» »

Je tako nalimana vinjeta veljavna?

Je tako nalimana vinjeta veljavna?

1
2
»

next3steps ::

garamond je izjavil:

Če pa bi te slučajno ustavili, bi verjetno moral plačati kazen.
8. Ali je vinjeta prenosljiva med vozili istega razreda?
Vinjeta ni prenosljiva med vozili.

Za to imam način, da modri ne da kazni. ;)

Ganon ::

facepalm je izjavil:

Mare3 je izjavil:

Problem pri tem je, da darsovci uporabljajo tudi nekakšne "pištole" kot skener na daljavo, kjer jim pokaže neko očesu skrito besedilo. To pa se zaradi labele slabo oz. ne vidi, tako da če te "poskenirajo" lahko pričakuješ kazen. O točnosti tega podatka se pozanimaj, ker ne garantiram info. sem dobil od prijatelja policista.


Jaz jo imam nalepljeno na foliji za zascito ekrana ze tretje leto zapored. Zapeljal sem se mimo xy kontrol brez problemov. Na folijo nalepim zato, da jo lahko prenesem na drugi avto in zato, ker je po letu dni odstranjena v eni sekundi.


Ti se kar hvali s kršitvijo uporabe vinjet. Ko te bodo enkrat dobili, boš plačal 500+ evrov kazni. Se ti bo smejalo vse do doma. Dobro si jih!

smacker ::

next3steps je izjavil:

garamond je izjavil:

Če pa bi te slučajno ustavili, bi verjetno moral plačati kazen.
8. Ali je vinjeta prenosljiva med vozili istega razreda?
Vinjeta ni prenosljiva med vozili.

Za to imam način, da modri ne da kazni. ;)

Vinjeta na neorginalnem lepilu te stane 500eur (250 polovička). Če jo maš na folji se opazi. Če hočeš "uničit" orginal lepilo, se ti izpiše "neveljavna".

Generton ::

Glede na predlozeno gradivo ti lahko povem, da tezav ne bo. Seveda pa mora imeti zraven racun za vinjeto in listek s katerim je vinjeta prisla.

next3steps ::

Ganon je izjavil:

facepalm je izjavil:

Mare3 je izjavil:

Problem pri tem je, da darsovci uporabljajo tudi nekakšne "pištole" kot skener na daljavo, kjer jim pokaže neko očesu skrito besedilo. To pa se zaradi labele slabo oz. ne vidi, tako da če te "poskenirajo" lahko pričakuješ kazen. O točnosti tega podatka se pozanimaj, ker ne garantiram info. sem dobil od prijatelja policista.


Jaz jo imam nalepljeno na foliji za zascito ekrana ze tretje leto zapored. Zapeljal sem se mimo xy kontrol brez problemov. Na folijo nalepim zato, da jo lahko prenesem na drugi avto in zato, ker je po letu dni odstranjena v eni sekundi.


Ti se kar hvali s kršitvijo uporabe vinjet. Ko te bodo enkrat dobili, boš plačal 500+ evrov kazni. Se ti bo smejalo vse do doma. Dobro si jih!

Ne vem za vas, a pri nas modri ne drezajo v osje gnezdo.

facepalm ::

Lahko se hvalim, saj bo naslednja nalepljena pravilno, ker nimamo vec potrebe po dveh avtih:)

IL_DIAVOLO ::

Za tistih nekaj izjem se jim ne splaca rok z drekom mazat. Ce pa bi se zadeva razpasla, pa bi seveda ukrepali. :)

WhiteAngel ::

GRT je izjavil:

Ne vem zakaj komplicirate. Ne vem zakaj je ne bi nalimali na sovoznikovo stran v zgornji desni (od znotraj) rob, kjer pa res nikogar (razen mogoče sovoznika) ne moti.
 Vinjeta

Vinjeta



Tole ne vem, če je dobra ideja. Mene že A stebriček moti, ko gledam desno-naprej. Še posebej, če je križišče s klancem (primer: Škofja Loka Spodnji trg in pelješ naravnost). Jaz jo vedno dajem za ogledalo.

GRT ::

WhiteAngel je izjavil:

GRT je izjavil:

Ne vem zakaj komplicirate. Ne vem zakaj je ne bi nalimali na sovoznikovo stran v zgornji desni (od znotraj) rob, kjer pa res nikogar (razen mogoče sovoznika) ne moti.
 Vinjeta

Vinjeta



Tole ne vem, če je dobra ideja. Mene že A stebriček moti, ko gledam desno-naprej. Še posebej, če je križišče s klancem (primer: Škofja Loka Spodnji trg in pelješ naravnost). Jaz jo vedno dajem za ogledalo.


To je čisto odvisno od avta. Dokler nisem imel avta z zelo nizkim senčnikom na vetrobranskem steklu je bila vedno v zgornjem levem kotu (govorim odznotraj), za ogledalom ni prostora že zaradi senzorjev, kamere in še estetsko ni lepo. V zgornjem desnem kotu pa sploh ni vidna, ker je tako daleč izven vidnega kota, da ne moti popolnoma nič.

IL_DIAVOLO ::

Spet je cas, ko se folk na polno izgovarja, da ne pozabil nalimat vinjeto in podobno. Zdaj pa se mi poraja vprasanje. Sem kupil vinjeto, ki jo imam v avtu, ampak je se nisem nalepil. Ti lahko da kazen, kljub temu da si kupil vinjeto in jo imas zraven?

Dimnik ::

Seveda, nenalepljena ne velja...

facepalm ::

Najboljse, da jo drzis v denarnici. Pa posodis kaksnemu kolegu, ko ma za it na drugi konec Slovenije:D

fosil ::

No, en plus nenalepljena vinjeta ima.
Potem ko boš plačal kazen, ti ne bo treba kupit vinjete za nadaljevanje vožnje, boš lahko nalepil tisto, ki jo že imaš.
Tako je!

harvey ::

facepalm je izjavil:

Najboljse, da jo drzis v denarnici. Pa posodis kaksnemu kolegu, ko ma za it na drugi konec Slovenije:D

Takih in podobnih štosov je bilo včeraj, ko je bolj intenzivna kotrola vinjet, vsaj 100.
https://siol.net/avtomoto/novice/bilanc...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

FTad ::

fosil je izjavil:

No, en plus nenalepljena vinjeta ima.
Potem ko boš plačal kazen, ti ne bo treba kupit vinjete za nadaljevanje vožnje, boš lahko nalepil tisto, ki jo že imaš.


Tocno to je tako. Kolega je moral placati kazen, nalimal svojo in je lahko odpeljal dalje.

zk_eu ::

Odvisno je tudi na kakega kotrolorja naletiš verjetno. Vem, da jih je kar nekaj pozabilo nalepiti, vendar če so videli, da jo res ima v avtu pri sebi in jo je pozabil, so jo morali pred njimi nalepiti na steklo in so jih spustili.

Je pa smešno meni to, da si tako malomaren, da kljub vsem opozorilom, pozabiš nalepiti no. Pa opozarjajo na to 2 meseca.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

facepalm ::

V zadnjih letih so vsak teden ujeli tisoč voznikov brez ustrezne vinjete.

Torej je dars zasluzil 300k eur tedensko samo s kaznimi?
Ni cudno, da nocejo uvedet satelitskega cestninjenja:)

zk_eu ::

Problem je, ker je to prihodek proračuna in ne DARSA.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Valvoline ::

Je kdo sprobal odlepit/prestavit vinjeto za 2021? Sem ze 2x par let nazaj, ampak ne vem ce so zdele izboljsal lepilo. Prijatelj klepar se je preselil v CH, nimam info iz 1ve roke :D

delavec44 ::

Osebno ne, samo na razbitem steklu so mi jo pa strokovnjaki prestavili prejšnji mesec z minimalnimi poškodbami. Pa sem jo prilimal 'zares'.

pirat ::

Zanimivo.
Meni je lani razbito prvo šipo menjal pooblasceni servis (kasko). Niso prenasali vinjete, so pa uredili vse potrebno, da sem naslednji dan dobil pošto od DARS-a, v kuverti pa nova vinjeta.

delavec44 ::

Saj če mu ne bi uspelo, bi tudi meni. Tako pa zgleda raje najprej probajo, ena birokracija manj.

Na srečo bo drugo leto konec s tem problemom.

Skylord ::

delavec44 je izjavil:


Na srečo bo drugo leto konec s tem problemom.

Drugo leto še ne.

Telbanc ::

Mare3 je izjavil:



Mama je ponesreči tako nalimala vinjeto v avto. Odgovora od darsa ne dobim, zato me zanima, če vi kaj več veste o tem. Kaj storiti v primeru, da ni pravilno nalimana?


Men se je pred leti zgodilo, da sem nekako nerodno nalimal vinjeto. Pol sem šel direkt z računom na DARS, je en tipo iz pisarne, šel z mano pogledat vinjeto, mi je reku da je OK in sem šel. Torej sem šel na DARS tle okol Ljubljane, se ne spomnim več kje je blo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

;-) ::

delavec44 je izjavil:

Osebno ne, samo na razbitem steklu so mi jo pa strokovnjaki prestavili prejšnji mesec z minimalnimi poškodbami. Pa sem jo prilimal 'zares'.

Pogosto to dela Carglas. Pravilno to ni ker ti pripada nova tako ali tako.

Machete ::

Ne vem zakaj bi to delali. Dajo ti pildek o uničenju oz. menjavi stekla in greš na Dars v lj po novo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mancini ::

Meni so lani ob menjavi sami nalepili novo. Sem dobil tisti spodnji del, ki ga moras hraniti in so bile stevilke identicne na stari in novi.
Kako to naredijo ne vem

Valvoline ::

Poskusili danes. Stara vinjeta 2020 gre takoj dol cela u nulo bp. Vinjeta 2021 pa ne gre, tist srebrn del ostane trdo priliman tudi po 5 min *kuhanja* z industrijskim fenom od zunaj. Ce je komu ratal, naj sporoci postopek.
:))

GupeM ::

Tist srebrn del, oz del njega, na letošnjih vinjetah pogosto ostane tudi na foliji, na kateri je vinjeta nalimana ko je še nova. Zgleda se premočno lepilo uporabili, ali pa preslab tisk srebrnega dela.

Daniel ::

Jaz jo ponavadi previdno odstranim, ostanek pa z alkoholnimi robčki tako dolgo mehčam, da potem samo malo bolj na grobo obrišeš pa gre dol. Fena še nisem rabil.

Valvoline ::

Daniel je izjavil:

Jaz jo ponavadi previdno odstranim, ostanek pa z alkoholnimi robčki tako dolgo mehčam, da potem samo malo bolj na grobo obrišeš pa gre dol. Fena še nisem rabil.

Poanta je dol spravit neposkodovano da jo lahko nalepis na drug avto. :V

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Težka bo.

Valvoline ::

2020 je sla cela, 2021 pa ne gre dol. So pogruntal da jih folk prestavlja pa so uporabil boljse lepilo, oz tm k je srebrni krogec.

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

Po zakonu mora imeti sprednja šipa X% površine neovirane, nekateri avtomobili imajo tovarniško zatemnjen zgodnji del sprednje šipe točno do tiste dioločene meje. V takem primeru bilokakšna dodatna nalepka gre čez zakonsko določeno mejo in v teoriji si z vinjeto v prekšku :) ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

UganiKdo ::

Daj link na ta zakon.

Netrunner ::

UganiKdo je izjavil:

Daj link na ta zakon.

Kar sam si ga poišči. Googlaj "Windshield obstruction laws". Lahko poguglaš tudi "Pravilnik o zatemnjevanju stekel na vozilih" kjer je navedemo da svetlobna prepustnost mora biti najmanj 75% in če imaš folijo ki zatemni šipo za 25% in dodaš poleg še bilokakšno nalepko ali prisesaš kaki nosilec za telefon ipd. se prepustnost zniža pod 75%. Vinjeta ti verjetno zniža za manj kot pol odstotka vendar greš prek zakonsko dovoljene meje.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

UganiKdo ::

Se mi je zdelo da bluzis in govoris idiotizme.

Prepustnost 75% ne pomeni da lahko pokrijes 25% vetrobranskega stekla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Netrunner ::

UganiKdo je izjavil:

Se mi je zdelo da bluzis in govoris idiotizme.

Prepustnost 75% ne pomeni da lahko pokrijes 25% vetrobranskega stekla.


Sem rekel da pokriješ 25%? Beri malo bolj pozorno preden napadaš nazaj. Celotna površina stekla ima npr. 100% prepustnost in uzakosnko dovoljujejo da to zbiješ na 75% (prepustnost NE PREKRIVANJE), kar pomeni, da če imaš nek senzor v notranjosti avtomobila mora le ta zaznati 75% svetloe od zunaj. Če daš še karkoli gor na šipo se svetlobe ki pride skozi ustrezno zmanjša.

@UganiKdo => Se strinjaš ali si tudi s to razlago označim za idiota ki bluzi?

Netrunner je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Se mi je zdelo da bluzis in govoris idiotizme.

Prepustnost 75% ne pomeni da lahko pokrijes 25% vetrobranskega stekla.


Sem rekel da pokriješ 25%? Beri malo bolj pozorno preden napadaš nazaj. Celotna površina stekla ima npr. 100% prepustnost in uzakosnko dovoljujejo da to zbiješ na 75% (prepustnost NE PREKRIVANJE), kar pomeni, da če imaš nek senzor v notranjosti avtomobila mora le ta zaznati 75% svetloe od zunaj. Če daš še karkoli gor na šipo se svetlobe ki pride skozi ustrezno zmanjša.

@UganiKdo => Se strinjaš, ali se tudi s to razlago označim za idiota ki bluzi?


...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

darkolord ::

Netrunner je izjavil:

Sem rekel da pokriješ 25%? Beri malo bolj pozorno preden napadaš nazaj. Celotna površina stekla ima npr. 100% prepustnost in uzakosnko dovoljujejo da to zbiješ na 75% (prepustnost NE PREKRIVANJE), kar pomeni, da če imaš nek senzor v notranjosti avtomobila mora le ta zaznati 75% svetloe od zunaj. Če daš še karkoli gor na šipo se svetlobe ki pride skozi ustrezno zmanjša.
Ni res, prepustnost pomeni karakteristiko materiala (stekla) in ne celotne šipe. Meri se na posameznih točkah.

UganiKdo ::

Netrunner je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Se mi je zdelo da bluzis in govoris idiotizme.

Prepustnost 75% ne pomeni da lahko pokrijes 25% vetrobranskega stekla.


Sem rekel da pokriješ 25%? Beri malo bolj pozorno preden napadaš nazaj. Celotna površina stekla ima npr. 100% prepustnost in uzakosnko dovoljujejo da to zbiješ na 75% (prepustnost NE PREKRIVANJE), kar pomeni, da če imaš nek senzor v notranjosti avtomobila mora le ta zaznati 75% svetloe od zunaj. Če daš še karkoli gor na šipo se svetlobe ki pride skozi ustrezno zmanjša.

@UganiKdo => Se strinjaš ali si tudi s to razlago označim za idiota ki bluzi?



Pa ti idiot sploh veš kako se meri prepustnost stekla? HINT: to ni povprečje celotnega vetrobranskega stekla. Prepustnost 75% pomeni, da je vetrobransko steklo dovoljeno temnit do točke, ko v katerikoli meritveni točki prepušča najmanj 75% svetlobe. Izjema je zgornji rob, ki služi zaščiti pred soncem in ga je dopustno bistveno bolj zatemnit. Po tvoji idiotski logiki bi lahko 1/2 vetrobranskega stekla temil 50%, če driuga ne bi bila temnjena?

Vinjeta z temnitvijo stekel in merjenjem prepustnosti nima nič. Da o tem kako zabit moraš bit, da misliš, da nosilec za telefon vpliva na svetlobno prepustnost stekla sploh ne govorimo.

Se strinjaš, ali se tudi s to razlago označim za idiota ki bluzi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

mr_chai ::

Mamo v zapor! Tako se vinjet ne lima. ;((

Kera tema. Kakšna čreda.

Netrunner ::

@darkolord => Potem sem bil v zmoti. Sem mislil, da je mišljeno tako kot sem napisal.

@UganiKdo => Narobe sem interpretiral kaj nekaj pomeni. Kaj to me naredi idiota ki bluzi? Kaj na tem forumu se ne smeš zmotiti brez da te nek "pameten" kot si ti napade? Me prav zanima koliko si star, saj po postih sklepam, da še nimaš zaključene osnovne šole.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

UganiKdo ::

Clovek te vprasa ce lahko za svojo trditev napises vir. In zacnes naduto nabijat neumnosti in ja to je definicija bluzenja in prodajajnja idiotizmov.

In potem si uzaljeno zacel dokazovat kako neskomcno zabit si podkrepljeno z brezveznimi zalitvami.

In ti revez bos pametoval o izobrazbi? Daj se najprej od joske odklopi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Netrunner ::

Užaljeno :) Imej svoj prav če te to osrečuje. Škoda časa za take kot si ti. To je moj zandji post tvoji visokosti. LP

Netrunner je izjavil:

Užaljeno :) Imej svoj prav če te to osrečuje. Škoda časa za take kot si ti. To je moj zadnji post tvoji visokosti. LP


Užaljeno :) Imej svoj prav če te to osrečuje. Škoda časa za take kot si ti. To je moj zadnji post tvoji visokosti. LP

wtf je s tem slo techom in popravljanjem postov??
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Skylord ::

Netrunner je izjavil:

Užaljeno :) Imej svoj prav če te to osrečuje. Škoda časa za take kot si ti. To je moj zandji post tvoji visokosti. LP

Netrunner je izjavil:

Užaljeno :) Imej svoj prav če te to osrečuje. Škoda časa za take kot si ti. To je moj zadnji post tvoji visokosti. LP


Užaljeno :) Imej svoj prav če te to osrečuje. Škoda časa za take kot si ti. To je moj zadnji post tvoji visokosti. LP

wtf je s tem slo techom in popravljanjem postov??


Ajd bež kuč pa per noge. Prbasal si se v temo in začel buzerirat in pametovat. Kot te nekdo postavi pred dejstvo in ti pove kar ti gre, pa v jok in na drevo. Sam si začel buzerirat in se neprimerno obnašat. Drugič se ne oglašaj, če nimaš pojma.

Netrunner ::

Jok in na drevo :D ?

"@UganiKdo" gre na mojo ignore listo zaradi njegovega primitivnega izražanja in ne zato ker je imel prav. Naprimer "@darkolord" je lepo napisal, da se motim in sem to sprejel. "@UganiKdo" in veliko podobnih pa žal ni sposobna normalne komunikacije.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

UganiKdo ::

Netrunner je izjavil:

Užaljeno :) Imej svoj prav če te to osrečuje. Škoda časa za take kot si ti. To je moj zandji post tvoji visokosti. LP

Netrunner je izjavil:

Užaljeno :) Imej svoj prav če te to osrečuje. Škoda časa za take kot si ti. To je moj zadnji post tvoji visokosti. LP


Užaljeno :) Imej svoj prav če te to osrečuje. Škoda časa za take kot si ti. To je moj zadnji post tvoji visokosti. LP

wtf je s tem slo techom in popravljanjem postov??


Zahteva IQ večji od številke čevlja, da zadaneš pravo ikono.

Netrunner je izjavil:

Jok in na drevo :D ?

"@UganiKdo" gre na mojo ignore listo zaradi njegovega primitivnega izražanja in ne zato ker je imel prav. Naprimer "@darkolord" je lepo napisal, da se motim in sem to sprejel. "@UganiKdo" in veliko podobnih pa žal ni sposobna normalne komunikacije.


ROFL, kaj pa tvoje bluzenje in idiotsko nakladanje o zadnjem postu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

GupeM ::

Netrunner je izjavil:

@darkolord => Potem sem bil v zmoti. Sem mislil, da je mišljeno tako kot sem napisal.

@UganiKdo => Narobe sem interpretiral kaj nekaj pomeni. Kaj to me naredi idiota ki bluzi? Kaj na tem forumu se ne smeš zmotiti brez da te nek "pameten" kot si ti napade? Me prav zanima koliko si star, saj po postih sklepam, da še nimaš zaključene osnovne šole.

Pa dobro no ... Človek te je vprašal za vir, pa si ga napadel da naj si ga kar sam poišče. "Pomagal" si mu z angleškimi izrazi, ki s slovenskimi zakoni nimajo nobene zveze, nato si še naduto prilepil neko slovensko besedilo, ki govori o nečem tretjem.

Ne bodi užaljen, reci "oops" in živi naprej.

Netrunner ::

@GupeM => Brez skrbi, nisem užaljen in bom lepo živel naprej :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vozilo (razbitino) prodal v Bolgarijo - Dars ne izda nadomestne vinjete. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
749480 (7454) smacker
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22348979 (32576) Mare2
»

Kazen za (ne)uporabo vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9120165 (15348) darkolord
»

Folija za vinjeto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10635647 (32809) pegaso

Več podobnih tem