» »

Digitalna svoboda govora v prihodnosti

Digitalna svoboda govora v prihodnosti

Temo vidijo: vsi

vostok_1 ::

(poskusimo tokrat bolj resno, hvala)

Marsikdo vrjetno ne pozna, ampak zadnje leto ali dve se je pojavil t.i. alt-tech. Torej socialni mediji, kot alternativa mainsteram-u.
Vrjetno je odveč povedat, da mainstream vse te kategorizira kot extreme-far-right. Granted, gor so tudi neo-naziji. Ni pa to platforma namenjena njim.
case in point: https://www.nytimes.com/2017/12/11/tech...

Mainstream ponudniki pa zadnje čase zaostrujejo ali vsaj širijo svojo interpretacijo neskladnega govora.

Moje mnenje je, da družbeno neskladna mnenja bodo počasi romala v podzemlje. Tko kot so v rpeteklih totalitarnih režimih.

Zanima me kaj bi vi odgovorili

a) Smer v katero se razvijajo reči je povsem korektna
b) Trend se mi zdi zaskrbljujoč
c) don't care

Če ste odgovorili a) ali b). Dajte povedat zakaj in kake posledice vi vidite. Pozitivne ali negativne. As you see it.

Resnično me zanima kaj si splošna publika, relativno tehnično izobražena, misli.
Nenazadnje, bo to mladim generacijam skoraj edini način komuniciranja.
I think it's worth a debate, don't you?

(PS. prosim ignorirajte dežurnega trola in njegov baiting)
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

thom4s ::

b)
Je bil Pewtube na CNN, dobesedno Hitler.
Gab je tudi dobesedno Hitler.
Dailystormer raje ne omenjam.

Pron je pa osnovna človeška pravica, bolj kot hrana. Hrana ni osnovna človeška pravica, vsaj ne za nacije.

jype ::

je izjavil:

Nenazadnje, bo to mladim generacijam skoraj edini način komuniciranja.
Motiš se.

vostok_1 ::

Jz bi rekel da ne. Glede na to, da izraz friend je danes povsem izmenljiv, ali gre za digitalno ali RL prijateljstvo.

Zakaj misliš, da ni tako?

thom4s je izjavil:

b)
Je bil Pewtube na CNN, dobesedno Hitler.
Gab je tudi dobesedno Hitler.
Dailystormer raje ne omenjam.

Pron je pa osnovna človeška pravica, bolj kot hrana. Hrana ni osnovna človeška pravica, vsaj ne za nacije.


No no. GoyFundMe.com...leaves little open to interpretation.
Granted, it's funny as hell...but still.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Zakaj misliš, da ni tako?
Zato, ker dokler še obstajajo šolski sistemi v trenutni obliki, bodo otroci fizično medsebojno interakcijo obdržali kot primaren način komunikacije. To se ne bo spremenilo v naslednjih 60 letih, ker je inercija daleč premočna. Dokler se to ne spremeni, se tudi obnašanje ne more pretirano. Veliko večji problem v tem smislu je ekonomska (ne)svoboda srednjega sloja, ki ima vedno manj možnosti svoj čas preživljati s svojimi otroci, zaradi česar vedno več otrok vzgajajo institucije, ki za to niso niti pooblaščene, niti usposobljene.

vostok_1 ::

Ne vem, če imaš povsem prav. V šoli sicer komunicirajo, ampak vse z mobijem/socialnimi omrežji kot vmesnikom.
Večina izmenjave informacij poteka prek digitalnega kanala. Eden posta svoji grupi na...snapchat/instagram/... what have you.

Tko, da ne. Zadeve so konkretno drugačne.
So much so, da dejansko folk niti ne telefonari več ampak zgolj tekstovno komunicira.
Glede institucionalnega vzgajanja je res.

Ampak daj vse to zapakiraj v kontekst te teme.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Ne, večina izmenjave informacij poteka ustno, fizično. Ti seveda tega ne veš, ker ne veš, kako danes otroci odraščajo, zato se motiš glede tega, da so otroci odvisni od digitalnih komunikacij. Niso - in še dolgo časa ne bodo, ker jih bodo naslednjih 50 let starši še vedno morali fizično spravit nekam, kjer bodo nanje pazili odrasli, kar bo v naslednjih 50 letih še vedno šola, zelo podobna takšni, v kakršno si hodil ti.

Zato je tvoja osnovna premisa, da kdorkoli lahko ideološko indoktrinira otroke tako, da jim cenzurira internet, napačna.

vostok_1 ::

Povsot kjer pogledam, vsaj pri najstnikih je vedno mobitel vedno vmes komunikacije.

"I'd rather," deadpans Philippa Grogan, 16, "give up, like, a kidney than my phone. How did you manage before? Carrier pigeons? Letters? Going round each others' houses on BIKES?" Cameron Kirk, 14, reckons he spends "an hour, hour-and-a-half on school days" hanging out with his 450-odd Facebook friends; maybe twice that at weekends. "It's actually very practical if you forget what that day's homework is. Unfortunately, one of my best friends doesn't have Facebook. But it's OK; we talk on our PlayStations."

Emily Hooley, 16, recalls a Very Dark Moment: "We went to Wales for a week at half term to revise. There was no mobile, no TV, no broadband. We had to drive into town just to get a signal. It was really hard, knowing people were texting you, writing on your Wall, and you couldn't respond. Loads of my friends said they'd just never do that."


https://www.theguardian.com/lifeandstyl...

Že res, da fizična komunikacija ni zamrla. Definitivno pa ni overwhelming način vseh komunikacijskih potreb najstnikov.

Tko, da zagotovo nimaš povsem prav.

Kot drugo, zakaj pa misliš da nastajajo vsej tej divji portali, kjer se mladina neomejeno pogovarja?
Če ne bi bilo takega pritiska iz mainstrema, pol sploh ne bi bilo potrebe po njih.

Ne vem če lahko rečemo indoktriniranje outright. Definitivno pa cenzuriranje se dogaja za nekatere popularne, nekonformistične ideje.

Od kje pa misliš, da je v slovenijo prišla ta SJW zadeva? Pri nas razen v nekaj meščanskih klikah in vrjetno na določenih fakultetah tega še ni v mainstreamu. Sem pa prepričan, da jim ta tematika sploh ni tuja.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

konspirator ::

Slabo kaže s svobodo:
Orwellovo leto 2017: Kako sta najbogatejša Slovenca z začasno sodno odredbo preprečila izid Reporter Magazina
http://reporter.si/clanek/slovenija/orw...
--

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Ne vem kam točno bi to uvrstil, ampak definitivno se ne sliši good.

Kvečjemu bi lahko zakonca tožila revijo, če bi smatrali za blatenje ali poseg v zasebnost.
Da država prepove....vrjetno je res precedens.

Ni pa to točno o čemer se jz pogovarjam.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

FiReFTW ::

Vostok kaj ti zivis v sloveniji pa slotech je slovenski forum, al sem malo zamesal pa je amerisko to vse?
Al obstaja kaksno logicno pojasnilo za dejstvo da 10% besed tvojih postov meces vmes neke ameriske besede pa izpeljanke?

Scaramouche ::

Videl sem kako dva mladeniča sedita v baru in tipkata, ustavil sem se za par minut in jih gledal, nisem mogel verjeti da sta samo browsala in nič govorila. To je drugače kot prej, ustna komunikacija je pošla, ne čisto vendar so otroc dnes drugačni, ni več toliko heca v živo veliko je preko neta, tipkanje in kratki pogovori.

To bo sugurno spremenilo način komunikacije, še 10 let nazajni bilo tako močno, odkar so vsi prešli na smart phone se je močno spremenilo!

članek iz 2010!

Cell-phone texting has become the preferred channel of basic communication between teens and their friends, and cell calling is a close second. Some 75% of 12-17 year-olds now own cell phones, up from 45% in 2004. Those phones have become indispensable tools in teen communication patterns. Fully 72% of all teens2 - or 88% of teen cell phone users -- are text-messagers. That is a sharp rise from the 51% of teens who were texters in 2006. More than half of teens (54%) are daily texters.


jype ::

konspirator je izjavil:

Orwellovo leto 2017: Kako sta najbogatejša Slovenca z začasno sodno odredbo preprečila izid Reporter Magazina
Hvala bogu, da jima je sodišče ugodilo. Saj lahko Reporter poroča o tebi, če nimaš česa skrivat.

vostok_1 je izjavil:

Ne vem kam točno bi to uvrstil, ampak definitivno se ne sliši good.
Seveda se sliši good. Ti bi rad, da tabloidi paradirajo vsakogar, ki ga dobijo na piko? Seveda bi - ker si primer sodobnega družbenega odklona, ki spremlja vso resničnostno televizijo in se napaja iz življenj drugih, saj svojega nimaš, zato te zelo skrbi dejstvo, da nekateri z lastnimi življenji še vedno dovolj cenijo svojo zasebnost, da so jo pripravljeni braniti z vsemi sredstvi.

vostok_1 je izjavil:

Kvečjemu bi lahko zakonca tožila revijo, če bi smatrali za blatenje ali poseg v zasebnost.
Če te ne moti, da revija piše o tvojih osebnih podatkih, jih komot pošlješ tja. Če jih protizakonito pridobijo drugje, jih pa seveda lahko tožiš, tako kot sta jih Loginova - in tožbo dobiš, ker je v EU spoštovanje zasebnosti na srečo še vedno obvezno za vse, ki razpolagajo z osebnimi podatki.

vostok_1 je izjavil:

Povsot kjer pogledam
To pove veliko o tebi, pa ničesar o tem, kako danes mladina komunicira.

Scaramouche je izjavil:

Videl sem
Jasno, tvoji kolegi so podobni tebi, drugače sploh ne more biti, če živiš v mehurčku.

Dejstva so seveda popolnoma drugačna, kot jih poskušate prikazati, ampak to vas ne ustavi: Vaš cilj itak ni raziskovati, temveč ustvarjati strah, paniko in tesnobo.

zmaugy ::

vostok_1 je izjavil:

(poskusimo tokrat bolj resno, hvala)

Marsikdo vrjetno ne pozna, ampak zadnje leto ali dve se je pojavil t.i. alt-tech. Torej socialni mediji, kot alternativa mainsteram-u.
Vrjetno je odveč povedat, da mainstream vse te kategorizira kot extreme-far-right. Granted, gor so tudi neo-naziji. Ni pa to platforma namenjena njim.
case in point: https://www.nytimes.com/2017/12/11/tech...

Mainstream ponudniki pa zadnje čase zaostrujejo ali vsaj širijo svojo interpretacijo neskladnega govora.

Moje mnenje je, da družbeno neskladna mnenja bodo počasi romala v podzemlje. Tko kot so v rpeteklih totalitarnih režimih.

Zanima me kaj bi vi odgovorili

a) Smer v katero se razvijajo reči je povsem korektna
b) Trend se mi zdi zaskrbljujoč
c) don't care

Če ste odgovorili a) ali b). Dajte povedat zakaj in kake posledice vi vidite. Pozitivne ali negativne. As you see it.

Resnično me zanima kaj si splošna publika, relativno tehnično izobražena, misli.
Nenazadnje, bo to mladim generacijam skoraj edini način komuniciranja.
I think it's worth a debate, don't you?

(PS. prosim ignorirajte dežurnega trola in njegov baiting)


V osnovi mi ni všeč, vendar je to zgolj kratkoročno. Dolgoročno pa se ljudi ne da utišati. Tukaj je še dodatek: Karma is a bitch. Tlači ljudi in slej ko prej dobiš bumerang v glavo, samo da še bolj močno. Tišči ljudi dol na internetu in bo ven udarilo nekje drugje. In obratno.
Namesto da bi se nesoglasja reševala z dialogom, se s prisilnim utišanjem skupin ljudi nesoglasja kopičijo, kar lahko na dolgi rok privede do veliko bolj resnih težav kot je prerekanje na internetu.
Ni pa za pričakovati, da bi to internet bullyi, ki imajo za sabo establishment, razumeli. Včasih lahko to stanje traja generacije in prileti kot bumerang v glavo ljudem, ki niso imeli nič z originalnim nesoglasjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

stjan ::

Toliko besed je napisanih na tej strani, pa gre v bistvu za monologa dveh zgubljenih duš :).
Niti malo se ne potrudita da bi sprejemala mnenje drugega.

Jure, kot visoko izobražen, inteligenten človek bi moral sprejemati tudi druga mnenja, ne pa jih samo negirati.

Zaradi tega se mladi zatekajo k elekrtonskim prijateljem, ker se v družbi počutijo osamljene.

V bistvu bi, če bi bilo mogoče, veliko mladih preživelo celo življenjenje za računalnikom in igralo igre, drugi so jim postali odveč.
Nismo vsi tako družabna bitja kot je Jure, nekateri imamo kakšno vrsto avtizma in smo lahko sami, ne potrebujemo celodnevne interakcije z okolico.

Ko se omenja da mladi v skupini uporabljajo telefone in se ne pogovarjajo, ni to omejeno samo na mlade. Zanimivo je videti skupino upokojencev, kjer ima vsak v roki telefon :).

Kar se tiče svobode govora, postaja v zadnjem času zmeraj bolj omejena. Zadnja leta se zmeraj bolj omejuje človeško svobodo.
Postajamo zmeraj bolj usmerjeno misleči cenzurirani bebci.

Krasni novi svet cenzure in praznoglavih ovc :(

dice7 ::

stjan je izjavil:

Zanimivo je videti skupino upokojencev, kjer ima vsak v roki telefon :).
Ali pa casopis

Scaramouche ::

Teens have been hanging out online for 20 years, but in 2017 they're doing it on group video chat apps, in a way that feels like the real thing, not just a poor substitute. Ranging in age from adolescents to their early 20s--the group loosely defined as "Generation Z"--these young people are leaving the apps open, in order to hang out casually with peers in a trend some call "live chilling."


It isn't just that teens have phones, and that the infrastructure required to handle multiple simultaneous video streams is more accessible to developers than ever. It is also that teens aren't getting out to socialize in real life like they once did. One in three teens told Pew that they hang out with friends outside of school less often than "every few days."

https://www.sott.net/article/343194-For...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Scaramouche je izjavil:

Teens have been hanging out online for 20 years, but in 2017 they're doing it on group video chat apps, in a way that feels like the real thing, not just a poor substitute.
Metodologija tvoje raziskave je, kot vedno do zdaj, šibka. Dejanski podatki o uporabi so dostopni, poišči jih.

stjan je izjavil:

Niti malo se ne potrudita da bi sprejemala mnenje drugega.
Sprejeti napačno mnenje je absurdno. Zaradi mene lahko tisočkrat ponovi, da otroci ne komunicirajo več v živo, pa to ne drži, niti to ne izhaja iz podatkov, ki jih je prilepil.

Lahko pa se dogovoriva, da jaz trdim, da otroci v 9. razredu slovenskih osnovnih šol še vedno ne znajo brati in pisati, ti boš pa "moje drugačno mnenje" sprejel. Prav?

Scaramouche ::

Dejanski podatki o uporabi so dostopni, poišči jih.

tisti ki trdi da ima prav mora podati raziskave!

vostok_1 ::

jype je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Teens have been hanging out online for 20 years, but in 2017 they're doing it on group video chat apps, in a way that feels like the real thing, not just a poor substitute.
Metodologija tvoje raziskave je, kot vedno do zdaj, šibka. Dejanski podatki o uporabi so dostopni, poišči jih.

stjan je izjavil:

Niti malo se ne potrudita da bi sprejemala mnenje drugega.
Sprejeti napačno mnenje je absurdno. Zaradi mene lahko tisočkrat ponovi, da otroci ne komunicirajo več v živo, pa to ne drži, niti to ne izhaja iz podatkov, ki jih je prilepil.

Lahko pa se dogovoriva, da jaz trdim, da otroci v 9. razredu slovenskih osnovnih šol še vedno ne znajo brati in pisati, ti boš pa "moje drugačno mnenje" sprejel. Prav?


Sicer jype, v vseh tvojih postih nisi nič drugega kot mnenje podajal in zanikal druge.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Sicer jype, v vseh tvojih postih nisi nič drugega kot mnenje podajal in zanikal druge.
Ja, zapisal sem precej očitno stvar: Da iz ponujenih podatkov ne izhaja to, da otroci več ne komunicirajo v živo in da je zato cenzura sodobnih komunikacij problem - so pa še drugi razlogi, zakaj je tvoj sklep napačen, jasno: Direktne komunikacije niso cenzurirane, niti jih ni dovoljeno spremljati v veliki večini držav na svetu, otroci niso odvisni od elektronskih komunikacij, le izkoristijo jih, ker so na voljo, ter tudi dejstvo, da se medijska pokrajina bliskovito spreminja, ne nujno na slabše, ker postajajo naročniški modeli, ki spodbujajo raziskovalno novinarstvo (The Guardian, Pod črto, Spiegel in podobne institucije, ki so pridobile spoštovanje skozi svoje delo) na način, združljiv z zakonitostmi globalnega trga.

thom4s ::

jype je izjavil:

ki spodbujajo raziskovalno novinarstvo (The Guardian, Pod črto, Spiegel in podobne institucije, ki so pridobile spoštovanje skozi svoje delo) na način, združljiv z zakonitostmi globalnega trga.


S prvim delom se še strinjam, nikakor pa ne drži trditev o spoštljivih raziskovalnih novinarjih.

Scaramouche ::

thom4s je izjavil:

jype je izjavil:

ki spodbujajo raziskovalno novinarstvo (The Guardian, Pod črto, Spiegel in podobne institucije, ki so pridobile spoštovanje skozi svoje delo) na način, združljiv z zakonitostmi globalnega trga.


S prvim delom se še strinjam, nikakor pa ne drži trditev o spoštljivih raziskovalnih novinarjih.


poleg tega, spet nobenih raziskav...

thom4s ::

Scaramouche je izjavil:

thom4s je izjavil:

jype je izjavil:

ki spodbujajo raziskovalno novinarstvo (The Guardian, Pod črto, Spiegel in podobne institucije, ki so pridobile spoštovanje skozi svoje delo) na način, združljiv z zakonitostmi globalnega trga.


S prvim delom se še strinjam, nikakor pa ne drži trditev o spoštljivih raziskovalnih novinarjih.


poleg tega, spet nobenih raziskav...


Ja, copypasta podajanje PC mnenja. Če kdo ni v +-0,000% tolerance dovoljenega nima šans pisati za te "prestižne" medije.

volkun58 ::

... ja, spletišče in njegove "ugodnosti / neugodnosti" ...
vsak ima svoje mišlenje, ali vsaj tako se mu zdi; je pa hec, da so "svoja" mišlenja po navadi kar povzetki večinskega mišlenja. Čedalje manj ljudi razmišlja s svojo glavo, kajti to že presega marsikateri individuum, oz. predstavlja določeno odgovornost, kateri pa tile mladci današnje IT dobe niso dorasli - zagotovo! Vse, prav vse svoje početje vežejo na spletišče in kar se mi zdi najbolj zaskrbljujoče, da tudi "svoje znanje" iščejo prav tam - tukaj. Opažam tudi pri svojih sodelavcih, kadar pogovor nanese na kakšne nevsakdanje stvari, da tudi oni poiščejo odgovor na guglu - seveda, kje pa , saj "on" vse ve. Žalostno in zastrašujoče ob enem. Enostavno se ljudem ne da več niti malce razmišljat, kaj šele, da bi prebrali tiskano knjigo, s katero bi si obogatili besedni zaklad in zagotovo razširili svoje splošno znanje, izrazoslovje in predvsem razširili vidno polje. Tako da vidim enega od izhodov iz tele spletomanije z občasnimi popolnimi izklopi interneta. Svet se bo vrtel dalje z ali brez spleta, kot se je do nedavnega, ko sem se še lahko z ljudmi pogovarjal iz oči v oči.....

jype ::

volkun58 je izjavil:

ko sem se še lahko z ljudmi pogovarjal iz oči v oči.....
A zdaj se pa ne moreš več?

volkun58 ::

hi jype...
težko, ko pa kar naprej gledajo v svoje XY-fone (sklonjene glave), če še nisi opazil

vostok_1 ::

Prav zabavno je osvajat ženske dandanes, ko vsaka gleda v fon.

Včasih so nekatere brale knjigo ali gledale skoz okno, pa si imel kaj skupnega za začet.

Kako začneš danes? "hej bejba, a si vidla nov fb app za ____".
Dobro. Jz sicer vem, ampak žal mi je za vse, ki so mal bolj leseni glede tega.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

volkun58 je izjavil:

težko, ko pa kar naprej gledajo v svoje XY-fone (sklonjene glave), če še nisi opazil
Zakaj maš pa take prjatle?

vostok_1 je izjavil:

Prav zabavno je osvajat ženske dandanes, ko vsaka gleda v fon.
Zakaj pa osvajaš ravno tiste?

vostok_1 je izjavil:

Kako začneš danes? "hej bejba, a si vidla nov fb app za ____".
Kaj je pa narobe z "Ojej, se opravičujem, da sem se zaletel vate, opazoval sem oblake."

jb_j ::

Se mi zdi, da bi digitalna svoboda govora veliko pridobila, če bi vsak moral podajati izjave pod svojim imenom in priimkom. Posledično tudi s svojim domačim naslovom (za večino govorcev). Ekstremisti bodo morali podajati lažne naslove.

jype ::

a danes ko bi kdo kaj rekel proti sistemu, bi sistem pobil vse isto misloče?
Vostok ti hoče povedat, da so v Egiptu norci še danes. Zamolčal bo sicer, da jih je toliko več, kolikor bolj jih njegova ideologija spodbuja, ampak to je pričakovano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jb_j ::

Jaz pa govorim o temu, da če kdo govori proti sistemu, ali ta sistem v demokratičnih družbah masovno pobija ljudi z drugačnim mnenjem.

Tu ne vidim povezave z egipčani par tisoč let nazaj.

Se mi pa zdi, da je hujše, veliko hujše brisanje administratorja strani, mojih izjav, brez utemeljenega razloga, veliko večja kršitev svoboda govora.

Podobno kot 24kur, ko pod določenimi novicami ne omogočajo komentiranja.

Se mi pa zdi, še 1x ponavljam, da bi bila veliko lepša kultura, če bi vsak podajal svoje izjave pod imenom in priimkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jype ::

jb_j je izjavil:

Tu ne vidim povezave z egipčani par tisoč let nazaj.
Egipčani imajo tak sistem _trenutno_: Nek čudaški hibrid med na pol delujočo demokratično državo in močno prisotnostjo verskih paravojaških skupin, ki se trudijo uveljaviti svoj pogled na svet. V resnici natanko to, česar si republikanci v ZDA tako želijo: Da se lahko branijo pred diktaturo zveznih oblasti in sprejemajo lastne zakone na podlagi svojih verskih prepričanj.

jb_j je izjavil:

Jaz pa govorim o temu, da če kdo govori proti sistemu, ali ta sistem v demokratičnih družbah masovno pobija ljudi z drugačnim mnenjem.
Načeloma ne, ampak Putinova Rusija je na primer 70% demokratična, 30% pa represivna diktatura. Ljudje volijo zanj, ker je njihov dostop do medijev močno omejen, neodvisni mediji se pa soočajo z mafijskimi oblikami prisile, ki jo še vedno izvaja Kremlin. V ZDA je težava drugačna: Tam je politična opozicija omejena na eno stranko, ki lahko je, ali pa ni konkurenčna in na zadnjih volitvah je bila efektivna izbira med dvema izrazito slabima kandidatoma, od katerih pa je kljub temu samo eden dementen fašist, ki bi zelo rad masovno pobijal ljudi z drugačnim mnenjem, pa tega ne more, ker imajo ZDA močne demokratične institucije, ki to preprečujejo.

jb_j je izjavil:

Se mi pa zdi, še 1x ponavljam, da bi bila veliko lepša kultura, če bi vsak podajal svoje izjave pod imenom in priimkom.
Moje ime in moj priimek nista skrivnost, pa tudi registriram se ne vsak teden na novo, kot to počno mnogi skrajneži na tem forumu.

jb_j ::

jype je izjavil:

jb_j je izjavil:

Tu ne vidim povezave z egipčani par tisoč let nazaj.
Egipčani imajo tak sistem _trenutno_: Nek čudaški hibrid med na pol delujočo demokratično državo in močno prisotnostjo verskih paravojaških skupin, ki se trudijo uveljaviti svoj pogled na svet. V resnici natanko to, česar si republikanci v ZDA tako želijo: Da se lahko branijo pred diktaturo zveznih oblasti in sprejemajo lastne zakone na podlagi svojih verskih prepričanj.

jb_j je izjavil:

Jaz pa govorim o temu, da če kdo govori proti sistemu, ali ta sistem v demokratičnih družbah masovno pobija ljudi z drugačnim mnenjem.
Načeloma ne, ampak Putinova Rusija je na primer 70% demokratična, 30% pa represivna diktatura. Ljudje volijo zanj, ker je njihov dostop do medijev močno omejen, neodvisni mediji se pa soočajo z mafijskimi oblikami prisile, ki jo še vedno izvaja Kremlin. V ZDA je težava drugačna: Tam je politična opozicija omejena na eno stranko, ki lahko je, ali pa ni konkurenčna in na zadnjih volitvah je bila efektivna izbira med dvema izrazito slabima kandidatoma, od katerih pa je kljub temu samo eden dementen fašist, ki bi zelo rad masovno pobijal ljudi z drugačnim mnenjem, pa tega ne more, ker imajo ZDA močne demokratične institucije, ki to preprečujejo.

jb_j je izjavil:

Se mi pa zdi, še 1x ponavljam, da bi bila veliko lepša kultura, če bi vsak podajal svoje izjave pod imenom in priimkom.
Moje ime in moj priimek nista skrivnost, pa tudi registriram se ne vsak teden na novo, kot to počno mnogi skrajneži na tem forumu.


Razumem, ker ameriški mediji sporočajo, da tam sistem deluje in drugod ne. Se verjame novicam. Sem že čisto pozabil na propagando.

Ne verjamem, da je v Rusiji in Egiptu slabo, ker tam še nisem bil.
Lahko, da poslušamo samo določene medije, pa je tam mogoče še bolje kot kje drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jype ::

jb_j je izjavil:

Ne verjamem, da je v Rusiji in Egiptu slabo, ker tam še nisem bil.
Je slabo, pa ne zato, ker se tam ne bi dalo spodobno živeti. Slabo je zato, ker ključne reči pogosto ne delujejo, odgovornosti pa ni mogoče pravilno nagraditi na volitvah.

jb_j je izjavil:

Lahko, da poslušamo samo določene medije, pa je tam mogoče še bolje kot kje drugje.
Jaz sem že bil v Rusiji in ti lahko zagotovim, da so reči precej bolj žalostne, kot v Sloveniji. V Egiptu še nisem bil, ker ne maram vročine, poznam pa stanje tam, ker imam precej prijateljev, ki tam prebivajo in delajo. Ameriški mediji sicer niso znani po objektivnem poročanju, kljub temu pa to ne pomeni, da se vedno zlažejo, razen nekaterih izjem, ki so po novem prisotne tudi pri nas.

jb_j ::

Me zanima, kakšno bi bilo mnenje micheala moora, če bi ocenjeval slovenijo.
Če ne bi bil v Ljubljani,
ampak bi ga mediji poslali v Trbovlje.

Verjamem, da če bi ljudje iz Moskve prišli v Trbovlje,
bi si mislil... o fak jebena slovenija, gremo nazaj v rusijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Scaramouche ::

jb_j je izjavil:

Me zanima, kakšno bi bilo mnenje micheala moora, če bi ocenjeval slovenijo.
Če ne bi bil v Ljubljani,
ampak bi ga mediji poslali v Trbovlje.

Verjamem, da če bi ljudje iz Moskve prišli v Trbovlje,
bi si mislil... o fak jebena slovenija, gremo nazaj v rusijo



Pejt v Detroit! Pa me zanima ali misliš da to reprezentira USA?


jb_j ::

@Scaramouche
@jype

niso slabe razmere v rusiji niti v zda, če večina ljudstva trdi tako.

sj bomo slovenci z patrijam okupiral rusijo, pa jim pokazal kaj je prava revščina, se mi zdi, da ima slo kar dober potencial, da se pokaže drugje kaj je revščina.

glede na to, da smo bili država v jugi v kateri "naj" bi bilo največ denarja.

Iatromantis ::

jb_j je izjavil:

@Scaramouche
@jype
niso slabe razmere v rusiji niti v zda, če večina ljudstva trdi tako.

Odvisno koga vprašaš: The U.N. Looks At Extreme Poverty In The U.S., From Alabama To California


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepoved o pisanju zakoncev Login (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25552548 (39390) poweroff
»

Evropska vojska (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13523149 (20119) Go-ahead
»

Evroposlanec predlaga namestitev "črne skrinjice" v vsako računalo, telefon, tablico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
13431383 (25572) MrStein

Več podobnih tem