» »

Prenosnik se izklaplja

Prenosnik se izklaplja

smes ::

Pozdravljeni.

Gre za malo starejši prenosnik ACER Aspire6920g. Prenosnik se včasih izklopi takoj, ko se naložijo windowsi, enkrat deluje 5min, drugič se spet izklopi po 20min, lahko je obremenjen in deluje, drugič spet ni obremenitve in se izklopi. Glede praha je očiščen, temperatura CPU je med 30 in 45° C ob normalni uporabi, ob 100% s testom 70°C in se prenosnik ni izklopil. Ali ima smisel menjati termalno pasto, če je temperatura CPU normalna? Virus verjetno ne more biti, ker je računalnik formatiran. Prej sem imel Win8 32bit, zdaj imam Win10 64bit in je enako.
Torej zanima me kaj narediti, s katerimi programi potestirati kaj je narobe. Grafična, ram oz. kaj še ostane? Prosim za nasvete kaj storiti.
  • spremenil: smes ()

Jst ::





I couldn't resist.


---

Razen če se to ne dogaja z kakšeno live distribucijo, s programi ne boš nič dosegel. Najbrž je nekaj narobe s plato, napajalni del, ali pa je umrl kakšen senzor.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

smes ::

Da ne obstajajo kakšni programi za testiranje dvomim..drugače pa ga itak uporabljam samo za internet tako, da je še dovolj dober(če bi delal normalno). :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smes ()

ombre ::

Tele modeli acerjev so imeli težave s pregrevanjem grafičnih kartic. Koliko vem je not nvidia 8600. Narediti ne moreš ničesar razen da zamenjaš plato. Kar pa se ne splača.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

smes ::

Ta prenosnik ima noter Nvidia GeForce 9500M GS. Imam ga več kot 6 let na začetku sem še igral igre, nikoli problema..Vem da vse enkrat neha delat in treba menjat. Glede pregrevanja mi ni jasno..vjutro vklopim prenosnik se vgasne takoj po 2minutah(v tem času se ne more pregret), potem še se par krat ugasne zapored, za tem pa deluje. Upal sem za kakšen koristen in pameten nasvet ampak očitno nebo nič iz tega. Hvala Lp ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smes ()

mlamat ::

Vzami v roke izvijač in očisti ventilator.

shadeX ::

Glede pregrevanja mi ni jasno..vjutro vklopim prenosnik se vgasne takoj po 2minutah(v tem času se ne more pregret),


Če ni termalne paste na procesorju ali jo je malo, lahko prenosnik doseže kritično temepraturo v roku nekaj sekund.

smes ::

Prenosnik je v celoti očiščen praha, enako ventilator vzet ven. CPU in GPU temp nista kritični saj dosežeta mogoče 60°C, ko se ugaša veliko krat je tudi temperatura manjša. Opazim pa včasih da je disk obremenjen 100% ampak to večinoma samo na začetku, potem so procenti zelo majhni. Očitno bo res nekaj drugega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404556 (3325) solatko
»

T500 se pod obremenitvijo ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
251768 (1326) solatko
»

Pregrevanje prenosnika (čiščenje)

Oddelek: Strojna oprema
204432 (3321) Invictus
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454412 (3680) solatko
»

HP Pavilion notebook se pregreva ?

Oddelek: Strojna oprema
112244 (2090) klemennn000

Več podobnih tem