» »

Priporočilo delodajalca

Priporočilo delodajalca

eric_cartman ::

Živjo!

Po sedmih letih počasi menjam področje zaposlitve in sem prosil svojega šefa za priporočilo, ki mi ga bo seveda napisal. Me pa bolj zanima kako na to gledajo druga podjetja, ko poleg svojega CV-ja dodaš še priporočilo. Je sploh pametno, da ga dajem zraven? Kakšno je vaše mnenje?

Hvala!
Lp

videc ::

V Sloveniji ne gledajo ravno kaj veliko.
V tujini pač.
Škoditi ne more, če ne drugega, ga lahko uporabiš še kdaj v prihodnosti.

solatko ::

V tujini se bodoči delodajalec praviloma, vsaj malo pozanima pri prejšnjem in tam so priporočila pač boniteta, pri nas je pa bolj v to smer - če se te hoče znebit, bo vsakemu, ki se zanima zate, govoril v superlativih, če pa si podjetju nujno potreben, pa bodo v glavnem priporočila v tem smislu, saj je dober, samo kot sodelavec je pa težak, stalno nekaj gode, hoče na vsake toliko višjo plačo,...... v tem smislu ga ravno ne priporočam, me boste pa rešili enega problema, če ga zaposlite.:(

Če pa se delodajalca bolj poznata, pa se delavca, ki je težko pogrešljiv, prijatelju ne jemlje.
Delo krepa človeka

harmony ::

Se boljsa priporocila so priporocila strank, partnerjev, zastopnikov...oziroma ljudi, s katerimi si imel veliko stikov. V Avstriji velja naceloma nenapisano pravilo, da mora tako imenovani "Dienstzeugnis" biti normalen in notri naj ne bi bilo tipa "slab,len, pojma nima", temvec dbest, bla bla bla. Skratka za rit obrisat.

Jaz ne bi takoj ob CV-ju poslal nicesar, omenil pa bi v kolikor zelijo se priporocila, kopijo diplome ali "watever", da jim to lahko se naknadno dostavis...

2f4u ::

V tujini predvsem priporočila; v mojem primeru pred leti so celo poklcial.... in ja; sedaj delam v slo 5+ let; in bom prosil tudi sam - s tem preverim mnenje predpostavljenega... mi bo dalo misliti, če bo sploh hotel in ali bo iskal krivine. Verjetno, v vsakem primeru bom pa šel...

eric_cartman ::

Hvala za vse nasvete. :) So dobrodošli! Verjetno bodo pa tudi drugim v podobni situaciji prav prišli.

Me pa zanima kako je s prevodom v angleščino, če bi kdaj potreboval? Predvidevam, da mi bo trenutni šef to spisal v slovenščini. Zdaj pa če bom rabil za tujino v prihodnosti, jim to nič kaj dosti ne pomaga. Kaj se to potem prevede in kaj overi ali kako? :) Kar se tega tiče res ne vem kakšne so navade.

Mavrik ::

Navada je da se pokliče tvojega bivšega delodajalca in se ga povpraša (torej želijo kontakne informacije kot referenco).
The truth is rarely pure and never simple.

harmony ::

eric_cartman je izjavil:

Hvala za vse nasvete. :) So dobrodošli! Verjetno bodo pa tudi drugim v podobni situaciji prav prišli.

Me pa zanima kako je s prevodom v angleščino, če bi kdaj potreboval? Predvidevam, da mi bo trenutni šef to spisal v slovenščini. Zdaj pa če bom rabil za tujino v prihodnosti, jim to nič kaj dosti ne pomaga. Kaj se to potem prevede in kaj overi ali kako? :) Kar se tega tiče res ne vem kakšne so navade.

Najbolje, je da das prevesti takoj in das v podpis tistemu, ki te je priporocil in to je to. Seveda, ce ne razume anglescine bo to malo tezko, ampak kdo pa danes ne razume anglesko.

matobeli ::

Sej zih obstaja kakšna zadeva kot je "uradni" prevod, z štampiljko ipd. Malo plačaš, ampak vsaj imaš.

Invictus ::

Mavrik je izjavil:

Navada je da se pokliče tvojega bivšega delodajalca in se ga povpraša (torej želijo kontakne informacije kot referenco).

To je edina referenca, ampak bolj pali za freelancerje, kot za nekoga z redno službo.

Namreč, freeelancer gre ob koncu pogodbe, redno zaposleni pa ponavadiu spizdi zaradi slabe plače in glupih šefov.

Ne vem, če hočeš, da novi šef kiče starega, ki si ga poslal v 3 PM...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

SimplyMiha ::

Če bi šefa res poslal nekam, ga ne bi spraševal za priporočila. Nimamo vsi slabih odnosov kot ti.

Invictus ::

Kretene vedno steram v 3PM... Tudi šefe...

Idi v 3 PM...

Poleg tega ga ne sprašuješ ti, ampak novi delodajalec. Jao, s kakimi kreteni imam tukaj opravka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

SimplyMiha ::

Žal nimam treh ZS-jev, jih sproti pucam.

Preberi prvi stavek OP-ja. Če si kolikor toliko normalen osebek, ni tako težko dobiti priporočila.

Tako pa lahko samo pogledaš svoj podpis in se zamisliš nad njim.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Invictus je izjavil:

Kretene vedno steram v 3PM... Tudi šefe...

Idi v 3 PM...

Poleg tega ga ne sprašuješ ti, ampak novi delodajalec. Jao, s kakimi kreteni imam tukaj opravka...


Tak odnos pove precej več o tebi kot o tvojem delodajalcu. Na srečo predstavljaš, sicer pomilovanja vredno, manjšino.

Invictus ::

Priporočila, napisana na papir, so ničvredna. To lahko vsak sam napiše...

Nekaj šteje Recommendation na Linkedin, pa še to od strank, in ne od službenih povezav.

Drugače je edino merilo telefon (ali kak drug kontakt) bivšega delodajalca. Če kandidat ni sposoben tega zagotoviti, pač odpade.

St235 je izjavil:


Tak odnos pove precej več o tebi kot o tvojem delodajalcu. Na srečo predstavljaš, sicer pomilovanja vredno, manjšino.

Na srečo moji delodajalci niso kreteni. Znam izbirat.

Pa ni problemov ;).

In takih kot sem jaz, ni malo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

eric_cartman ::

Invictus.. To mi je jasno, da na papir napisana priporočila nič ne štejejo.. Nekaj pa vseeno pomeni, če je zraven štampiljka. Takrat to postane nek uraden dokument.

Sicer pa ne.. Šefa nisem nikamor poslal. Razume zakaj odhajam in kaj je razlog temu. Težko mu je da grem, ker sem po sedmih letih tu vseeno naredil velik doprinos. Ampak tu je sistem tisti, ki dela probleme. Ne bom se razpisoval o težavah kje sem zaposlen itd. Je pa res, da PNG značka na forumu še zdaleč ne odraža realnega stanja. Na kratko.. Spoštujem ljudi, ki spoštujejo mene. In taki bodo vedno videli, da mi lahko zaupajo.

Harmony hvala za nasvet. Bom verjetno res kar takoj prevedel. Pa potem odnesel nazaj poštemplat še angleško verzijo. To se lahko zmeniva in bo tako še najboljše.

Mavrik vseeno bom raje imel še črno na belem če že imam to možnost. :) Sicer pa lahko bodočemu delodajalcu vedno dam številko šefa.

Invictus ::

Predvsem si zagotovi šefov email in telefonsko številko.

In privoljenje, da ga lahko bodoči delodajalec pokliče...

Bolje kot vsak papir... Štempelj tiu lahko na papir udari tudi tajnica za 100g čokolade ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Bolje kot vsak papir... Štempelj tiu lahko na papir udari tudi tajnica za 100g čokolade


In ponaredi šefov podpis, in tvega koliko kazni? Štempiljka in šefov podpis je kr ok zadeva, tudi sam imam eno tako priporočilo ki je malo pomagalo...

Se pa v osnovi strinjam, da je najbolje pridobit šefov mail/tel in dovoljenje da ga daš za lastno referenco...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko delodajalec preveri kandidata za zaposlitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8813737 (10119) harmony
»

Odpoved VS odpustitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5610490 (7355) Arey
»

Lažne navedbe v CV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9121169 (16129) PrihajaNodi
»

Prevod priporočila?

Oddelek: Loža
242929 (2457) Mandi
»

Menjava službe stranka-dobavitelj

Oddelek: Loža
433246 (1721) St235

Več podobnih tem