» »

Nekaj mi briše disk

Nekaj mi briše disk

torentino ::

Pozdravljeni,

imam 4 leta staro mašino, MB Asrock H67M, i7 proc, 8GB rama. Brez kakih opozoril je crknil disk, WD750GB,
slišati je bilo, kot da nekako izgublja obrate. Priklopil nadrugo mašino preko USB-ja, vidi dve particiji ampak piše RAW data. Mislim si, dobro, pač crknil, kupim drugega naložim KUPLJENE winse. Naložilo, šlo na update, nakladalo, neke stalne napake 0x80240fff, reštartalo, znova RAW disk. menjal sata kabel, isto, preložil na druge sata porte, isto. Enkrat ali dvakrat sem ga celo naložil, delalo nekaj ur, se posodobilo, nato znova isto. Edina stalnica preden krepne se mi zdi, kot da bi nekaj v kompu izguljalo obrate, niti nsem več prepričan, da disk. Menjal napajalnik, ista pašta.Nekako mi zmankuje idej, imate vi kakšno? Mobo ni ravno več dosegljiva, pa tudi tako experimentiranje rata drago počasi,,,,

Tomay ::

Stestiraj osnovne komponente. Memtest, poišči kak live linux za testiranje hw.

Si preveril, če je prejšnji disk res crknil lahko, da je samo računalnik pokvaril podatke na njem.
Voodoo 4Ever

Ahim ::

Vrzi disk v smeti.

r3dkv1c4 ::

Posodobi tudi razmisljanje.....hdd za sistem v 2018?

A ni to razmisljanje malo za leseno zlico?

SimplyMiha ::

HDD je za trajnejšo hrambo podatkov. SSD to še ni.

sandmat ::

torentino je izjavil:

Pozdravljeni,

imam 4 leta staro mašino, MB Asrock H67M, i7 proc, 8GB rama. Brez kakih opozoril je crknil disk, WD750GB,
slišati je bilo, kot da nekako izgublja obrate. Priklopil nadrugo mašino preko USB-ja, vidi dve particiji ampak piše RAW data. Mislim si, dobro, pač crknil, kupim drugega naložim KUPLJENE winse. Naložilo, šlo na update, nakladalo, neke stalne napake 0x80240fff, reštartalo, znova RAW disk. menjal sata kabel, isto, preložil na druge sata porte, isto. Enkrat ali dvakrat sem ga celo naložil, delalo nekaj ur, se posodobilo, nato znova isto. Edina stalnica preden krepne se mi zdi, kot da bi nekaj v kompu izguljalo obrate, niti nsem več prepričan, da disk. Menjal napajalnik, ista pašta.Nekako mi zmankuje idej, imate vi kakšno? Mobo ni ravno več dosegljiva, pa tudi tako experimentiranje rata drago počasi,,,,


em ... kaj pa če je disk crknil? ;) verjetno ti bo že SMART v biosu povedal, da disk ni več uporaben

GupeM ::

Niste prebrali, da je menjal disk, pa je bilo z drugim diskom isto?

thom4s ::

RAM? Kabel?

sandmat ::

GupeM je izjavil:

Niste prebrali, da je menjal disk, pa je bilo z drugim diskom isto?

ups, preskočil to informacijo.

Sklepam, da je tudi drugi HDD disk rabljen (glede na velikost)?

Baja ::

edino kar se nisi poskusil so rami in proc. glede na tisto 0x napako bi znali biti krivi prav rami. probaj z drugimi. če jih nimaš, vzami ven rame in z radirko poradiraj kontakte. večkrat pomaga ;)

AndrejS ::

Videl že da je crknil disk kontroler na plati. Pri instalaciji winsow so izginjale datoteke - tako da instalacija ni uspela

Ahim ::

GupeM je izjavil:

Niste prebrali, da je menjal disk, pa je bilo z drugim diskom isto?

Ne, to si prebral samo ti - OP je napisal, da je isti (defektni) disk stlacil v drugo masino preko USB in da je tam spet videl isto (torej da disk sam od sebe "izgublja" podatke, torej je defekten).

Baja ::

Ahim, preberi še enkrat.

pač crknil, kupim drugega

GupeM ::

Ahim je izjavil:

GupeM je izjavil:

Niste prebrali, da je menjal disk, pa je bilo z drugim diskom isto?

Ne, to si prebral samo ti - OP je napisal, da je isti (defektni) disk stlacil v drugo masino preko USB in da je tam spet videl isto (torej da disk sam od sebe "izgublja" podatke, torej je defekten).

Ne, to smo prebrali vsi fukcionalno pismeni.
Mislim si, dobro, pač crknil, kupim drugega naložim KUPLJENE winse.

Riff ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Posodobi tudi razmisljanje.....hdd za sistem v 2018?

A ni to razmisljanje malo za leseno zlico?


odvisno od potreb za ene še vedno zadostuje stari dobr HDD

r3dkv1c4 ::

Riff je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Posodobi tudi razmisljanje.....hdd za sistem v 2018?

A ni to razmisljanje malo za leseno zlico?


odvisno od potreb za ene še vedno zadostuje stari dobr HDD

Ja se strinjam.
Ampak, da ti pa crkne hdd in greš kupit ponovno hdd za sistem....to pa je debilizem.

Baja ::

zakaj? mogoče rabi prostor, ne hitrosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik in problem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
504478 (3581) solatko
»

Problem z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
404692 (3552) jonystar
»

vgradnja novega diska v prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
343808 (3220) m0LN4r
»

Trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9612153 (10127) radmannsdorf
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8724815 (21570) Jst

Več podobnih tem