» »

"krokodili" v trgovini z elektroniko

"krokodili" v trgovini z elektroniko

bigbada ::

Danes sem v eni trgovini videl ful tega. Pisalo je neki "krokodili". Me zanima kaj je to točno, če kdo ve? Malo sem googlal pa nisem našel nič pametnega. Zgledajo zadeve kot neke "sponke" oz "kleme" oz "klukice" za obešati perilo ali kako se naj izrazim. Nekatere so rdeče, nekatere pa črne. Pa nekatere imajo luknje spodaj, tam ko skupaj stisneš. Kaj je to točno in za kaj se uporablja. Kdo bi to kupil? Tega je bilo res ogromno tam. Informativno me zanima :)

mailer ::

krokodili namenjeno za elektroniko, merjenje in testiranje.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

bigbada ::

In kaj točno je to oz. kaj delaš s tem? Po domače povedano pač...

Pol to ni isto kot tiste "klešče" na vžigalnih kablih za avto...

</head> ::

Je. Samo manjše.

bigbada ::

Še mi lahko kdo razloži to:

https://www.mimovrste.com/kabli-utp

UTP kabli pač. Kakšna je razlika med vsemi temi (razen v znamki). Pri nekaterih piše CAT 5, pri nekaterih CAT 6, pri nekaterih U/UTP ali pa S/FTP. Vsepovsod pa piše, da imajo 2 moška RJ45 konektorja. Torej imajo vsi v bistvu isti konektor. Zakaj potem ti različni napisi in cene? V čem je "fora" ?

ToniT ::

Fora je v kvaliteti kablov.
CAT 5 ali CAT 6 sta standarda - Wikipedija.
U/UTP pomeni unshielded UTP, S/FTP - pomeni shielded UTP oz. ima kabel še dodatno ozemljitev in parice so ovite s folijo.

Miha 333 ::

Razlika je tudi v materialu prevodnika. Če vidiš kjerkoli med specifikacijami kratico CCA, kot npr. tukaj, hitro stran. Pomeni namreč Copper Clad Aluminium, se pravi z bakrom prevlečen aluminij. Ta je v primerjavi s pravim bakrom krhek in ima slabše prevodne lastnosti. Originalna specifikacija za katerikoli CAT certificiran kabel kliče po bakrenem vodniku. Resni proizvajalci se tega držijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika v UTP kablih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14125244 (2467) bbbbbb2015
»

flat utp kabel 6a ali vsaj 5e

Oddelek: Pomoč in nasveti
394671 (3184) helo
»

Kateri UTP kabel?

Oddelek: Omrežja in internet
3613991 (4166) Lonsarg
»

UTP kabel; solid-trd, mehak, CCA, cat.5e, cat6

Oddelek: Kaj kupiti
173920 (3525) Invictus
»

Nakup LAN kablov kat. 5 ali 6 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6615276 (13693) Invictus

Več podobnih tem