» »

mBills v praksi

mBills v praksi

««
6 / 13
»»

SaulGoodman ::

Mislim da že prej ni podpirala tovrstnih transakcij, lahko pa jo uporabiš za depozit na skrill account in nato depozitaš prek njega.

WhiteLenate ::

Ijus je izjavil:

kakšne imate vi izkušnje z nakazovanjem denarja preko oziroma iz mbills kartice na kak kazino?
kolega pravi da odkar ima novo mu noben kazino ne sprejme kartice. to glede nove je neka fora da se je firma zamenjala. mi je nekaj razlagal. prej ko je mel staro je šlo.
tudi sam sem videl ko sem hotel naročiti kartico da sem moral nekaj dni počakati da se je firma zamenjala. pol sem jo le dobil.

no glede kartice: kako je pri vam ki igrate kazinoje z nakazovanjem oziroma depozitanjem?
zanima tudi mene.

Kartice mBills skladno s splošnimi pogoji (točka 5.10) ni dovoljeno uporabljati za igre na srečo.

Ijus ::

aha, aha aha. oke pol.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Skyman ::

slotech5 je izjavil:

S staro kartico sem naročil izdelek na Aliexpressu, katerega nisem prejel. Če sedaj odprem Open dispute in dobim refund, a se bo znesek povrnil na novo mbills kartico? ali je potrebno sporočiti Aliexpressu, da želim refund na novo kartico?


Meni je amazon na staro "nakazal" ker sem iz staro placal,dobil brezproblema na mbills "novo" kartico oz v mobilno denarnico,baje nima veze stara/nova

slotech5 ::

Res je, tako imajo napisano tudi na spletni strani.

Mbills:
Pričakujem vračilo spletnega trgovca. Ga bom prejel kljub menjavi kartice?
Seveda, vsa vračila denarja, ki jih pričakuješ od trgovcev bodo preusmerjena v tvojo mobilno denarnico mBills. Na vračilo nedelovanje kartice mBills Mastercard ne vpliva.

Vedran ::

Napoved sprememb cenika mBills storitev s 1.10.2020:
https://www.mbills.si/wp-content/upload...

Vplačilo gotovine 0,9 % od zneska vplačila.
Izplačilo gotovine 0,9 % od zneska izplačila.

Ali je to mišljeno na transakcije na Petrol bencinskih servisih?

slotech5 ::

Saj to se ve, da so si pridobili stranke,
sedaj bodo pa zaračunavali. Ja, to je po moje mišljeno za vplačilo/izplačilo na Petrolovih bencinskih servisih. V sosednji temi je nekdo razlagal, da iz N26 nakazuje na mbills in nato dvigne gotovino na Petrolu - od 1.10. s provizijo.

Vedran ::

Vsaj vplačila gotovine na njihov račun prek Petrol bencinskih črpalk bi lahko ostal zastonj.

Dag ::

Morajo nekaj narediti, da povečajo prihodke, ker bilance kažejo, da tolčejo lep minus. Mogoče jim je tudi Petrol dal ultimat, da morajo do določenega datuma postati dobičkonosni or else.

Vetrolov ::

No ja, ni neka tragedija, ker še zmer z nakupi v tujini prišparam velik več. Me pa moti, da njihova kartica ne dela na coinbase.

misek ::

slotech5 je izjavil:

Saj to se ve, da so si pridobili stranke, sedaj bodo pa zaračunavali.
Saj lahko takoj prenehaš z uporabo sistema brez izstopne provizije. Bo število strank pač upadlo, novih pa ne bo :D

2dark ::

Od kar imajo mbills so podrazal provizijo na polotnice. Prej 65 centov, zdaj 1.18€. Loleki.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

mikhaair ::

0.9% na vplačila in izplačila gotovine po novih pogojih uporabe

Mare2 ::

Vetrolov je izjavil:

No ja, ni neka tragedija, ker še zmer z nakupi v tujini prišparam velik več.


Kako prišparaš?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

satfinder ::

Verjetno s 01. 10. 2020 mBills racun ukinem.
Vse lahko naredim v N26 racunu. Gre za princip. -)
Korak do konca in Naprej :).

FoxKnox ::

Bilo je prelepo, da bi trajalo.

misek ::

Ja nič, zdaj ko je še zastonj je potrebno na račun položiti kakšnih 5.000 € Za nekaj časa bo dovolj ;)

joze67 ::

satfinder je izjavil:

Verjetno s 01. 10. 2020 mBills racun ukinem.
Vse lahko naredim v N26 racunu. Gre za princip. -)

Žal ne. Kako položiš denar (se nalezeš gotovine, kam z njo) na N26? V A in D deluje CASH26, v Sloveniji je bil obvoz preko mBills. Pri 1% proviziji bodo potrebni cenejši obvozi.

slotech5 ::

misek je izjavil:

Ja nič, zdaj ko je še zastonj je potrebno na račun položiti kakšnih 5.000 € Za nekaj časa bo dovolj ;)


vem, da je šala, pa vseeno... kdo bi podjetju s takšno bilanco zaupal 5000€.

Če npr polagaš na Petrolu po 100€, na leto npr 1000€ pa boš plačal 9€ provizije. Kar pa ni zanemarljivo.

satfinder ::

joze67 je izjavil:

satfinder je izjavil:

Verjetno s 01. 10. 2020 mBills racun ukinem.
Vse lahko naredim v N26 racunu. Gre za princip. -)

Žal ne. Kako položiš denar (se nalezeš gotovine, kam z njo) na N26? V A in D deluje CASH26, v Sloveniji je bil obvoz preko mBills. Pri 1% proviziji bodo potrebni cenejši obvozi.

N26 depozit preko CASH26 se placa - 1.5% provizije. Dvigi so pa
brezplacni in limitirani: max. €200/dvig, oz. max. €900/dan (v 24h).
Gotovino iz N26 se pa potegne dol preko N26 UPN naloga: nakaze se
€€€ na SI racun (svoj, koga drugega - kdor ima zgolj tuji bancni racun, npr. druzinskega clana SI TRR, ...) in se nato denar dvigne
na SI bankomatu brez provizije. ... Malo 'obvoza', ki ga ne morejo
onemogociti. -)
Korak do konca in Naprej :).

satfinder ::

slotech5 je izjavil:

misek je izjavil:

Ja nič, zdaj ko je še zastonj je potrebno na račun položiti kakšnih 5.000 € Za nekaj časa bo dovolj ;)


vem, da je šala, pa vseeno... kdo bi podjetju s takšno bilanco zaupal 5000€.

Če npr polagaš na Petrolu po 100€, na leto npr 1000€ pa boš plačal 9€ provizije. Kar pa ni zanemarljivo.

Polnis iz bancnega racuna, oz. N26, ... UPN nalogom - ni nobene provizije.
Korak do konca in Naprej :).

dunda ::

Mislim, da tole ni huda sprememba. Itak lahko polniš preko svojega bančnega računa, če pa se ti kdaj svinjsko mudi, pač požreš tisto provizijo na črpalki. Navsezadnje imajo delo s človekom.
https://www.kacnje.eu

FoxKnox ::

Gotovina je za vsako pravno osebo samo dodaten strošek

Karen ::

Ko človeku začnejo računat tisto zaradi česar je sploh bil razlog za uporabo, pač neha uporabljat. Mene recimo to ne tangira - še nikoli nisem dvignil ali položil keša na Petrolu. Ko bodo colali eračune ali transfer iz bančnega računa ali plačila bom pač prešaltal na n26, svojo spletno banko ali kakšno drugo alternativo, čisto simpl. In logično, nekje morajo dobit notri, Mastercard provizija je verjetno premalo.

delavec44 ::

Povezanost s Petrolom je bila ravno njihova prednost pred ostalimi fintech bankami. Če začnejo na osnovne funkcije vezati stroške, je to začetek njihovega propada. Žal mi je za njih.

Glugy ::

Razumem da izplačilo hočejo računat ampak vplačilo? Resno? Jz ne bom več vplačeval pol. Mbills je bil super ker si položnico "poslikal" pa si lahk plačal brez vpisovanja biločesarkoli zastonj. ( pač če si vplačal gotovino na mbills račun zastonj )
Pri N26 je plačilo položnic ravno tako zastonj; res pa je da moraš vpisat položnico. Pa že rajš vpišem pri N26 pa prihranim 1% ki bi ga izgubil pri vplačilu če bi uporabljal mBills. V bistvu vso prednost mBills zgubi za moje pojme s to potezo. Tud trije dvigi gotovine v mesecu na bankomatu so zastonj več itak ne rabim. Nevem no ..res ne vem v čem bo sploh še prednost mBills. Jz je na svojem primeru ne vidm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

PARTyZAN ::

Pazi to: polniš mBills iz N26 in ... se zate ne spremeni nič. Še vedno lahko brezplačno skeniraš QR kode na položnicah.

FoxKnox ::

Pri vplačilu na Petrolu so bila sredstva na Mbills takoj.Pri nakazilu z računa Nlb rabijo 2 dni. N26 ?
Tu je bila prednost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

PARTyZAN ::

Enako, 2-3 dni. To ne bi smel biti problem, sicer. Ko vidiš, da je znesek na mBills premajhen za naslednji set položnic, pač naložiš. V aplikaciji te to stane 3 dotike zaslona. Če nujno rabiš takoj znesek gor se boš pa pač sprijaznil s tem enim procentom.

satfinder ::

Dozdaj pri meni: N26 ---> mBills - prislo v 1 dnevu
(npr. nakazal danes popoldne, €€€ pridejo v mBills
jutri do ca. 14h), tako je bilo dozdaj.
Korak do konca in Naprej :).

Mare2 ::

misek je izjavil:

Ja nič, zdaj ko je še zastonj je potrebno na račun položiti kakšnih 5.000 € Za nekaj časa bo dovolj ;)

Ne zavajaj ljudi na stanje, ko lahko izgubijo ves denar. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

misek ::

Mare2 je izjavil:

Ne zavajaj ljudi na stanje, ko lahko izgubijo ves denar. :)
A ni bilo jasno zapisano, da je denar vedno varen? Kdo potem zavaja? Ti ali predstavniki mBillsa?

Karen ::

Zmagovalna kombinacija za polnjenje je Mbills - Sberbank račun... ju povežeš znotraj mbills in je prenos iz sberbank računa stvar dveh klikov, vpisa zneska in prstnega odtisa, prenos je pa instant v sekundi 24/7/365... iz ostalih bank je beda, ker pač traja kot položnica (UPN nakazilo pač, mora biti v delovniku, čakaš eno uro...). Se je že zgodilo da sem na blagajni naredil prenos iz trr na mbills v par sekundah in plačal s kartico... mogoče 10s vsega skupaj vključno z brezkontaktnim plačilom. Se pravi preneseš denar par sekund pred samim plačilom, kjerkoli in kadarkoli, če si na drugem koncu sveta ali pa plačuješ spletno. Če ni ta kombinacija Sberbank - mbills je verjetno bolje imeti n26. Druga dobra stvar je da lahko po imeniku nakažem bejbi - mi pošlje request iz njene aplikacije, klik in ima denar (no, temu da me osuši bi težko rekel prednost, haha, prej slabost).
Kot rečeno, s pravo kombinacijo in če uporabljaš točno določene storitve uporabno, za druge pač ne. Škoda, (v začetku je bilo praktično vse zastonj) ker Petrol tega ne vidi kot dolgoročno investicijo v svoje stranke, ampak začenja z "molžo" uporabnikov - vem da fantje iz mbillsov to berejo ker se oglašajo vsake toliko - ideja: jaz bi npr. raje razmislil o modelu po katerem bi "žrtvoval" 1/4 ekrana za reklame, ostalo pa ostane funkcionalnost (to bi naredil nemoteče, se pravi ne da moraš kliknit da se ti zapre reklama - to je annoying - pol bo del uporabnikov rekel da raje plača neka tere storitve kot da "klika" reklame - ampak da "žrtvujejo" četrtino zgornjega "prostega" dela ekrana in tam tržijo reklame (Petrola, ali tretjih). Povedano drugače: menim, da se model (smer), v katero gre mbills trenutno (to je vsake 3 mesece dodati nove plačljive storitve ki so bile prej brezplačne za končnega uporabnika), ne bo obnesla pri uporabnikih (bodo začeli odhajati, novih uporabnikov bo pa zaradi slabe reklame starih uporabnikov vedno manj), ampak to je pač samo moje mnenje.

Mare2 ::

misek je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Ne zavajaj ljudi na stanje, ko lahko izgubijo ves denar. :)
A ni bilo jasno zapisano, da je denar vedno varen? Kdo potem zavaja? Ti ali predstavniki mBillsa?


Tisti ki trdi, da je varno, naj napiše svoje podatke in naslov ter da on sam osebno odgovarja za denar. Takole kar nekaj pozitivnega pisat o svojem d.o.o. ju pa je itak že slovenski šport. Pa sploh ni njegov d.o.o. Plačan je za to, da piše pozitivno o njem. Ne nasedaj nakladačem. :) Kaka varnost. Pred čim? Že računovodja si lahko sebi nakaže kar tvoj denar. Sveda ga bodo ganjali, samo tebi o nič ne pomaga. Hočem reči, ti lahko nasedeš, ni problem, samo ne piši tako, da bodo še drugi nasedli. Upam, da kapiraš. :)

Zadeva je taka, do 01.10. pač naložiš gor kolikor rabiš za plačilo položnic in tekoča plačila s kartico.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

itsme ::

Ko se bo začelo zaracunavanje provizije za pologe na Petrolu, več ne vidim smisla v uporabi mBills. Najverjetneje bom račun zaprl in več delal z Revolut in N26.

FoxKnox ::

Uporabljam Mbills zaradi treh stvari :
Enostavno in brez provizije polnjenje na Petrolu
Plačevanje položnic brez provizije
Uporaba Master card brezplačno
Ko bodo dve od treh plačljive adijo.

Kosek1 ::

FoxKnox je izjavil:

Uporabljam Mbills zaradi treh stvari :
Enostavno in brez provizije polnjenje na Petrolu
Plačevanje položnic brez provizije
Uporaba Master card brezplačno
Ko bodo dve od treh plačljive adijo.


Kar se provizije za polog tiče. A je na DH še vedno 0,60 EUR, ko na kažeš denar na TRR?

mikhaair ::

itsme je izjavil:

Ko se bo začelo zaracunavanje provizije za pologe na Petrolu, več ne vidim smisla v uporabi mBills. Najverjetneje bom račun zaprl in več delal z Revolut in N26.


Pa saj to že velja al se motim?

OracleDev ::

mikhaair je izjavil:

itsme je izjavil:

Ko se bo začelo zaracunavanje provizije za pologe na Petrolu, več ne vidim smisla v uporabi mBills. Najverjetneje bom račun zaprl in več delal z Revolut in N26.


Pa saj to že velja al se motim?

Sej piše v mailu. S 1.10 bodo začel zaračunavat. To name ne vpliva, a ni lažje nakazat denar iz TRRja. Danes sem to naredil zjutraj in sedaj imam že denar na mbillsu.

49106 ::

Nekaterim je bolj priročno na petrola, ki je praktično povsod, dela pozno zvečer, pa še takoj maš gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

satfinder ::

Vceraj popoldne nakazal iz N26, danes pred 9:00 so bili euri
v mBills denarnici.
Korak do konca in Naprej :).

Petrol Slo ::

Karen je izjavil:

Zmagovalna kombinacija za polnjenje je Mbills - Sberbank račun... ju povežeš znotraj mbills in je prenos iz sberbank računa stvar dveh klikov, vpisa zneska in prstnega odtisa, prenos je pa instant v sekundi 24/7/365... iz ostalih bank je beda, ker pač traja kot položnica (UPN nakazilo pač, mora biti v delovniku, čakaš eno uro...). Se je že zgodilo da sem na blagajni naredil prenos iz trr na mbills v par sekundah in plačal s kartico... mogoče 10s vsega skupaj vključno z brezkontaktnim plačilom. Se pravi preneseš denar par sekund pred samim plačilom, kjerkoli in kadarkoli, če si na drugem koncu sveta ali pa plačuješ spletno. Če ni ta kombinacija Sberbank - mbills je verjetno bolje imeti n26. Druga dobra stvar je da lahko po imeniku nakažem bejbi - mi pošlje request iz njene aplikacije, klik in ima denar (no, temu da me osuši bi težko rekel prednost, haha, prej slabost).
Kot rečeno, s pravo kombinacijo in če uporabljaš točno določene storitve uporabno, za druge pač ne. Škoda, (v začetku je bilo praktično vse zastonj) ker Petrol tega ne vidi kot dolgoročno investicijo v svoje stranke, ampak začenja z "molžo" uporabnikov - vem da fantje iz mbillsov to berejo ker se oglašajo vsake toliko - ideja: jaz bi npr. raje razmislil o modelu po katerem bi "žrtvoval" 1/4 ekrana za reklame, ostalo pa ostane funkcionalnost (to bi naredil nemoteče, se pravi ne da moraš kliknit da se ti zapre reklama - to je annoying - pol bo del uporabnikov rekel da raje plača neka tere storitve kot da "klika" reklame - ampak da "žrtvujejo" četrtino zgornjega "prostega" dela ekrana in tam tržijo reklame (Petrola, ali tretjih). Povedano drugače: menim, da se model (smer), v katero gre mbills trenutno (to je vsake 3 mesece dodati nove plačljive storitve ki so bile prej brezplačne za končnega uporabnika), ne bo obnesla pri uporabnikih (bodo začeli odhajati, novih uporabnikov bo pa zaradi slabe reklame starih uporabnikov vedno manj), ampak to je pač samo moje mnenje.


Spoštovani,

zahvaljujemo se vam za vaš predlog umestitve oglasnega prostora v mBills denarnico. Pobud uporabnikov smo vedno veseli in prav vsakega skrbno preučimo. Dodatne predloge nam lahko posredujete tudi na info@mbills.si.

Lep pozdrav,

Matic Žmuc
MBILLS d.o.o.

slotech5 ::

Pobuda in želja uporabnikov je tudi, da ostane brezplačno polnjenje denarnice na Petrolovih servisih.

Ales ::

Petrol Slo je izjavil:

Karen je izjavil:

Zmagovalna kombinacija za polnjenje je Mbills - Sberbank račun... ju povežeš znotraj mbills in je prenos iz sberbank računa stvar dveh klikov, vpisa zneska in prstnega odtisa, prenos je pa instant v sekundi 24/7/365... iz ostalih bank je beda, ker pač traja kot položnica (UPN nakazilo pač, mora biti v delovniku, čakaš eno uro...). Se je že zgodilo da sem na blagajni naredil prenos iz trr na mbills v par sekundah in plačal s kartico... mogoče 10s vsega skupaj vključno z brezkontaktnim plačilom. Se pravi preneseš denar par sekund pred samim plačilom, kjerkoli in kadarkoli, če si na drugem koncu sveta ali pa plačuješ spletno. Če ni ta kombinacija Sberbank - mbills je verjetno bolje imeti n26. Druga dobra stvar je da lahko po imeniku nakažem bejbi - mi pošlje request iz njene aplikacije, klik in ima denar (no, temu da me osuši bi težko rekel prednost, haha, prej slabost).
Kot rečeno, s pravo kombinacijo in če uporabljaš točno določene storitve uporabno, za druge pač ne. Škoda, (v začetku je bilo praktično vse zastonj) ker Petrol tega ne vidi kot dolgoročno investicijo v svoje stranke, ampak začenja z "molžo" uporabnikov - vem da fantje iz mbillsov to berejo ker se oglašajo vsake toliko - ideja: jaz bi npr. raje razmislil o modelu po katerem bi "žrtvoval" 1/4 ekrana za reklame, ostalo pa ostane funkcionalnost (to bi naredil nemoteče, se pravi ne da moraš kliknit da se ti zapre reklama - to je annoying - pol bo del uporabnikov rekel da raje plača neka tere storitve kot da "klika" reklame - ampak da "žrtvujejo" četrtino zgornjega "prostega" dela ekrana in tam tržijo reklame (Petrola, ali tretjih). Povedano drugače: menim, da se model (smer), v katero gre mbills trenutno (to je vsake 3 mesece dodati nove plačljive storitve ki so bile prej brezplačne za končnega uporabnika), ne bo obnesla pri uporabnikih (bodo začeli odhajati, novih uporabnikov bo pa zaradi slabe reklame starih uporabnikov vedno manj), ampak to je pač samo moje mnenje.


Spoštovani,

zahvaljujemo se vam za vaš predlog umestitve oglasnega prostora v mBills denarnico. Pobud uporabnikov smo vedno veseli in prav vsakega skrbno preučimo. Dodatne predloge nam lahko posredujete tudi na info@mbills.si.

Lep pozdrav,

Matic Žmuc
MBILLS d.o.o.


Moja pobuda je, da po marketinško ne nabijate v prazno v neformalnih okoljih, kot je ta forum... :))

Kosek1 ::

Ales je izjavil:


Moja pobuda je, da po marketinško ne nabijate v prazno v neformalnih okoljih, kot je ta forum... :))

Malo pretirava, tale Mbills d.o.o., ja. Kakšne koristne informacije pa še nisem zasledil, razen pretiranega hvaljenja. :)

mikhaair ::

Jup, ne vem kaj jim ostane po oktobru. Osebno uporabljam polog na Petrolu sem ter tja. Sedaj ne bom več.

kihc ::

Nevem, jaz sem kakšno leto že reden uporabnik Mbills - plačevanje položnic oz. razna SEPA nakazila, nekje 15 transakcij mesečno. Abanka kjer imam odprt TRR računa 0,37€ na transakcijo, do the math ...

Do sedaj sem 1x položil gotovino ne Petrolu, bolj za test kot karkoli drugega, drugače pa si polnim direkt iz TRR v malo večjih zneskih da zdrži par mesecev.

Revolut žal ne podpira skeniranja položnic oz. niti ne pozna sklica plačila (ker je to neka naša lokalna posebnost).
x

predi ::

Sklici niso lokalna posebnost, samo sheme imamo drugačne. Smo že obdelali enkrat v tej temi.

Kaj ko bi pogovor o drugi plačilni kartici preselili tam kamor sodi in prenehali smetiti tukaj?

satfinder ::

Iz N26 ---> na mBills: euri prisli v nekaj urah. -)
Korak do konca in Naprej :).

dunda ::

Tudi iz NLB je običajno v uri ali dveh (če je seveda "delovni čas").
https://www.kacnje.eu
««
6 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačevanje z mobilnim telefonom

Oddelek: Mobilne tehnologije
495643 (83) blink
»

VALÚ vs. Mbills

Oddelek: Mobilne tehnologije
225169 (1701) Badwolff
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943962 (16534) Excavator
»

Osebni račun katera banka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8521563 (11602) kriko1
»

Placevanje poloznic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8921352 (16941) drekodovce

Več podobnih tem