?

spargelj ::

Se že ve kdaj bo prišla nova kartica ???

misek ::

Kakšna je povezava med mbills in Petrolom?

modelno1 ::

Petrol je kupil mBills od Halcoma.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

misek ::

modelno1 je izjavil:

Petrol je kupil mBills od Halcoma.
Ker je torej mBills Petrolov dvomim, da bi si privoščili izgubo denarnih sredstev. Ampak nikoli ne veš :)

slotech5 ::

Če bi bila denarna sredstva pri Wirecard, bi stranke ostale brez njih, kajne?

svetidej ::

Ne, ker podjetje z e-money licenco ne sme imeti v posestvi denarja strank.

Denar strank mora biti shranjen v eni od bank, ki ima pravo bančno licenco. In tam je denar zavarovan 100.000 eur.
https://denar.svetidej.com/
««
4 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VALÚ vs. Mbills

Oddelek: Mobilne tehnologije
225145 (1677) Badwolff
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943790 (16362) Excavator
»

Osebni račun katera banka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8521477 (11516) kriko1
»

Plačevanje z mobilnim telefonom

Oddelek: Mobilne tehnologije
204668 (3131) LitralSM
»

Placevanje poloznic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8921290 (16879) drekodovce

Več podobnih tem