» »

1000€+ investicija v kriptovalute

1000€+ investicija v kriptovalute

«
1
2 3

RatedR ::

Zdravo, vem da namenska tema za kriptovalute že obstaja ampak se mi zdi vredno poskusit vprašat, ker nameravam vložit več kot 1000EUR in mi lahko vsaka informacija morda zmanjša stopnjo tveganja pri tej investiciji.
V tem sem relativno nov, stvari spremljam komaj par tednov in v tem času na Coinmarketu opažam precejšnja naraščanja posameznih kriptovalut.
Spremljam po večini top 10 po volumnu in to so za danes te:


Če bi vi imeli ekstra jurja na zalogi samo za kriptovalute, kam bi investirali ta denar:
1.)samo Bitcoin
2.)Ethereum/Litecoin/BCH
3.)100EUR v vsakega izmed teh desetih
4.)samo v tiste z vrednostjo manjšo od 100EUR
5.)vaša ideja?

Hvala

kow ::

Karkoli razen stevilka 4) in 5).

K0l1br1 ::

RatedR je izjavil:

Zdravo, vem da namenska tema za kriptovalute že obstaja ampak se mi zdi vredno poskusit vprašat, ker nameravam vložit več kot 1000EUR in mi lahko vsaka informacija morda zmanjša stopnjo tveganja pri tej investiciji.
V tem sem relativno nov, stvari spremljam komaj par tednov in v tem času na Coinmarketu opažam precejšnja naraščanja posameznih kriptovalut.
Spremljam po večini top 10 po volumnu in to so za danes te:


Če bi vi imeli ekstra jurja na zalogi samo za kriptovalute, kam bi investirali ta denar:
1.)samo Bitcoin
2.)Ethereum/Litecoin/BCH
3.)100EUR v vsakega izmed teh desetih
4.)samo v tiste z vrednostjo manjšo od 100EUR
5.)vaša ideja?

Hvala

Če že omenjaš tveganje pri kritpo: Razporedil bi jih v prvih 5 po market capu, s tem da bi težišče dal na BTC, nato pa enakomerno ETH, LTC, XRP in še kakšno.

Drugače pa, vržeš v kakšen šit coin in upaš na najboljše.

janezvalva ::

btc 40%
ltc 35%
eth 10%
ostalo 5%

A. Smith ::

kow je izjavil:

Karkoli razen stevilka 4) in 5).

Se strinjam, sploh tether je tempirana bomba. Splača se o tem podrobneje izobraziti.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

mambli ::

Sam imam razdeljeno med:
https://www.iconomi.net/dashboard/#/daa...
ripple
bitcoin.

BLX deluje najbolje - vsaj zame

Karen ::

Naslov teme je napačen: ni "investicija", čeprav trenutno mogoče izgleda tako, bolj pravilno bi bilo "špekulacija":D

bambam20 ::

Jurja vržeš v bitcoin. Ta bo še nekaj časa rasel.

mgermo ::

Ko ti 65 letna kmetica začne govoriti o bitcoinu, pa niti ne ve, da gre za virtualni kovanec...balon, ne sploh.

kow ::

Vids, ocitno tud ti nimas pojma. Bitcoin ni virtualni kovanec.

Smrekar1 ::

RatedR je izjavil:

Zdravo, vem da namenska tema za kriptovalute že obstaja ampak se mi zdi vredno poskusit vprašat, ker nameravam vložit več kot 1000EUR in mi lahko vsaka informacija morda zmanjša stopnjo tveganja pri tej investiciji.


Tu imaš stran z nekaj boljšimi alternativami:
http://www.loterija.si/

Kriptovalute so čista špekulacija. Bitcoin je legendaren balon, ki se je napihnil samo zato, ker je toliko ljudi verjelo, da se bo napihnil še bolj. To se bo enkrat končalo in ko se bo bo trpel kompleten trg kriptovalut. Raja bo ugotovila, da gre za špekulacijo in ne investicije in naslednjih nekaj let, vsaj desetletje ne bo nič podobnega.

Pri loteriji imaš vsaj z vsako srečko možnost dobitka. Pri kriptovalutah dvomim, da bomo prav v kratkem videli še en Bitcoin.

Lahko se seveda motim. Lahko seveda tudi zadaneš sedmico. Logika zadaj je povsem podobna.

run2 ::

Smrekar1 je izjavil:

Kriptovalute so čista špekulacija. Bitcoin je legendaren balon, ki se je napihnil samo zato, ker je toliko ljudi verjelo, da se bo napihnil še bolj. To se bo enkrat končalo in ko se bo bo trpel kompleten trg kriptovalut. Raja bo ugotovila, da gre za špekulacijo in ne investicije in naslednjih nekaj let, vsaj desetletje ne bo nič podobnega.


Dokler ima Bitstamp 100k novih userjev na dan, se ni za bat, da bi kaj hitro rajo minilo navdušenje.

Smurf ::

Smrekar1 je izjavil:

RatedR je izjavil:

Zdravo, vem da namenska tema za kriptovalute že obstaja ampak se mi zdi vredno poskusit vprašat, ker nameravam vložit več kot 1000EUR in mi lahko vsaka informacija morda zmanjša stopnjo tveganja pri tej investiciji.


Tu imaš stran z nekaj boljšimi alternativami:
http://www.loterija.si/

Kriptovalute so čista špekulacija. Bitcoin je legendaren balon, ki se je napihnil samo zato, ker je toliko ljudi verjelo, da se bo napihnil še bolj. To se bo enkrat končalo in ko se bo bo trpel kompleten trg kriptovalut. Raja bo ugotovila, da gre za špekulacijo in ne investicije in naslednjih nekaj let, vsaj desetletje ne bo nič podobnega.

Pri loteriji imaš vsaj z vsako srečko možnost dobitka. Pri kriptovalutah dvomim, da bomo prav v kratkem videli še en Bitcoin.

Lahko se seveda motim. Lahko seveda tudi zadaneš sedmico. Logika zadaj je povsem podobna.

Do sedaj je bil ROI v kriptuvalutah _bistveno_ boljsi kot loterija. V bistvu, ce si kupil leto /pol leta/3 meseca katerokoli top20 valuto in samo cakal, nisi izgubil.

Smrekar1 ::

run2 je izjavil:


Dokler ima Bitstamp 100k novih userjev na dan, se ni za bat, da bi kaj hitro rajo minilo navdušenje.


Jup, dokler v sistem prihaja po 100k novih uporabnikov dnevno se res ni ničesar za bati.



Smurf je izjavil:


Do sedaj je bil ROI v kriptuvalutah _bistveno_ boljsi kot loterija. V bistvu, ce si kupil leto /pol leta/3 meseca katerokoli top20 valuto in samo cakal, nisi izgubil.


Fora je v tem, da gre v 100% deležu za špekulativne balone in igro, kjer je vsota nič.

Saj ne rečem, obstajajo obdobja, v katerem se da s kriptovalutami dobro zaslužiti. Samo ne misli, da bo to trajalo. Gre se za z Marsa viden balon, ki bo nekoč počil, tako kot vsi taki baloni.

Edina razlika med tem in ostalimi baloni je, da tu dobesedno trguješ z ničemer. Pri klasičnem forexu imaš vsaj nekaj, s čimer lahko na določenem ozemlju poravnaš račune. Ne bitcoina ne nobene druge kriptovalute nihče ni dolžen sprejeti, ko cena pade (in enkrat bo padla) bodo postali dobesedno ničvredni.

Zato metanju denarja v kriptovalute v nobenem primeru ne moremo reči investicija - gre za čisto špekulacijo. To ne pomeni, da se s tem ne da dobro zaslužiti, nasprotno, v določenih časovnih obdobjih se da celo obogateti.

Enako kot pri 3x3 torej.

Samo še to čakam, da bodo 'investitorji' potem od države prosijačili da jim nadomesti izgube njihovih veleumnih 'investicij'.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

kow ::

Smrekar ne ve kaj je ponzi shema. Ponzi shema se po definiciji vedno konca, ker zmanjka novih uporabnikov. Tukaj mora zmanjkati believerjev. Ne rabis pa novih.
KLJUCNA razlika.

Pa ne me narobe razumeti - bitkojn bo morda cez nekaj let nicvreden (oz. zelo malo vreden). Lahko pa bo milijon dolarjev. Ne vemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Smurf ::

3x3 ima _vedno_ preslab risk/gain faktor (tako deluje profitabilnost loterij) zato se ga ne splaca igrati. Po drugi strani imajo kripto trgovanje v dolocenem casovnem intervalu zelo zelo dober risk/gain. Briga me, ce je balon, vazno je, da je dober risk/gain v trenutko, ko igram zadevo.

Oz. drugace, ce mi placas 7x znesek, da zadanem cifro na kocki, grem s tabo igrati kadarkoli hoces, tudi ce v resnici ne morem napovedati, katera cifra bo padla naslednja. Loterija mi recimo placa samo 2x znesek, bad odds.

Smrekar1 ::

Smurf je izjavil:

Oz. drugace, ce mi placas 7x znesek, da zadanem cifro na kocki, grem s tabo igrati kadarkoli hoces, tudi ce v resnici ne morem napovedati, katera cifra bo padla naslednja. Loterija mi recimo placa samo 2x znesek, bad odds.


Za loterije (Loto ipd) to ne velja vedno, ker se dobitki prenašajo iz kroga v krog. Vsako leto je pri vsaj kateri izmed loterij ki jih imamo na trgu kdaj verjetnost glavnega dobitka krat vrednost dobitkavečja od cene lističa.

Takrat vsakič dobro razmislim ali bi šel vplačat listek. Do sedaj se to še ni zgodilo.

Baja ::

2:1 BCH:BTC

Smrekar1 ::

kow je izjavil:

Smrekar ne ve kaj je ponzi shema. Ponzi shema se po definiciji vedno konca, ker zmanjka novih uporabnikov. Tukaj mora zmanjkati believerjev. Ne rabis pa novih.
KLJUCNA razlika.


Ključna razlika je samo v tem, da Bitcoina ne organizira nihče, Bitcoin samo je in verniki ga kupujejo.

Pa ne me narobe razumeti - bitkojn bo morda cez nekaj let nicvreden (oz. zelo malo vreden). Lahko pa bo milijon dolarjev. Ne vemo.


Za kaj takega bi morala vrednost iti gor za faktor 50 oziroma še malo več. Trenutna kapitalizacija je nekje 300 milijard dolarjev. Dvomim, da bo šlo do 15 biljonov dolarjev, kar je nekako celoten DBP ZDA.

No, če se to zgodi, bi iz 1000 evrov naredil 50 tisoč evrov. To ni slabo.

Smurf ::

Smrekar1 je izjavil:

Smurf je izjavil:

Oz. drugace, ce mi placas 7x znesek, da zadanem cifro na kocki, grem s tabo igrati kadarkoli hoces, tudi ce v resnici ne morem napovedati, katera cifra bo padla naslednja. Loterija mi recimo placa samo 2x znesek, bad odds.


Za loterije (Loto ipd) to ne velja vedno, ker se dobitki prenašajo iz kroga v krog. Vsako leto je pri vsaj kateri izmed loterij ki jih imamo na trgu kdaj verjetnost glavnega dobitka krat vrednost dobitkavečja od cene lističa.

Takrat vsakič dobro razmislim ali bi šel vplačat listek. Do sedaj se to še ni zgodilo.

Pri loteriji Slovenije se v zadnjih 10 letih spominjam morda 2 taka dogodka, ko smo bili blizu. Pa se takrat se mi zdi je padla pod mejo, ce si uposteval dejstvo, da lahko isti dobitek zadane vec ljudi. Smo racunali pred leti na slo-techu...

Invictus ::

kow je izjavil:

Vids, ocitno tud ti nimas pojma. Bitcoin ni virtualni kovanec.

Je, dokler ga ne natisnešp na papir...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

K0l1br1 ::

Smrekar1 je izjavil:

Trenutna kapitalizacija je nekje 300 milijard dolarjev. Dvomim, da bo šlo do 15 biljonov dolarjev, kar je nekako celoten DBP ZDA.
300 miljard je market kap, torej fiktiven znesek, BDP pa to ni.

kow ::

Invictus je izjavil:

kow je izjavil:

Vids, ocitno tud ti nimas pojma. Bitcoin ni virtualni kovanec.

Je, dokler ga ne natisnešp na papir...


Tehnicno kojni ne obstajajo. Imas samo seznam transakcij, ki nimajo izhoda.

@Smrekar
Lahko klobasas kar hoces. Preberi si definicijo ponzi sheme. Bitkojn pac ne ustreza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Webmojster ::

1/3 Bitcoin, 1/3 BCH, ostalo razdeli med LTC, ETH in XRP.

Naredi -30% stop loss order (recimo na bistampu), tako da v najslabšem primeru zgubiš 30%.

Smrekar1 ::

Smurf je izjavil:


Pri loteriji Slovenije se v zadnjih 10 letih spominjam morda 2 taka dogodka, ko smo bili blizu. Pa se takrat se mi zdi je padla pod mejo, ce si uposteval dejstvo, da lahko isti dobitek zadane vec ljudi. Smo racunali pred leti na slo-techu...


Če upoštevaš, da lahko zadaneš samo glavni dobitek. Dejansko lahko zadaneš še kar nekaj drugih, manjših dobitkov. Verjetnost je tam večja, vsote seveda manjše, ampak to moraš tudi všteti zraven k matematični vrednosti srečke.

Govoril sem za vse loterije, ki jih lahko kupiš pri nas, ne samo za igre, ki jih organizira in izvaja Loterija Slovenije.

FireSnake ::

run2 je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Kriptovalute so čista špekulacija. Bitcoin je legendaren balon, ki se je napihnil samo zato, ker je toliko ljudi verjelo, da se bo napihnil še bolj. To se bo enkrat končalo in ko se bo bo trpel kompleten trg kriptovalut. Raja bo ugotovila, da gre za špekulacijo in ne investicije in naslednjih nekaj let, vsaj desetletje ne bo nič podobnega.


Dokler ima Bitstamp 100k novih userjev na dan, se ni za bat, da bi kaj hitro rajo minilo navdušenje.


Vir?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Smurf ::

Smrekar1 je izjavil:

Smurf je izjavil:


Pri loteriji Slovenije se v zadnjih 10 letih spominjam morda 2 taka dogodka, ko smo bili blizu. Pa se takrat se mi zdi je padla pod mejo, ce si uposteval dejstvo, da lahko isti dobitek zadane vec ljudi. Smo racunali pred leti na slo-techu...


Če upoštevaš, da lahko zadaneš samo glavni dobitek. Dejansko lahko zadaneš še kar nekaj drugih, manjših dobitkov. Verjetnost je tam večja, vsote seveda manjše, ampak to moraš tudi všteti zraven k matematični vrednosti srečke.

Govoril sem za vse loterije, ki jih lahko kupiš pri nas, ne samo za igre, ki jih organizira in izvaja Loterija Slovenije.

Takrat smo upostevali vse dobitke. Sedaj sem se spomnil, da enkrat je lotko mislim, da res bi boljsi. Ampak kakorkoli, tudi v best case scenariju so bili zadetki malo nad matematicno 1. Po mojem mnenju se zmeraj slabsa verjetnost, kot ce v tem trenutku kupis kripto kovanec (je pa res, da tega ne morem dokazati matematicno).

krneki ::

FireSnake je izjavil:

run2 je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Kriptovalute so čista špekulacija. Bitcoin je legendaren balon, ki se je napihnil samo zato, ker je toliko ljudi verjelo, da se bo napihnil še bolj. To se bo enkrat končalo in ko se bo bo trpel kompleten trg kriptovalut. Raja bo ugotovila, da gre za špekulacijo in ne investicije in naslednjih nekaj let, vsaj desetletje ne bo nič podobnega.


Dokler ima Bitstamp 100k novih userjev na dan, se ni za bat, da bi kaj hitro rajo minilo navdušenje.


Vir?


Verjetno:
https://twitter.com/nejc_kodric/status/...

Smrekar1 ::

Smurf je izjavil:


Takrat smo upostevali vse dobitke. Sedaj sem se spomnil, da enkrat je lotko mislim, da res bi boljsi. Ampak kakorkoli, tudi v best case scenariju so bili zadetki malo nad matematicno 1. Po mojem mnenju se zmeraj slabsa verjetnost, kot ce v tem trenutku kupis kripto kovanec (je pa res, da tega ne morem dokazati matematicno).


Če bi to lahko dokazal matematično bi sledil naval na valuto, vrednost bi poskočila in potem takoj strmoglavila, ko bi vsi hoteli zaslužiti.
Baloni so tečna stvar. Pri loteriji vsaj veš vnaprej kakšne so možnosti, da kaj zaslužiš - in tudi pri vsakem žrebanju dejansko lahko zaslužiš.

Ne pravim, da je trgovanje s kriptovalutami in upanje, da si balon ujel preden se je začel napihovati, nujno slabša odločitev od loterije. Pravim, da je zadeva v grobem primerljiva z loterijo in si nikakor ne zasluži imena investicija.

saule ::

Smrekar1 je izjavil:

Smurf je izjavil:


Takrat smo upostevali vse dobitke. Sedaj sem se spomnil, da enkrat je lotko mislim, da res bi boljsi. Ampak kakorkoli, tudi v best case scenariju so bili zadetki malo nad matematicno 1. Po mojem mnenju se zmeraj slabsa verjetnost, kot ce v tem trenutku kupis kripto kovanec (je pa res, da tega ne morem dokazati matematicno).


Če bi to lahko dokazal matematično bi sledil naval na valuto, vrednost bi poskočila in potem takoj strmoglavila, ko bi vsi hoteli zaslužiti.
Baloni so tečna stvar. Pri loteriji vsaj veš vnaprej kakšne so možnosti, da kaj zaslužiš - in tudi pri vsakem žrebanju dejansko lahko zaslužiš.

Ne pravim, da je trgovanje s kriptovalutami in upanje, da si balon ujel preden se je začel napihovati, nujno slabša odločitev od loterije. Pravim, da je zadeva v grobem primerljiva z loterijo in si nikakor ne zasluži imena investicija.



Kaj pa si zasluži ime investicija?

Smrekar1 ::

saule je izjavil:


Kaj pa si zasluži ime investicija?


Nakup nečesa, kar bodisi ima fizično obliko (zlato, nepremičnina) bodisi ima za sabo pravno podlago za vrednost (zakonita plačilna sredstva, vrednostni papirji).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

janig ::

Smrekar1 je izjavil:

Kriptovalute so čista špekulacija. Bitcoin je legendaren balon, ki se je napihnil samo zato, ker je toliko ljudi verjelo, da se bo napihnil še bolj. To se bo enkrat končalo in ko se bo bo trpel kompleten trg kriptovalut. Raja bo ugotovila, da gre za špekulacijo in ne investicije in naslednjih nekaj let, vsaj desetletje ne bo nič podobnega.

OK, pac pusti, saj ti ne rabis "investirat" v bitcoin.

Smrekar1 ::

janig je izjavil:

OK, pac pusti, saj ti ne rabis "investirat" v bitcoin.


Ne skrbi zame, ampak če boš pogledal začetno objavo osebek sprašuje po nasvetih kako bi v njih investiral denar.

Če bi spraševal v katero loterijo se najbolj splača investirati bi odgovoril podobno.

snow ::

Vprašanje je kdaj greš ven.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snow ()

RatedR ::

Webmojster je izjavil:

1/3 Bitcoin, 1/3 BCH, ostalo razdeli med LTC, ETH in XRP.

Naredi -30% stop loss order (recimo na bistampu), tako da v najslabšem primeru zgubiš 30%.

Hvala, tudi ker se držiš teme.

gruntfürmich ::

Smurf je izjavil:

3x3 ima _vedno_ preslab risk/gain faktor (tako deluje profitabilnost loterij) zato se ga ne splaca igrati. Po drugi strani imajo kripto trgovanje v dolocenem casovnem intervalu zelo zelo dober risk/gain. Briga me, ce je balon, vazno je, da je dober risk/gain v trenutko, ko igram zadevo.

jst pa menim da se ravno 3×3 najbolj splača igrati, ker je možnost za glavni dobitek 100.000EUR 1:175.000
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

saule ::

Smrekar1 je izjavil:

saule je izjavil:


Kaj pa si zasluži ime investicija?


Nakup nečesa, kar bodisi ima fizično obliko (zlato, nepremičnina) bodisi ima za sabo pravno podlago za vrednost (zakonita plačilna sredstva, vrednostni papirji).


Ti nimaš razčiščene definicije investicije:)

gruntfürmich je izjavil:

Smurf je izjavil:

3x3 ima _vedno_ preslab risk/gain faktor (tako deluje profitabilnost loterij) zato se ga ne splaca igrati. Po drugi strani imajo kripto trgovanje v dolocenem casovnem intervalu zelo zelo dober risk/gain. Briga me, ce je balon, vazno je, da je dober risk/gain v trenutko, ko igram zadevo.

jst pa menim da se ravno 3×3 najbolj splača igrati, ker je možnost za glavni dobitek 100.000EUR 1:175.000


Sliši se dejansko zelo smiselno ja :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: saule ()

janig ::

snow je izjavil:

Vprašanje je kdaj greš ven.

Kdaj gres pa pri zlatu ven? Najvecji problem je, da vecina ljudi investira v bitcoin z namenom velikega zasluzka. Investirajte v bitcoin cca 5-10% denarja, ki ga imate na banki za diverzifikacijo sredstev. In naredi cash out, ko denar rabis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janig ()

Smrekar1 ::

saule je izjavil:


Ti nimaš razčiščene definicije investicije:)


V čem sem pa zgrešil? :)

Jerry000 ::

1000 razpršit, ne samo v eno valuto

sarma832 ::

V ponzi shemah so obljube. Npr 1% dnevno. Pri Bitcoinu ni nobenih obljub. Stvar se ne more sesuti. Le cena se lahko spremeni glede na ponudbo. Sistem še vedno deluje objektivno, tako kot je mišljeno.

Facepalm vsem, ki mislijo da bo to čez nekaj let le lanski sneg.

saule ::

Smrekar1 je izjavil:

saule je izjavil:


Ti nimaš razčiščene definicije investicije:)


V čem sem pa zgrešil? :)


Investment: the action or process of investing money for profit or material result. Nima pa seveda nobene veze s tem v kaj vlagaš. Če vrjameš, da bo hlevski gnoj jutri dražji kot je danes je tak nakup seveda ravno tako investicija;)

sarma832 je izjavil:

V ponzi shemah so obljube. Npr 1% dnevno. Pri Bitcoinu ni nobenih obljub. Stvar se ne more sesuti. Le cena se lahko spremeni glede na ponudbo. Sistem še vedno deluje objektivno, tako kot je mišljeno.

Facepalm vsem, ki mislijo da bo to čez nekaj let le lanski sneg.


Folk ne šteka kaj je blockchain, zato take nebuloze :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: saule ()

sarma832 ::

Eh, sej ni panike. Eni pač malo dlje rabijo

Smrekar1 ::

saule je izjavil:


Investment: the action or process of investing money for profit or material result.


Loterijske srečke so zate torej investicija.

Zanimivo.

Nima pa seveda nobene veze s tem v kaj vlagaš. Če vrjameš, da bo hlevski gnoj jutri dražji kot je danes je tak nakup seveda ravno tako investicija;)


Po definiciji investicije, ki sem jo zapisal zgoraj, to je čisto normalen primer investicije.

V ponzi shemah so obljube. Npr 1% dnevno. Pri Bitcoinu ni nobenih obljub. Stvar se ne more sesuti. Le cena se lahko spremeni glede na ponudbo. Sistem še vedno deluje objektivno, tako kot je mišljeno.

Facepalm vsem, ki mislijo da bo to čez nekaj let le lanski sneg.


No, bomo videli kako bo čez leto ali dve, ko zmanjka svežega kapitala.

GregiB ::

janig je izjavil:

vecina ljudi investira v bitcoin z namenom velikega zasluzka. ...naredi cash out, ko denar rabis.


Tule je problem in PMSM simptom velikega konca. Manj poučeni špekulantje kupujejo BTC in druge kriptovalute z namenom zaslužka in ker pričakujejo, da bo ta zaslužek praktično brezmejen, hodl-ajo. Lastništvo se dnevno obrne na sorazmerno nizkem deležu celotnega izdanega portfelja.
Cash-out-a je malo, ker lastniki k-valut ocenjujejo morebitni ali verjeni oportunitetni strošek ob prodaji za previsok. Ko bo enkrat prišlo do konsenza pri vsaj 10% lastnikov, da je dosežen optimum za likvidacijo pozicij, pa bo PMSM zmanjkalo povpraševanja, in teh 10% bo za seboj potegnilo ostalih 90%, ki pa bodo morali zaradi pomanjkanja povpraševanja in/ali dolgotrajnosti transakcij prisilno hodl-ati. Bo pa takrat živahno.
DISCLAIMER: tudi sam držim nekaj kriptovalut, a sem svoj začetni vložek + majho maržo že likvidiral...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

saule ::

Smrekar1 je izjavil:

saule je izjavil:


Investment: the action or process of investing money for profit or material result.


Loterijske srečke so zate torej investicija.

Zanimivo.

Nima pa seveda nobene veze s tem v kaj vlagaš. Če vrjameš, da bo hlevski gnoj jutri dražji kot je danes je tak nakup seveda ravno tako investicija;)


Po definiciji investicije, ki sem jo zapisal zgoraj, to je čisto normalen primer investicije.

V ponzi shemah so obljube. Npr 1% dnevno. Pri Bitcoinu ni nobenih obljub. Stvar se ne more sesuti. Le cena se lahko spremeni glede na ponudbo. Sistem še vedno deluje objektivno, tako kot je mišljeno.

Facepalm vsem, ki mislijo da bo to čez nekaj let le lanski sneg.


No, bomo videli kako bo čez leto ali dve, ko zmanjka svežega kapitala.


Seveda je nakup loterijske srečke investicija. Kaj pa naj bi blo to po tvoje? Je zelo zelo slaba investicija ker ti že na srečki piše da od tebe ni odvisno popolnoma nič in da nimaš šans da dobiš... ampak ne spremeni pa to terminologije: nakup srečke je de-facto investicija.

Tebe verjetno bega dejstvo, da je VSAKA investicija tudi špekulacija.

Smrekar1 ::

saule je izjavil:


Seveda je nakup loterijske srečke investicija. Kaj pa naj bi blo to po tvoje? Je zelo zelo slaba investicija ker ti že na srečki piše da od tebe ni odvisno popolnoma nič in da nimaš šans da dobiš... ampak ne spremeni pa to terminologije: nakup srečke je de-facto investicija.


Kako nimaš šans, da dobiš? Šanse imaš, za razliko od večine investicij jih lahko tudi točno izračunaš.

Tebe verjetno bega dejstvo, da je VSAKA investicija tudi špekulacija.


Niti ne, samo nekatere špekulacije si ne zaslužijo imena investicija.

GregiB ::

saule je izjavil:


Seveda je nakup loterijske srečke investicija. Kaj pa naj bi blo to po tvoje?


Loterijska srečka je PMSM listina, ki potrjuje udeležbo v igri na srečo. Po mojem mnenju pa je investicija kakršenkoli nakup opredmetene ali neopredmetene dobrine, ki sama po sebi v sebi nosti neko (za kupca) potencialno gospodarsko korist, ki pa je lahko višja ali nižja od investiranih sredstev.
Torej je zame loterijska srečka pravica, katere koristnost je odvisna od sreče oz. žreba, investicija pa dobrina, katere koristnost je odvisna od gospodarjenja.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

saule ::

GregiB je izjavil:

saule je izjavil:


Seveda je nakup loterijske srečke investicija. Kaj pa naj bi blo to po tvoje?


Loterijska srečka je PMSM listina, ki potrjuje udeležbo v igri na srečo. Po mojem mnenju pa je investicija kakršenkoli nakup opredmetene ali neopredmetene dobrine, ki sama po sebi v sebi nosti neko (za kupca) potencialno gospodarsko korist, ki pa je lahko višja ali nižja od investiranih sredstev.
Torej je zame loterijska srečka pravica, katere koristnost je odvisna od sreče oz. žreba, investicija pa dobrina, katere koristnost je odvisna od gospodarjenja.


Ta definicija investicije obstaja pač samo v tvojem besednjaku. Jaz govorim kaj svet pravi da je definicija investicije.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kriptovalute - ponzi, scam, fud, fomo, ... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
17731903 (18829) dronyx
»

Kaj bo prinesla regulacija kriptovalut? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
6715326 (13177) dope1337
»

Bitcoin brez razvejitve, SegWit2x odložen

Oddelek: Novice / Kriptovalute
2212441 (8929) Utk
»

Kar gre gor, mora tudi dol: ether (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
7137961 (32065) Hair
»

25 milijard dolarjev v 30 dneh. Je na trgu kripovalut balon? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9531290 (25058) sniff

Več podobnih tem