» »

mnenje monitor 38'' ultrawide Dell

mnenje monitor 38'' ultrawide Dell

shintaro ::

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

Mnenje prosim na produkt, sm tudi nekaj bral review-je in so dobri. (seveda cena ubija...)

shintaro ::

sorry za double post. sm pozabil omenit. Ta monitor mi bo delal na integrirani grafiki od intela na HDMI?.. al morem neko grafično drugo? Mam slim desktop tko da bolj težka menjavat grafično (pa ne rabim je, iger ne igram)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Invictus ::

Sprobaj v BiBangu v BTC.

Ga imajo razstavljenega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

Še dobro da si povedal katero "integrirano grafiko od intela hdmi" imaš, drugače bi bil odgovor prelahek!
The truth is rarely pure and never simple.

NikolormousB ::

Zgrešil ne boš. Sem gledal podobne zverine, pa sem se odločil, da januarja vzamem raje tega:

https://www.computeruniverse.net/produc...

Več kot pol cenejši, širina je podobna, dobiš pa še cca. 10cm dodatne višine in dodatnih 560 vertikalnih pixlov.

Je pa odvisno od tega kaj delaš.

Btw, poglej, če ti grafična oz. hdmi podpira vsaj 4K@60hz. Sicer bo bolj žalost.

DarwiN ::

Preko hdmi ne bo šlo... Oziroma bo delovalo s 30Hz, maksimalno 40Hz. Ampak, če daš 1300€ za monitor, potem lahko daš še 80€ za eno pasivno grafično.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

shintaro ::

DarwiN je izjavil:

Preko hdmi ne bo šlo... Oziroma bo delovalo s 30Hz, maksimalno 40Hz. Ampak, če daš 1300EUR za monitor, potem lahko daš še 80EUR za eno pasivno grafično.


Sm napisal v čem je problem. Imam slim desktop oz. slim tower, zelo ozko ohišje, in sploh nevem če SPLOH katera grafična gre noter.. Rabim eno izredno ozko ker je tower pač nek pisarniški slim.

Se pravi bi delovalo s 30Hz ? V čem je problem, sploh bi opazil v primerjavi z 40hz

Adapter:
Intel HD graphics family
dac type: internal
adapter string: intel hd graphics 2000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

NikolormousB ::

https://www.intel.com/content/www/us/en...

Tukaj ti piše:

Max Resolution (HDMI 1.4) : 4096 x 2304
Max Resolution (DP): 4096 x 2304

Imaš display port? Če ja, potem ni problema, če nimaš bo pa prek HDMI bolj tako.

S čim se ukvarjaš oz. kaj počneš z računalnikom?

shintaro ::

NikolormousB je izjavil:

https://www.intel.com/content/www/us/en...

Tukaj ti piše:

Max Resolution (HDMI 1.4) : 4096 x 2304
Max Resolution (DP): 4096 x 2304

Imaš display port? Če ja, potem ni problema, če nimaš bo pa prek HDMI bolj tako.

S čim se ukvarjaš oz. kaj počneš z računalnikom?

hvala

Na žalost nimam display port. Dell Optiplex 390 Slim Desktop to je moj pc in mislim da druga grafa odpade ker je slim?

Na pcju večinoma audio, intrawebz in amaterski design ... filmi/igre na tem pc-ju ne bodo nikoli videli luči
Razen audio, je malo 'preseravanje' .. Ampak dosti preživim pred pcjem in hočem quality postojanko





zraven bi mel še enga, al 24'' al 29'' utrawide.. Kerega si pustim ? (to imam trenutno)
Obvezno morem met dual saj drugače nevem več delat, samo en monitor se mi zdi nočna mora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

DarwiN ::

30-40Hz bo delovalo, ampak to je neuporabno..

Tole pasivno low profile MSI GT1030 vgradiš in bo špilalo kot se šika. Imaš HDMI 2.0 in dp 1.4.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

gddr85 ::

en 38" ti je premalo?
sicer pa eno low profile max 75w tdp gpu z dp/hdmi 2.0

pa afaik lp bracket bo tud treba, če ne pride zraven..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

shintaro ::

gddr85 je izjavil:

en 38" ti je premalo?
sicer pa eno low profile max 75w tdp gpu z dp/hdmi 2.0


mi daš en model iz mimovrste prosim?? se ne spoznam na grafe niti malo..
Bi blo dobro če ima 2 priključka za tak monitor, v primeru da bi kasneje vzel še enga za dual 38''
low profile = ozka?

En 38'' je dovolj, dokler ne delaš multitasking itd. in z dvemi je 100000000000x boljše, vsaj meni.

še enkrat, nevem o grafah itd. , kaj ta lp bracket je drag?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Han ::

NikolormousB ::

2x ultrawide je neuporabno, sploh pa 2x38". To pomeni, da boš imel skoraj 2 metra zaslona pred sabo.

Za multitasking vzemi 2x27" ali 1x40", ki sem ti ga predlagal zgoraj (dejansko imaš pri tistem površino štirih 1080p monitorjev).

Preden razmišljaš o dveh 4k monitorjih pa zamenjaj grafično, ker trenutna ti očitno še tega enega 38" ne poganja zadovoljivo.

gddr85 ::

lej, bo montiral 2x 38" na steno enega pod drugim, pa je good to go :P

shintaro ::

NikolormousB je izjavil:

2x ultrawide je neuporabno, sploh pa 2x38". To pomeni, da boš imel skoraj 2 metra zaslona pred sabo.

Za multitasking vzemi 2x27" ali 1x40", ki sem ti ga predlagal zgoraj (dejansko imaš pri tistem površino štirih 1080p monitorjev).

Preden razmišljaš o dveh 4k monitorjih pa zamenjaj grafično, ker trenutna ti očitno še tega enega 38" ne poganja zadovoljivo.


sm videl setup enga profiča k dela Audio in ima 2x ultrawide. Mogoče sm sanjal, bi mogel najdet na instagramu , bolj težka...
Pa ja, jaz hočem bit neo matrix, zato mi je občutek 2m zaslona ql.
2x 27'' .. Imam trenutno 1x 29'' ultrawide + 24'' in skorajda ni razlike z 2x 27''... V bistvu sm zadnjič gledal 27'' in zgleda defektno proti ultrawide. Obvezno ultrawide , če ne meni zgleda defektno bilokaj več k 24'' k ni ultrawide.

1x40'' bi blo za pomislit, vseeno bi bil še vedno čudn občutek ker je samo en screen, sem pač tak tip.
Površino ti praviš, ni isto kot če maš 2 ekrana, lej sm isto mislu da lahko ta 29'' dela čudeže ker je ultrawide pa mi je smešno kako eni pravijo da lahko delaš multitasking in tako dalje, ko pa z dvemi monitorji je dosti bolj praktično , pregledno itd.
Mogoče pa govorim neumnosti, ker 40'' nism probal.

Ja grafično seveda morem zamenjat..
Trenutno bi samo enega, saj tudi morem naredit plac kjer je večji prostor in bom lahko sploh imel prostora za 2x 38'' Ultrawide ..
En pa bi šel trenutno. Verjetno bi tko : 1x 38'' in zraven tale 29'' ultrawide.

gddr85 je izjavil:

lej, bo montiral 2x 38" na steno enega pod drugim, pa je good to go :P


to mi je zelo nevšečno, nope. Bo lepo šlo na huge mizo, bo pravi matrix filem

da popravim ta gibberish, sm se zdej spomnu k sm bulu v drug monitor, da če je predaleč ne vidiš dobro. Torej verjetno res 2x 38'' bi blo preveč wide...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

shintaro ::

glede kartice za slim, samo napisal v mimovrste low profile in jih dost pokaže. Thx res ta problem je torej rešen.

DarwiN ::

Ampak samo MSI ima display port priključek... Mogoče pride prav. Vzemi raje pri funtechu.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

btw lp bracket pride zraven in ga samo zamenjaš..

hyuga ::

http://www.dell.com/en-us/work/shop/del...

kaj pa tega?

če mene vprašaš je mogoče 38ka že malo overkill.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

največji ultrawide monitor na tržišču (oz. v slo.)

Oddelek: Kaj kupiti
153541 (2572) smacker
»

Nadgradnja Grafične kartice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11113246 (10695) fender2206
»

Trije monitori - znanstvena fantastika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7710780 (8256) PrimozR
»

dual monitor. mam intel hd graphics, en monitor na hdmi drugega pa bi dal na vga adap

Oddelek: Strojna oprema
7855 (778) sift
»

Dva 1920×1200 ali en 2560x1440 monitor za delo?

Oddelek: Kaj kupiti
101694 (1524) okica11

Več podobnih tem