» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
11 / 96
»»

SmeskoSnezak ::

Lih za nakazila plac se sprasuje. Original racun (account/IBAN/itd. podatki) pri Revolut je GB (velika Britanija), kolikor se je ugotovilo.
@ Pusti soncu v srce... @

metalc ::

Najprej se pozanimajte, če so kakšne letne omejitve za top-up in kaj se zgodi ob morebitnem presežku. Meni namreč v profilu piše, da imam letno omejitev 15.000€, kar lahko ob prejemanju plače ipd. hitro presežeš.

kokica2000 ::

Letni limit ne obstaja več (https://community.revolut.com/t/annual-..., si pa Revolut pridržuje pravico, da občasno in po potrebi preveri izvor sredstev.

user4683 ::

sirotka je izjavil:

Denar že na računu, dobro urejeno.

Uporabljate revolut free ali plačljivi račun? Bi tud sam šel dol iz NLB, plačo prejemam tu zaradi kredita za hišo, bi pa za ostalo uporabil ali revolut ali n26

Imam Metal account. Ze samo zaradi zavarovanj za tujino se mi izplaca saj nekajkrat letno letim izven EU.

barakus ::

Lahko poveš kaj več o tem zavarovanju? So kakšne omejitve? Jaz se vedno bojim, da če se ti dejansko kaj zgodi šele takrat ugotoviš koliko neko zavarovanje velja, kar je pa prepozno ;(

user4683 ::

Omejitev je cel kup, vendar so precej podobne drugim podobnim zavarovanjem. Najbolj pametno si je prebratipogoje. Recimo potovanje ne sme biti daljše od 40 dni, v zadnjih 12 mesecih ne smeš biti več kot 183 dni zunaj domače države itd. Cel kup pogojev kaj in na kakšen način lahko delaš (pri športnih aktivnostih) itd. Za moje potrebe vsaj na papirju izgleda OK, v praksi pa upam da ne bo potrebno preverjat :)

zk_eu ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Ima kdo Revolut kot primarno "banko"?


Jaz jo uporabljam kot neke vrste primarno banko. Vse položnice in nakazila izvajam preko Revoluta. Vsa nakazila iz Revoluta so v roku enega dneva. Včasih se zgodi, da moram kakšnemu Triglavu sporočiti, da sem pa vseeno že plačal v roku, ko mi pošljejo opomin, ker jim včasih ne zavede plačila (ne vem zakaj, ker včasih pa teh problemov ni). Drugače pa ni nobenih težav.

Ne prejemam pa plače na Revolut, ampak še vedno na svojo banko v Sloveniji, ki jo imam za nujne primere, ko moram kaj hitro prenakazati. Sicer si pa mesečno za tekoče stroške nakažem na Revolut in je to to.

Uporabljam ga v bistvu zato, ker ni nobenih provizij (pa četudi bi bile te na letni ravni samo okoli 30-40 EUR, nekaj je :) ). Prav mi pride tudi za tujino. Aplikacija je noro pregledna. In kar mi je pa najbolj všeč pa je, da mi odlive sortira in imam tako nekako pregled za kaj in kam gre največ denarja. :).
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

sirotka ::

Zdaj imam na računu €, je bolje, da si prek aplikacije konverzijo naredim v funte ali pustim in v UK normalno plačujem in sistem sam sproti vse uredi?

BuDi79 ::

sirotka je izjavil:

Zdaj imam na računu €, je bolje, da si prek aplikacije konverzijo naredim v funte ali pustim in v UK normalno plačujem in sistem sam sproti vse uredi?
Sam uredi.

Je pa res da je v nočnih urah in čez vikend tečaj funta +0,5%, tako da če menjaš enkrat tekom dneva lahko "prihraniš".

sirotka ::

BuDi79 je izjavil:

sirotka je izjavil:

Zdaj imam na računu €, je bolje, da si prek aplikacije konverzijo naredim v funte ali pustim in v UK normalno plačujem in sistem sam sproti vse uredi?
Sam uredi.

Je pa res da je v nočnih urah in čez vikend tečaj funta +0,5%, tako da če menjaš enkrat tekom dneva lahko "prihraniš".

hvala! Bom potem kar prek tega menjal sam, ne bi se rad opekel, kot se mi je nekoč že zgodilo :)

cvick ::

Pozdravljeni,

a se še komu dogaja, da ko odpre aplikacijo na androidu, revolut kaže napačno stanje na računu.
Zmeraj moram kliknit na stanje, da se mi odprejo podatki o računu, kjer prikaže pravi znesek na računu. Kukr, da se ne osveži.
Mam zadnjo verzijo aplikacije.

#000000 ::

Dans doživel fiasko na NLB banki KJER sem že polnil račun za Revolut (pač nočem da gre digitalno) kosem prišel sta bila dva pred menoj, ko sem odhajal jih je bilo vsaj PETNAJST + da so odpli tudi drugi šalter :)

Kuku lele, dam babi denar listek s podatki IBAN bic in referenco, čist se je zgubila, kam nakazujete ? V UK london, ja to bo 9 eur provizije, HM rečem prejšnji teden na istem šalterju druga gospa provizija 5 eur ?

Aja ? ok ja se da bomo zrihtal, čakte mal a je to vaš račun, in kera banka že, motil jo je LOYD v IBAN cifri, ja kot rečeno gre za Revolut spletno banko in to je to, naslov je 1 Canada square london.

BAba umrzne popolnoma, dobi klic od neke sodelavke ki je dejansko slišala kaj govoriva, in da to gre BP.Ž

Ona se je spet zgubila, kdo komu nakazuje ? Ja jest polagam gospa, račun je od spletne banke v Londonu, ni na moje ime, referenca odloča kam na kater račun bo legel denar ?

AHA okay, ja to bo 20 eur provizije veste ?

Ja kako če je bilo 7 dni nazaj na istenm šalterju za 900 tokrat samo 400 eur 5 eur provizije ?

Aha aja a tako, okay bomo naredili po skeniranju osebne naloga nekako plačam 405 eur in je konec, zašvicu sem se full :)

In odvrnem ZDEJ SEM 1000000% da niste v NLB oprali Milijarde dolarjev iz Irana !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ženska se malo nasmeje, cela vrsta pa v krohot, bilo jih je vsaj petnajst če ne več, pa ja NE GRE oprat milijarde če nis sposoben ene jebene transakcije opravit v pol ure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

kokica2000 ::

Pa mamicu, a res ne gre drugače, kot stat v vrstah in težit tetam na šalterju. Jaz za nakazilo na Revolut še nikoli nisem stal v vrsti in nikoli nisem plačal provizije, pa nakazujem (top up-am) večkrat mesečno.

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

če pa noče digitalno no, ti tega sploh ne štekaš no...

5€, živci in cel kup cajta stran vrženega za moje pojme, ampak OK, vse to je tvoje.

#000000 ::

kokica2000 je izjavil:

Pa mamicu, a res ne gre drugače, kot stat v vrstah in težit tetam na šalterju. Jaz za nakazilo na Revolut še nikoli nisem stal v vrsti in nikoli nisem plačal provizije, pa nakazujem (top up-am) večkrat mesečno.


ti pač KOKICA ane jest sem pa nekdo drug, razlogi niso važni, ampak zame pomembni. Če zate ne zame SO, ti se lahko pa postaviš v vrsto kjer kostanj prodajajo in med čakanjem nakežeš en miljon, jest ne bom, bom pa verjetno stal za tabo v versti za kostanj, ker moja nečakinja rada lušči kostanj, ampak samo zarad nje bom stal v tej vrsti.

Drugač na banki opravim z odliko, v 3 minutkah, enkrat na 3 leta sem tam, drugač me ne vidijo, spoloh na NLB :)

#000000 ::

buttcrack je izjavil:

če pa noče digitalno no, ti tega sploh ne štekaš no...

5€, živci in cel kup cajta stran vrženega za moje pojme, ampak OK, vse to je tvoje.



Aja še to, nočem digitalno recimo, a je to VZROK da nesposobne babnce na šalterjih NE znajo digitalno ? Ker to delajo že recimo od vsaj Sarajevske olimpijade leta 84 ? OZ bi mogle znati to narest v šusu, se pravi ti jih zagovarjaš ?

Ajde nehi beletat, tako transakcijo mora znat POKOJKNA bančna uslužbenka na pamet sprovest. Da o aktivni ne izgubljam besed.

Mare2 ::

kokica2000 je izjavil:

Pa mamicu, a res ne gre drugače, kot stat v vrstah in težit tetam na šalterju. Jaz za nakazilo na Revolut še nikoli nisem stal v vrsti in nikoli nisem plačal provizije, pa nakazujem (top up-am) večkrat mesečno.


Če top up-aš, verjetno imaš Revolut kot sekundarno kartico. :)

perci ::

5 eur na SEPA nalog je rop pri belem dnevu. Obstajajo bistveno cenejše možnosti kot NLB.

Mare2 ::

perci je izjavil:

5 eur na SEPA nalog je rop pri belem dnevu. Obstajajo bistveno cenejše možnosti kot NLB.


Morda ne obstoja Delavska hranilnica v vsaki vasi. :)

49106 ::

kokica2000 je izjavil:

Pa mamicu, a res ne gre drugače, kot stat v vrstah in težit tetam na šalterju.


Pazi to. Bančni uslužbenki je težil s SEPA transkacijo.

miko22 ::

Če stojiš 5 minut v vrsti, pa plačaš 5€ za nekaj kar lahko storiš takoj in zastojn, mora res biti nekaj narobe s tabo.

49106 ::

Ne posplošuj in še pomembneje, ne bodi bedak.

buttcrack ::

#000000 je izjavil:

buttcrack je izjavil:

če pa noče digitalno no, ti tega sploh ne štekaš no...

5€, živci in cel kup cajta stran vrženega za moje pojme, ampak OK, vse to je tvoje.



Aja še to, nočem digitalno recimo, a je to VZROK da nesposobne babnce na šalterjih NE znajo digitalno ? Ker to delajo že recimo od vsaj Sarajevske olimpijade leta 84 ? OZ bi mogle znati to narest v šusu, se pravi ti jih zagovarjaš ?

Ajde nehi beletat, tako transakcijo mora znat POKOJKNA bančna uslužbenka na pamet sprovest. Da o aktivni ne izgubljam besed.

futraš jih... jaz ne hodim na banko, ne plačujem provizij in jih ne zagovarjam.

zarad mene če so na sončni, sploh ta nesposobne...

49106 ::

In kaj zdej, če jih futra?

buttcrack ::

Dokler jih bo futral, bodo naše banke v prazgodovini z oderuškimi stroški.

Sicer pa je v slo žal tako kot je, vsak počne kar želi, odgovornosti pa ne čuti nihče.

OK.d ::

Kdo že posluje nedigitalno, aha ...:D
LPOK.d

Ales ::

Včeraj sem poskusil uporabiti Revolut na Hrvaškem, na avtomatu za plačilo cestnine, no go. V aplikaciji piše, da je avtomat poskusil izvesti "swipe payment", torej plačilo z uporabo magnetnega traku, kar je pri meni blokirano.

Zdaj, ali je error v aplikaciji točen ali ne, težko rečem, je pa malo čudno.

V vednost, če bo še kdo poskušal...

bastadu ::

Pri meni isto poleti na Hrvaškem.

Mare2 ::

Ales je izjavil:

"swipe payment", torej plačilo z uporabo magnetnega traku, kar je pri meni blokirano.


V aplikaciji lahko to znova omogočiš.

Ales ::

A bejš? ;)

OvCa77 ::

Vsi ti stari avtomati uporabljajo swipe za transakcije.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

kokica2000 ::

Če kdo še ne ve. Ta teden je prva kartica popolnoma zastonj (ni poštnine). https://twitter.com/RevolutApp/status/1...

L1nK ::

apple tudi ne sprejme revolut kartic, piše, da kartica ni registrirana v SLoveniji. sem jo skušal dodati v apple id payment options. kako se pa sploh pošlje denar z revolut accounta? malce megleno je vse skupaj. recimo, da hoče poslati 5EUR na NLB prepaid mastercard. imam 10 EUR na računu in dve kartici, eno fizično, ki pride kmalu po pošti, eno pa virtualno. obe visa standard. kako izvedem transakcijo?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

Lonsarg ::

To pol ni problem Revoluta ampak Appla da ne sprejme kartice, ker je iz Anglije. Zgleda hočejo da je država kartice in Accounta ista.

Pošiljanje na druge račune delaš pa preko standardnega Sepa nakazovanja v meniju Payments/Bank Transfer, torej preko TRR po domače.

L1nK ::

hvala
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

delfinus ::

Kako dolgo ste cakali na fizicno kartico Revoluta? Cakam ze od 13.11. Sicer se mi nikamor ne mudi, ampak prasam, ce je pocasnost posiljanja njihova vrlina?

lp, d.

Mare2 ::

delfinus je izjavil:

Kako dolgo ste cakali na fizicno kartico Revoluta? Cakam ze od 13.11. Sicer se mi nikamor ne mudi, ampak prasam, ce je pocasnost posiljanja njihova vrlina?

lp, d.


Morda dobiš v ponedeljek. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

BC3 ::

c0ck4m0u53 je izjavil:

Ko omenjaš bančno kartico, a imaš v mislih Maestro kartico? Vem, da je butasto vprašanje, ampak a vpisuješ številko na hrbtni strani kartice, ker na prvi strani je napisan tvoj IBAN oziroma številka tvojega bančnega računa (SI56...)? Številka moje Maestro kartice je 19- mestna za razliko od VISA/ MC kartic kjer so 16- mestne.

Enako kot @miko22 imam račun odprt pri Sparkasse in gre skozi brez problema, za CVS pa vtipkam tri ničle.

c0ck4m0u53 je izjavil:

Poizkusi z vnosom 000, meni na Sparkasse Maestro deluje.

kakšna ideja zakaj ne dela? je treba kaj vklopiti na banki? poskusil sem z 000 za cvc...

BuDi79 ::

BC3 je izjavil:

kakšna ideja zakaj ne dela? je treba kaj vklopiti na banki?
Če imaš NLB je treba. SMS sporočila.

sirotka ::

Meni tudi ne deluje, pa imam SMS sporočila, očitno mi niso še vklopili online plačil? Bi najraje imel kar direktno vezano na kartico in je...brez nakazil

Mare2 ::

Mene zanima, če je možno TOPUpat Ide@l Mastercard kartico.

Sem dal unsubscribe Revolut reklamnih email sporočil. Upam, da bom v tej temi obveščen o vseh novostih. :)


https://www.sberbank.si/osebne-finance/...

modelno1 ::

Na Revolut iz Ide@la gre bp. Prvič rabiš generator kode za Mastercard Secure, pol gre pa brez tega. Povprašaj pri Sberbank, kje ga dobiš.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

PARTyZAN ::

Lonsarg je izjavil:

To pol ni problem Revoluta ampak Appla da ne sprejme kartice, ker je iz Anglije. Zgleda hočejo da je država kartice in Accounta ista.

Pošiljanje na druge račune delaš pa preko standardnega Sepa nakazovanja v meniju Payments/Bank Transfer, torej preko TRR po domače.


Jaz sem za svoj AppleID uspešno uporabil Mastercard od N26, kljub temu da imam naslov slovenski.

OK.d ::

Spet so do božiča podaljšali akcijo za zastonj kartico.
LPOK.d

cappy ::

kako plačam plačilni nalog (položnico) z revolut? hvala

terryww ::

cappy je izjavil:

kako plačam plačilni nalog (položnico) z revolut? hvala

Referenco daš v "Message".
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

cappy ::

mi lahko opišete celi postopek prosim? sem bolj neroden in ne bi rad kaj narobe naredil, ker denar nazaj dobiti je težje kot pravilno nakazat... hvala in lp

Killermode ::

cappy je izjavil:

mi lahko opišete celi postopek prosim? sem bolj neroden in ne bi rad kaj narobe naredil, ker denar nazaj dobiti je težje kot pravilno nakazat... hvala in lp

Odpreš app Revolut na telefonu->se prijaviš->Klikneš spodaj na payments->Bank Transfer(na vrhu)->Klikneš na + v krogu Add new beneficiary-> Izbereš to another person ali to a business (odvisno kaj želiš)-> Izbereš državo ter valuto-> vpišeš ime ki bo lahko za tebe -> IBAN ja bančni račun ter BIC (oboje najdeš na položnici BIC banke lahko tudi na internetni strani od banke)->ko imaš shranjeno klikneš na ime ki si ga prej vpisal->vpišeš količino denarja-> vpišeš pod message referenco->pregledaš in potrdiš

cappy ::

najlepša hvala za pomoč... super opis...

pe3c ::

Zdravo, ali kdo dela top-up Revolut z maestro delavske hranilnice?
Hvala za info.


Uradni odgovor delavske hranilnice:
Stranki, ki želi uporabiti Maestro na spletu, moramo aktivirati SMS storitve in pa e-comm limit.

Kartica nima CVC2 kot Mastercard, zato je ni možno uporabiti na spletnih mestih, kjer je to obvezen podatke. Eno od teh je Revolut. Lahko uporabi Mastercard kartico ali pa #direct debit#, se pravi plačilni nalog SEPA za nakazilo
««
11 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
605135984 (1779) J.McLane
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562133149 (7913) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617121750 (11055) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261110261 (38182) Andro457

Več podobnih tem