» »

TT VOLCANO 9 (TT VOLCANO 9 CoolMod) nakup ?

TT VOLCANO 9 (TT VOLCANO 9 CoolMod) nakup ?

Cranchi ::

Zdravo imam uprasanje zanimam se za nakup zgoraj omenjenega hladilnika cena je pri mlakomu
TT VOLCANO 9 - 3.100 | 3.720
TT VOLCANO 9 CoolMod - 3.650 | 4.380 - 4 led diode vec..

torej sedaj hladi moj amd CNPS6500A-AlCu (ni v celoti bakren) sedaj me pa zanima ce bom s tem nakupom TT volcanota 9ke izboljsal temperaturo ? sedaj imam s tem zalmanom (+120mm TT je gor ne kot v osnovi 92mm zalman) 39°C ..

in me zanima ce bo nakup kej prizanesel k izboljsanju temperature.. in ce so nasploh dobri teli TT ?

lp in hvala za dobre in hitre odgovore.

Tic ::

1. Sploh nevemo kaksen procesor imaš
2. Temparatura je relativna - odvisne od bralne diode, plošče,biosa
3. Odvisno kako imas prevetreno ohisje
4. 500 drugih faktorjev (kako bos namestil hladilnik, termalana pasta...)
5. Dvomim da kdo na forumu pozna tale tvoj hladilnik dovolj da bi ti povedal oz ce ga sploh kdo pozna.


in ce so nasploh dobri teli TT ?

In s katerim hladilnikom primerjas? (Proti SLK 900 ali kak noname)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Tic ::

6. Kaj ti bo izboljsana temparatura? Sploh ce ne navijas.
persona civitas ;>

simonchelo ::

TT volcano 9 je aluminijast, ce se ne motim! Razlika bo minimalna, sej sploh ne vem, kje je problem, ce mas zdej 39° je to kr vredu!

Drugac pa rajs kup volcanota 7+, ali 11+

Tic ::

simonchelo: lahko bo temperatura celo višja, a poznaš hladilnik in procesor ko ga ima on?

Brez argumentov.
persona civitas ;>

Cranchi ::

ja nevem al ste nepismeni al sm pa jst slep.

torej kot SEM ZE NAPISAL hladilnik CNPS6500A-AlCu zalman.. AMD 1800xp+ plata je pa elite k7s5a ja mislim navijat zato tudi kupjem nekaj boljsega.. em kista je prevetrena 2x piha notr in 1x vn tko da kle ni problema.. se vedno me pa zanima ce se bo stvar izboljsala oz. bo vidna razlika itd.

Tic ::

Ne bo.

Po stevilkah nisem vedu da gre za Zalman pahljaco™.
persona civitas ;>

Golden eye ::

Pri navijanju ne boš daleč prišel zaradi plate>:D Sem mel isto plato in morem reč da je za svoj dnar zelo vredu. Sam ni preveč vredu za navijat, nistabilna... malo dnarja malo muzike:D

Cranchi ::

ja vem to se zavedam da plata ni za navijat, edino kar se lahko stori in to tudi bom je to da bom fleshal biose in bom dobil visjo frekvenco voltaze pa nebom visal.. torej glede na to da ima zalmanova pahljaca samo 2500 obratov/min predvidevam da bi mogu bit po testih volcano boljsi ker doseze 4800 obr./min ce poberes vn senzor za samodejno uravnavanje tem. + vecji pretok zraka kao 129m3 na uro nevem kolk ma zalman sicer. in po spacifikacijah na www.thermaltake.com je volcano 9 identicen 11+

Tic ::

Zalman ima 5x al pa se vecX vecjo povrsino reber. Ce bos naredil lep prepih po tistih rebrih, bom ohladil VELIKO bolje kot z thermaltakeom. Razmisljaj globje - ni vse u prepihu.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Cranchi ::

Kupil sem VOLCANOta 11+ in je temp 36°C + 28°C mam v stanovanju.. pozim bo 33 :>

Tic ::

Potemtakem si imel pa slabo zraceno zalmanovo pahljačo.
persona civitas ;>

MALJUTKA ::

Jaz imam V9 na SLK-ju 900; kombinacija mi hladi Bartona 2500+ @ 2600 MhZ pri 1,8 V (+-0,05V - odvisno od dneva koliko je vroc). Senzor V9 sem prilepil na proc, tako da mi lepo samodejno uravnava obrate od 1300 pa do nekje 3800 max.(ceprav gre tut do 4800). Pri sedanjih nastavitvah, se pravi pri 2600 MhZ in 1,800 Vcore se vrti Vp pri max. 3100 o/min., pri idlanju pa pri nekje 2300 o/min.; v glavnem lepo tiho, je pa res, da imam v kibli (chieftec full tower) 3 sistemske vente, eden od njih je na prednji stranici, tocno pred SLK-jem in nanj piha z 2000 obrati; brez tega sistemskega venta se mi temp. proca dvigne za 5 stopinj in obrati V9 za nekje 400 obratov.
V glavnem z V9 sem zadovoljen, imam ga ze pol leta pa je se zmeraj enako glasen oz. tih, namrec slabsi venti po dolocenem casu zacnejo ropotat; recimo moj orig. vent na hladilniku od NB-ja na NF7-S rev.2.0 mi ropota kot traktor ze 1 mesec;(

boris22 ::

Jaz imam tudi ta ventilator CNPS6500A-AlCu od zalmana na plošči od gigabyta (kt 400 čipovje) 512 mb ddr 400 rama, procesor xp 2600+ s tem na mi temperatura procesorja v mirovanju pride do 61 C° temperatura sistema pa 41 c°.Ko pa igram bolj zahtevne igre kot npr colin 3 pa mi temperatura naraste na 70 C°.Kaj naj naredim?Prej sem imel durona 1300 na istem hladilniku in plošči mi je prišu na 55 C°.Stranico od ohišjo imam odstranjeno.Hladilnik se mi vrti na 2445 rpm kaj mislim na je to maximum za njega.

Paramedic ::

A lahko kdo, ki ima V9 s tistimi tremi kavlji, opiše, kaj je treba pazit pri dajanju tega hladilnika gor na procesor, ker sm enga uniču na tistem robu jedra, ki je dlje od napisa Socket462. Problem je tud v tem, da se tista sponka (za pritrdit) ne giblje samo gor in dol, ampak tudi not in ven. Dozdaj sm že večkrat dal druge hladilnike gor, pa nism mel blemov. Enostavno tako močno je pritiskalo na na en del procesorja, ko sm hotu pritrdit še z druge strani. Ena kratka razlaga?
End transmission.

Cranchi ::

torej canota 11+ sm dal gor pred 2 dnevi tko da ti lahko povem iz prve rok :> torej zatakni na eni strani na oddaljeni strani od socket napisa, bodi pazliv da so zataknjene vse 3 nogice na eni strani, nato uzemi izvijac navaden v obliki ---- in imas narejeno rezico (predalcek) zatakni ga noter ni na rahlo porini, mogel bi se za skociti..

pelican ::

Boris22; jaz sem imel z istim hladilnikom iste težave in to s procesorjem XP1800+. Temp. sem imel 61C. Potem sem zamenjal procesor s sedanjim bartonom 2500+, po navodilih namazal z AC3 in se igral s hladilnikom toliko časa, da mi je jedro procesorja sedlo točno na tisti bakreni pas. Pri polni obremenjenosti temp. ni večja od 43C.

Maljutka, lahko zaupaš temp procesorja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pelican ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402097 (1414) G@MER
»

Kaj mi proporočate za hlajenje Athlona XP+ 2500 Barton jedro??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282131 (1398) Ted
»

TIH hladilnik za Athlon1200 - kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
222186 (1854) matter
»

Ker cooler na AMD Xp+

Oddelek: Kaj kupiti
241455 (986) schurda
»

Za vse lastnike Volcano 7+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402129 (1402) Coinbird

Več podobnih tem