» »

Varilni aparat

Varilni aparat

1
2
»

nurse013 ::

Machete je izjavil:

Delkleta in fantje, kje je razlika med 90 in 900 eurskim švas aparatom? Iščem nekaj za domača popravila in kako preprosto železno konstrukcijo. Računal sem na elektrode, ker sem postal strokovjak, ko dem gledal strica, ko sem bil majhen. Z raznimi plini se ne bi rad ubadal in nabavljal, ker morda bom rabil 1x na 2 leti. Mi lahko kdo linka nekaj tja do 200 eur. Hvala.

Pusti,daj nekomu zavarit
:)
you gotta be kidding me...

Machete ::

Kot da je raketna znanost dve cevi skupaj zvarit, daj raje pomagaj pri direktnih vprašanjih. Nimam dveh levih rok, tako da desna čaka novih izivov in hobijev.. A 300A pride prav, ali je 250A dovolj? Večina teh malih škatlic je do 250A.. Kateri parameter iz specigikacij je še pomembno gledati?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Do 150 A trajno je čez glavo dovolj! Npr. Jadran 3,25 mm se vari od 110A do 135A, 2,5 mm pa še precej manj.

Machete ::

Hvala za konkreten odgovor.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

DOOM_er ::

Machete je izjavil:

Kot da je raketna znanost dve cevi skupaj zvarit, daj raje pomagaj pri direktnih vprašanjih. Nimam dveh levih rok, tako da desna čaka novih izivov in hobijev.. A 300A pride prav, ali je 250A dovolj? Večina teh malih škatlic je do 250A.. Kateri parameter iz specigikacij je še pomembno gledati?


bil bi presenečen, težko je zavarit dve cevi skupaj tako da je lepo prevarjeno in da na notranji strani zadeva ni kosmata :D
Robots will steal your job. But that's OK

Machete ::

Verjamem, in ne podcenjujem znanja izkušenih mojstrov.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Fantje no dekleta, ko se spravljate varit, se zelo splača vložiti nekaj časa in truda v pripravo zvarnih robov. Pri malo večjih debelinah je dobro robove posneti s kotno brusilko tako, da tvorita varjenca med seboj varilni žleb V oblike in podobne zadeve. Že navadne vodovodne cevi so lep primer za to. Če jih pa lahko med varjenjem vrtiš okoli njihove osi tako, da variš vedno blizu zgornje točke loka, potem je možnost za izdelavo lepega, dobro prevarjenega in vodotesnega zvara veliko večja. Hudič pa je, ko moraš variti "na terenu" v kakšni čudni legi....

LP

Jože

DOOM_er ::

ni zastonj če ti varjenje cev na cev pod kotom 45 od spodaj navzgor pokrije praktično vse lege pri certificiranju za TIG ISO standard
Robots will steal your job. But that's OK

Machete ::

Tole sem vzel: http://www.bolha.com/stroji-orodja/elek...
Če rabi kdo kakšno naftno ploščad pod vodo popravit, veste koga poklicat od jutri naprej.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

borisk ::

nevem zakaj so sicer namesto C napisali H, če pa vsi vemo da so mislili CHINA tools :) Te imam na speeddial #1, ko bom rabu.

d0rK ::

Varilni aparat za nekoga, ki ima rad različno orodje in se želi naučiti te veščine za enostavna opravila doma..

Tale telwin, bo OK? TELWIN TECNICA 211/S

Machete ::

Za okol bajte čist vredu, kaj mu pa manjka. Edino kake 100-150 eur je predrag. Enake škatlice dobiš že za 100+
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

d0rK ::

Verjetno s slabšimi specifikacijami.

Avenger ::

Čist ok. Telwin so kr dobri, ni pa tale nič posebnega. Če bi hotel več, gre cena hitro gor... z več mislim na AC varjenje - aluminij, več moči in več nastavitev. Kar se mene tiče bi rabil samo MIG in AC/DC TIG. Za domačo uporabo seveda zadostuje tudi MMA namesto MIG. Jaz sem lani kupil star Millerjev MIG in mi je ful žal da nisem že pred leti... če maš kaj za popravljat naj ti ne bo škoda denarja, kupi dober stroj in ga boš mel cel lajf.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

d0rK ::

Bral sem da je mig sicer super, ampak da ma svoje omejitve (delo zunaj, kaksna ograja ki je v beton ze vzidana) pa veliko večji strošek. Žica, mazila, pištole, plin (celo različni za različne kovine?).

Najraje bi MMA/MIG kombininiran stroj. Ampak to so pa že po 450.

šernk ::

sam ne kitajcev kupovat pa bo. Mi smo enega profi kitajca vzel MIG/MAG pa lahko povem samo da...stal je skor 3k eur ma ni vreden niti 500eur.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

borisk ::

ravno obratno, ne kupovat "slovence" ali "nemce", ker to niso, ampak kupi poštenega kitajca.
Me prav zanima kakšnega kitajca ste kupili za 3k€ pa ni bil vredu? za tak denar dobiš že WTLov miltiMIG 500A z vodnim paketom in hladilnikom in 100% interminenco pri 400A!!

gruntfürmich ::

če imaš preveč denarja in veselje bi bilo zanimivo vzeti en tig trafo, na katerega lahko namestiš podajno škatlo in ga imaš kot navadnega, mig/mag in tig :)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

borisk ::

ne gre tako enostavno, pri tig in MMA rabiš drugačno karakteristiko varilnega izvora kot pri MIG/MAG. Pri tigu sam ročno reguliraš napetost obloka (dolžina obloka premo sorazmerna napetosti obloka) tok pa je bolj kot ne fiksen (CC mode), MIG/MAG pa je CV postopek, kjer naprava z hitrostjo žice sama regulira dolžino obloka nastavljeno dolžino obloka. CC na žici pride v upoštev pri kakšnem Tigu z vročo žico...

gruntfürmich ::

ampak kolikor sem gledal določene trafote je to vse možno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

borisk ::

niti ne, preberi tole:
https://www.twi-global.com/technical-kn...

karakteristika transformatorja je odvisna od oblike jedra transformatorja in načina motlanja žice okoli tega jedra, tako da to z enim tranformatorjem ne gre.

Je pa to lažje narediti z stikalnim napajalnikom, kjer lahko z pomožjo krmilne elektronike preklapljaš med CC (konstantni tok) in CV (konstantna napetost) načinom. Tudi same napetosti so precej drugačne, pri TIGu želiš biti čim nižje, idealno pod 12V, medtem ko boš pri MAGu prišel tudi do 35V (odvisno od vrste obloka).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

Stari maček ::

borisk ::

za žganje elektrod doma več kot dober. kitajci so mi zraven varilske opreme, ki sem jo kupoval, ponujali tudi takšne aparate, 30$ ob naročilu 600kom. cena je pri goldiju malce višja, ampak takšnega inverterčka ne dobiš pri nas za 2x denar.

Stari maček ::

borisk je izjavil:

za žganje elektrod doma več kot dober. kitajci so mi zraven varilske opreme, ki sem jo kupoval, ponujali tudi takšne aparate, 30$ ob naročilu 600kom. cena je pri goldiju malce višja, ampak takšnega inverterčka ne dobiš pri nas za 2x denar.

Tako kot si napisal. Pred petimi leti je bila skoraj maska dražja...

šernk ::

Me prav zanima kakšnega kitajca ste kupili za 3k€ pa ni bil vredu? za tak denar dobiš že WTLov miltiMIG 500A z vodnim paketom in hladilnikom in 100% interminenco pri 400A!!


itak, kolk časa?

znamke pa ne bom omenjal, ker se gre pač za poslovne stvari. Ja na papirju je tudi naš kitajc boljši od Froniusa za 9k eur :)) Edino kar ne zastopim je zakaj po 3 mesecih ga rabimo samo še za sestavo, medtem ko Froniusa po 5ih letih še vedno za varjenje? 3-4 ure čistega varjenja na dan 6 dni v tednu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

borisk ::

jaka muda, povej kaj je crknal.
tudi pri meni v delavnici je za nekaj mercedesov froniusove opreme, pa tudi nekaj malega druge, tudi WTL AC-DC tigece, s katerim nimamo težav, pa mi problem povedat če kaj crkne.

šernk ::

saj mogoče da WTL je ok, vendar po izkušnji me ne prepričaš da ga kupim, ker ponavadi je itak en in isti proizvajalc te kitajske top shit robe pa sam nalepke menjajo.

si že delal na varilcih A-teste z WTL aparatom? oz. si že dal tak var na kakršen koli bolj temeljit pregled? penetracija, UZ?

sej crknilo ni nič, problem je sama kvaliteta vara. poroznost,...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

borisk ::

tisti čungalunga je res takšen, da ne veš točno kje je sestavljen, WTL pa ni ravno takšna firma, že to da po vsem svetu nastopa samostojno, pod enakim imenom veliko pomeni, mislim pa da na leto naredijo več kot 200k aparatov, tako da niso ravno garažni fušarji.

Drugače pa ja, pri meni delajo varilci ateste na aparatih ki jih uporabljajo vsakodnevno, tako da nekaj jih je delalo tudi na WTLu. Tudi nekaj rentgenov je šlo brez problemov skozi. Drugače pa je potrebno najprej povedati za kateri postopek varjenja gre, ampak me ne boš prepričal da je pri tigu znamka aparata bistveno vpliva na kvaliteto zvara, sploh pa na poroznost, rajši preglej plin, pa priključne cevi. se grem stavit da ti 95% varilcev v tvoji firmi ne loči na slepem testu enega aparata na drugem, če je ustrezno nastavljen (laško-union sindrom).

Glede na opisano varite MIG/MAG...

d0rK ::

sulaco ::

Boris. A potem priporočaš WTL acdc tig varilni aparat za varjenje 2mm aluminija za domačo uporabo? Katerega pa imate v delavnici?
Hvala za odgovor

borisk ::

vsekakor

Mi imamo 5 kom WTL TIG 200 E AC/DC PULSE in redno v uporabi 8ur. ima ga tudi en naš varilec ki ima popoldansko obrt in je tudi zadovoljen.
pa ne ga kupit kr nekje brek spleta, ker vidim da so cene kr navite, mislim da bi mogl bil okol 500€ za komplet.

d0rK ::

A res noben nima kakšnega mnenja glede tega mix mma/mig aparata? Za domačo uporabo ampak da je nekaj kar ne bo slo takoj v klinac.

BladE_ ::

Mene tudi zanima, če ima kdo, ki se spozna mnenje... Budget je ravno pravi za domačo delavnico.

Sicer pa če prav berem specifikacije... Ima 35% izkoristek, kar naj bi pomenilo, da za vsakih 3,5min varjenja čakaš 6,5min hlajenja... ??? Mislim, da je bilo omenjeno v temi "Hofer", tisti je imel le 10% in je nekdo to izpostavil.
Akcija - Reakcija

d0rK ::

Ja Intermitenca je slaba pri max moči ampak za večino opravil bi bilo dovolj že ene 160-180 kjer je verjetno možno skoraj varjenje brez prestanka. Ali?

borisk ::

ne pozabit da 100% interminenco ne rabiš niti pri robotski celici, kaj šele pri domači uporabi, dvomim da prideš do 35% v domači delavnici, poleg tega pa 250A ne boš velikokrat uporabljal pri 0,8mm žici pa še pri varesiju imajo enakega (višja cena) zato ti ga lahko tudi servisirajo.

V kakšnem drugem primeru pa bi ti priporočal da kontaktiraš eno od kar nekaj trgovin, ki imajo tudi servis, in jih vprašaj kaj dobiš za ta denar.

d0rK ::

Mah sej sem se nekako odločil da vzamem za začetek samo tistega telwina. Nekako mi deluje OK firma, za začetek bo MMA čist ok. Ko bo kakšne potreba in več znanja bom pa vzel nek namenski mig stroj namesto enega kitajskega kombiniranega.

Aramis ::

Kakšni so kaj stanley varilni aparati? Gledam STAR7000, pa nikjer ne najdem podatka o intermitenci..

DOOM_er ::

 teh. podatki

teh. podatki

Evo, upam da je taprava slika.
Je pa slika s tega linka
Robots will steal your job. But that's OK

Linko ::

Kateri mma inverterski varilni aparat (znamko) priporočate 180-200A? Do 300EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

recmajkemi ::

A tole je za kaj?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

fikus_ ::

Da se varit marsikaj. Nikjer nisem našel koliko je intermitenca (ED). Za 200 eur in hobi OK. Not gredo samo 5 kg koluti žice, kar pride malo dražje, ampak za hobi ne rabiš več.
Nabavi si še samozatemnilno masko.

recmajkemi ::

hvala za info. Tudi masko sem nameraval.
Ravno preveril povsod razprodano. Ga ujamem naslednjič.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri varilni aparat - začetnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13941586 (4056) Motion
»

varilni aparat - kaj kupit? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7924704 (18014) gruntfürmich
»

Prosim za nasvet ob nakupu varilnega aparata

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
67132 (6891) pavl
»

Inverterski varilni aparat ali CO2?

Oddelek: Loža
618278 (12222) cobrica
»

Pištola za varjenje + nastavki

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
398332 (7556) a13misko

Več podobnih tem