» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
12 / 96
»»

BC3 ::

BuDi79 je izjavil:

BC3 je izjavil:

kakšna ideja zakaj ne dela? je treba kaj vklopiti na banki?
Če imaš NLB je treba. SMS sporočila.
na sliki se vidi, da je banka sparkasse, zato sem tudi citiral dve osebi kateri pravita, da jima tam deluje...

pe3c ::

Res ni se nihce poskusil delati top up z maestro kartico delavske hranilnice?

Hvala za odgovor!

modelno1 ::

Meni ni šlo, nimam pa vklopljenih varnostnih SMSov na Maestru.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

kokica2000 ::

Predvsem morajo biti za dotično kartico aktivirana spletna plačila. Katere varnostne tehnologije se pri tem uporabljajo, je druga stvar.

BC3 ::

BC3 je izjavil:

c0ck4m0u53 je izjavil:

Ko omenjaš bančno kartico, a imaš v mislih Maestro kartico? Vem, da je butasto vprašanje, ampak a vpisuješ številko na hrbtni strani kartice, ker na prvi strani je napisan tvoj IBAN oziroma številka tvojega bančnega računa (SI56...)? Številka moje Maestro kartice je 19- mestna za razliko od VISA/ MC kartic kjer so 16- mestne.

Enako kot @miko22 imam račun odprt pri Sparkasse in gre skozi brez problema, za CVS pa vtipkam tri ničle.

c0ck4m0u53 je izjavil:

Poizkusi z vnosom 000, meni na Sparkasse Maestro deluje.

kakšna ideja zakaj ne dela? je treba kaj vklopiti na banki? poskusil sem z 000 za cvc...

sem bil na banki, pravijo, da se ne da maestro kartice uporabljati za plačevanje preko spleta.

Banananjam ::

Ima banka tvojo telefonsko številko, ker ti mora Bankart poslati SMS s podtrditveno kodo?

odgovornost ::

Naročil in plačal za kartico, sedaj pa jih talajo zastonj :(. Sem pisal na support če mi povrnejo teh 10€ al koliko sem dal pa dobim same avtomatske odzive :(

amacar ::

Waw 6€ stane, ne bo konec sveta. Pač imajo promocije, če ti je preveč naročiš takrat ko delijo zastonj.

SmeskoSnezak ::

Radi bi opravili prenos GBP iz ene banke v GBP na Revolutu.

A treba vprasat na banko zakaj ne gre SEPA ali ima to kaj opravka tudi z Revolutom?


Tole treba izpolniti. Kaksni so podatki od Revoluta, ki jih treba vpisati, ce bo to potrebno?

*Non-SEPA Payment Outwards marked as - Charges to be paid by sender (OUR) will incur an additional € 25 fee

Balance
Available balance


Amount to transfer
Value date
Beneficiary's Bank
SWIFT Code
Other Clearing Code
Beneficiary's Account

IBAN *


Account Number

Beneficiary name
Beneficiary's Address

Information for Beneficiary
@ Pusti soncu v srce... @

kokica2000 ::

Revolut postaja čisto prava banka. https://twitter.com/RevolutApp/status/1...

Kaj to pomeni? Da bomo v prihodnje imeli zavarovana sredstva na računu (do 100000 EUR), limite, kredite in druge bančne produkte, skratka vse, kar imajo vse druge regulirane bančne institucije.

Če kdo še nima njihove kartice, do konca meseca ne zaračunavajo poštnine.

barakus ::

A do sedaj pa niso imeli tega? Hmmm...

N26 pa to kritje ima, ane?

Lonsarg ::

Ne do sedaj so bili nekaj vmes med banko in paypalom, bili so payments providers (nekaj regulacije in varovalk je, vsekakor pa ne toliko kot če so banka). Ta licenca je big deal, ne gre samo za kritje, čeprav morda kot navadni uporabniki to najbolj opazimo. N26 ima licenca za banko že dlje, je tudi starejši.

This reminds me, če paypal ne gre eno stopnjo naprej in začne ponujati dejanski TRR račun kot imata Revolut in N26 se mu slabo piše dolgoročno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

perci ::

caki mal, kritje je motalo biti ze prej sej si imel sredstva na pravem bancnem racub
nu od lloyds

BC3 ::

ali kdo ve kaj delam narobe, da si ne morem nakazati denarja na n26, niti ne morem npr. plačati položnice za telefon...?


esel ::

A1 bic(BACXSI22)
Meni deluje normalno.

perci ::

si oz de predpono zapisi v VELIKIH crkah

za bic pa ne vem, verjetno tudi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

BC3 ::

wow, nikoli ne bi pomislil na to, hvala! ampak računa za telefon pa še vedno ne morem plačati... zgleda, da je omejitev - vrednosti pod 2 evra ne moreš pošiljati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BC3 ()

modelno1 ::

Na A1/bob lahko z MC preko moj A1/bob plačaš.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

BC3 ::

super, uporabil virtualno revolutovo, takoj plačano :)

sparovcek2 ::

Se da preko Klika nakazati dena na Revolut ali le z kartico?

Killermode ::

sparovcek2 je izjavil:

Se da preko Klika nakazati dena na Revolut ali le z kartico?

Se da preko klika na UPN obrazcu.
V revolut app klikneš zgoraj levo na + v modrem krogcu-> spodaj na seznamu zbereš Bank transfer-> Local -> in vpišeš podatke v UPN obrazec

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Ali imaš lahko na Revolutu 2 fizični kartici vezani na isti račun? Na njihovem forumu sem bral, da ponujajo "rezervno" kartico, ampak so informacije stare, link, ki sem ga našel v tisti temi pa ni več aktualen.

Uporablja kdo mogoče tak setup?

Killermode ::

NikolormousB je izjavil:

Ali imaš lahko na Revolutu 2 fizični kartici vezani na isti račun? Na njihovem forumu sem bral, da ponujajo "rezervno" kartico, ampak so informacije stare, link, ki sem ga našel v tisti temi pa ni več aktualen.

Uporablja kdo mogoče tak setup?

Za takšna vprašanja je verjetno najbolje kontaktirati support. Ponavadi so zelo prijazni in hitri z odzivi.

user4683 ::

NikolormousB je izjavil:

Ali imaš lahko na Revolutu 2 fizični kartici vezani na isti račun? Na njihovem forumu sem bral, da ponujajo "rezervno" kartico, ampak so informacije stare, link, ki sem ga našel v tisti temi pa ni več aktualen.

Uporablja kdo mogoče tak setup?

Imas lahko. Sam imam dve fizicni kartici.

NikolormousB ::

Tnx. Pa lahko normalno plačuješ z obema hkrati, ne?

user4683 ::

Tako je

NikolormousB ::

Hvala.

pitar ::

Danes sem probal narediti top up z DH Maestro in ni šlo.
Pridem do koraka ko že vpišem enkratno geslo za transakcijo ampak transakcija ne uspe.
Če je imel kdo enako težavo in da je težavo uredil, prosim za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pitar ()

PARTyZAN ::

Ne moreš delat topupa z Maestro kartico. Tako kot je že nekdo pred mano napisal, si boš moral nakazati denar preko UPN obrazca.

amacar ::

Lahko topupaš z maestro (preverjeno na abanki) ampak rabiš omogočena spletna plačila na njej.

Mare2 ::

pitar je izjavil:

Danes sem probal narediti top up z DH Maestro in ni šlo.


DH nekaj centov računa, če hočeš poslovati preko spleta. :)

buneech ::

PARTyZAN je izjavil:

Ne moreš delat topupa z Maestro kartico. Tako kot je že nekdo pred mano napisal, si boš moral nakazati denar preko UPN obrazca.

Preverjetno deluje z Maestro Gorenjske banke, rabiš pa token za spletno plačevanje.

pitar ::

PARTyZAN je izjavil:

Ne moreš delat topupa z Maestro kartico. Tako kot je že nekdo pred mano napisal, si boš moral nakazati denar preko UPN obrazca.


"We currently support Mastercard, Visa, and Maestro cards"

Zakaj širiš dezinformacije? Ali si morda mislil izključno na DH Maestro?

PARTyZAN ::

Se posipam s pepelom, če je temu tako.

Mare2 ::

PARTyZAN je izjavil:

Se posipam s pepelom, če je temu tako.

PARTyZAN, nič hudega, važno da dela in da je transakcija brezplačna. Jaz grem rajši na kavico, kot da dam provizijo "oderuškim bankam" v SLO. :)
----
Mimogrede. Če bi rad kdo na novo odprl račun pri N26 in nanj prejel 10 EUR dobroimetja, naj mi piše na privat za prijavno kodo in link. :)

Kako prijaviti račun v tujini na FURS pa najdete na tem linku.
https://docs.google.com/document/d/1pfY...

OK.d ::

Za Revolut je podoben postopek prijave na FURS?
LPOK.d

modelno1 ::

Če si aktiviraš IBAN račun, ja, sicer ni treba.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

sparovcek2 ::

modelno1 je izjavil:

Če si aktiviraš IBAN račun, ja, sicer ni treba.


Preko klika sem si nakazal na IBAN na revolutu da sem si napolnil kartico. Potem morem sedaj prijaviti to kot bančni račun FURSU :o?

Matevzs1 ::

Kar prijavite račune, ker tudi če slučajno še nimate dodeljenega lastnega IBANa na Revolutu, vam ga bodo samodejno dodelili v kratkem. ;)

kokica2000 ::

@Mare2 A lahko prosim na kratko napišeš, kaj ima N26, kar Revolut nima, oz. zakaj bi nekdo, ki na novo odpira brezplačni spletni račun v tujini, raje izbral N26 kot Revolut.

perci ::

N26 ima bistveno bolj praktične omejitve glede dvigov.

b4d ::

N26 nima nadleznih notfikacij v stilu "YOU HAVE MONEY TO SPEND" v nakljucnih delih dneva...

Pises na support, Vlade obljubi da so promo notifikacije ugasnili, a temu ni tako, kaj kmalu te doleti nova potrosniska propaganda...

Ne mores pa kar vsega izkljucit, ker pac zelis prejemat porocila o uspesni/neuspesni transakciji.

Nasplosno se mi zdi N26 boljsa fintech resitev problema bancnistva, nekako bolj premisljeno se lotevajo in funkcije pocasi implementirajo. Revolut kar stanca vse noter, zraven pa samo cakam da bom kliknil enkrat dnevno pa reklamni video pogledal kot v igrah.

Pa prozorna kartica je lepsa :D

Matevzs1 je izjavil:

Kar prijavite račune, ker tudi če slučajno še nimate dodeljenega lastnega IBANa na Revolutu, vam ga bodo samodejno dodelili v kratkem. ;)


In kaksno stevilko za IBAN bos prijavil? Kaksno dokazilo prilozil?
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

metalc ::

b4d je izjavil:


In kaksno stevilko za IBAN bos prijavil? Kaksno dokazilo prilozil?


IBAN ima obliko GBxxREVO + še nekaj številk.

Za dokazilo greš v aplikaciji na EUR top-up via bank/wire transfer in narediš screenshot tistega dela, kjer je napisan ta IBAN in to, da si ti "beneficiary" (lastnik računa). Alternativno si daš za neko poljubno obdobje narediti izpisek za evrski del računa in daš PDF "sprintati" v svoj Google Drive. Tudi če v tistem obdobju ni bilo prometa, bodo v izpisku napisane tvoje generalije, t.j. tvoje ime, naslov in IBAN.

PrihajaNodi ::

Revolut ne omgoča depozitev če ima banka 3Ds security?

b4d ::

metalc je izjavil:

b4d je izjavil:


In kaksno stevilko za IBAN bos prijavil? Kaksno dokazilo prilozil?


IBAN ima obliko GBxxREVO + še nekaj številk.

Za dokazilo greš v aplikaciji na EUR top-up via bank/wire transfer in narediš screenshot tistega dela, kjer je napisan ta IBAN in to, da si ti "beneficiary" (lastnik računa). Alternativno si daš za neko poljubno obdobje narediti izpisek za evrski del računa in daš PDF "sprintati" v svoj Google Drive. Tudi če v tistem obdobju ni bilo prometa, bodo v izpisku napisane tvoje generalije, t.j. tvoje ime, naslov in IBAN.


Hvala za podroben odgovor, vem. Ampak moje sporocilo se nanasa na prejsnji komentar, kjer bi nekateri prijavljali račune, ki sploh še niso aktivni...
b4d.sablun.org

dukaric1991 ::

Če grem pod moj account in pod LOCAL mi piše da je Beneficary REVOULT LTD, pod SWIFT pa mi piše da sem jaz. Ali moram v tem primeru prijavit račun na FURS?

Mare2 ::

dukaric1991 je izjavil:

Če grem pod moj account in pod LOCAL mi piše da je Beneficary REVOULT LTD, pod SWIFT pa mi piše da sem jaz. Ali moram v tem primeru prijavit račun na FURS?


Na tem linku, ki sem ga dal zgoraj, kjer je zelo nazorno opisano poslovanje N26 kartice (glede prijave na FURSU pa so obveznosti skoraj identične)
https://docs.google.com/document/d/1pfY...

je tudi link do dokumenta FURS (vprašanja - odgovori), kjer je natančno opisana obveznost glede REVOLUT računa.
----------
Ali je potrebno prijaviti račune kot so: Bet365 britanska stavnica, Skrill predplačniški račun, Paypal, Revolut, Monese …? Takih spletnih storitev ni potrebno prijavljati, dokler "imajo vlogo elektronske denarnice". V primeru, da ponudniki te spletne storitve nadgradijo tako, da računi prevzamejo funkcijo plačilnega računa s personalizirano številko (npr. IBAN), na katerega se imetniku lahko nakazujejo prejemki (npr. plača), je tak račun potrebno prijaviti.
(Opomba: Ponudnik Revolut računa je pred kratkim že nadgradil spletno aplikacijo, zato morajo imetniki ta račun prijaviti.)





Ali je potrebno prijaviti račune kot so: Bet365 britanska stavnica, Skrill predplačniški račun, Paypal, Revolut, Monese …? Takih spletnih storitev ni potrebno prijavljati, dokler "imajo vlogo elektronske denarnice". V primeru, da ponudniki te spletne storitve nadgradijo tako, da računi prevzamejo funkcijo plačilnega računa s personalizirano številko (npr. IBAN), na katerega se imetniku lahko nakazujejo prejemki (npr. plača), je tak račun potrebno prijaviti.
(Opomba: Ponudnik Revolut računa je pred kratkim že nadgradil spletno aplikacijo, zato morajo imetniki ta račun prijaviti.)

dukaric1991 ::

Hvala za dogovor. Kak pa vem če imam personalizirano številko IBAN? Pod LOCAL mi še vedno piše da je beneficary REVOLUT LTD.

Mare2 ::

kokica2000 je izjavil:

@Mare2 A lahko prosim na kratko napišeš, kaj ima N26, kar Revolut nima, oz. zakaj bi nekdo, ki na novo odpira brezplačni spletni račun v tujini, raje izbral N26 kot Revolut.


Kokica, jaz imam sicer oba računa, torej Revolut in N26. Prej sem imel še račun pri Delavski hranilnici, pa sem ga ukinil. Mi je bilo brez veze, ker itak lahko:
- plačo dobiš na TRR pri N26
- brezplačno plačevanje preko spleta (pri DH bi moral doplačat )
- Brezplačnih je prvih 5 dvigov na bankomatih v EUR-ih v praktično neomejeni višini (pač kolikor imaš denarja gor)
- brezplačna so vsa plačila preko e-banke oz. aplikacije, tudi direktne obremenitve.
- Če odpreš račun z mojo kodo in linkom (sem Ambasador pri N26 banki), dobiš dobroimetje dobrodošlice, 10 EUR direkt na nov odprt račun.

N26 kartica ima tudi lep dizajn, vsaj 4x doslej se mi je zgodilo, ko sem plačal s kartico, ko so praviloma lepe punce kar vzkliknile od navdušenja, "o, kako lepa kartica". :)


Pri Revolut so brezplačni dvigi na bankomatih omejeni v višino, pri N26 je praktično brez omejitev. Torej, rabiš 800 EUR in jih enostavno dvigneš. Pri Revolutu moraš plačati prvo kartico cca 6 EUR (zaračunajo poštnino - razen če je kaka akcija) Card delivery fee, pri N26 je pošiljanje brezplačno. Pa še 10 EUR dobiš nagrade.
------------

Če rabiš kodo za 10 EUR, mi sporoči na zasebno sporočilo. :)

weasel ::

Kaj je Revolutov in N26 business model? Tisti fee kartic ni velik, pa placljivih uporabnikov tudi ne more biti toliko, kot free userjev?
««
12 / 96
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
605134445 (240) J.McLane
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562132211 (6975) _janezvalva_
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120947 (10252) Karen
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109767 (37688) Andro457

Več podobnih tem