» »

Kaj bi bilo na sebi boljše nositi Leatherman Ali victornox ?

Kaj bi bilo na sebi boljše nositi Leatherman Ali victornox ?

Falcondor ::

Kaj vi mislite da je boljše imeti na sebi za day to day ali EDC? tudi alternativne firme npr GERBER ali podobne ki delajo večnamenska orodja

Isotropic ::

ne rabiš tega pri sebi, mogoče v avtu

Falcondor ::

Isotropic je izjavil:

ne rabiš tega pri sebi, mogoče v avtu

Hvala za mnenje ampak jaz bolj iščem predloge za firmo
(nisem jezen "triggered")

Isotropic ::

poj pa mej malo škatlo z orodjem not raje

next3steps ::

Odvisno za kaj. Za majhne pizdarije je vsak šodr v redu, za večje pa vse pogrne.

simon2704 ::

Leatherman Ali victornox?

oboje si omisli!:D

noraguta ::

Dej nč od tega nož pa klešče najraj dvoje šipalke pa papagajke. Tist šit v enem kompletu je jebza deco.pa mkgavrje itak...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Unknown_001 ::

Fabrški skalpel, fajrcajg pa kombinirke.

koyotee ::

Bear grylls
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

IkeaAi ::

Edini pravi švicarski nož:



Zelo ugoden na Amazonu!

lonz ::

Imel sem kar nekaj švicarjev, sedaj pa prisegam na leathermana. Za v službi mi veliiiiikokrat pride prav, da je one-hander + da ima klešča. Robusten, zanesljiv in life time warranty (pošlješ v centralo v nemčijo in ti zamenjajo poškodovan del in vrnejo; ne rabiš računa met. Ne menjujejo pa screwdriver bits in podobno). Imam leatherman wave, ker ni preobavten v žepu in je z mano non stop
...arrrrrr, shiver me timbers...

Falcondor ::

lonz je izjavil:

Imel sem kar nekaj švicarjev, sedaj pa prisegam na leathermana. Za v službi mi veliiiiikokrat pride prav, da je one-hander + da ima klešča. Robusten, zanesljiv in life time warranty (pošlješ v centralo v nemčijo in ti zamenjajo poškodovan del in vrnejo; ne rabiš računa met. Ne menjujejo pa screwdriver bits in podobno). Imam leatherman wave, ker ni preobavten v žepu in je z mano non stop

Hvala bogu nekdo ki misli tako kot jst in mi je dal DEJANSKO MNENJE drugi bi se rabili učiti od njega. hvala
=unique signature=

Matek ::

Poglej si tale roundup na wirecutterju.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Unknown_001 ::

Evo ti moje mnenje.

To so igračke ki večino časa počivajo v žepu ali pa jih maš za razkazovat. Ko pa rabiš kaj konkretnga odrezat, odtegnt so pa en drek.

Imel Gerberja, Mel Victorinox pa nobeno orodje ki ga imam doma ni tok prahu gostilo na sebi kot todvoje.

Em... to se ne nosi NA sebi ampak v vajžarju. Razen če si po naturi exhibicionist, si ga pa na čelo zalimaj.

Zgodovina sprememb…

Arctander ::

Meni je že oboje prišlo prav. Victorinox (tamali) je redno v uporabi na izletih, v hribih, itd. kot nož, zobotrebec, odpirač flaš, pinceta ... Imam pa tudi kopijo Leathermana, ki jo imam vedno v ruzaku s sabo in mi je že večkrat prav prišla, ko je bilo treba kaj odšraufat in ni bilo nič drugega za vzeti v roke. Tudi PC-je sem že šraufal z njo :)

simon2704 ::

Falcondor je izjavil:

lonz je izjavil:

Imel sem kar nekaj švicarjev, sedaj pa prisegam na leathermana. Za v službi mi veliiiiikokrat pride prav, da je one-hander + da ima klešča. Robusten, zanesljiv in life time warranty (pošlješ v centralo v nemčijo in ti zamenjajo poškodovan del in vrnejo; ne rabiš računa met. Ne menjujejo pa screwdriver bits in podobno). Imam leatherman wave, ker ni preobavten v žepu in je z mano non stop

Hvala bogu nekdo ki misli tako kot jst in mi je dal DEJANSKO MNENJE drugi bi se rabili učiti od njega. hvala


da bolje pojasnim, victorinox je bolj namenjen za izlete, kampiranje, imaš pa toliko modelov, da premisli najprej pri katerih opravilih bi potreboval orodje in bi bilo bolj tebi pisano na kožo (sploh pri victorinoxu imas cel kup modelov), ali potrebuješ npr herculesa (cel kup orodij) ali pa kaj manjšega in lažjega npr. spartan?

leatherman pa je namenjen za opravila okoli hiše, brkljanje in survival tool (npr. signal) sam imam leatheman wave in mi je super, ima zaporo vseh rezil (liner lock), kar je zame eden pomemben faktor pri odločitvi o nakupu, marsikateri zložljivi nožek tega nima in se lahko resno porežeš ob prvi nerodnosti

tule si poglej primerjavo dveh paradnih konjev obeh firm, sam še vedno zagovarjam, da si omisli oboje, ker ti bo oboje prišlo zelo prav

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

Falcondor je izjavil:

lonz je izjavil:

Imel sem kar nekaj švicarjev, sedaj pa prisegam na leathermana. Za v službi mi veliiiiikokrat pride prav, da je one-hander + da ima klešča. Robusten, zanesljiv in life time warranty (pošlješ v centralo v nemčijo in ti zamenjajo poškodovan del in vrnejo; ne rabiš računa met. Ne menjujejo pa screwdriver bits in podobno). Imam leatherman wave, ker ni preobavten v žepu in je z mano non stop

Hvala bogu nekdo ki misli tako kot jst in mi je dal DEJANSKO MNENJE drugi bi se rabili učiti od njega. hvala

Sem ti spisal dejansko mnenje s katerim se strinjajo vsi katere poznam, ki ga uporabljajo na dnevni bazi profesionalno.
Za majhne zadevice fin, za ostalo pa na meji neuporabnega.
V rokah sem imel enega mal dražjega za okrog 170 evriča.

Zgodovina sprememb…

Vanich ::

Imam Leathermana Charge TTi in SuperTool 300. Poleg tega imam še en Victorinox, ki je dosti podoben Herculesu, samo, da je bil delan za nizozemsko vojsko - serijska številka na rezilu, itd, itd...(decades ago discontinued - ga ne dobiš nikjer več)
EDC nosim Charge TTi (SuperToll 300 je dosti večji in predvsem težji) in se zelo dobro obnese v vsakodnevnih manjših (p)opravilih - v pisarni, doma, na avtu, v naravi, na pikniku, itd, itd...
Daleč od tega, da bi bil uporaben samo za čisto majhne zadeve, samo, smreke pa tudi ravno ne boš podiral z njim, niti zamenjal gosenico na Caterpillarju - kdor to misli, je bedak.
Z SuperTool 300 se pa lahko lotiš tudi relativno večjih zadev - dosti bolj robustna zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kuhinjski noz iz Kitajske Ali...

Oddelek: Loža
295041 (2212) AgiZ
»

leatherman multi tool

Oddelek: Loža
163235 (2483) noraguta

Vsakodnevno nošenje noža (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16151385 (46545) dzinks63
»

Kje dobiti žepno orodje?

Oddelek: Loža
51231 (412) pizdindim

Več podobnih tem