» »

Ergonomska miš

Ergonomska miš

McAjvar ::

Rad bi si omislil spodobno ergonomsko miš. Zanima me, če ima kdorkoli kaj izkušenj z njimi: takšne, kjer je roka skoraj povsem ali pa malo manj pokonci, trackball ali karkoli drugega, s čimer imate dobre izkušnje.

Nimam ravno majhnih dlani, zato me precej moti, ko pri majhnih miših prsti in zapestje drgnejo po mizi. Dobrodošla vsakršna mnenja in izkušnje.

@MrStein: v malo starejši temi si predlagal Evoluent VerticalMouse 4. Si jo morda preizkusil?
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

janezvalva ::

.

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

Meni je Ms miš (sculpt) ravno prav nagnjena, samo mi pa ni top oblike...

chort ::

Odkar imam MX Master (star model, po obliki enak) me ne trga več v komolcu. Sicer jo držim tako, da imam zapestje in mezinec na mizi, ampak se jo tudi z mojimi šapami da držat tako, da nič ne drsa (če imaš prstanec na desnem knofu od miši).

noraguta ::

Z dasmaso narediš školko po svoji roki. Pa je.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

darthvader ::

Imam MX masterja in mi je ok

forplan ::

Jaz imam to od Microsofta in mi zelo odgovarja. Bolj kot prejšnja, ki sem jo imel en mesec in je bila ta "vertikalna". Pač nisem se mogel navadit na obliko in še prevelika mi je hodila...
da se strinjam

MrStein ::

McAjvar je izjavil:


@MrStein: v malo starejši temi si predlagal Evoluent VerticalMouse 4. Si jo morda preizkusil?

Heh, to pa imaš srečo, da sem naletel na to temo...

O tej miški žal nimam kaj povedat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

McAjvar ::

Se pravi, MS Sculpt miš... Sem jo že gledal, pa se mi je vedno zdela bolj dizajnerska, kot pa ergonomska. Pa tudi sumim jo, da bi znala biti premajhna. Torej se v redu obnese... Hmm...

@MrStein: Če ne bi poskusil, zanesljivo ne bi bilo nič :) Morda pa bom lahko jaz kaj napisal, sem ravnokar izvedel od sodelavca, da jo ima.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

noraguta ::

Ja madona če maš šape od meveda pejt u štacuno pa probej.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

MrStein ::

Hec, da imajo milijon variant "tajedno te isto" in nič drugačnega.
No, mogoče v kakem Mediamarkt...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

McAjvar ::

@noraguta Poleg tega, kar je MrStein omenil, je ful enostavno probat miši, ki so zapakirane v škatlah in jih v resnici ne moreš. Osebje ti pa škatel noče odpret, ko jih vprašaš, ker "ja kdo bo pa pol vzel, če je že odprto"...

@Han U, tole izgleda obetavno, pa še napovedana cena izgleda dokaj ljudem prijazna. Hvala!
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

noraguta ::

Za spletne štacune in vtačanjenblaga sinže silišal. Sicer pa če ti ne danza spribat v štacun....
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

McAjvar ::

Kaj bi bi pravzaprav rad povedal, razen vsilil svoj prav?

Slišal sem namreč tudi za forume, kjer lahko ljudje delijo mnenja in se lahko izve marsikaj, česar v trgovini ne moreš izvedeti. Kot recimo, kako se obnese senzor, obraba / kvaliteta stikal v gumbih, ... Se mi zdi bolj praktično povprašati za mnenje in napraviti najprej ožji izbor na podlagi tega, namesto po vrsti naročati zadeve in jih vračati, dokler ne naletiš na ustreznega kandidata.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

m0LN4r ::

McAjvar je izjavil:

Rad bi si omislil spodobno ergonomsko miš. Zanima me, če ima kdorkoli kaj izkušenj z njimi: takšne, kjer je roka skoraj povsem ali pa malo manj pokonci, trackball ali karkoli drugega, s čimer imate dobre izkušnje.

Nimam ravno majhnih dlani, zato me precej moti, ko pri majhnih miših prsti in zapestje drgnejo po mizi. Dobrodošla vsakršna mnenja in izkušnje.

@MrStein: v malo starejši temi si predlagal Evoluent VerticalMouse 4. Si jo morda preizkusil?

Zena ma to od ankerja slabe pol leta.
En teden so sicer muke preit iz obicne (drek) apple miske na to.

Uporablja jo pa vsaj 6 ur/delovni dan, rekla je da vec nebi sla nikol nazaj na applemagicdrek ali kaj drugega podobnega.

Lp
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sentiš ::

Sama uporabljam Sanwa MB-TK39, naročena preko Ebaya iz Japonske. Miška je kar velika in tudi kroglica je večja kot pri konkurenčnih thumb trackballih, tako da meni ravno sede, ker mi cela roka lepo sede na miško. Sem rabila nekaj dni in poskušanja glede nastavitev, sedaj pa ne bi nikoli nikakor več šla nazaj na navadne miške. Se da super tudi igrice igrat. Manjka edino kaka dodatna tipka, zato razmišljam o nadgraditvi na Elecom EX-G, ki ima dodatno tipko za prstanec ali mezinec, pa še na voljo je v verziji s kablom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vertikalna miška (se da probat?)

Oddelek: Kaj kupiti
368099 (4431) valdo
»

Vertikalna miš - katero?

Oddelek: Kaj kupiti
313589 (2571) Ales
»

Vnetje kit v zapestju (tendonitis) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215059 (13265) vostok_1
»

Ergonomske miške in tipkovnice

Oddelek: Kaj kupiti
304217 (3840) tony1
»

Mogočni mišek na pohodu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10910221 (7769) Jaka83

Več podobnih tem