» »

Menjava službe stranka-dobavitelj

Menjava službe stranka-dobavitelj

MJ603 ::

Torej zanima me kaj bi naredili v sledeči situaciji.

Delaš pri podjetju A in to podjetje je pomembna stranka podjetja B. Delavec bi rad zamenjal službo in sicer šel iz podjetja A v podjetje B. Podjetje B je zainteresirano za delavca, vendar pa je postavljeno pred dilemo, ker ne bi radi "kradli" ljudi svojim strankam. Kaj torej narediti?

LP

klemenSLO ::

To se pravi da se moraš vprašati če lahko s tem ko zaposliš delavca iz podjetja A, posledično zmanjšaš promet s tem podjetjem in za koliko? V osnovi delavec sam prehaja med firmami. Če je podjetje A zadovolnjo z vami verjetno zaradi tega ne bo kar prekinilo sodelovanja.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Brane22 ::

ne razumem kje je tu dilema.

Delavec oddaja sebe v najem podjetju v danem delovnem času. Torej ni last podjetja A, to le najema njegovo delo.

Podjetje A ga ne kliče, ko je treba raztalat svoj dobiček.

Če je vanj vložilo nek poseben denar ali čas, ima za to verjetno konkurečno klavzulo ali kaj podobnega.

Če tega ni, potem se nima kdo kaj utrujat.

tony1 ::

Imam takšnega sodelavca, obe firmi sta za naše razmere zelo veliki in nikjer ni bilo nobenega problema...

Kaboom ::

kot pravi Brane22: ce ni konkurencne klavzule, ni dileme.

je pa vedno res, da ni pametno zapirat vrata za sabo. zamenjat delodajalca in ostat v dobrih odnosih pomeni nekaj.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Isotropic ::

take stvari se pogosto dogajajo.
pazi edino, da firmi ne bosta konkurencni, ker te kljub neobstoju k. klavzule prejsnja firma tozi.

MJ603 ::

Kaj pa če Podjetje B vidi oviro v "kraji" ljudi od svojih strank. Ali iti kot delavec povedati svojemu šefu, da si želiš iti v podjetje B?

LP

opeter ::

Povej, naj ti zvišajo plačo in ne boš razmišljal o tem, da greš k podjetju B.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gendale ::

Isotropic je izjavil:

take stvari se pogosto dogajajo.
pazi edino, da firmi ne bosta konkurencni, ker te kljub neobstoju k. klavzule prejsnja firma tozi.

pa lahko zmaga (če direktno ne kradeš, ampak se firmi samo ukvarjata s podobnimi stvarmi)

pa a ni tko da če imaš konkurenčno klavzulo ti mora firma plačevat za čas ko zaradi nje ne smeš delat v svojem področju, če ne je na sodišču vredna nekako toliko kot rabljen wc papir
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

SplitCookie ::


je pa vedno res, da ni pametno zapirat vrata za sabo. zamenjat delodajalca in ostat v dobrih odnosih pomeni nekaj.

Ajde, koliko je vredno ?

1€ ?

Ne se zezat s nekim fair-play ker te bo delodajalec odpustil ob prvi priliki, ko mu ne boš bil več v interesu.

Poskrbi za svojo rit pa je.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

gendale ::

>Poskrbi za svojo rit pa je.
+1

Misliš da bo delodajalca zanimalo, da imaš nosečo ženo, bolnega otroka in kredit za odpčačevat. Hoteli so lažje odpuščanje, naj ga imajo, ampak naj gre v obe smeri.
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Invictus ::

Večina konkurenčnih klavzul v naših kolektivnih pogodbah je neveljavna, ker je noter samo skopiran člen zakona.

Če bi bila veljavna, bi moral biti notri fiksno določen znesek in trajanje konkurenčne klavzule.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gendale ::

a nisem tega rekel par postov višje
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Invictus ::

ne
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

SplitCookie je izjavil:


Ajde, koliko je vredno ?

1€ ?

Ne se zezat s nekim fair-play ker te bo delodajalec odpustil ob prvi priliki, ko mu ne boš bil več v interesu.

Poskrbi za svojo rit pa je.

V resnem poslu je pomojih izkusnjah fair-play izredno pomemben. Svet (kaj sele Slovenija) je tako majhen, da se na nekem podrocju poznajo med sabo vsi.

Jaz sem se zmeraj v dobrih odnosih z vsemi prejsnimi delodajalci (je pa res, da mi je bila tudi meni zmeraj pomemben fair-play delodajalcev in sem si take tudi izbiral).

Da pa se delodajalec poslovi od mene, ko me ne potrebuje, pa se mi zdi edino logicno (in v obratni smeri, ce meni pase menjati sluzbo).

gendale ::

moraš upoštevat da niso vsi delodajalci za fair play

še posebej pri nižje plačanih kadrih, kjer komot dobiš novega
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Brane22 ::

Pa saj fair-play v tipičnem delovnem odnosu je ta,d a je vsaka stranka v njem, dokler ji to ustreza.

Ko te ne rabijo, te lahko odpustijo in ko jih ne rabiš, odideš.

Invictus ::

To samo odraža nizko dodano vrednost slovenskega zaposlenega.

Ker delodajalec ne zgubi veliko denarja, če nekoga z izkušnjami zamenja z nekom, ki nima pojma, ampak je pripravljen delati za manj.

fair-play?

Večinoma velja, da te nikoli ne bodo zaposlili nazaj v staro firmo, sploh če si ti dal odpoved. Zloraba zaupanja ali neko podobno psiho sranje. Plače pa niso hoteli povečati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gendale ::

ti bi vzel nazaj službo ki te je odpustila iz nekih (po tvojem mnenju bullshit razlogov (recimo da te je šefova žena imela mal preveč rada))?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

SplitCookie ::


V resnem poslu je pomojih izkusnjah fair-play izredno pomemben. Svet (kaj sele Slovenija) je tako majhen, da se na nekem podrocju poznajo med sabo vsi.

Business 101
Fair-play ne obstaja

Je samo ali nategneš druge ali si nategnjen.


Jaz sem se zmeraj v dobrih odnosih z vsemi prejsnimi delodajalci (je pa res, da mi je bila tudi meni zmeraj pomemben fair-play delodajalcev in sem si take tudi izbiral).

Fejst. IN to ti koristi natanko kako ?



To samo odraža nizko dodano vrednost slovenskega zaposlenega.

Nizka dodana vrednost ? Lol
A si lahko še bolj političen

Večinoma velja, da te nikoli ne bodo zaposlili nazaj v staro firmo, sploh če si ti dal odpoved.

A če ti jo oni dajo te pa bodo ali kaj ? ;((

Se še prerado zgodi da te kličejo domov že takrat ko imaš nov šiht in jim pač manjka 'strokovnosti'. Seveda vse treba delat zastonj.

Da ne omenjamo ustvarjanje s.p.-jev kjer firme raje plačujejo glede na potrebe kakor da bi bil pri njih redno zaposlen.

Življenje je prekratko da bi se ukvarjal s nekimi pizdarijami prepotentnih šefov.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

St235 ::

Business 101
Fair-play ne obstaja

Je samo ali nategneš druge ali si nategnjen.

Samo v bananastanu. Zato pa je situcija pri nas takšna kot je. Priporočam v branje: http://www.dnevnik.si/objektiv/komentar...

Fejst. IN to ti koristi natanko kako ?

Tako, da z veseljem z bivšim direktorjem občasno spijeva kavo, s prvo firmo kjer sem delal pa še vedno odlično poslovno sodelujemo.

Ideja, da je treba zajebat vse kar se da preden greš drugam je spet samo in le odraz zahojenosti naroda.

Smurf ::

SplitCookie je izjavil:


Business 101
Fair-play ne obstaja

Je samo ali nategneš druge ali si nategnjen.

V vaskih firmah verjetno res, v resnih pa ne.

SplitCookie je izjavil:


Fejst. IN to ti koristi natanko kako ?

Tako, da smo tudi potem, ko sem odsel, naredili se kaksen skupen projekt in cisto mogoce, da se kaksnega bomo pri cemer smo oboji profitirali.

Tako, da ljudi s katerim sem v preteklosti sodeloval in vem, da so odlicni, brez problema priporocim komu drugemu in obratno, oni mene.

SplitCookie ::

Samo v bananastanu.

Nope

Zato pa je situcija pri nas takšna kot je.

Hah.
Situacija je takšna kakor je ker ljudje ne poštekajo da se morajo pobrigati za lastno rit in ni jim treba šefeta na kolenih prosit, če ima dovoljenje za it na WC


Tako, da z veseljem z bivšim direktorjem občasno spijeva kavo, s prvo firmo kjer sem delal pa še vedno odlično poslovno sodelujemo.

Oh waw. Kaj takega:D
Friends with benefits a ne ?


Ideja, da je treba zajebat vse kar se da preden greš drugam je spet samo in le odraz zahojenosti naroda.

Ali pa je zahojena tvoja ideja.

Ko se naveličaš šihta, greš drugam. Tok je simpl.


V vaskih firmah verjetno res, v resnih pa ne.

A tako, zakaj že potem obstaja protimonopolna zakonodaja ?

Tako, da smo tudi potem, ko sem odsel, naredili se kaksen skupen projekt in cisto mogoce, da se kaksnega bomo pri cemer smo oboji profitirali.

Ali bi te projekte delali tudi če bi tebe v tvoji original službi pobralo ?


Tako, da ljudi s katerim sem v preteklosti sodeloval in vem, da so odlicni, brez problema priporocim komu drugemu in obratno, oni mene.

Sam da to nima veze s šihtom.

S odnosi med podjetji naj se ukvarjajo šefi. Če nisi zaposlen ravno v PR to ni tvoja stvar.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

LuiIII ::

@SplitCookie: Lahko si vrhunski strokovnjak, efektiven k robotizirana mašina, ampak kar se mene tiče si nezaposljiv ;-)

SplitCookie ::

Sam da tvoje mnenje kaj veliko niti ne šteje.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

LuiIII ::

Ha, ha, ha, v moji firmi pa nekaj že. Bi bilo čudno, če ne bi. Sicer pa najprej malo odrasti, pa se začni briti in še kaj se naučiti, pa bo lažje. Verjemi, smo vsi dal skozi tole fazo.

St235 ::

Še vedno več kot tvoje nebuloze, SplitCookie.

Oh waw. Kaj takega:D
Friends with benefits a ne ?


Kdo bi si mislil, kaj? Za razliko od tebe, ki o poslu nimaš pojma je vsakemu jasno, da je dolgoročno gledano treba imet čim boljše odnose z ostalimi poslovnimi subjekti. To vključuje tako bivše delodajalce in kot bivše delavce. Domišljavost tipa, jebe se meni koga in kje nategnem samo, da zaslužim je razlog zakaj imamo danes situcijo kot jo imamo. Dokler so imeli vsi polno rit je to laufalo, ko je pa kriza prišla na obisk pa so taki jebivetri začel propadat kot albanske ambasade.

Ko se naveličaš šihta, greš drugam. Tok je simpl.

Normalno, samo lahko to narediš kot kreten z odnosom boli me kurac za vse skupaj jaz odhajam, ali pa narediš to na drugačen način.

Tako, da ljudi s katerim sem v preteklosti sodeloval in vem, da so odlicni, brez problema priporocim komu drugemu in obratno, oni mene.

Sam da to nima veze s šihtom.

pa še kako ima veze z šihtom, sploh v zaprtem okolju kot je slovenija. Bivši zaposleni podjetja A se lahko kaj hitro znajde v situaciji, ko bo lahko vplival na to ali se v novi službi sodeluje s podjetjem A. Ne vem če si točno dojel realnost sveta ampak v Sloveniji ni ravno 1000 podjetji z par tisoč zaposlenimi, v malih in mikro podjetjih pa še kako šteje mnenje vsakega zaposlenega. In obratno, kot zaposleni se zelo hitro znajdeš v situaciji, ko bo na razgovoru za službo nekdo, ki osebno pozna tvojega bivšega delodajalca. V privatnem sektorju referenca in osebna priporočila pomenijo ogromno, kar je tudi edino pravilno.

A tako, zakaj že potem obstaja protimonopolna zakonodaja ?

Daj mi razloži kako vezo ima protimonopolna zakonodaja s tem, da je treba vsakega povsod nategnit? Fair play in fair odnosi so vse kaj več kot kartelno dogovarjanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

PacificBlue ::

Če bi bila veljavna, bi moral biti notri fiksno določen znesek in trajanje konkurenčne klavzule.


To npr. točno piše v moji pogodbi. Tudi piše, da če prekinem delovno razmerje pred potekom pogodbe moram vrniti vse morebitne stroške, ki so jih imeli z mano.

St235 ::

Konkurenčna klavzula je omejitev, da se po tistem, ko si zaključil delovno razmerje ne smeš zaposlit v konkurenčnem podjetju. V pogodbi mora biti točno določeno koliko časa se ne smeš zaposlit in kolikšna odškodnina ti zaradi tega pripada. Če imaš to v pogodbi potem se toliko in toliko časa v zameno za nadomestilo ne smeš zaposlit v podjetju, ki se ukvarja s podobno dejanostjo. Enako so lahko določila (praktično enako kot na primer pri kadrovski štipendiji), da ti bo delodajalec kril določeno izobraževanje/usposabljanje v zameno pa toliko in toliko časa ne smeš prekinit pogodbe brez plačila penalov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Brane22 ::

Mislim, da so dobri odnosi precenjeni.

Pravni subjekti so po definiciji pizde in tudi tolerirajo pizde, če imajo v tem koristi.

Ni smrtni greh da si pizda ( je pa _lahko_ bistvena ovira), smrtni greh je če se ne znajdeš.

Ampak to je vse nebistveno tu. Če si v delovnem razmerju, je tvoja menjava službe načeloma tvoja stvar in se nimaš kaj ozirat okrog tega, izven nekih poslovnih praks mogoče.

Pod tem mislim, da jim ne uideš namenoma v najbolj neugodnem trenutku in da, če že pričakuješ nek odpovedni rok zase ( in pri tem določeno konstruktivnost delodajalca) bi se moral enako obnašati tudi sam.

Ampak mimo tega ti nima kdo kaj utrujat komu prodajaš svoje delo. Ti si na svojem trgu, tvoj delodajalec na svojem.

LuiIII ::

Točno tako. Prekinitev pogodbe? Ni mi čisto jasno kaj si s tem mislil. Je pa pravno znanje v našem podjetništvu na tako nizki ravni, da se včasih lahko samo čudiš.
Sam sem tako delal v kao hudo napredni, "skoraj gazela" firmi, ki je poslovala s tujino, z velikimi poslovnimi subjekti pri nas in ni imela oz. najemala odvetnika. Nekaj poslov je seveda zaradi tega tudi padlo. No ne vem, morda jih je pa le srečala pamet. zanimivo je to, da ko sem podpisal s to firmo pogodbo o zaposlitvi je vsebovala tudi člen o konkurenčni klavzuli. ko sem ga prebral, sem se samo nasmehnil in podpisal. Seveda je bil neveljaven. No konec koncev pa njegove neveljavnosti nisem izkoristil. Mi ni bilo potrebno.

Invictus ::

PacificBlue je izjavil:

Če bi bila veljavna, bi moral biti notri fiksno določen znesek in trajanje konkurenčne klavzule.


To npr. točno piše v moji pogodbi. Tudi piše, da če prekinem delovno razmerje pred potekom pogodbe moram vrniti vse morebitne stroške, ki so jih imeli z mano.

To ni konkurenčna klavzula ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SplitCookie ::


Kdo bi si mislil, kaj? Za razliko od tebe, ki o poslu nimaš pojma je vsakemu jasno, da je dolgoročno gledano treba imet čim boljše odnose z ostalimi poslovnimi subjekti. To vključuje tako bivše delodajalce in kot bivše delavce. Domišljavost tipa, jebe se meni koga in kje nategnem samo, da zaslužim je razlog zakaj imamo danes situcijo kot jo imamo. Dokler so imeli vsi polno rit je to laufalo, ko je pa kriza prišla na obisk pa so taki jebivetri začel propadat kot albanske ambasade.


Heh. Ker to, da ščitiš svojo integriteto = nategovanje.

Pa dobro, če eni vrjamejo v pravljice ...


Normalno, samo lahko to narediš kot kreten z odnosom boli me kurac za vse skupaj jaz odhajam, ali pa narediš to na drugačen način.

Ali pa kot normalen človek podpišeš odpoved in greš stran. Ne vem kaj se je treba drkati toliko okoli teh domnevno dobrih odnosov.

V privatnem sektorju referenca in osebna priporočila pomenijo ogromno, kar je tudi edino pravilno.

In potem se ti pizdiš nad nategovanjem folka, tule pa podpiraš VIP zaposlovanje direktorjevih sinčkov. Ja pa ej res super:D


Daj mi razloži kako vezo ima protimonopolna zakonodaja s tem, da je treba vsakega povsod nategnit? Fair play in fair odnosi so vse kaj več kot kartelno dogovarjanje.

Fair play je pravljica za otroke
Firma ne bo spoštovala drugih subjektov če ji tega ni treba ali jo v to ne sili zakon. Pa tudi takrat ni nujno da bo.
Moje izkušnje so take, da se firmam lepo jebe, če tebi ne plačajo in zadeva ni neposredno izvršljiva, da jim blokiraš račune.
Vlečenje po sodiščih pa stane in tako ni 'kaj za vzeti'.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Smurf ::

@LuiIII podpis :).

@SplitCookie - sej verjetno ne bo pomagalo, ampak poskusi se enkrat razmisliti, zakaj je v vecina boljsih podjetij po svetu (in seveda tudi Sloveniji) najbolj vazna referenca + priporocilo osebe, ki ji delodajalec zaupa. In ne, zato, da dobijo sluzbe direktorjevi sincki, ni pravilen odgovor.

Seveda tukaj govorimo o recimo razvojnih inzenirjih, ne o delavkah, ki zlagajo izdelke na Mercatorjeve police.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

MJ603 ::

Uf ste se pa razpisali :)

To, da zamenjaš službo sploh ni vprašljivo. Moje dilema je predvsem to, da podjetje B vidi to, da je podjetje A njihova stranka, kot veliko oviro pri zaposlitvi delavca iz podjetja A. Kako torej prepričati delodajalca B, da te kljub temu zaposli in tvega morebitne slabše odnose?

LP

fosil ::

Najbolje bi bilo, da v firmi A kjer si trenutno zaposlen, razčistiš zadeve. Da ti dajo zeleno luč in se razidete prijateljsko.
Ali je to možno pa sam veš, glede na poznavanje ljudi s katerimi delaš.
Tako je!

Avenger ::

MJ603: Bju povej, da boš Aju rekel, da si se malo pogovarjal z Bjem in se je izkazalo, da imajo prosto delovno mesto, ki te zelo zanima, ter da bi - da ne bo nesporazuma tu pri vas je vse fino fajn, ampak bi vseeno rad šel k njim in boš zato dal odpoved, rečeš da si recimo pripravljen tudi podaljšat odpovedni rok za kakšen teden oziroma ga skrajšat, če bodo do takrat našli ustrezno zamenjavo.

Skratka, prikazat bi moral, da si se ti pozanimal pri B, ti si vprašal če imajo frej delovno mesto, ti si vprašal, če bi sprejeli tebe itd. Zdej, A si bo še vedno lahko mislil svoje, ampak ne bi smelo biti problematično glede odnosov med A in B, razen v primeru konkretne migracije delavcev od A do B. Pa še potem se lahko A začne samo spraševat, kaj dela narobe, da hodijo vsi stran in ne more bit jezen na B!
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

St235 ::

In potem se ti pizdiš nad nategovanjem folka, tule pa podpiraš VIP zaposlovanje direktorjevih sinčkov. Ja pa ej res super:D


S tem si povedal vse o ničnem poznavanju realnega sveta. Privatni sektor zaposluje kogar hoče in v interesu jim je zaposlovat ljudi od katerih bo največja dodana vrednost. Najbolj zanesljiv način za to so refrence in priporočila. Če tega nisi sposoben dojet res ne vem zakaj se oglašaš.

Fair play je pravljica za otroke
Firma ne bo spoštovala drugih subjektov če ji tega ni treba ali jo v to ne sili zakon. Pa tudi takrat ni nujno da bo.
Moje izkušnje so take, da se firmam lepo jebe, če tebi ne plačajo in zadeva ni neposredno izvršljiva, da jim blokiraš račune.
Vlečenje po sodiščih pa stane in tako ni 'kaj za vzeti'.


Samo in le v banastanu kjer je koncept firme izenačen z nategovanjem vsega živega. Lastniki resnih firm se takih neumnosti ne grejo, ker se zavedajo da firma ni nekaj kar živi 3-4 leta ampak je investicija od katere bo lahko živelo kar nekaj generacij. Kaj ti pomaga nategnit 10 dobaviteljev za par 10k €, če ti čez tri leta ne bo niče hotel dobavljat robe.

Daj si poglej resne firme, sploh tiste z večinskim tujim kapitalom, pa boš videl kaj pomeni plačilna disciplina.

Ali pa kot normalen človek podpišeš odpoved in greš stran. Ne vem kaj se je treba drkati toliko okoli teh domnevno dobrih odnosov.

In kaj je nenormalnega na temu, da se o odpovedi uskladiš z delodajalcem? Sploh če greš v firmo, kjer boš lahko s taistim delodajalcem dnevno sodeloval?

Kar ti mešaš je da integriteta ne pomeni boli mene kurac za cel svet, jaz poznam svoje pravice. Ampak to, da poznaš tudi svoje dolžnosti. Tako po odpovedi ne ostaneš v pdojetju še 30 dni (od katerih si jih 26 na bolniški ostale pa zabušavaš) zato, ker tako piše v pogodbi. ampak izkoristiš zadnji mesec zato, da posrbiš, da so tvoje zadeve zaključene in predaš delo svojemu nasledniku. Pa ne zato, ker tako piše v zakonu.

SplitCookie ::


@SplitCookie - sej verjetno ne bo pomagalo, ampak poskusi se enkrat razmisliti, zakaj je v vecina boljsih podjetij po svetu (in seveda tudi Sloveniji) najbolj vazna referenca + priporocilo osebe, ki ji delodajalec zaupa. In ne, zato, da dobijo sluzbe direktorjevi sincki, ni pravilen odgovor.

Ker vztrajajo na antičnih pripovedkah da je dober delavec tak s čimveč delovne dobe in čimveč priporočili

In enako vidiš oglase v sloveniji kjer zahtevajo 5 let delovne dobe za 20 letno čistilko


Seveda tukaj govorimo o recimo razvojnih inzenirjih, ne o delavkah, ki zlagajo izdelke na Mercatorjeve police.

Razvojni inžiner se bo hvalil s svojimi izdelki, ne to pri kerem delodajalcu je zabijal čas.


S tem si povedal vse o ničnem poznavanju realnega sveta. Privatni sektor zaposluje kogar hoče in v interesu jim je zaposlovat ljudi od katerih bo največja dodana vrednost. Najbolj zanesljiv način za to so refrence in priporočila. Če tega nisi sposoben dojet res ne vem zakaj se oglašaš.

Privatni sektor ima prioriteto pri zaposlovanju familije;)
Če tega še nisi dojel, ne vem kaj se pritožuješ

Samo in le v banastanu kjer je koncept firme izenačen z nategovanjem vsega živega. Lastniki resnih firm se takih neumnosti ne grejo, ker se zavedajo da firma ni nekaj kar živi 3-4 leta ampak je investicija od katere bo lahko živelo kar nekaj generacij. Kaj ti pomaga nategnit 10 dobaviteljev za par 10k €, če ti čez tri leta ne bo niče hotel dobavljat robe.

A res:D
Se še spomneš poplav in enormnih cen trdih diskov ?:D
Ali pa nedavne tožbe o usklajenem delovanju pri navijanju cen ekranov ?
Ali apple-samsung tožb in podobnih patentnih tožb ?

Ja, Fair play a ne:D


Daj si poglej resne firme, sploh tiste z večinskim tujim kapitalom, pa boš videl kaj pomeni plačilna disciplina.

lol
Plačevanje na zadnji možen dan ni neka plačilna disciplina.


Kar ti mešaš je da integriteta ne pomeni boli mene kurac za cel svet, jaz poznam svoje pravice. Ampak to, da poznaš tudi svoje dolžnosti. Tako po odpovedi ne ostaneš v pdojetju še 30 dni (od katerih si jih 26 na bolniški ostale pa zabušavaš) zato, ker tako piše v pogodbi. ampak izkoristiš zadnji mesec zato, da posrbiš, da so tvoje zadeve zaključene in predaš delo svojemu nasledniku. Pa ne zato, ker tako piše v zakonu.

Pa še vsako soboto je treba iti v cerkev na mašo.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Smurf ()

St235 ::

Ker vztrajajo na antičnih pripovedkah da je dober delavec tak s čimveč delovne dobe in čimveč priporočili

In enako vidiš oglase v sloveniji kjer zahtevajo 5 let delovne dobe za 20 letno čistilko


kot že rečeno, bananastan ni ravno merodajna država. In ja, če boš kdaj zlezel iz svoje vasi boš videl, da delodajalca v prvi vrsti zanimajo priporočila in znanja. Delovno dobo si sedaj ti privlekel iz riti.

Privatni sektor ima prioriteto pri zaposlovanju familije;)
Če tega še nisi dojel, ne vem kaj se pritožuješ


Spet sodiš po bananstanu. Privatni sektor ima prioriteto zaposlovat ljudi, ki so sposobni delo čim boljše opravit.

lol
Plačevanje na zadnji možen dan ni neka plačilna disciplina.

Ker? PA se tebi sploh kaj sanja o poslovanju podjetja?

Pa še vsako soboto je treba iti v cerkev na mašo.


ne jokaj tja v tri dni. Ti si v debato privlekel besedo integriteta, pri čemer je več kot očitno, da pojma nimaš kaj pomeni.

A res:D
Se še spomneš poplav in enormnih cen trdih diskov ?:D
Ali pa nedavne tožbe o usklajenem delovanju pri navijanju cen ekranov ?
Ali apple-samsung tožb in podobnih patentnih tožb ?

Ja, Fair play a ne:D


mešaš hruške in jabolka, nihčene govori o tem, da med firmami ne prihaja do sporov ali zlorab. Govorimo o temu, da nategovanje dobaviteljev in partnerjev za resne firme ne pride v poštev in da se dobre firme trudijo imet korektne odnose z svojimi partnerji. Ti pa zdaj tle noter vlečeš primere z vseh vetrov, samo da lahko dalje nabijaš nebuloze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

SplitCookie ::



Spet sodiš po bananstanu. Privatni sektor ima prioriteto zaposlovat ljudi, ki so sposobni delo čim boljše opravit.


Haha
Ne, privatni sektor v nemčiji deluje tako da se familij ne zaposluje.


mešaš hruške in jabolka, nihčene govori o tem, da med firmami ne prihaja do sporov ali zlorab. Govorimo o temu, da nategovanje dobaviteljev in partnerjev za resne firme ne pride v poštev in da se dobre firme trudijo imet korektne odnose z svojimi partnerji. Ti pa zdaj tle noter vlečeš primere z vseh vetrov, samo da lahko dalje nabijaš nebuloze.

Nekako ne poštekaš, da nategovalci ne obstajajo samo znotraj tvojega domnevnega bananistana.

Si vzamemo boljši primer amerike ? Nedavni oil spill ?
Rusije ? Naftna firma ima kar lastno vojsko ?
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

St235 ::

Ne, privatni sektor v nemčiji deluje tako da se familij ne zaposluje.


aja in kak točno se to izvaja?

Nekako ne poštekaš, da nategovalci ne obstajajo samo znotraj tvojega domnevnega bananistana.

Si vzamemo boljši primer amerike ? Nedavni oil spill ?
Rusije ? Naftna firma ima kar lastno vojsko ?

in še vedno mečeš v isti koš brezpredmetne primerjave. Kje sem trdil, da nategovalci obstajajo samo znotraj ene države?

Govoril sem o temu, da dolgoročno poslovanje družbe ne more temeljit na temu, da sistematično nateguje poslovne partnerje. Se je pa to nanašalo na nadvse idiotsko izjavo iz začetka teme:
Je samo ali nategneš druge ali si nategnjen.
Vsak, ki si domišlja, da je to osnova posla propade kot albanska ambasada ob prvem vetru. In trenutno stanje v Sloveniji je lep odraz tega.

Primerjat naftne konglomerate s podjetniki, ki ne plačajo par tisoč EUR dobaviteljem in si domišljajo, da so zato tajkuni, ki so nad zakonom je pa naravnost pomilovanja vredno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

SplitCookie ::



aja in kak točno se to izvaja?


Pogleda se VIP, če imaš sorodnika med dobavitelji adijo miško.

Primerjat naftne konglomerate s podjetniki, ki ne plačajo par tisoč EUR dobaviteljem in si domišljajo, da so zato tajkuni, ki so nad zakonom je pa naravnost pomilovanja vredno.

Pa jim lavfa, keš imajo, ti se pa jebi

s - na računu pa ne moreš izterjati nič.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

St235 ::

Pogleda se VIP, če imaš sorodnika med dobavitelji adijo miško.


O poslovanju nemških podjetji lahko ti samo sanjaš s prstom v riti. Daj ne nabijaj idiotizme brez vsakega smisla.

Pa ti od posta do posta sploh uspeš sledit lastnim blodnjam? V vsak postu poveš večjo neumnost. Glede na to, da je velika večina firm v lasti družinskih podjetji, je celoten ideja zakaj se sploh nekdo ukvarja z podjetništvom v temu, da bo zaposlil svojega sina, ki bo od njega prevzel podjetje. Ravno tako je naravnost smešno razmišljanje, da bo firma pri zaposlovanju šla preverjat ali ima kandidat za službo slučajno kakšno žlahto med dobavitelji.

Privatni sektor, ki ve kaj dela teži k temu, da zaposluje sposobne ljudi. In ga ni boljšega kriterija kot je osebno poznanstvo ali priporočilo nekoga, ki mu zaupaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konkurenčna klavzula (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17145592 (7550) Beli_Zajcek
»

Odpoved pogodbe o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518913 (8949) val46
»

Konkurenčna prepoved in delo ob delo

Oddelek: Loža
233776 (1676) St235
»

Pravice delavcev

Oddelek: Loža
406828 (3403) perci
»

odpoved

Oddelek: Loža
369722 (6859) bozicek

Več podobnih tem